Travanj 27, 2024, 15:39:41 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: MOJ MORSKI  (Posjeta: 5290 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
MOJ MORSKI
« u: Veljača 27, 2010, 15:28:09 poslijepodne »
Evo da vam prestavim konacno i ja moj akvarijum,akvarijum je zaobljen,dimenzije su zadnja strana96,pa sa strane stranice36 i onda polukrug,gde dodje na sredini dubina od zadnje strane do sredine 65zapremina250l,u tom akvariumu sam drzao ciklide tanganjika,posto se ciklidima bavim nekih10god od prilike,tu su bili tanganjika mnogo dobri,al posto se desio peh i sve uginulo,jedno vreme je stajao prazan,da bih sasvim slucajno gledao vas sajt da narucim kod Maxima(veliki pozdrav i HVALA za kalendar)kalendar,slucajno sam pogledao neke slike i naisao na snimak akvarijuma MARIN RAB,taj snimak sam u danu pogledao na you tubu pa sigurno10ak puta i zagrejo se maximalno da pravim i ja,raspitao se kako  sta i pokusao.Posto sam radio u pet centru na Novom Bg,kao akvarista,dosta sam ljudi upoznao koji imaju morski,pa sam pokupio tel i cuvao ih,ne nadajuci se da ce mi zatrebati.Otisao sam na par mesta i kod svakog cuo drugaciju pricu(jer su svi naj pametniji)i video razlicite vrste filtriranja i sumpova.Na kraju mi se potrefi da odem kod coveka koji ima250l akvarijum,penilicu rucni rad,filter samo bio bol kugle i to jako odlicno sve kod njega napreduje i rastu korali,jednom recenicom ok.Malo sam popricao sa njim i video da to i ne mora toliko para da se ulozi a moze da bude lepo.Dosao sam kuci i krenuo u posao.Od zadnje strane sam oduzeo15cm sirine i celom duzinom stavio staklo sa malo zasecenim delom,gde mi preliva voda u filter,tu sam napravio3komore,1komora ulazi voda,ide kroz bio bol i keramiku i zadnja komora atman motorna glava2000l protok vode koja vraca vodu u akvarijum.Posto mi je dosta ljudi pricalo da treba skimer u akvarijumu,prelistao sam par sajtova i oglasa i nasao skimer na prodaju,kao ne iskusni morski i ne znalica,naravno covek mi uvali skimer koji mogu da ubacim kao igracku u akvarijum i da ga gledam,to je akva medic skimer sa drvenim rasprsivacem,svi kazu da je lose,posto sam se razocarao i naravno nisam hteo vise para da bacam,odlucio sam da napravim sam penilicu kao kod coveka sto sam video.Uzeo sam atman motornu glavu800l protok vode na sat,nju sam razbusio i ubacio crevo od vazdusne pumpe,na kraj creva sam stavio mali rasprsivac,cevku sam uzeo od vodovoda na koju sam dole napravio prosirenje i sa motorne glave ubacio crevo koje gura vodu u cev a vazdusna pumpa duva i pravi se pena,na vrh sam stavio i casu koju sam dobio od drugara od njegovog starok skimera.VEROVATNO ce nekome ovo da zvuci smesno sto i jeste,ali ljudi ovo idealno radi kod mene,par dana je bilo problema dok nisam nasao visinu koliko je da je postavim i dotok vazduha od vazdusne pumpe,hvala bogu,ali ovo kod mene radi idealno.Od kamena imam sad(.posto sam prvo bio prevaren i uvalili mi covek po8e1kg,navodno zivi kamen)
,kad sam dosao kuci,video da od8kg ima samo2ziva kamena,nasao sam decka koji je drzao4god,morski i igrom slucaja morao sve iz njega da proda,culi se i videli i kupio od njega EXTRA kamen po10e kg,kamen je tropski tonga,fiji,kupio sam od decka skoro25kg,kamen je extra,za par dana vec vidim da su krenule neke pecurke i neki korali,ne znam im jos imena,sto znaci da sad imam oko35kg kamena,od riba 2klovn fisa, jednu sasu,rak samac koji kao da je na speedu,seta stalno po akvarijumu i sad se spremam da odem da kupim zebrasoma scopa,od rasvete koristim neonke t8,akva glo18000kw,power glo18000,marin glo,silvania koral star i sera blu sky rojal12000kw,prilikom formiranja od coveka koji mi je to sve objasnio kako moze da bude jeftino a lepo,dobio sam100l vode iz njegovog akvarijuma i2l bio bol kugli i jos od momka od kojeg sam kupio kamenje mi je dao oko1l bio bol kugli da pojacam koloniju bakterija,mogu vam reci da to za sad sve EXTRA funkcionise,jedino me smara sto veci klovn de daje manjem da udje u sasu pa planiram da kupim jos jednu,i krajem marta ocekujem posiljku od Marinka-MARIN RAB i BOLEKA sa foruma neke korale,i ovim putem zelim da im kazem HVALA i da ih pozdravim i da jedva cekam da mi stignu korali od njih,OVO SVE JAKO SMESNO ZVUCU I PROSTO za ozbiljnije akvariste(sto garantujem da sam za ciklide malavi,tata)ali ja vam kazem da za sad to sve extra radi i sve je veselo u akvarijumu,postavicu slike kako je to sve pocelo pa vi zakljucite,DAL SAM JA LUD,ILI SAM SAMO IMAO SRECE U SVEMU TOME.NIKOLA TESLA JE PROBAO DA NAPRAVI STRUJU,PA JE COVEK SAD U VRHU ISTORIJE,DA NIJE BILO NJEGA NE BI BILO SVETLA.TAKO SAM JA PROBAO OVAJ MOJ MORSKI,I VIDIM DA TO SVE OK I POLAKO IDE.POZDRAV SVIMA...IZ STARE PAZOVE-VOJVODINE.stizu i slike za par minuta :up: :up: :up:

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2010, 16:23:50 poslijepodne »
ovako je izgledao pre radova

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #2 u: Veljača 27, 2010, 16:25:49 poslijepodne »
dobro to ajde da vidimo kako sad izgleda  :klap: :klap:
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2010, 16:30:04 poslijepodne »
Citat:
Uzeo sam atman motornu glavu800l protok vode na sat,nju sam razbusio i ubacio crevo od vazdusne pumpe,na kraj creva sam stavio mali rasprsivac,cevku sam uzeo od vodovoda na koju sam dole napravio prosirenje i sa motorne glave ubacio crevo koje gura vodu u cev a vazdusna pumpa duva i pravi se pena,na vrh sam stavio i casu koju sam dobio od drugara od njegovog starok skimera.VEROVATNO ce nekome ovo da zvuci smesno sto i jeste,ali ljudi ovo idealno radi kod mene,par dana je bilo problema dok nisam nasao visinu koliko je da je postavim i dotok vazduha od vazdusne pumpe,hvala bogu,ali ovo kod mene radi idealno.Od kamena imam sad(.posto sam prvo bio prevaren i uvalili mi covek po8e1kg,navodno zivi kamen)

 :up: :up:
Daj nam slike ovoga! :)

I da, LOL na "pecorke" ..   :klap:
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline plavi1980

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 154
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: zagreb-tresnjevka
  • 0958374183
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2010, 22:33:30 poslijepodne »
ljepo kad ce slike da  vidimo :up:

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2010, 23:52:12 poslijepodne »
Ajde, fino fino!

Čestitam na improvizaciji sa skimmerom, i ja sam nešto krenuo sa diy skimmerom i stao u jednom trenutku zbog nedostatka vremena.

Inače more može da bude vrlo komplicirano ako ga čovjek sam zakomplicira.... :D

Opet, ako čovjek ima malo soli u glavi i malo smisla za tehniku i logiku općenito, komplicirane stvari postaju jednostavnije.

Čestitam na novom moru! Početci su uvijek najljepši, kasnije to sve pomalo prerasta u rutinu, akvarij je istina svakim danom sve ljepši, ali najviše vesele one prve "pečurke" i slični veseli početnički koralji.

Poz!


Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #6 u: Veljača 28, 2010, 00:43:25 prijepodne »
pokusavam jos neke slike da ubacim kako su tekli radovi,ali ne ide nesto

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #7 u: Veljača 28, 2010, 01:04:48 prijepodne »
evo par slika kako sad to izgleda,slike su malo losije posto je slikano tel,aparat mi je na popravci,cim stigne slikam aparatom pa stavljam

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #8 u: Veljača 28, 2010, 01:06:42 prijepodne »
jos malo slika

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #9 u: Veljača 28, 2010, 01:08:40 prijepodne »
jos koja

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #10 u: Veljača 28, 2010, 01:10:02 prijepodne »
to je to za sad

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #11 u: Veljača 28, 2010, 01:10:56 prijepodne »
i stigla je i zebrasoma scopa

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #12 u: Veljača 28, 2010, 01:15:45 prijepodne »
To je to za sad,jos da ubacim dole korale lomljene i da se na zadnju stranu nahvataju alge da sakriju filter i bice to sve ok,nadam se,planiram jos koju kg kamena da ubacim i da mi stignu korali od Marinka MARIN RAB i BOLEKA i bice to ok,izgleda i zvuci smesno,al vidite da to sve za sad izgleda ok,a kako cemo dalje,SVAKI SAVET ISKUSNIJEG ce mi dobro doci.VELIKI POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA AKVARISTIKE,sutra saljem slike ciklida,akvarijum150x50x50sa Malavi ciklidima

Offline kornjaca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #13 u: Ožujak 17, 2010, 13:58:59 poslijepodne »
jako ljepa riba(scopasica)

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #14 u: Ožujak 18, 2010, 15:20:54 poslijepodne »
E pa ovako,imam mnogo cega da vam kazem i da vam dam savet,sta se izdesavalo za par dana,prvo zelim da kazem HVALA ZELJKU koji mi je bio u gostima i naravno nije dosao prazne ruke,covek mi je doneo par fragova korala,mekih i par tvrdih da probamo i mogu vam reci da se sve lepo primilo,ZEKI HVALA.Onda HVALA BOLEK,decko mi je poslao par fragova korala busom,posle velike muke sa vozacima busa,koji su jako VELIKA DJUBRAD,decko im je dao30kuna u hrvatskoj da mi daju malu kutiju sa koralima u B G su mi trazili50evra da im dam ili mobilni tel da bi mi dali kutiju od aktivnog uglja u kojoj su bili korali,tu sam POLUDEO otisao u policiju da ih prijavim,policija dosla i trazila vozace,na cega bi oni rekli da je greska ispala da nisu znali sta ja trazim i dali mi kutiju,a naj veca tuga je SASA55 IZVINI al to je SRBIJA samo gledaju da te prevare,posto sam se dog sa SASOM55 da kupim kamen od njega i wawer,jer se desila muka sa koralima koje je Bolek poslao,odlucio sam da kupim samo wawer,decko mi posalje wawer,stigne u Bg,ja sacekam,trazim od vozaca a on mi trazi45e da mu platim prevoz za wawer,svadja je ispala i molio sam da mi daju,na cega su rekli da ce wawer da uzmu i da vrate u ZG u ponedeljak i da ce da traze45e za prevoz od onog koga je poslao,poludeo sam na to,hteo da se bijem sa njima i razbijem telefon od400e,aj fon,tako da ljudi,ako saljete nesto iz hrvatske za srbiju,bolje saljite vozom,jer su ovde sve lopovi i traze pare za nista,pokusacu da izvucem preko nekih ljudi SALETOV wawer,tako da vidite sta je srbija i sta su lopovi.POZDRAV SVIMA >:( >:( >:( :'(

Offline jajo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: ZG-Utrine
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #15 u: Ožujak 18, 2010, 16:03:30 poslijepodne »
katastrofa! nadam se da ces ipak nekako dobiti svoju opremu
- nije ovca sve što bleji -

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #16 u: Ožujak 18, 2010, 16:13:50 poslijepodne »
Lijepi ti je akvarij, a što se lopova tiče - njih ima svgdje...

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #17 u: Ožujak 18, 2010, 16:19:23 poslijepodne »
tu i tam se zna desit da mi stari ide za frikom
pa ako je u tom trenu imas neku  kombinaciju pitaj  pa ti on dofura  u bg ak ide u to vrijeme :up:

Offline kornjaca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #18 u: Ožujak 19, 2010, 08:23:42 prijepodne »
nemozes vjerovati, da ima takvih ljudi, pa sa avijonom nebi bilo toliko

rmatan

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #19 u: Travanj 05, 2010, 13:10:20 poslijepodne »
Trud se isplatio.Prekrasno

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #20 u: Travanj 05, 2010, 17:36:28 poslijepodne »
 :dead: zao mi je radi takvog odnosa, i ovdje znaju bit bezobrazni, ali ne toliko (cjenovno)  :down:

jednom sam slao paket u DU busom iz VK, dam paket vozacu i 50kn i pitam jel to OK, kaze on "eeee, znas ti di je Dubrovnik, dalek je to put"... i y˙ga ... poceli naplacivat tarifu po km  :D :dead:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Ultrashmele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #21 u: Travanj 07, 2010, 11:20:08 prijepodne »
E pa ovako,imam mnogo cega da vam kazem i da vam dam savet,sta se izdesavalo za par dana,prvo zelim da kazem HVALA ZELJKU koji mi je bio u gostima i naravno nije dosao prazne ruke,covek mi je doneo par fragova korala,mekih i par tvrdih da probamo i mogu vam reci da se sve lepo primilo,ZEKI HVALA.Onda HVALA BOLEK,decko mi je poslao par fragova korala busom,posle velike muke sa vozacima busa,koji su jako VELIKA DJUBRAD,decko im je dao30kuna u hrvatskoj da mi daju malu kutiju sa koralima u B G su mi trazili50evra da im dam ili mobilni tel da bi mi dali kutiju od aktivnog uglja u kojoj su bili korali,tu sam POLUDEO otisao u policiju da ih prijavim,policija dosla i trazila vozace,na cega bi oni rekli da je greska ispala da nisu znali sta ja trazim i dali mi kutiju,a naj veca tuga je SASA55 IZVINI al to je SRBIJA samo gledaju da te prevare,posto sam se dog sa SASOM55 da kupim kamen od njega i wawer,jer se desila muka sa koralima koje je Bolek poslao,odlucio sam da kupim samo wawer,decko mi posalje wawer,stigne u Bg,ja sacekam,trazim od vozaca a on mi trazi45e da mu platim prevoz za wawer,svadja je ispala i molio sam da mi daju,na cega su rekli da ce wawer da uzmu i da vrate u ZG u ponedeljak i da ce da traze45e za prevoz od onog koga je poslao,poludeo sam na to,hteo da se bijem sa njima i razbijem telefon od400e,aj fon,tako da ljudi,ako saljete nesto iz hrvatske za srbiju,bolje saljite vozom,jer su ovde sve lopovi i traze pare za nista,pokusacu da izvucem preko nekih ljudi SALETOV wawer,tako da vidite sta je srbija i sta su lopovi.POZDRAV SVIMA >:( >:( >:( :'(

Jeste malo off topic ali da napomenem da mi je upravo iz Zagreba stigao live rock po jednom autobuskom prevozniku. Vozaci su bili jako ljubazni i sa 10e prezadovoljni. Sto je jos vaznije, raspolozeni su da prevoze robu i organizme u oba pravca, dali su mi i broj telefona. Tako da ako nekom nesto bude trebalo iz Srbije ili Hrvatske...

Offline srdjan kolar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: MOJ MORSKI
« Odgovori #22 u: Travanj 09, 2010, 22:22:30 poslijepodne »
Pa ti si ultrasmele verovatno imao srece pa ti se potrefilo tako da prodjes,a BOLEK neka potvrdi,koliko sam ga puta zvao ono vece kad je poslao korale i na kraju kad sam pozvao policiju i okrenuo Boleka na mob da prica sa vozacem,bila je prica,jaoj kao mi smo pogresili,pa nismo znali da je to taj paket i priznao vozac da mu je decko dao pare u Zg,tek posle toga su mi dali kutiju sa koralima,tako da ne zelim da ih hvalim,mogu samo da ih pljujem jer su LOPOVI