Travanj 19, 2024, 14:18:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: something  (Posjeta: 11194 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
something
« u: Kolovoz 03, 2010, 13:33:28 poslijepodne »
jučer me moja draga razveselila poklonom, atmanov nano tank od kojih 30 litara..
pa reko, ljepo i idemo slagat, bilje sam prebacio iz bivšeg kozičnjaka (koji je bio blja..od svega  :D ), te dodao hm, od henta  :zagrljaj:
malo se igrao, pa eto..savjeti scapera dobro došli..kaj i kam dalje sa ovime..
11w na cca 18 litara vode, gori 8 sati dnevno, vidio prije da je dovoljno, jer ne želim da mi brzo raste, podloga nema ništa za sad, kasnije kroz tjedan dva ću stavit nekoliko zrnca osmokota, dnevno 0,4 ml easy carbo i 0.5 serine florene..nemam drugo..
savjeti dobrodošli  :up:




Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: something
« Odgovori #1 u: Kolovoz 03, 2010, 13:45:41 poslijepodne »
Krasni su ti nanaći :) Nemam zamjerke, lijepo si ga složio.
Samo, taj filter... vele ljudi da je jako loš... jer koliko sam skužio, tim podnim filterima, šljunak igra ulogu filter materijala... Taj način filtracije idealan je za korijenje biljaka, aliii... ne bih rekao da je dovoljan sam za neke ribe. Pa ako si u mogućnosti dodati još neki, nano filterić....  Dolphin KF-150 idealan unutrašnji filter, vrlo mali, crne boje... stane u njega spužvica da eto vrši barem meh. filtraciju ;)
Razmisli, inače sve 5 :up:
FILIP (Valpovo)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: something
« Odgovori #2 u: Kolovoz 03, 2010, 13:50:05 poslijepodne »
jučer me moja draga razveselila poklonom, atmanov nano tank od kojih 30 litara..

 :up: Možda samo neko bilje da sakrije cijev od filtera,kolega je također imao loše iskustvo sa podnim filterom,pa je ubacio unutarnji neki Eheim,inače good work  :up:  :klap: :klap:

P.S.- blago tebi kad ti ona kupuje
« Zadnja izmjena: Kolovoz 03, 2010, 13:53:40 poslijepodne od pravda »

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: something
« Odgovori #3 u: Kolovoz 03, 2010, 14:12:09 poslijepodne »
jučer me moja draga razveselila poklonom, atmanov nano tank od kojih 30 litara..

P.S.- blago tebi kad ti ona kupuje

Da, da, moja bi moje akv prodala samo da moze...

Svidja mi se tvoj akv!   :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline iwanhoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #4 u: Kolovoz 03, 2010, 14:19:09 poslijepodne »
Sads vi mislite kak sam ja super jer mu kupujem akvarije, ali istina je da je prošli nanić bio ogavan, sa starim staklom i razljepljenim silikonom, bez poklopca i hang on rasvjete, sa štednom žaruljom i sjenilom napravljenim od dječje slikovnice :'(
A ja sam esteta i volim da mi je sve pici-pici, stoga je kupnja bila jedino rješenje!
Vuk sit, a koza cijela!
Probajte napravit neko ruglo od akvarija, pa da vidite kak će žene kupovat nove! :D
Cheer up, the worst is yet to come!:)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: something
« Odgovori #5 u: Kolovoz 03, 2010, 14:29:03 poslijepodne »
Lijepo je. :up:
Samo...onaj puteljak...da je bar malo ukoso,prema sredini.Tako bih barem ja. ;)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: something
« Odgovori #6 u: Kolovoz 03, 2010, 14:37:53 poslijepodne »
Sads vi mislite kak sam ja super jer mu kupujem akvarije, ali istina je da je prošli nanić bio ogavan, sa starim staklom i razljepljenim silikonom, bez poklopca i hang on rasvjete, sa štednom žaruljom i sjenilom napravljenim od dječje slikovnice :'(

Uf da sam to prije znal, poružnil bi svoj akvarij da mi žena kupi novi, ovak sam ga ja platil :nerd: :nerd: :D :D.


Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #7 u: Kolovoz 03, 2010, 14:56:31 poslijepodne »
e..ovakav je plan..
iza lijevo je hm..kojeg mislim razrast do skoro pa anubiasa desno i tam ga spustit i ostavit ga opet iza anubijasa, a nakon tog maknut vesiculariu dubyanu van..
riccija koja je naprijed i nije neko riješenje, ona je privremeno..mada mislim ju raskupusat i ponovno ju stavit i pokrit komplet ovaj početni dio..pa onda vidjet kaj budem sa njom  :)

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: something
« Odgovori #8 u: Kolovoz 03, 2010, 15:05:48 poslijepodne »
Uuu hebate Cannibal , meni ovo izgleda jaaako dobro :up:
...ovaj panjić mi je zakon..
Ako bi baš morao njurgat onda bi rekao da je malo previše šljunka za moj ukus , ali  zbilja super start...

Možda bi ti bilo zgodno uvalit jaču podlogu pa napravit ''non co2'' low light šemu , ali filter nebi smio onda mreškat površinu...

Odlično!!

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #9 u: Kolovoz 03, 2010, 15:18:17 poslijepodne »
vidli bumo kak bu raslo..sve to skupa..filter je ono podno čudo i ima protok powerhead od 300/h, i ono kaj vidim poprilično jako tera vodu..ma htio sam radit sa zemljom, al je bilo prebrzo..mada sam mislio i radit kompromis, mijenjat svaka 3 dana vodu, pa da imam kvalitetnu podlogu, al hebat ga, em sam ga sinoć počel slagat oko 10 navečer i fakat mi se nije dalo sad ić ispirat zemlju..a pošto jepodni filter onda bi ga moral "obuč" u neku mrežicu za komarce, mada sam si sve pripremil, al nije bilo volje  :roll: ..
a kaj se tiče debljine, možda i jesam malo previše stavil, a riccija je kriva, jer je na debelom kamenju, pa sam ga htio prekrit, a šljunak je granulacije od 1-2 mm, a opet sam moral sa debljim od 5 mm prekrit podni filter, pa se eto tu sve izjalovilo  :rolleyes: ..
a podloga, kaj sad..budem probal kroz tjedan dana, kak sam i napisal samo sa osmokotom u podlogu i sa jbl tableticama, pa bumo vidli..i da voda je destilirana sa pipovačom, pa je tvrdoća vrlo niska, 12 litara destilirane i 4-5 litara pipovače..

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: something
« Odgovori #10 u: Kolovoz 03, 2010, 15:53:43 poslijepodne »
Probajte napravit neko ruglo od akvarija, pa da vidite kak će žene kupovat nove! :D

Ma ja danas rekao da ću uskoro uzeti veći akvarij,pa me žena istjerala iz kancelarije  :'(  -?   :) :D

Offline iwanhoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #11 u: Kolovoz 03, 2010, 18:18:36 poslijepodne »
Morao bi učiti od mog muža! Ja bila u Pragu, a na mobu 100 kuna. Zove on 5. dan i kaže da je naručio akvarij nekih dimenzija i da bude to baš super, a ja jedem češko slatko zelje i mislim si:bla,bla, bla, dimenzije, bla, bla, pristajem na sve samo da na miru jedem i da mi ostane nešt kuna na mobu. Stižem doma, on odlazi u Garešnicu i doma dolazi čudo od 300 litara, ja ljuta, on happy, propada godišnjica braka...
And the rest is history! :D
Gori ste od male djece! :D
Cheer up, the worst is yet to come!:)

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #12 u: Kolovoz 03, 2010, 18:22:17 poslijepodne »
Morao bi učiti od mog muža! Ja bila u Pragu, a na mobu 100 kuna. Zove on 5. dan i kaže da je naručio akvarij nekih dimenzija i da bude to baš super, a ja jedem češko slatko zelje i mislim si:bla,bla, bla, dimenzije, bla, bla, pristajem na sve samo da na miru jedem i da mi ostane nešt kuna na mobu. Stižem doma, on odlazi u Garešnicu i doma dolazi čudo od 300 litara, ja ljuta, on happy, propada godišnjica braka...
And the rest is history! :D
Gori ste od male djece! :D

otvori si temu u bla,bla  :D :D

btw. na kraju je žena priznala da je ovo puno bolje kad je akvarij po cijelom bočnom zidu i da baš paše u dnevnom boravku :D
« Zadnja izmjena: Kolovoz 03, 2010, 18:26:00 poslijepodne od cannibal »

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: something
« Odgovori #13 u: Kolovoz 03, 2010, 18:45:27 poslijepodne »
Definitivno bolje od starog postava  :up:
Nekaj mi fali napred. Neznam točno definirat kaj. Nekaj da razbije tu ricciu. Crna kamenčina? Nekaj... No već buš ti to za jedno 3 tjedna raščeprkal i posložil  ;)
Zadnji dio si mogu zamislit i mislim da bu ok. Možda bi ja onu rotalu kaj sam ti dofural puknul da ti skrije cijev od filtera, a uz ovakvu rasvjetu ti bi se trebala fest crvenit, a ak ju puno rezuckaš bu ti se zgusnula i davala kontru HM-u? Meh, filozofiram  :nerd:
« Zadnja izmjena: Kolovoz 03, 2010, 18:51:56 poslijepodne od hento »
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline Zander

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: something
« Odgovori #14 u: Kolovoz 04, 2010, 00:41:09 prijepodne »
Kao da je malo previše uredno u prednjem planu. Lepo izgleda postavka ali nešto bi trebao malo pokvariti da ne bude sve pod konac  ;) naročito taj prednji deo što reče Hento. Znaš kako npr kod Amanovih akvarijuma Riccia bude pomešana sa Eleocharisom na primer pa predivno izgleda, a opet kao da je zapušteno pomalo namerno, jer tako je nekako i u prirodi... Ali možda će se sve to u tako nekom pravcu razvijati, ovako za početak mi dosta dobro izgleda  :up:

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: something
« Odgovori #15 u: Kolovoz 04, 2010, 00:45:58 prijepodne »
Slatki akvarijić! Lijepo sredjeno i bude jos bolje ako se malo razraste tepih. Cestitke Iwanhoe :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #16 u: Kolovoz 04, 2010, 06:12:50 prijepodne »
hvala svima...
nego, sad kad gledam zander onda ni sam ne znam kak da sredim taj prednji plan, pošto nemam mjesta za neki manevar, a opet da samo ostavim ricciju il da ju pomiješam sa nečim drugim bojim se da bi onda izgubil zadnji dio akvarija..probat ću se onda svakako poigrat sa riccijom u prednjem planu..
malo ju rastrgat na više dijelova i ne dobit onda takvu površinu pokrivenu u cijelosti..a opet mi i ako bi iš'o na eleocharis, ostaje pitanje što sa anubiasom, kojeg bi onda moral vadit van, il ga negdje drugdje stavit, al ne vidim kuda?
savjeti, help  :)

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: something
« Odgovori #17 u: Kolovoz 04, 2010, 08:21:24 prijepodne »
pak imaš mahovinu, s njom se poigraj i imal buš fine prelaze iz tamno zelene u svjetlo zelenu, anubias ostavi tam gdi je, a koze ti ionak budu većinom f HM-u dok se razraste
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #18 u: Kolovoz 04, 2010, 20:29:24 poslijepodne »
pak imaš mahovinu, s njom se poigraj i imal buš fine prelaze iz tamno zelene u svjetlo zelenu, anubias ostavi tam gdi je, a koze ti ionak budu većinom f HM-u dok se razraste
je al kak, da mi ne prekrije zadnji plan akvarija? ipak je ovdje cube u pitanju i ne znam kaj sad..dal stavit možda glossu između riccije, asve će se spetljat i niš od toga..
evo slika od sad maloprije, kad se voda razbistrila do kraja i kada je mrak u prostoriji..please help u navođenju  :)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: something
« Odgovori #19 u: Kolovoz 04, 2010, 20:38:26 poslijepodne »
Znaš šta?Meni se sviđa,ja bih ostavio ovako i ubacio microrasbore  :up:

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: something
« Odgovori #20 u: Kolovoz 06, 2010, 07:57:40 prijepodne »
je al kak, da mi ne prekrije zadnji plan akvarija? ipak je ovdje cube u pitanju i ne znam kaj sad..dal stavit možda glossu između riccije, asve će se spetljat i niš od toga..
evo slika od sad maloprije, kad se voda razbistrila do kraja i kada je mrak u prostoriji..please help u navođenju  :)

Kak? Zemeš kamen i omotaš mahovinu oko njega, onak kak Kum to radi. Ondak taj kamen deneš između kamena z ricciom. Dok peš šišat ricciu mam ošišaš i mahovinu, a sve ti je mobilno i moreš posložit kak god ti paše, kad god ti paše.
A kaj se glosse tiče nju pošalješ meni  :P
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #21 u: Kolovoz 06, 2010, 13:12:54 poslijepodne »
matija, bok te ubio pa znam to  :D :D
nego, kak bi se to ukomponiralu u ovo?? :D

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: something
« Odgovori #22 u: Kolovoz 06, 2010, 16:28:42 poslijepodne »
matija, bok te ubio pa znam to  :D :D
nego, kak bi se to ukomponiralu u ovo?? :D

za početak napravi zebru  ;) mobilno je, igraj se s kamenjem dok ti se ne posloži kak se spada, stavi slike pa te budemo navigali ono tipa: kamen br. 3 pomakni 2.4 cm ulijevo a kamen br. 7 0.2 cm gore  :a045k:
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: something
« Odgovori #23 u: Kolovoz 15, 2010, 20:43:13 poslijepodne »
nakon 10 dana, malo sam ga šišal danas, točnije ricciju i hm, koju sam još popikal, da ju zgusnem, a ricciju sam stavil na još jedan kamen, da ju razvučem desno iza..anubias je stavljen uz korijen i tu će glumit nekaj  :) :D :D

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: something
« Odgovori #24 u: Kolovoz 15, 2010, 21:30:57 poslijepodne »
I dalje mi se jako svidja akv.   :klap:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi