Ožujak 28, 2024, 13:17:46 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć  (Posjeta: 19987 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #50 u: Srpanj 19, 2010, 16:38:43 poslijepodne »
Mozda 3 i pol mjeseca najvise

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #51 u: Srpanj 19, 2010, 16:44:31 poslijepodne »
Koliko octa staviti u koliko vode?  To im navodno ne smeta?   Tiii kako mu čistiš uši-koristiš onu tekućinu što se nalije u uho ili?

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #52 u: Srpanj 19, 2010, 16:48:43 poslijepodne »
Iskreno,od kad su mu kupirane usi dok je bio mali,rijetko se nakupi prljavstine unutra,cistim samo vanjski dio uha,papirnatim maramicama,koje malo namocim
Sa klipicima izbjegavajte cistiti usi,jer ako malo mrdnes po dlakicama i njega poskaklja moze trznuti glavom i ostatiti si sluh

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #53 u: Srpanj 19, 2010, 16:55:47 poslijepodne »
Uši se kupiraju iz nekog posebnog razloga ili ...?
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #54 u: Srpanj 19, 2010, 16:59:27 poslijepodne »
Psima su se prije rezale usi ili repovi radi estetike,kod staffa ili pita neki ih drze lose sto se gleda na izlozbama ili imaju prevelike usi,pa su se sjekli
Sada je kupiranje zabranjeno zakon
Ali puno je lakse odrzavati kupirane usi

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #55 u: Srpanj 19, 2010, 17:08:56 poslijepodne »
mom se uši ne režu jer je uzgojem postignuto da ima lijepo uho, ali zato ima prljave uši :D

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #56 u: Srpanj 19, 2010, 17:15:56 poslijepodne »
Da neki koji imaju manje usi,lijepljenjem se moze postici da ih stoje pravilno
Mome se desilo to da su bila male,ali se odjednom jedno diglo,a drugo ostalo spusteno,pa je izgledo sasavo
A onda se pojavio i problem propeliranja usima,pa se svaku minutu vrtio glavom toliko da sam mislio da ce mu usi odletiti sa glave :D

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #57 u: Srpanj 19, 2010, 17:33:22 poslijepodne »
Mome je uho standardno, na to sam mislio da je postignuto uzgojem

prvi je moj - nemam drugu sliku tu na poslu - sad je veći, a drugi je da vidite kako izgleda kad naraste(glava)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #58 u: Srpanj 19, 2010, 18:12:02 poslijepodne »
Uši se mogi očistiti Otifree otopinom, ali ne treba pretjerivati. U pet shopovima se može kupiti šampon za štence, ne preporučujem da se kupa u dječjem šamponu.
Ma samo polako i strpljivo, treba mu dati do znanja koje je njegovo mjesto u obitelji. I svi morate složno provoditi pravila, znači ako mu ti ne daš da se penje na kauč onda mu nitko od ukućana to isto ne smije dozvoliti. I obavezno raditi s njim oko hranjenja, uzimati mu zdjelicu da  mu to bude normalno, da kasnije ne počne režati kad mu se netko približi zdjelici.

A što se tiče malih i velikih pasa, pa ja imam malog psa, ošt.jazavčar nije neka veličina (ok, iako ima puno veće očnjake od malih pasmina, ipak je to lovac).
Zg je pun razmaženih i neodgojenih malih pasa, čast iznimkama. I bahatih vlasnika istih.
Svog psa puštam da se igra s većim psima jer vlasnici većih pasa su večinom savjesniji i trude se odgojiti svog psa. U  bivšem kvartu je živjela jedna bull terijerka i nju i vlasnicu su svi izbjegavali jer kao ima opasnog psa. Osim mene i mog psa, to mu je bila najbolja frendica, odlično odgojen pas.
Nije problem u psima već u vlasnicima, jer sam vidjela i odgojenih pekinezera ali nažalost puno, puno više neodgojenih.
Osobno nisam baš ljubitelj FCI skupine - psi za pratnju i razonodu jer su se ti psi počeli kupovati za ukras, za preseravanje. Opet ponavljam, čast iznimkama.

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #59 u: Srpanj 19, 2010, 18:12:40 poslijepodne »
Psima su se prije rezale usi ili repovi radi estetike,kod staffa ili pita neki ih drze lose sto se gleda na izlozbama ili imaju prevelike usi,pa su se sjekli
Sada je kupiranje zabranjeno zakon
Ali puno je lakse odrzavati kupirane usi
Uši su se prvotno kupirale radi njihove tada namjene , a to je borba pasa.
Pas sa ušima je imao veće šanse za ozljedu..
Ako se počne gubit ''ružino uho'' i počne se preklapat ili podizat uška , onda samo sa flaster trakommu zaljepiš uške na nekoliko sati dnevno i bit će super..

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #60 u: Srpanj 19, 2010, 20:17:18 poslijepodne »
joke, ovo tvoje malo čudo (hehe) je prekrasno!!!!!

uši možete, ali samo ušku nikako nutra, očistiti bebi maramicama za guzu...a ako se nutra pojavi prljavština, onda ili kapi koje preporuča Chili, ili vaticu natopiti mlačnom vodom ili, još bolje, bornom vodom i tada vrlo pažljivo očistiti samo one dijelove koji su dostupni prstima, NIKAKO gurati štapiće za uši ili slične bedastoće u ušni kanal!

ukoliko peso počne trljati uha o pod, ili jako tresti glavom - onda ga nešto smeta, ili je uho upaljeno - tada pravac veterinaru!

a što se tiče šetnje - kad ideš na cestu, odmah ga, iako je beba, uči na lajnu (tako će lakše savladati kretanje gradom), a kad idete u šumu ili park, neka trči slobodno...

ma, bit će to krasni pas - samo puno strpljenja s njime, i da vidiš!

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #61 u: Srpanj 19, 2010, 20:18:19 poslijepodne »
Dobermani i njemacke doge imaju isto kupirane usi,a nisu za borbu
Staffordima se usi ostavljaju vise sjecene,a psi opet nisu za borbu
Inace kad su se rezale usi psima za borbu rezale su se skroz pri glavi,tako da pas nije uopce imo usi
Psima kojima se usi kupiraju,usi posto se drze uspravno hrskavica u njima postaje jos jaca,i prilikom da ga drugi pas uhvati za to uho,moze mu iscupati cijelo uho

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #62 u: Srpanj 19, 2010, 20:42:28 poslijepodne »
Ekipa nemojte se ljutiti,ali uza sve sto je korisno,ovdje ima dosta I nepotrebnog.. Svaka cast na novom ljubimcu koji ce biti izazov,kako za vlasnike tako I za okolinu.I da,nisu svi mali psi zivcani,ne kazem da ih nema,ali sve ovisi o odgoju,npr. Puffy je pekic a umiljat je i nije neki zivac..Sestricna ima mini maltezera,hiperaktivno razigrana,al nije zivcana,ali ima I veze donekle sa godinama..pas kako je stariji ne voli da ga se tlaci,kao I mi ljudi.
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #63 u: Srpanj 19, 2010, 21:41:33 poslijepodne »
ja svog pesa kupam 1 na mjesec ili 1 put u dva mjeseca ovisi gdje je i kaj radi...kupao sam ga uglavnom sa šamponima za pse ali tu i tamo je ponestalo pa sam koristio i šampon za bebe i nije bilo nikakvih problema....
pošto sada ima neki problem sa kožom moram ga kupat 1 put u dva tjedna sa plivaseptom...

e Ikota, kaj se tiće prehrane, staffovi znaju biti jako osjetljivi na toplo/hladno ili neke određene proizvode, pa da znaš kaj mu daješ.... možeš mu slobodno dati malo tunjevine pomiješane sa suhom hranom da bi mu narasla lijepa dlaka, jer tunjevina sadrži omega 3 masti a to je dobro za dlaku i kožu, ali ne previše i ne svaki put da ti nebi samo to htio jest... ma budeš i sam vidio to su mali vragovi dok ih ne odgojiš kako treba... :)

i možeš mu davat suhog kruha da grize to mu je dobro za zube dok su još mali, a i kasnije, moj jede kruh ko kekse :) i pripremi se da bu ti pojeo papuče po kući ili slično... meni je moj pojeo nogu od stolice i jedan čošak zida... tak da znaš... umjesto igrački kaj su skupe najbolje ti je otić nekam (nemrem se sjetit di sada) i kupit debeli konop, onaj za brodove vezat, i na jedno metar konopa zavezat par čvorova i to mu dat, jer će ti sve ostale igračke rastrag u njasitnije komade.... :)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #64 u: Srpanj 19, 2010, 21:44:59 poslijepodne »
ne da mi se čitati sve ovo, jer ukenjamo svaku temu o cuckima do bola  :D :D
pa eto sad pitam, ikota dal je cijepljen pesek?

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #65 u: Srpanj 19, 2010, 21:49:41 poslijepodne »
Dobio je prvo cjepivo
Hrana je bitna stavka u psecem zivotu
idealno bi bilo sirovo meso,a moze i bilo koja bolja hrana,bitno da psu pase,i onda ne mijenjati

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #66 u: Srpanj 19, 2010, 23:31:02 poslijepodne »
ja svoga hranim sa Hills-om za štence, bi li mu trebao davati nekakvog povrća, acidofila? nema još 3 mjeseca

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #67 u: Srpanj 19, 2010, 23:40:20 poslijepodne »
ikota dal je cijepljen pesek?

Danas je dobio knjižicu i prvo cjepivo te ga je veterinar pregledal i pohvalil opće stanje štenca, što mi je jaako drago :)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #68 u: Srpanj 19, 2010, 23:41:12 poslijepodne »
Ja svoga hranim purinom,i uvijek dobije unutra ili jogurt ili vrhnje,nekad salamice i tako mu kombiniram
Uglavnom im netreba nista,a mozes dodavati kao sto sam ja svom dodavo kalcij i ostale minerale u tabletama,tocno ima za stence u razvoju,sto im daje dodatni kalicj za kosti i zube,i neke multivitamine,ali ako niti ne dajes nece biti problema

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #69 u: Srpanj 19, 2010, 23:47:56 poslijepodne »
I ja svojem dva obroka mješam sa jogurtom, a navečer samo suho (BRIT Care-janjetina) Kasnije će mo preći samo na janjetinu, rekel mi prodavač u Pet centru da znaju reagirat na "piletinu", i da mi je najbolje uzeti ovu na bazi janjetine. E sad kaj vi velite... Koja hrana??

Tiii; Koje salamice mu daješ?? Nešto poput posebne ili ...?
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #70 u: Srpanj 20, 2010, 00:06:34 prijepodne »
Oko hrane se da pricati
Ali najbitnije je da psu odgovara,da ima dobru stolicu,a da je tebi finaciski prihvatljiva
NAjbolje bi bilo sirovo meso,sa kuhanim povrcem,ali to oduzima puno vremena pa neki uzimaju barf,sto po meni opet nije to to,ko kad sam napravis,jer opet neznas kakvo su oni meso stavili unutra,i dali je to meso frisko

Sto se tice poslastica,viđam da se u PC ima svega za kupiti,ali to je cisto bacanje novaca,probaj skuhati hrenovku pa dati,nema niceg boljeg,ili pak sira
Također uci ga na voce,moj obozava banane jabuke

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #71 u: Srpanj 20, 2010, 08:00:56 prijepodne »
Oko hrane se da pricati
Ali najbitnije je da psu odgovara,da ima dobru stolicu,a da je tebi finaciski prihvatljiva
NAjbolje bi bilo sirovo meso,sa kuhanim povrcem,ali to oduzima puno vremena pa neki uzimaju barf,sto po meni opet nije to to,ko kad sam napravis,jer opet neznas kakvo su oni meso stavili unutra,i dali je to meso frisko

Sto se tice poslastica,viđam da se u PC ima svega za kupiti,ali to je cisto bacanje novaca,probaj skuhati hrenovku pa dati,nema niceg boljeg,ili pak sira
Također uci ga na voce,moj obozava banane jabuke

Tiii puno hvala, za sada si mi puno pomogao :zagrljaj:

NARAVNO i Vi ostali dragi kolege :zagrljaj: :zagrljaj:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #72 u: Srpanj 20, 2010, 11:38:54 prijepodne »
Tii hvala na savjetima, kalcij i magnezij u tabletama mu dajem i nastavit ću do 6 mjeseca starosti, sa voćem ću probati

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #73 u: Srpanj 20, 2010, 12:00:09 poslijepodne »
Mislim da sam mu polako našao vrijeme kad ga treba izvoditi! :-[
Za sad funkcionira svaka 3 sata mala šetnjica i onda se popiški vabi, jutros se i prvi puta pokenjal vali na lajni. Toga me bilo strah ;kako če se opustiti i pokakati dok je vezan na lajnu i izgleda da mu to uopče ne smeta :)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #74 u: Srpanj 20, 2010, 12:12:27 poslijepodne »
:D
što bi mu smetala lajna da se pokaka....samo je olabavi da ga baš ne gutiš pri poslu ;)

negdje sa 4 - 5 mjeseci će već moći izdržati i do 8 sati bez piškenja....i tada ga možeš učiti da ide "van" tri do četiri puta na dan u nekom normalnom ritmu!
a ako ste u kući (sory, nisam shvatila jeste li), onda nema beda - naučit će se sam na neki svoj ritam kojeg onda treba poštovati....

hehe, moje tele lijepo prošeta guzu i po dva sata, eventualno se "zabuni" i pišne tu i tamo, ili pokaka dva gomboca, a onda, čim dođemo doma...obavi posao u dvorištu...
dobro, sve dalje od kuće to radi (i to je napredak) i sad ga učimo da to baš i nije red

zato je kod tvog malenog ovo ogromna stvar! bravo!