Ožujak 29, 2024, 00:34:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terra Vulcanica  (Posjeta: 18980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #50 u: Listopad 24, 2009, 17:55:50 poslijepodne »
ma vrhunski se razvija, ali mi i dalje ovaj microsorum radi fokusnu točku koja mi se ne dopada, treba ti neka druga biljka na tom mjestu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #51 u: Listopad 24, 2009, 22:01:32 poslijepodne »
Možda taj panj s microsorumom i nije najsretnije rješenje...ne znam...kako ga tko vidi. Budući da sam to tako zamislio meni nije toliko da bih ga zamijenio nekom biljkom, eventualno, kada bih našao, nekim razgranatim drvetom, ali vjerujem da bih ga isto popunio microsorumom. Da mi je neko drvo kao tvoje Cigo, iz tvog akvarija, vjerujem da bi bila druga priča.

Štoviše, ispod tog panja sam napravio pećinu za mrijest pulchera, stoga, recimo da panj i ima neku funkciju. Panj stoji na kamenju pa baš to mjesto nije predviđeno za bilje.

Na ovim slikama su gorile samo dvije groluxice pa je i akvarij manje osvijetljen, zbog čega može djelovati da je taj dio dosta taman, ali nije.

Ono s čime sam jako zadovoljan je da nemam previše posla oko održavanja, kao u prethodnom postavu, a opet, vizualno, zadovoljan sam postavom.

Trebao bih napraviti anketu što kolege misle o mom panju s microsorum  :) i lp je imao primjedbe na njega, a kad majstori to kažu onda to ima i svoju težinu  :-[

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #52 u: Listopad 27, 2009, 17:58:10 poslijepodne »
Super izgleda, kao i inače... Ja nisam prezadovoljan svojim... Nešto mi fali ili imam nečega previše... Plan mi je bio da malo pustim biljke da se razrastu, al ne znam ako imam dovoljno strpljenja za to... :(

A što se tiče limnophile NE ODUSTAJ :) Ja ću je imati previše, a šteta bi bila baciti :) Sad se samo malo ti strpi, raste ko blesava... Samo što nije baš precrvena...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #53 u: Listopad 28, 2009, 07:16:22 prijepodne »
 :) E da, uvijek bismo htjeli da bude kako smo zamislili a priroda radi svoje. Ti si svoj tek namjestio, pusti ga još malo da vidiš kako se razvija. Moj postav više manje je takav kakav je, u smislu da nema tu više nekih promjena i (ne)očekivanih događaja, jedino sam u iščekivanju dobivanja tepiha od cube, a ako i kad to bude, nema većeg veselja  :clown: Trenutno sam zaokupiran i novim parom apistogramme agassizi, kojima sam preuredio mali akvarij, nije baš nešto uređen pa neću objavljivati, ali ako ga dotjeram stavim slike.

Sve u svemu, kad znaš što hoćeš i to osmisliš, više manje to dobiješ, ali isto tako treba proći prije i nekoliko početničkih pokušaja, neuspjeha, to svi prolazimo.

Offline DEPSI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Lokacija: JASTREBARSKO
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #54 u: Listopad 30, 2009, 11:39:58 prijepodne »
I evo jedna noćna  :) u biti nije prava noćna, samo sam se na mobu malo poigrao postavkama i napravio autolevel u photoshopu.

prekrasno majstore  :klap:
;)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #55 u: Listopad 06, 2010, 07:58:09 prijepodne »
Evo malo do osviježim stanje aktualnim slikama, malo sam preuredio postav, ali je u osnovi ostao isti, izbacio sam onaj visoki panj i stavio niži tako da mi stargrass iza može doći do izražaja. S cubom nisam imao sreće, ali mi se glossa dosta brzo raširila i napravila tepih. Ono čime sam jako zadovoljan je to da stvarno nemam puno posla oko održavanja, otprilike svaka tri tjedna nešto pošišam i to je to.

Komentari i savjeti dobrodošli  :)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #56 u: Listopad 06, 2010, 17:10:49 poslijepodne »
Super izgleda, kao uvijek... Ne mogu vjerovati kako ti je glossa prestigla moju... A i nevjerojatno mi je kako malo vremena ti treba za održavanje svega... Svaka čast ;)