Travanj 20, 2024, 04:44:32 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć  (Posjeta: 20231 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #25 u: Srpanj 19, 2010, 13:20:41 poslijepodne »
Stafordi su odlični psi, žalosno je koliko su ljudi puni predrasuda prema njima. Kao i sa svakim psom treba ih socijalizirati, dok su štenci što više ih puštati da se igraju s drugim psima. Kasnije samo s odgojenim psima i kloniti se livada sa živčanim maltezerima, pekinezerima i još živčanijim vlasnicima.
u kvartu imam staforda od 3 godine, mužjaka koji se odlično igra s mojim oštrodlakim jazavčarem, također mužjakom od 5 godina. Ma sve je stvar odgoja  :up:

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #26 u: Srpanj 19, 2010, 13:41:12 poslijepodne »
Svatko voli svoga psa babyboom,ali treba postovati i druge ljude i njihove pse
Jer i ja hocu da istrcim svoga psa,da zadovoljim ono sto njemu treba
Da bi izbjego sve one bakice i njihove pustene BEBE,idem poslije 10 sa psom van
Znaci ja na biciklu,pas mi na lajni,nekad vidim ispred sebe pustenog psa,pa se bacim na obilazenje po parkiralisu među autim,i nadam se da me mala krvopija nije vidjela
Ali nekad se jednostavno dogodi da izlete iz izlaza zgrade,i pravo na mog psa
I u kakvoj se ja nađem situaciji,na biciklu izvodim akrobacije da bi odrzao njih dvojicu razdvojene biciklom,borim se sa kanom koji ne zeli takvom psu okrenuti leđa,ako ja padnem takvog vlasnika boli k... zamnom
Tako da je meni pustanje psa i na primanje kad vide da trebam proci isto ko da su mi pljunili u lice
Zato udaram nogama sve sto dođe blizu,ma koliko oni njih voliti

Jer ajmo okrenuti pricu,da ja pustim svoga psa,uzmem mobitel u ruke okrenem glavu na drugu stranu i tako setam po kvartu,kad nekog napadne stojim po strani i gledam drugog vlasnika kako se bori da spasi svoga psa
Tada bi se skupilo milion ljudi među kojima bi se trazio odma tko ima letvu kakvu ili cak pistolj da spase drugog psa
A ovako se mene ismijava dok pokusavam skloniti pita od manjih pasa


Sto se tice staffa i djece,moras ga uciti na sve,da mu djeca prckaju po zdjelici dok jede,vuci ga za rep,usi noge,znaci da ad se nađe u nekoj takvoj situaciji da ne reagira agresivno,ako se dijete primilo za njegov rep
Također ne dati djeci koja jos neznaju primiti njezno da budu u blizini psa

Zluf uvijek dođe vrijeme kad neki muzijaci vise ne mogu zajedno biti
Moj ima par muzijaka i svi su tipa tipetanski spanijel ili pekinezer i stariji od njega,ali njih ne flegma jer oni na livadi svatko na svojoj strani bude,i ne pokazuju agresiju jedan na drugoga,i to moze funkcionirati
Ali kad se na livadi nakupi 10 pasa,par muzijaka koji  nisu skroz ukroceni,i jos neka zenka pred tjeranje,nesto ce se desiti sigurno,zato izbjegavam ta grupna okupljanja

Chili drago mi je vidjeti da i netko ko ne posjeduje staff ih razumije,samo sto je takvi ljudi malo

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #27 u: Srpanj 19, 2010, 13:54:59 poslijepodne »
da odgovorim ili ne!?

no, pa hajde, ali to će biti zadnja od mene - čovjek se hvali prekrasnim psićem i moli savjete, a savjet da mlatne nogom malog psa NIJE savjet (sorry, na ovom kompu ne mogu podebljati, pa pišem velikim slovima - ne mislim se derati već naglasiti!)

mali se pas može savladati relativno lako tako da ga uhvatiš za šiju ili za rep i tako makneš....dakle, postoji način a da se ne kopitaš okolo!
a da ne kažem da će 99,99 % stručnjaka za pse reći da se konflikt među psima ne rješava razdvajanjem (dobro, kad su približno iste veličine) već ih se pusti da se sami izbore za neku dominaciju
znam da su stafordi (pitbul i staford NIJE jedno te isto, iako nemam protiv nitij jednog ništa) su, iako prekrasni psi, ipak opasniji nego, recimo, coliji ali, kako sam veliš - svaki će dobro odgojen pas slično reagirati, pogotovo ako ga vlasnik dovoljno dobro "drži u šaci"...
uostalom, imala sam svojedobno potencijalno opasnog psa (dobermana), i znam dobro što su predrasude ljudi, ali isto tako znam da smo držali pod dobrom kontrolom i nikad s njime nije bilo nikakvih problema - ako bi neki mališa i krenuo histerizirati prema njemu, onjušio bi ga i u pravilu ignorirao (valda je smatrao da je štene, što li!?), a malom bi dojadilo, ili bismo se maknuli da mali i dalje šizi...
imali smo (kad sam bila dijete) i kuvasza od 70 kg - obično bi okrenuo guzu svakom, velikom ili malom pesu koji ga je izazivao, ali je jednom vrlo žestoko reagirao kad je procijeno da sam u opasnosti od takvog histerika...
sad imam pekija koji je grozne naravi - pazim na njega...i ako krene gnjaviti, uhvatim ga i maknem...
a na landseera (potencijalno 80 kg) se do sada postavio samo jedan veliki pas....
no, to je sad nebitno...

o pristojnosti vlasnika I VELKIH I MALIH pasa se može raspravljati kao i o prometnoj kulturi, ili kulturi u hodanju cestom, međusobnoj komunikaciji i koječemu - uvijek ima i ovakvih i onakvih ljudi...

toliko od mene...

a ikoti još jednom svako dobro s malenim, od srca čestitam na prinovi i veselim se....

« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 13:59:02 poslijepodne od babyboom »

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #28 u: Srpanj 19, 2010, 14:08:43 poslijepodne »
, pekinezerima i još živčanijim vlasnicima.

Ne treba imati predrasude niti prema pekinezerima...
...a i njihovim vlasnicima.. :D

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #29 u: Srpanj 19, 2010, 14:17:50 poslijepodne »
, pekinezerima i još živčanijim vlasnicima.

Ne treba imati predrasude niti prema pekinezerima...
...a i njihovim vlasnicima.. :D
Baš to.Mislila sam prešutjeti,ali neću.Tema baš odiše favoriziranjem staforda i pomalo diskriminacijom vlasnika malih pasa i njih samih.
Osobno nikad,ali baš nikad ne bih nabavila psa koji slovi za opasnijeg jer tko mi može garantirati 100,ali baš 100% da neće ozbiljnije ozlijediti moju djecu?Ne želim da me osudite zbog mog straha prema njima,nego sam baš realna.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #30 u: Srpanj 19, 2010, 14:24:33 poslijepodne »
, pekinezerima i još živčanijim vlasnicima.

Ne treba imati predrasude niti prema pekinezerima...
...a i njihovim vlasnicima.. :D


tocno...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #31 u: Srpanj 19, 2010, 14:25:16 poslijepodne »
Babyboom još mi samo objasni što bi se desilo da nekakav peki ugrize tvog landseera kad odraste i ko bi prije reagirao, odnosno bi li ti prije odvojila pekija od landseer-ove noge ili bi on to prije riješio i što bi ostalo od pekija kad bi on to sam rješio.
Ako je čovjeku to prvi pas mislim da mu više koriste savjeti bilo kakvi, nego da mu svi čestitamo i postavljamo smajlije i šaljemo pusice, lizanja ili neznam kakve idiotarije njegovom psu.

Sarita nisi niti malo realna, jer ti nitko ne može garantirati da bilo koji pas neće ugrist bilo koga(baj d vej - psi 90% ugriza prema ljudima naprave iz straha, a stafovi se ne boje, uostalom pogledaj statistike ugriza)

Sad pitanje Ikota jel smrdi, ja se ne mogu riješit mirisa i ima li itko neki savjet. Znam da štenci smrde više od odraslih, ali ovaj moj je baš nekako kisel, a nema nikakvu kožnu infekciju i to.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #32 u: Srpanj 19, 2010, 14:31:21 poslijepodne »
Sarita nisi niti malo realna, jer ti nitko ne može garantirati da bilo koji pas neće ugrist bilo koga(baj d vej - psi 90% ugriza prema ljudima naprave iz straha, a stafovi se ne boje, uostalom pogledaj statistike ugriza)

e pa nije isto,ugrize li je pudla,pekinezer,mops i sl ili staff,rotvajler,ovčar..Nisam od jučer i ne može mi nitko reći da je isto.

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #33 u: Srpanj 19, 2010, 14:41:56 poslijepodne »
Istina nije isto ako je ugrize mali pas ili veliki
ali je isto dal je ugrize stafi ili retriver koji navodno slove ko super psi za obitelj...
Oni isto imaju zube a nitko ih se ne boji,zašto?

E sad šta vaši psi smrde  :D :D
Pa ljudi i noge smrde ako ih ne perete :D
Okupajte pse  :up:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #34 u: Srpanj 19, 2010, 14:44:19 poslijepodne »
Nisu retriveri baš tako bezazleni.Znam to.

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #35 u: Srpanj 19, 2010, 14:49:43 poslijepodne »
Imaš pravo - uzmeš prepariranog i 100% si sigurna, a neće ti ni dlaku puštat.

 Ikota mislio sam na miris/smrad kože šteneta

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #36 u: Srpanj 19, 2010, 14:51:02 poslijepodne »
Razumijem ljude koji se boje velikih pasa ali ne razumijem ljude koji se boje određene vrste...
To nema smisla  -?
Sarita totalno te razumijem i ja svoje dijete ne puštam kod nepoznatih pasa.
Za ove moje znam kakvi su i nije me strah...
Zaključak je da je sve stvar odgoja kakav vlasnik takav pas  :zagrljaj:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #37 u: Srpanj 19, 2010, 14:52:19 poslijepodne »
Imaš pravo - uzmeš prepariranog i 100% si sigurna, a neće ti ni dlaku puštat.

to mene ide?

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #38 u: Srpanj 19, 2010, 14:59:46 poslijepodne »
to je bila šala Sarita, mislio sam da će se skužit bez smajlija pustih

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #39 u: Srpanj 19, 2010, 15:02:13 poslijepodne »
Ma osijeti se njegov specifični miris, al neka prošlo bu i to.
Malo češće provjetravamo kuću i to je TO :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #40 u: Srpanj 19, 2010, 15:05:09 poslijepodne »
to je bila šala Sarita, mislio sam da će se skužit bez smajlija pustih
Obzirom na prijašnji post djelomično namjenjen meni nisam ovo shvatila kao šalu.
No ajde,nismo mi tu važni.

Ikota,ne kužim za neugodan miris.Ipak je to još štene,nije velik.Jesi li ga kupao?Tko zna kako je bio tamo smješten.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #41 u: Srpanj 19, 2010, 15:15:42 poslijepodne »
babyboom volio bi to vidjeti od tebe,ili bilo kog da drzi pit bulla od 35 kg misica u jednoj ruci i drugom rukom  lijepo ide uhvatiti malog pekinezera
Ja znam da je vama lako pricati ovdje,ali realnost je drugo

Ja nemam nista protiv tih malih pasa,ali prva cinjenica je da ti mali psi imaju najveci postotak ugriza,naravno da nece nitko umrijeti od njih,ali je također dovoljan da isplasi malo dijete
Druga cinjenica je da su to najzivcenije psi,koji uglavnom pocinju neke svađe u parkovima
I treca cinjenica,da njihovi vlasnici bas zbog toga sto su mali i slatki i njihove beba ne vrsta socijalizaciju tih pasa niti rade ikakve korecije,u setnjama psi idu po 5 metara ispred njih,ako imaju onu dugu lajnu,psi su izricito dominatni jer ih njihovi vlasnici previse vole da bi to vidjeli

Par ljudi sam sreo koji imaju male pse i nisu trpili njihove izljeve bijesa od malena,pa su to sad normalni i fini psi,sa kojima se i ja mogu prosetati uz bok sa Kanom

A sad vise stvarno necu nikog uvjeravati u nista,Ikota ce sam to dozivjeti,pa ce za godinu dana pricati isto kao i joke i ja
Jer ovo me podsjeca kad sam u parku pokuso ljudim ukazati sta im pas radi,ali je bio pricanje u vjetak,pa ce to ispasti i ovdje,zato je uzaludno
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 15:19:44 poslijepodne od Tiii »

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #42 u: Srpanj 19, 2010, 15:25:20 poslijepodne »

Ikota,ne kužim za neugodan miris.Ipak je to još štene,nije velik.Jesi li ga kupao?Tko zna kako je bio tamo smješten.


Kupao??? Pa kad bi ga kupao ? u subotu je došel navečer. Čitao sam da se psi kupaju 3 puta godišnje, pa sam zaključio da bi bilo dobro pričekati još koji tj. da prođemo bar prva cjepiva (danas je primio 1. cjepljenje i dobil je knjižicu) i da malo još odrastemo. Možda to nema veze sa kupanjem. :-[
Mislite da bi bilo dobro ga okupati?


Da i zamolil sam Vas na početku da se ne pepucavate. Pa bum to još jednom ponovil: Nemojmo se prepucavati!!
Inače hvala vam na dosadašnjim odgovorima i na tome što ste podjelili svoja iskustva samnom  :zagrljaj:
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 15:28:39 poslijepodne od Ikota »
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #43 u: Srpanj 19, 2010, 15:29:24 poslijepodne »
ikota, nemoj još malenog kupati!
ako baš jako smrdi - dobro ga istrljaj lagano vlažnim ručnikom...
a kad bude najmanje 6 mjeseci, onda ga okupaj laaaaagano dodajući šampon ali za bebe ili za osjetljivu kožu...naravno - specijalni šampon za pse! nikako ga ne smiješ kupati u bilo kakvom ljudskom šamponu jer oni sadrže kemiju koju pseća koža ne podnosi!

normalno je da bebači imaju intenzivniji miris a i neke pasmine isto, no nije to ništa strašnoga.... :D


tii - imaš pravo - ne znam što znači držati 35 kg mišića - doberman mi je imao 50 kg, kuvasz 72, a landseer ima perspektivu imati 80, ako se bacio na ćaću.... :D
i dosta sad o tome - pomozimo ikoti!
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 20:12:37 poslijepodne od babyboom »

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #44 u: Srpanj 19, 2010, 15:30:46 poslijepodne »

Ikota,ne kužim za neugodan miris.Ipak je to još štene,nije velik.Jesi li ga kupao?Tko zna kako je bio tamo smješten.


Kupao??? Pa kad bi ga kupao ? u subotu je došel navečer. Čitao sam da se psi kupaju 3 puta godišnje, pa sam zaključio da bi bilo dobro pričekati još koji tj. da prođemo bar prva cjepiva (danas je primio 1. cjepljenje i dobil je knjižicu) i da malo još odrastemo. Možda to nema veze sa kupanjem. :-[
Mislite da bi bilo dobro ga okupati?


Da i zamolil sam Vas na početku da se ne pepucavate. Pa bum to još jednom ponovil: Nemojmo se prepucavati!!
Inače hvala vam na dosadašnjim odgovorima i na tome što ste podjelili svoja iskustva samnom  :zagrljaj:
A čuj , on ti se i popiša po nogama tu i tamo , zavalja se po raznom dreku isl.
Ja volim svoje pse okupat bar jednom mjesečno najviše zbog kćerkice koja ih voli dirat..

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #45 u: Srpanj 19, 2010, 15:33:45 poslijepodne »
A ne znam...ja bih ga ipak malo s nečim prebrisala.Velim,tko zna gdje je bio.I kud te vrag nosi u Dubravu po njega? :D
Istina,živjela sam u Dubravi 30 god. i volim je,ali zato i znam kaj pričam. ;)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #46 u: Srpanj 19, 2010, 15:39:27 poslijepodne »
Budemo ga prbrisali samo vlažnim ručnikom, pa kad malo naraste obavit ćemo i prvo kupanje.
Inače on meni ne smrdi, nego ima taj specifičan miris koji je sve manji i manji. Prvi dan u subotu je bil najjači, ali bila je i ona sparina , pa vožnja u autu i to je vjerovatno bilo uzrok malo jačeg "vonja".
Što se tiče šetnje po parku i sličnim mjestima, to me ne brine. Živim na Sv. duhu u slijepoj uličici i mogu ga uvijek prošetati po cesti, a kuća mi je pokraj šume tak da se ne bojim društva. Ovi susjedovi psi su već malo veči pa ču ga socijalizirat sa njima od prvog dana, tak da bu frendovi. Kad bum išel nekam dalje sa njim vjerujte mi da ću se sjetiti svih vaših upozorenj :) i pokušati da naša šetnja prođe što bezbolnije.  :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline mistyblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Sustjepan - Dubrovnik
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #47 u: Srpanj 19, 2010, 15:56:42 poslijepodne »
Ikota, to je normalan miris, miris štenca iz legla, malo jači i specifičan, po njemu vjerojatno i odrasli psi  kuže da je riječ o mladom psu, pa su (uglavnom) tolerantniji. Možeš u vodu staviti malo jabučnog octa, u to zamočiti krpu i njome prebrisati malca.
So I told a friendly star, the way that dreamers often do...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #48 u: Srpanj 19, 2010, 16:08:44 poslijepodne »
On ce ti malo jace mirisati,dok se tvoj nos navikne,onda ce odjednom prestati,ali gosti ce ti ga i dalje osjecati :D
Sto se tice kupanja,kupat psa u vodi mozes koliko god hoces puta
Neki ih drze u stanovima na krevetu,pa kad dođu iz setnje po blatu ili kisi,naravno da ih se treba oprati
Uzmes mlake vode i poperes ga i izbrises
Treba izbjegavati kupanja sa šamponima,jer uklanjanju masnocu koja stiti kozu psa i dlaku,također pas izgubi svoj miris,pa se poslije zna uvaljati u govno :D  zato oprez nakon kupanja sa šamponom
I kod kupnje samponom probaj uzeti sa aloa verom i sampone na prirodnoj bazi

Ja sam svoh okupo prvi put sa nesto vise od 3 mjeseca

Tad nisma bio siguran koliko treba biti topla voda,pa otuda tolika para
Usput pripazi kako ces mu predstaviti vodu
Pusti vodu u kadu i ti se brckaj sa rukama po njoj,da se on zainteresira,kad bude krenio da sam uđe unutra to je to,pusti ga da istrazuje malo po vodi,malo ce je i piti,ali uglavnom samo polako jer kako to prozivi tako ce se uvijek ponasati prema vodi,moj ju obozava i zaleti se u svaku vecu vodu,dok lokve na cesti obilazi  :D

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #49 u: Srpanj 19, 2010, 16:37:25 poslijepodne »
Kolko je imao mjeseci tu na filmiću, i sa kolko si ga prvi puta okupao ili istuširao?
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)