Travanj 29, 2024, 07:08:45 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kao da im otpada krljust  (Posjeta: 2294 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iradic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Kao da im otpada krljust
« u: Veljača 09, 2004, 10:47:00 prijepodne »


Akvarijum je 100l, sa velikim panjem koji sam ubacio pre 15 dana, i cini se da je ribicama bas bilo drago kada sam ga ubacio, narocito ancitrusu, ali prekjuce je poceo da blijedi ispod ledjnog peraja. Prvo sam pomislio da je uobicajeno prilagodjavanje boje sa podlogom, ali sinoc je vec izgledalo kao da na tom dijelu tjela nema koze, kao da su mu puzevi ostrugali krljust, oko mu je bilo zamagljeno. Pokusao sam da ga uhvatim i izdvojim, ali se sakrio pod panj, tako da me je strpljenje brzo izdalo i ostavio sam ga da prenoci, pa sam mislio jutros da ga hvatam. Ali jutros kada sam se probudio on je vec uginuo, samo sada je imao jos manje koze, a i peraja su mu bila iskidana. Sada je sve preslo i na neonke i na jednog barbusa. Skalari su OK, Trihogaster je OK i ostali Barbusi. Ima ukupno oko 15 ribica, tako da sam prenaseljenost i amonijak odmah odbacio.


Pomazite molim vas. Devojka ce da mi izludi.
 

Offline Elaron007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2004, 11:31:00 prijepodne »
Probaj baktopurom na cijeli akvarij. I meni je slicna stvar bila s plehosom, isto je uginuo. Ali su druge ribice ok.


Rijeka / Hrvatska

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #2 u: Veljača 09, 2004, 12:25:00 poslijepodne »
a koje si drvo ubacio?
Rijeka :-)

Offline iradic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #3 u: Veljača 09, 2004, 12:38:00 poslijepodne »
Ne znam koje je drvo, vrlo moguce da je neki cetinar u pitanju, ali izvadio sam ga iz jezera, u kome je sigurno proveo puno vremena, jer je dosta natopljen, a i kuhao sam ga prilicno dugo, drzao ga usoljenog, i kada sam ga ubacio, cini mi se da su se ribice mnogo bolje osecale. Bile su razigranije, raspolozenije i jednostavno su izgledale zdravije nego inace. Prije nego se sve pocelo desavati, presadjivao sam biljke, i naravno podigao se mulj sa dna. Pa sam pomislio mozda im je to malo smetalo, ali mulj ce da se spusti, pa ce da ih prodje. Ali ocigledno sam pogresio u dijagnozi.
 

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #4 u: Veljača 09, 2004, 12:49:00 poslijepodne »
nakon kopanja dali si zamjeni dio vode posto si mogo dignut nitrat iz podloge
Rijeka/Hrvatska

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #5 u: Veljača 09, 2004, 13:31:00 poslijepodne »
Da li ribe pored opisanih simptoma nekontrolirano plivaju,tj.dezorjentirane su,prevrću se po akvariju? Dijelovi kože su bijeli,otpadaju u krpama i pljesnjive ili su krvave crvene fleke?
  U svakom slučaju odbacio bih sumnje na unešeni panj,jer bi u tom slučaju ribe eventualno bile otrovane,uginule širom otvorenih usta i škržnih poklopaca.

Offline iradic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #6 u: Veljača 09, 2004, 13:45:00 poslijepodne »


Jesu dezorijentisane, ubrzano disu, prevrcu se. Koza Kao da im je otrgnuta, cini se da se vidi meso, nisam primjetio crvene fleke, ali jutros nisam imao mnogo vremena ni da zagledam. Zurio sam na posao, tako da cu tek veceras imati vremena da ih bolje osmotrim. Samo se plasim sta cu zateci kada se vratim.


 

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #7 u: Veljača 10, 2004, 09:49:00 prijepodne »
Ovako na slijepo,bez da vidim ribe,mogu reći da se radi o bakterijskoj infekciji čiji je uzročnik Flexibacter columnaris.Baktopur i slični preparati u ovom stadiju imaju malo efekta,bolest je moguće suzbiti jedino antibiotikom širokog spektra uz dodatak acryflavina,jer ove otvorene rane će se vrlo brzo infektirati sa gljivicama kao sekundarnom infekcijom.Sve u svemu,prilično gadno.

Offline iradic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #8 u: Veljača 10, 2004, 13:45:00 poslijepodne »
Evo rezultata od juce, tri neonke, dva barbusa, jedna botia, preslo na bikolora, ostale barbuse i jednog skalara. Izdvojio sam dve botie koje mi se cine jos uvjek zdrave, promenio sam vodu, sipao baktopur, modro plavo. I sada cekam dalje rezultate. Veceras cu da probam jos Hipermangan, da vidim sta ce on da uradi.Devojka je siznula zbog ancitrusa i barbusa, a ja sam siznuo zbog botie. Ako ovako nastavi ubicu se. Hvala svima koji su pokusali da pomognu. Ako imate jos neki savjet slobodno se javite. Hvala jos jednom.
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Kao da im otpada krljust
« Odgovori #9 u: Veljača 10, 2004, 14:23:00 poslijepodne »
Nemoj se ubijati sprovodi su skupi... ,a ribice su ipak jeftinije. No ne gledaj na to tako crno. Recimo ako sve odu u vječna lovišta, imati ćeš priliku da akvarij složiš sa svojom novom vizijom iz snova...   , nao ali nadam se da ćeš proći sa što manjim gubicima.

...ne daj seeeeee!!!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti