Ožujak 29, 2024, 16:47:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terra Vulcanica  (Posjeta: 18997 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #25 u: Lipanj 27, 2009, 18:19:14 poslijepodne »
Ma nadam se da neću imati stalno ruke u akvariju i premiještati čupati pa saditi kao prije. Zato sam sve prvo dobro osmislio i skicirao na papir i slagao kamenje na površini dimenzija akvarija kako nakon postavljanja ne bi više bilo previše prčkanja. A i ne može ga biti previše, kamenje je zabijeno gdje je i svako premiještanje bi sve zbrkalo. Sada sam si točno definirao porvršine za biljke i toga ću se držati. Ako budem išao mrdati i premiještati mislim da mogu samo zas :-X

U godinu dana koliko sam imao prethodni postav sam i naučio nešto, osim strpljenja, a to je da ono što je najbitnije je dobro osmisliti kako želim da mi akvarij izgleda jer svako mijenjanje poslije je u biti promjena izvorne zamisli, što me u prethodnom postavu dovelo do toga da više uopće nisam imao viziju kakvu bih sliku htio stvoriti. Strpljenja za to imam, ali me izluđivalo što mi bilje nije raslo, a tu je i druga bitna stvar - hranjiva podloga. U prethodnom akvariju imao sam svega - vulcanit, mineralna podloga, tresetne pločice naknadno ubačene, a ispod toga bijela filter vata kojom sam htio odignuti zadnji dio akvarija. Mislim da mi je ta vata stvorila probleme - pretpostvljam da kad bi se bilje zakorijenilo ne bi bilo sretno kad je korijen došao na vatu i počelo mi je propadati. To je moja pretpostavka. Zato sam ovdje odmah stavio JBL aqua basis plus podlogu, koja bi trebala biti kvalitetna, i ne želim više kopati, čupati, mutiti vodu, skupljati granule mineralne podloge, mrvice treseta i slično...nadam se kako ću s ovim postavom doći do onoga što sam si zamislio i da će bilje sretno rasti  :)


mislim da ću te ubiti....shvatio sam da sam ja igubio bit u svom akvariju,tj.viziju,svaki dan je drugačija...kako dođe nova biljna vrsta-eto 100  novih zamisli...sad moram sjesti i dobro razmisliti...
..drži se svog plana!  :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #26 u: Lipanj 28, 2009, 08:42:10 prijepodne »
mislim da ću te ubiti....shvatio sam da sam ja igubio bit u svom akvariju,tj.viziju,svaki dan je drugačija...kako dođe nova biljna vrsta-eto 100  novih zamisli...sad moram sjesti i dobro razmisliti...
..drži se svog plana!  :up:

Nažalost to se desi kada počeneš premiještati i stalno nešto dodavati, mijenjati. Ja sam isto titrao na svaku novu biljku i na kraju sam imao previše vrsta...Ima još biljaka koje bih htio probati držati, ali u ovom postavu ne želim raditi neke promjene, zamjene, premiještanja, eventualno dodati još koji kamen sa strane, vidjeti kako će se taj panj uklopiti kad se bilje razraste, ali područja rezervirana za biljke su ta koja jesu i to tako mora ostati radi očuvanja zamišljenog. Ustvari, panj sam već namjestio malo više iza i to sad bolje izgleda, izvukao sam kamen na koji je bio oslonjen, uzeo čekić i odvijač i otukao sam kamen tako da mi panj legne kako treba.

Jedini problem za sada mi je što svakog dana par komada cube ispliva jer valjda po noći kopaju po dnu pa svaki dan moram nanovo saditi cubu...isto mi se čini da ću morati reducirati malo grm stargrassa jer to kad poraste bit će puno pa mi mogao malo narušiti urednost postava. Al sve u svoje vrijeme, tek je početak...samo da mi limnophila poraste, moja miljenica  :D

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #27 u: Lipanj 28, 2009, 12:37:23 poslijepodne »
mislim da ću te ubiti....shvatio sam da sam ja igubio bit u svom akvariju,tj.viziju,svaki dan je drugačija...kako dođe nova biljna vrsta-eto 100  novih zamisli...sad moram sjesti i dobro razmisliti...
..drži se svog plana!  :up:

Nažalost to se desi kada počeneš premiještati i stalno nešto dodavati, mijenjati. Ja sam isto titrao na svaku novu biljku i na kraju sam imao previše vrsta...Ima još biljaka koje bih htio probati držati, ali u ovom postavu ne želim raditi neke promjene, zamjene, premiještanja, eventualno dodati još koji kamen sa strane, vidjeti kako će se taj panj uklopiti kad se bilje razraste, ali područja rezervirana za biljke su ta koja jesu i to tako mora ostati radi očuvanja zamišljenog. Ustvari, panj sam već namjestio malo više iza i to sad bolje izgleda, izvukao sam kamen na koji je bio oslonjen, uzeo čekić i odvijač i otukao sam kamen tako da mi panj legne kako treba.

Jedini problem za sada mi je što svakog dana par komada cube ispliva jer valjda po noći kopaju po dnu pa svaki dan moram nanovo saditi cubu...isto mi se čini da ću morati reducirati malo grm stargrassa jer to kad poraste bit će puno pa mi mogao malo narušiti urednost postava. Al sve u svoje vrijeme, tek je početak...samo da mi limnophila poraste, moja miljenica  :D

kod mene će sad doći do velikih promjena ali pozitivnih jer unutarnji filter ide van,a stiže kanister filter i diy co2 ide u povijest pa stiže co2 boca....pa će napokon nadam se neke stvari doći na svoje mjesto.... 

ti trebaš napraviti ono što si i rekao-pustitida se bilje razraste pa eventualno neke sitne korekcije napraviti poput ove s panjem...limnophila me užasno muči tj.stagnira jer mi je slaba cirkulacija pa ništa do nje ne dođe a opet stargrass mi raste kržljavo bez obzira što sam pojačao nitrate.... sjećam se da si i ti imao dosta problema sa l. aromaticom u prošlom postavu i sad se nadam da će ti i ona doći na svoje... ;)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #28 u: Lipanj 28, 2009, 12:54:38 poslijepodne »
Evo mali update, međufaza  :)

Otukao sam lava kamen i pomaknuo panj više prema iza. Ova dva kamena na kamenu ispred panja neće tako ostati, tu moram još naći prikladan oblik kamena za položiti uz ovaj na dnu da napravim spiljicu za pulchere kad se počnu frajati  :D

Stargrass i hygrophila su već dosta narasli, toliko da panj više ne bode toliko u oči, limnophila naravno sporije raste, iza panja je pa se ne vidi, ali bitno je da ona raste  :) uf, samo da ne budem opet imao onih priča sa zakržljalim listovima i slično, valjda će im ova podloga odgovarati.

Preporodit ćeš se kad staviš vanjski filter, i zbog prostora u akvariju i zbog toga što ga nećeš trebati čistiti tako često kao unutarnji. A i pravi CO2 iz boce je isto  :up: meni još samo to fali  :-[ ali ne idem još na to, za sada funkciju obavljaju 2 nutrafina s kvascem.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #29 u: Lipanj 28, 2009, 13:02:09 poslijepodne »
Vauuuu...ovo je već puno bolje... :klap: reci mi di si smjestio l.aromaticu pošto je ne vidim?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #30 u: Lipanj 28, 2009, 14:14:35 poslijepodne »
Aromatica je iza panja, još je niska pa se ne vidi, ima nekoliko stabljika tako da će mi trebati da ju namnožim.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #31 u: Srpanj 30, 2009, 17:08:30 poslijepodne »
neki mali update? koja slikica?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #32 u: Srpanj 31, 2009, 07:12:20 prijepodne »
Nema nekih drastičnih promjena pa nisam ni stavljao nove slike, ali evo posljednje. Od limnophile ništa ne bude  :'( Nadam se uskoro dobiti rotalu macrandru pa probati s njom, a limnophilu i dalje tražim ali ne nalazim...kao ni cubu...trebao bih ju pojačati jer mi ova slabo napreduje.

Inače, zadovoljan sam setupom jer mi nameće puno, ali puno ležerniji ritam održavanja od prijašnjeg postava, kamenjem sam napravio dubinu i u biti ono spašava stvar da tako kažem, nema više sjeckanja bilja svaka dva dana već svaka dva tjedna, pošišam stargras gotovo do dna i imam dva tjedna dok ne dođe do vrha  ;)

E da, novost je da imam hrpu mladih pulchera, već su se oni izmrijestili ispod panja, gdje sam im predvidio jamu, s time da su mi prije iskopali jedan drugi dio koji nije bio predviđen za njih, ali nisam im dao tamo  :devil:

Slika nije baš od boljih jer je slikana onako "ofrlje".

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #33 u: Srpanj 31, 2009, 08:38:40 prijepodne »
mene malo bode ta sva bladi oprema u pozadini :D

ali inače mi je koncept ok... dapače :up:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #34 u: Srpanj 31, 2009, 09:06:55 prijepodne »
Super!A vidim crveno je postalo in.Što se tiče rotale macrandre uvjerila sam se kako je EC ubija.Prenježne listove ima.Ja sam ostala na jednoj stabljici.Taman kad dođe do vrha,ovaj vrag od EC-a je sredi.A aromatica mi je i dalje bolna točka kao i tebi.  :'(

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #35 u: Srpanj 31, 2009, 11:04:03 prijepodne »
Jako mi se sviđa ovaj akvarij :up:.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #36 u: Srpanj 31, 2009, 15:38:40 poslijepodne »
Jako mi se sviđa koncept,što kaže Vedran. ALi kako kvragu uspjevate da vam Stargrass dođe do površine!!?? X-( To je za mene mision imposible!
Pogostemon ti šaljem početkom sljedečeg tjedna :up: .

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #37 u: Kolovoz 01, 2009, 15:54:39 poslijepodne »
@ Vedran - znam da za opremu da je uočljiva...ali bi ju s desne strane pokrile biljke, što se i desi kad narastu, a s lijeve bi grijač trebala sakriti valisneria, ali mi se čini da se to baš i neće desiti pa ga možda vratim na desnu stranu. Ljestvi imam dvije za CO2, a kako se ovdje ne može naći onaj stakleni difuzor, tada se moram zadovoljiti s ljestvama...

@ Sarita - ma ja uvijek patim od crvene biljke kao fokusne točke, i dok mi je jedno vrijeme limnophila odlično uspijevala, stala je i gotovo...EC ne koristim više davno, od kada sam stavio nutrafin CO2 jer je tek s pravim CO2 bilje probujalo.

@ Grale, Velebit - drago mi je da se sviđa vama i ostalima, a stargrass kresnem svaka dva tjedna, ali na način da vrhove nanovo sadim i za dva tjedna su do vrha, imao sam i ja problema sa stargrassom lani, a riješio ga ni ja ne znam kako, jednostavno je odlučio opet rasti. Hvala za pogostemon Velebit  :up:

Offline Nana dj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Ženski   Lokacija: ĐAKOVO-UMAG
    • Aquasvijet
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #38 u: Kolovoz 01, 2009, 19:24:24 poslijepodne »
Krasno-nema šta   :klap: :klap: :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #39 u: Kolovoz 01, 2009, 22:36:58 poslijepodne »
Evo još jedan detalj akvarija, slike malih pulchera i njihovog tate  :)

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #40 u: Kolovoz 02, 2009, 09:19:21 prijepodne »
joj vid bebicaaa.. a tatek je baš pulcher. (pulcher znači lijep na latinskom ak se ne varam) 

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #41 u: Kolovoz 03, 2009, 13:37:40 poslijepodne »
   Prva liga!  :klap:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #42 u: Kolovoz 04, 2009, 19:40:30 poslijepodne »
Drago mi je da vam se sviđa  :) samo mi nedostaje crvenog bilja, nadam se da uskoro stiže, i ta cuba nikako da mi stvori tepih, a nigdje ju ne mogu naći...ako tko ima viška, eto da i ovdje napomenem da mi može ponuditi na pm, još bolje ako je tu iz Rijeke i okolice. Lijeva strana je praktički zamišljena tako kako je sada, skoro, dok desno iza panja treba doći crvena biljka i onda da vidim što će to biti, kad se razraste treba pokriti ovu aparaturu koja sada strši iza. Doduše, i prekrije ju, samo ja to ostrižem da sam na miru naredna dva tjedna.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #43 u: Kolovoz 04, 2009, 20:52:56 poslijepodne »
I evo jedna noćna  :) u biti nije prava noćna, samo sam se na mobu malo poigrao postavkama i napravio autolevel u photoshopu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #44 u: Listopad 23, 2009, 21:09:55 poslijepodne »
Evo i malog osviježenja u slikama, bilje se razraslo kako sam zamislio, limnophila ne ide pa ne ide, nemam ju više, ali sve u svemu zadovoljan sam i postižem ono što sam početno zamislio.  :)

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #45 u: Listopad 23, 2009, 21:12:46 poslijepodne »
   Kad se Cuba raširi bit će prva liga!

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #46 u: Listopad 23, 2009, 21:14:22 poslijepodne »
Super je!
I znaš što?Fučkaš linophilu!Nije vrijedna živciranja.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #47 u: Listopad 23, 2009, 21:16:02 poslijepodne »
  Kad se Cuba raširi bit će prva liga!

Ako bude rasla kao kod svog vlasnika onda će bit super  ;)

Super je!
I znaš što?Fučkaš linophilu!Nije vrijedna živciranja.

Ma već sam se "umorio" od pokušaja ponovnog držanja limnophile  :rolleyes:

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #48 u: Listopad 23, 2009, 21:28:45 poslijepodne »
super se to zgusnulo, a stargrass mi postaje sve ljepša i ljepša biljka, odlična je..

kaj se cube tiče, ne znam ti kaj reć, ja osobno nisam zadovoljan njenim rastom jer u isto vrijeme stavljene i ona i glossa, s tim da je cuba bila u odličnom stanju, a glossa se tek nazirala da je to glossa, danas stanje, glosa zauzela više od polovice akvarija, dok cuba i bi i ne bi..

sve u svemu sretno s njom, odlično izgleda :up:

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Terra Vulcanica
« Odgovori #49 u: Listopad 24, 2009, 15:11:12 poslijepodne »
Bravo aquatic!  :klap: :klap: :klap: ovo je baš lijepi spoj nature i dutch stila! lijepo zamišljeno i još bolje napravljeno! :up: