Travanj 23, 2024, 12:17:33 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć  (Posjeta: 20250 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #275 u: Kolovoz 26, 2011, 00:07:31 prijepodne »
aujme prekrasan je  :heart:
Ja sa svojim imam takvih problema da nesmijem ici nikad pokraj mora inace skoci on s rive i ode na po kanala, ko bi ga vratija nazad  :D :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #276 u: Studeni 26, 2011, 01:05:24 prijepodne »
Pozdrav svima :)
Javljam se u ovu temu iz razloga sto imam nekoliko(malo vise) pitanja o psu i odgoju.
Evo za kojih mjesec dana dobit cu malog stenca(zenku) staforda staru tad oko 2 mjeseca pa bih htio savjete i od drugih, nadma se ponosnih vlasnika staforda kao sto cu i ja biti, jer mi je to prvi staford ,a u samu pasminu sam se odmah zaljubio bez obzira na tude predrasude i price o njima o njima.Napomena - Živim ustanu. :))
Zanima me kako da najbolje socijaliziram svog psa(znam kako ali mozda vi imate neke savijete...dobro bi dosli).
Htio bih da se moj pas od malena razvija i raste kako treba i da poslije bude zdrav i poslusan  pas :)
1.Upoznavanje-sto raditi kad  dode stenac k meni prvi put?kako se postaviti?kako se sto prije upoznati sa njim?
2.Hranjenje-koliko?(dnevno),dal treba biti odredena kolicina ili punu zdjelicu pa da jede kad hoce?,vrsta hrane?(citao sam da treba ponekad klopati jogurte,banane,a neki odobravaju sirovo meso neki ne)
3.Nagrada kod "dresure" i ucenja novih stvari-uvijek nesto za pojest?
4.Kupanje-2-3 puta godisnje?,neki kupaju vise dal je to krivo?,kad treba bit prvo kupanje?
5.Šetnja-s koliko mjeseci prvi puta van?kako ga uciti da vrsi nuzdu vani?koliko dugo bit vani?cuo sam da nesmije van dok se ne cijepi prvi put,dal je to istina?kad poraste koliko dnevno treba vjezbe(trcanje..)?dal mu treba brnjica u setnji?Davilica da ili ne,ako da kada ju pocet koristiti i kako ju upotrijebiti(nacini a da ne smeta psu)?ormica ili obicna oglrica?lajna duzina??dal treba kad je hladno nesta obuci(iako ja nisam za to jer je za mene to igranje sa psom)?
6.Dresura-s koliko mjeseci poceti s njim dresuru?kad ga poceti uciti "pristojnosti" u setnji i setati?naredbe sjedi,dodi,lezi,donesi - kako?metoda neka?savjeti?
7.Cijepljenje-s koliko mjeseci prvo cijepljenje?
HVala vam unaprijed nadam se da cete mi pomoci :D  ;) :up:

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #277 u: Studeni 26, 2011, 16:04:47 poslijepodne »
Pozdrav!
Sva ta pitanja su i mene mučila prije godinu i pol.
Drago mi je da si se odlučil baš za Staforda, jer su zbilja psi za obitelj. To što je u stanu nije nedostatak ako češ ga redovno šetati i izvoditi među pse.
Što se tiče sračkanja po stanu i pišanja, najlakše ćeš rješit čestim izvođenjem van, tj. već buš kasnije skužil kad postane onak "nervozan" vrti se i traži mjesto.
Ja sam uvjek na mjesto gdje se popiškil i pokakal našprical sa nekim dezićem ili parfemom, da ubijem taj njegov miris i sakrijem mjesto.
Socijalizacija: Od prvog dana  tj. kad prođeš sva cjepljenja , vodi ga što više na livadu gdje ima puno pasa, tak da se odmah nauči na igru sa drugim psima. Kad si vani u šetnji, šetnja nek bude šetnja, a svakih par sto metara stani i pusti ga nek se popiša. Nek ti bude u šetnji što bliže nozi, a kad mu TI dozvoliš onda ga malo otpustiš da se popiški. Tako bu naučil da baš ne piša vani gdje hoće, a o sranju da i ne govorim. Moj se sad skriva kad kaka, tak da mi skoro vrečica ni ne treba. (zavuče se u grmlje).
Cjepljenje bi prepustil veterinaru. Ćim dođe doma što prije otiđi do veterinara da ga pregleda i procjepi, tad če ti vet reći kako dalje.

Nagrada; Uvjek imaj poslasticu u đepu. Kad god napravi nešto što ti smatraš da je OK nagradi ga. Izbjegavaj glasovne naredbe, nauči ga da kad ga pozoveš imenom da se okrene i pogleda te, i nagradi ga, . Kako bu rasel tak buš uvodil glasovne naredbe, kao sjedi lezi dođi, itd. Toplo ti preporučam tečaj socijalizacije i odgoj pasa (a i vlasnika). Meni osobno je puno pomogel.
Otvori si novu temu za rasprave, a i u nju buš stavil slikice svoje nove ljubimice.
 Č E S T I T A M

Preporučil bi ti da si naručiš knjigu "Moj Američki Stafordski Terijer ... i ja " od gosp. Rinaldo Kvesić uzgajivaća iz Istre


Rinaldo Kvesić
Barbići 1A
52446 Nova Vas /Poreč
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #278 u: Studeni 26, 2011, 16:11:00 poslijepodne »
aujme prekrasan je  :heart:
Ja sa svojim imam takvih problema da nesmijem ici nikad pokraj mora inace skoci on s rive i ode na po kanala, ko bi ga vratija nazad  :D :D

Viky sjetil sa se jedne situacije. Stajali smo na molu, a djeca su se zabavljala skakali i glupirali se. U jednom trenutku se moj stariji sin zezal da se utapljal, a Ron je bez razmišljanja sa tog mola skočil u vodu i otplival za njim. Naravno da sam onda i ja moral uletit jer bi se valjda oba dvoje napilo vode, al pokazal je srčanost i vjernost.
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #279 u: Studeni 26, 2011, 17:37:09 poslijepodne »
Preporučila bi ti da pročitaš knjigu od Iana Dumbara, evo ovdje je imaš besplatno za downlodirati - http://www.canis.hr/Documents/Prije%20nabave%20steneta.pdf

Offline mateo20094

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški  
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #280 u: Studeni 26, 2011, 18:42:03 poslijepodne »
Pozdrav!
Sva ta pitanja su i mene mučila prije godinu i pol.
Drago mi je da si se odlučil baš za Staforda, jer su zbilja psi za obitelj. To što je u stanu nije nedostatak ako češ ga redovno šetati i izvoditi među pse.
Što se tiče sračkanja po stanu i pišanja, najlakše ćeš rješit čestim izvođenjem van, tj. već buš kasnije skužil kad postane onak "nervozan" vrti se i traži mjesto.
Ja sam uvjek na mjesto gdje se popiškil i pokakal našprical sa nekim dezićem ili parfemom, da ubijem taj njegov miris i sakrijem mjesto.
Socijalizacija: Od prvog dana  tj. kad prođeš sva cjepljenja , vodi ga što više na livadu gdje ima puno pasa, tak da se odmah nauči na igru sa drugim psima. Kad si vani u šetnji, šetnja nek bude šetnja, a svakih par sto metara stani i pusti ga nek se popiša. Nek ti bude u šetnji što bliže nozi, a kad mu TI dozvoliš onda ga malo otpustiš da se popiški. Tako bu naučil da baš ne piša vani gdje hoće, a o sranju da i ne govorim. Moj se sad skriva kad kaka, tak da mi skoro vrečica ni ne treba. (zavuče se u grmlje).
Cjepljenje bi prepustil veterinaru. Ćim dođe doma što prije otiđi do veterinara da ga pregleda i procjepi, tad če ti vet reći kako dalje.

Nagrada; Uvjek imaj poslasticu u đepu. Kad god napravi nešto što ti smatraš da je OK nagradi ga. Izbjegavaj glasovne naredbe, nauči ga da kad ga pozoveš imenom da se okrene i pogleda te, i nagradi ga, . Kako bu rasel tak buš uvodil glasovne naredbe, kao sjedi lezi dođi, itd. Toplo ti preporučam tečaj socijalizacije i odgoj pasa (a i vlasnika). Meni osobno je puno pomogel.
Otvori si novu temu za rasprave, a i u nju buš stavil slikice svoje nove ljubimice.
 Č E S T I T A M

Preporučil bi ti da si naručiš knjigu "Moj Američki Stafordski Terijer ... i ja " od gosp. Rinaldo Kvesić uzgajivaća iz Istre


Rinaldo Kvesić
Barbići 1A
52446 Nova Vas /Poreč

OKe hvala puno na svemu :)
ma stafovi su najbolji po svemu :D
ovo sto se tice tecaja socijalizacije je malo problem jer sam iz Petrinje a to tu kod nas nema.a za Zagreb mi se bas i ne isplati.mislim da cu sam sve rijesiti.
I da jos jednom Hvala!

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #281 u: Srpanj 03, 2012, 11:20:04 prijepodne »
Jedna nova slikica s moba, sad je star 2 godine
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #282 u: Srpanj 03, 2012, 12:10:29 poslijepodne »
jeba te vec 2 godine proslo :D prekrasan je

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #283 u: Srpanj 03, 2012, 12:16:21 poslijepodne »
jeba te vec 2 godine proslo :D prekrasan je


Hvala  :)
da,,, vrijeme leti >:(
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #284 u: Srpanj 03, 2012, 14:36:15 poslijepodne »
odličan

moj je sad velik kao Ron sa 6 mjeseci :DDD

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #285 u: Srpanj 03, 2012, 15:28:02 poslijepodne »
evo i moj je prešišo 2 jare


Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #286 u: Srpanj 03, 2012, 17:26:35 poslijepodne »
Jedna nova slikica s moba, sad je star 2 godine
Predivan je! I fakat...već dvije godine. Kak vrijeme leti... Kakav je?

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #287 u: Srpanj 04, 2012, 02:42:37 prijepodne »
Dobrica, pažljiv prema manjim psima, prema muškima je onak malo... ali kad je pušten sve je OK. Na uzici je više onak malo teritorijalan.
Jaaako sam zadovoljan :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)