Ožujak 28, 2024, 10:09:05 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio  (Posjeta: 5184 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
pomoć!  kupnja gotovog CO2 distributora 1na2   ili možda  forumaš tko bi to napravio_?

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #1 u: Svibanj 06, 2014, 10:32:47 prijepodne »
T spoj barem     , pada mi na pamet možda zavariti dva igličasta na cijevčicu..

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #2 u: Svibanj 12, 2014, 14:25:36 poslijepodne »
mislio sam ostaviti novce nekom forumašu ,majstoru ili entuzijasti koji je i akvarista :heart:..radje nego tvornici,uvoznicima i preprodavačima :down:....

stvar je jednostavna, i može se pojednostaviti na cijev sa dva čepa, i tri rupe, i jednim muško muškim adapterom...( broj rupa je=3 kod 1na2, 4kod 1na3,5kod 1na6...)

ukoliko dovoljno brzo za novce >:( ne uspijem kupiti gotovo rješenje :P, komad prelazi u manufakturnu izradu :up: ili čak DIY. :D

p.s. 1 :   ne vjerujem da svi forumaši koji koriste komprimirani CO2 da imaju samo jedan akvarij..po boci..ne vjerujem!
p.s 2  :   komad zasad nadjen kod jednog proizvodjača u V.Britaniji, na Ebayu nešto slično...
p.s 3  :   pomoči i informacije radi sigurno otvoram temu sa infom odakle se može naručiti i čekati, a i DIY tema ako sam napravim.
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2014, 14:35:28 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #3 u: Svibanj 14, 2014, 10:23:21 prijepodne »
Tek nakon ovog trečeg posta sam skužil o čemu se tu uopče radi :D
Bilo je več tema o tome(sad nemam vremena ih tražiti), uglavnom imaš gotovih riješenja da možeš spojiti i 2,3,4 ili 6 akvarija, sa i bez brojača mjehuriča i svašta nešta.Probaj malo kopati po starim temama i probaj koristiti i tražilicu.Uglavnom na Ebayu nema čega nema. :up:

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2014, 11:44:36 prijepodne »
Ja bi to ovak...
Boca->reducir ventil-> crijevo->razdjelnik na x broj izlaza->crijevo1->iglicni1->akvarij1
                                                                                    ->crijevo2->iglicni2->akvarij2
Itd...

Vjerujem da sve potrebno mozes naci u Mag Commerce

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #5 u: Svibanj 14, 2014, 12:04:53 poslijepodne »
Evo kak je to kod mene riješeno. Nije baš estetski nešto, ali radi. Ovaj Y komad sam kupio u nekom od pet shopova, 2 komada su bila 10ak kn, igličasti ventili su kineski. Naravno, može sve to skupa i puno kvalitetnije, ali meni je ovo okej.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Microsorium

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 500
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #6 u: Svibanj 14, 2014, 19:23:34 poslijepodne »
@ Dellete - meni je igličasti bio u po sredini cjevčice (nije bila ona jaka plastična za co2) i BOOOOOM

Ima na ebayu lipih razdjelnika, ja ih već kupio za neke sitne novce i baš se mislim montirat
nešto http://www.ebay.com/itm/3-WAY-CO2-needle-valve-DIY-System-diffuser-planted-aquarium-/260993423192?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3cc46b9758

 

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #7 u: Svibanj 15, 2014, 08:27:16 prijepodne »
Hvala svima!
@Delette , da to sam i ja pomišljao ,ali postoječi igličasti mi je sa navojem sa ulazne strane..
@Vickerman ,da upravo to ,kontrola za svaki akvarij posebno..ali da iskoristim i postojeći igličasti koji ima navoj muški sa ulazne strane kojim se ušaravljuje u redukcijski ventil..
@Microsorum ,taj na linku jednako otvara i zatvara u oba akvarija, što mu je mana,ali sigurnost,i moguća čak ušteda na jednom igličastom mu je prednost,ali ja sam odlučio ipak imati fino doziranje za svaki posebno..
ipak hvala na linku,kliknuo bi ja i na to da nisam već u izradi......

« Zadnja izmjena: Svibanj 15, 2014, 08:35:57 prijepodne od sinisa1hr »

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #8 u: Svibanj 20, 2014, 14:20:42 poslijepodne »
napravljeno iz jednog komada bez adaptora i muffova iz jednog komada ,na tokarskom...
igličasti broj2 čekam pa kad spojim ide i slika..
 :zagrljaj:   hvala svima     :zagrljaj:
 ideje i postoječa rješenja su mi pomogla u ideji na neki način..

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pomoć! kupnja gotovog CO2 distributora 1na2 ili forumaš tko bi to napravio
« Odgovori #9 u: Travanj 04, 2015, 01:04:46 prijepodne »
napravljeno iz jednog komada bez adaptora i muffova iz jednog komada ,na tokarskom...
... ... kad spojim ide i slika..
 :zagrljaj:   hvala svima     :zagrljaj:
 ideje i postoječa rješenja su mi pomogla u ideji na neki način..
prilikom zadnjeg skidanja radi punjenja boce,sjetio sam se da sam obečao sliku..
--znači sa boce na regulacioni ventil(tkz."manometar")sa ručni rad uratkom adaptera,"produžetka",pa na el.mag.ventil(može i bez njega),pa na komad sa slike(koristio se šesterokutni puni profil,šesterokutni da se može na njega sa ključem za dotezanje,itd.. bušen iznutra i sa rupama izvana zasad dvije za 1na2..očito bez problema mogu dodati slijedeču rupu,urezati navoj kakav mi bude na ventiliču , i napraviti 1na3,1na4..itd..)

---na slici se ne vidi muško-muški adapter takodjer napravljen sa izlaza manometra na el.magnetski, nego samo komad koji služi kao 1na2 u mom slučaju...
---prednosti ovakve izvedbe:
1. uklanjanjem produžetka sa manometra i el.mag ventila ,sistem i dalje može raditi,jer muški  navoj na "distibuteru1na2i više odgovara i može se direktno ušarafiti u "manometar"
što je zgodno kad solenoid se želi servisirati ili iz drugog razloga skinuti..
2. adapter iz manometra prema solenoidu(el.mag.ventilu) može se zamijeniti i navojem prilagoditi bilo kojem otvoru cijevi za solenoid..i naravno
3. jedan solenod(el.mag.ventil) isključuje npr. po noči sve akvarije...
----slika govori više od 1000 riječi  ;)..