Svibanj 17, 2024, 21:20:59 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!  (Posjeta: 3372 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« u: Rujan 11, 2010, 20:26:31 poslijepodne »
u akvarijum imam gupije,kisfo,platije,molije,koridorase,plehostomusa,i imao sam 4 ancistrusa,sada ih je samo 3. -?
onog cetvrtog nigdje nema vec 2 dana kao da je u zemlju propao.Prvo sam mislio da se krije,kad sam primjetio da se nigdje ne vidi,povadio sam sve van iz akvarijuma,i opet ga nema ni zivog ni mrtvog.  X-(
Jel moguce da ga je neka od ovih ribica pojela,jer drugog objasnjenja jednostavno nema
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #1 u: Rujan 11, 2010, 20:34:27 poslijepodne »
Tak su i meni netragom nestala 2 corydorasa, al na kraju nisam bio siguran jesam li kupio 4 ili 6, al mislim da sam 6...  :D

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #2 u: Rujan 11, 2010, 20:46:34 poslijepodne »
Tak su i meni netragom nestala 2 corydorasa, al na kraju nisam bio siguran jesam li kupio 4 ili 6, al mislim da sam 6...  :D
ja evo po 100ti put gledam racun i pise 4 ancistrus,a i znam da su bila 4 jer su 2 bila svijetlija a 2 tamnija
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #3 u: Rujan 11, 2010, 21:28:05 poslijepodne »
ancistrus-koperfild  ja sam imo 1 muškog i jednu ženku i jedno jutro je ženka bila mrtva a navećer je bila preživa ,mislim da ju je muški ubio ,neznam

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #4 u: Rujan 11, 2010, 21:29:48 poslijepodne »
filter?

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #5 u: Rujan 11, 2010, 21:38:26 poslijepodne »
Ja sam jednom prilikom praznila akvarij, na dnu je bio humus. Pretrazila sam SVE i nema ancistrusa... na kraju sam odustala i pustila mokro blato za drugi dan.... Drugi dan sam isla prazniti blato i prati akvarij i ancistrus je ispuzao IZ zemlje, ziv i zdrav. Kako ga nisam ocekivala nisam imala vode (a on se vec bacakao po podu), brzo sam u neki skaf natocila vode iz spine i nakon minutu-dve ga ubacila unutra (trebalo mi je da ga primim :D). Onda sam vrecicu s njim zaboravila u dvoristu i macka se igrala s njim, probusila vrecicu i ujutro sam ga nasla u 2 kapi vode, i dalje zivog :D Pozivio je jos dugo i sretno par mjeseci dok ga nisam opet ostavila u akvariju vani na suncu jer ga nisam mogla naci... pa sam nakon mjesec dana otkrila zasto smrdi voda :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline nikica1978

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Rijeka
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #6 u: Rujan 12, 2010, 00:04:36 prijepodne »
Ja sam jednom prilikom praznila akvarij, na dnu je bio humus. Pretrazila sam SVE i nema ancistrusa... na kraju sam odustala i pustila mokro blato za drugi dan.... Drugi dan sam isla prazniti blato i prati akvarij i ancistrus je ispuzao IZ zemlje, ziv i zdrav. Kako ga nisam ocekivala nisam imala vode (a on se vec bacakao po podu), brzo sam u neki skaf natocila vode iz spine i nakon minutu-dve ga ubacila unutra (trebalo mi je da ga primim :D). Onda sam vrecicu s njim zaboravila u dvoristu i macka se igrala s njim, probusila vrecicu i ujutro sam ga nasla u 2 kapi vode, i dalje zivog :D Pozivio je jos dugo i sretno par mjeseci dok ga nisam opet ostavila u akvariju vani na suncu jer ga nisam mogla naci... pa sam nakon mjesec dana otkrila zasto smrdi voda :D
ovo je najčudnija priča koju sam čuo do sada u vezi ancitrusa preejaakooo :D
« Zadnja izmjena: Rujan 12, 2010, 00:09:27 prijepodne od nikica1978 »

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #7 u: Rujan 12, 2010, 00:22:22 prijepodne »
Ja sam jednom prilikom praznila akvarij, na dnu je bio humus. Pretrazila sam SVE i nema ancistrusa... na kraju sam odustala i pustila mokro blato za drugi dan.... Drugi dan sam isla prazniti blato i prati akvarij i ancistrus je ispuzao IZ zemlje, ziv i zdrav. Kako ga nisam ocekivala nisam imala vode (a on se vec bacakao po podu), brzo sam u neki skaf natocila vode iz spine i nakon minutu-dve ga ubacila unutra (trebalo mi je da ga primim :D). Onda sam vrecicu s njim zaboravila u dvoristu i macka se igrala s njim, probusila vrecicu i ujutro sam ga nasla u 2 kapi vode, i dalje zivog :D Pozivio je jos dugo i sretno par mjeseci dok ga nisam opet ostavila u akvariju vani na suncu jer ga nisam mogla naci... pa sam nakon mjesec dana otkrila zasto smrdi voda :D

nemam riječi  :klap:

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #8 u: Rujan 12, 2010, 00:26:18 prijepodne »
ajme!!! jadna riba!!! svašta preživi i onda... :dead:

imaš li kakav panj?? žele se zavući u njega... i onda izvadiš panj i tražiš dalje a on se i dalje na suhom...dosta minuta drži za panj ili sl.

a mužijaci znaju ubiti ženke.. a ostatak ga je mogao pojesti do jutra ako nisu veliki...

jednom mi je jedan krepao i nisam ga mogla nać ali kada sam radila generalku uspješno sam se napikla na kostur...mislim lubanje... ostao mi je upiknut u prstu kada sam ruku izvadila...
Pustike, Turopolje

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #9 u: Rujan 12, 2010, 01:07:17 prijepodne »
sve sam izadio van,cak sam i filter raskopao(a nema sanse da udje u njega)i nema ga,sutra cu sve ribe van,pa cu i pjesak povaditi.nebi da mi se usmrdi unutra.ali mislim da su ga druge ribice smazale ako je crknuo,jer nije bio velik nekih 3-4cm.a bio mi najljepsi u akvarijumu,bio nekako plavicasto-ljubicaste boje jedini u pet shopu. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #10 u: Rujan 12, 2010, 01:27:26 prijepodne »
meni su 2 komada iskočila iz akvarija koji nema poklopac, našao sam ih pored stola

Offline luka 33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Zagreb
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #11 u: Rujan 12, 2010, 09:01:58 prijepodne »
moji su znali iskakati van kada nema poklopca...pogledaj oko aq...

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #12 u: Rujan 12, 2010, 10:14:32 prijepodne »
moji su znali iskakati van kada nema poklopca...pogledaj oko aq...
imam poklopac,ma pojeli ga garant
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Renata

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 280
  • Lokacija: ZG
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #13 u: Rujan 12, 2010, 10:38:35 prijepodne »
Pojeden sto posto, pogledaj malo bolje kako su ti se ovi drugi naglo udebljali :D

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #14 u: Rujan 12, 2010, 11:28:53 prijepodne »
 :up:

Offline Tanit

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Ženski   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #15 u: Rujan 12, 2010, 13:01:33 poslijepodne »
Pojeden sto posto, pogledaj malo bolje kako su ti se ovi drugi naglo udebljali :D

jadan  :(

Offline alensab

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #16 u: Rujan 12, 2010, 13:24:43 poslijepodne »
svako ima neku pricu ja sam ih u pocetku imao 3 kom i jednog dana samo je jedan odtao vadio panjeve  otvarao filter cijeli AQ prerovao da bi nasao dvojucu ANCISTRUS a njima ni traga odem u trgovinu kupim jos tri kom da ih imam 4 ka evo ti vraga sad ih imam 6 negdje ne brinem se. pogledaj filter ili jos bolje cijevi od filtera.

Offline Fuji

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 345
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zg-dubrava gornja
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #17 u: Rujan 12, 2010, 14:19:34 poslijepodne »
Imam tri komada u akvariju,a zna se desiti da ih ne vidim po tri četri dana i onda se jednostavno od nekud izmigolje i počmu brstiti  :)

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #18 u: Rujan 12, 2010, 20:16:49 poslijepodne »
ja upravo danas tražim jednog  l 134  i  l  333  uzemlju propali    već  nekoliko dana   ahhhh  to su noćne ptice   plus  neraskopavo ja svoj akvarij  radi njih dvojice iako su poskupi 
poenta je da nekad samo tako se sakriju a  kasnije isplivaju    ili uopće ne isplivaju  :dead:
jedan savjet  ustani po noći pa ih prebroj    uzmeš đepnu   lampu  tako da nepališ svjetlo   pa ih iznenadiš  oko 3 ujutro  :D :D
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #19 u: Rujan 12, 2010, 21:03:27 poslijepodne »
uh da, i ja sam se zamarao prije s tim stvarima.

Imam 3 ancistrusa u 120 litara, i duugo nisam viđao ancistruse i pri zamjeni vode idem ja raskopati akvarij, sve povadim van, kamenje, panj, sve dobro pregledam a njih nigdje... reko nemoguće da su sva 3 nestala...
nakon što sam istoćio vodu iz akvarija, i oprao filter u njoj, krenem ja vraćati stvari u akvarij, podignem panj iz lavora i ancistrus se odvoji od panja i uleti nazad u lavor  :rolleyes: kad ono u lavoru plivaju sva troica...

sada im je omiljeno mjesto za skrivanje mali filter (trenutno ne radi) na vrhu akvarija koji mi je služio za raspršivanje co2 mjehurića po akvariju...

znam da su sva 3 u akvariju i da ne mogu van samo tako jer imaju poklopac, tako da se više ni ne zamaram gdje su, tu su negdje vjerovatno tako i tvoji, samo kod čišćenja moraš pazit da ih ne izvadiš sa panjem ili tako necime... ja sam svoj panj dobro pregledao i svejedno nisam vidio da je zalijepljen ispod, jer mi je panj od ispod crne boje...

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #20 u: Rujan 12, 2010, 21:39:45 poslijepodne »
Priznaj da si ih bacio na tavu :D :D :D. Meni je jedan  :dead: u hang onu,a prije par večeri sam slučajno pogledao u filter,kad ono i drugi se brćka u njemu,ali sam ga na vrijeme skužio i izvadio,inače bi i on  :dead: :dead: :dead:

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #21 u: Rujan 12, 2010, 21:49:34 poslijepodne »
Priznaj da si ih bacio na tavu :D :D :D. Meni je jedan  :dead: u hang onu,a prije par večeri sam slučajno pogledao u filter,kad ono i drugi se brćka u njemu,ali sam ga na vrijeme skužio i izvadio,inače bi i on  :dead: :dead: :dead:
:D :D :D :D :D :up: :up: :up: mali mi je anci za tavu,za tavicu je kandidat No1 plehostomus,al jos malo da poraste
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Annie_S

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 471
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Brdovec
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #22 u: Rujan 13, 2010, 08:01:16 prijepodne »
Potpisujem i ovo za ulazak u filter i ovo da ostaju na panju kad se panj izvadi iz akvarija. Ako nije ništa od toga, valjda je uginuo i pojeli ga.

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #23 u: Rujan 13, 2010, 08:20:12 prijepodne »
Ja sam jednog skuhala zajedno s panjem. Moje prvo i zadnje ubojstvo iz nehaja... :)

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #24 u: Rujan 13, 2010, 17:45:13 poslijepodne »
Ja sam jednog skuhala zajedno s panjem. Moje prvo i zadnje ubojstvo iz nehaja... :)
Džizs... :D

Offline Tropik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #25 u: Rujan 18, 2010, 10:05:39 prijepodne »
moj ancistrus javi se svakih tjedan dana na par minuta i onda opet zgiba ispod panja  :devil:
u početku sam se bojao (pa di je, jel  :dead:), al njemu valjda paše takav način skrivanja...pa nek mu bude  8)

Offline Che*

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zg east
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #26 u: Rujan 23, 2010, 09:08:41 prijepodne »
Mozda je imao neprijatelja?  :D

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #27 u: Rujan 23, 2010, 11:38:00 prijepodne »
I meni je nedavno nestao jedan anci pridošlica.
Ranije sam imao 2 otprilike 6 mjeseci, kada sam dodao trećeg, vidno manjeg, bili su zajedno jedno 2-3 dana, a zatim je netragom nestao.
Gledao sam ispod panja-nema, sad sam i detaljno pregledao filter i sve cijevi i ništa. isto david copperfield.
Naumpade mi vic kada su Mujo i Fata vodili ljubav, pa ga ona poslije svega pita Kako će nam se zvati dijete ako ostanem trudna? A Mujo skine kondom, zaveže ga i reče: E ako se iz ovoga izvuče zvat ćemo ga David Copperfield.

Offline Alen74

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Belišće
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #28 u: Studeni 18, 2010, 22:35:47 poslijepodne »
da...hoće se on tako sakriti. i meni se zalijepio u panja pa kad sam čistio ispao mi srećom u kantu s vodom gdje sam sve što sam vadio iz akvarija slagao. :D

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #29 u: Studeni 19, 2010, 00:32:31 prijepodne »
evo ja prije par dana prešao cijeli grad i našao zadnja 2 otocinclusa i ubacim ih u akvarij i ovaj jedan marljivo čisti ali nikad ih nisam vidio oba u isto vrijeme, stvarno su malecki i teško ih je i primjetiti ali ovog drugog nema... a super su ribice, idem ih pronaći još...

Offline hrvach

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #30 u: Prosinac 03, 2010, 18:24:40 poslijepodne »
Ajde se pokušaj sjetiti.. Da li mu je netko u posljednje vrijeme prijetio? Da li je imao neprijatelje? Možda se nekom zamjeril? Mislim da je vrijeme da pozoveš agente iz CSI Miami-a! ;)

Inače, meni je par malih ancija popuzalo po staklu izvan vode.. Našel sam ih suhe zaljepljene.. Al to su bili mali 1-2cm..
Juwel Rio 125 + Fluval 205

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: zvuci cudno,ali istinito....NESTAO ANCISTRUS!
« Odgovori #31 u: Prosinac 05, 2010, 12:13:15 poslijepodne »
Ajde se pokušaj sjetiti.. Da li mu je netko u posljednje vrijeme prijetio? Da li je imao neprijatelje? Možda se nekom zamjeril? Mislim da je vrijeme da pozoveš agente iz CSI Miami-a! ;)

Inače, meni je par malih ancija popuzalo po staklu izvan vode.. Našel sam ih suhe zaljepljene.. Al to su bili mali 1-2cm..

Kaj se tiče unutrašnjih i vanjskih neprijatelja- tvoj najveći anci je sada kod mene - u kanti a ne u akvariju s ostalim ribicama- i kornjačama. Postavio se preteritorijalno- raskeljio se posred akvarija usred bijela dana i napao ga moj čopor nekoliko puta (od 5 ancija napala ga 3 muška u roku keks- samo se se počeli zaletavati iz kokosa, zatim je algojed imao delfinske napade (nakon što je izganjao Njijine molije na čuvanju), a i kornjačor ga je na kraju gricnuo za dupe jer mu se nije htio mrdnut' s mjesta nakon naguravanja- nonšalantno je i dalje cuclao tableticu, pa sam ga izvadila da ga ne zatuku- i i dalje nije puštao tableticu kad sam ga držala u ruci- ni bodlje nije pustio! Nakon tog je pol' sata jurio po kanti u krug.  Mulac.  :D Šerifi su još kružili po mjestu gdje je bio i sve dobro pocuclali da prikriju tragove. Možda bi ga na kraju i pojeli.  :o