Travanj 29, 2024, 04:27:07 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: JESU LI BOLESNE????  (Posjeta: 2181 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Viky_7

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
JESU LI BOLESNE????
« u: Veljača 07, 2004, 01:38:00 prijepodne »


Imala sam 9 zlatnih, a dva dana nakon sto sam ih donijela iz trgovine, jedna je izgubila boju i volju za zivotom, pa je drugo jutro i uginula. Sada se brinem za ovih ostalih 8. Hranim ih sa hranom za zlatne ribice, ali imaju cudnu crvenu stolicu - jesu li bolesne???


Sta da radim s njima?


Viky

Offline Healer/Ivan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
    • http://www.Akvarij.net
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #1 u: Veljača 07, 2004, 11:46:00 prijepodne »
Možda stres ili nagla promjena temperature vode...probaj ugasiti svjetlo na nekoliko sati i onda upali...nemoj jako uznemoravati ribe...Izmet crven!?!koje ti je boje hrana?
Osijek!

Offline Viky_7

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #2 u: Veljača 08, 2004, 02:13:00 prijepodne »


Pa boja je sarena - zelena, bijela, crvena, roza.


Jeli do hrane?


Temperatura vode je 24-25*C, bez grijaca. Preko noci skinem poklopac jer se jednu vecer digla na 27*C. Nemam grijac ali imam termometar, jedino da on ne valja - imam onu trakicu koja se zaljepi pa radi na princip indikatora.
Viky

Offline Healer/Ivan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
    • http://www.Akvarij.net
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2004, 11:52:00 prijepodne »
Ne nemislim to nego kada si kupio ribu dali su ju furo u vrečici u ruci ili ispod jakne i dali si im prolagodio temperaturu vode u verećici i temp u akvariju...Izmet ti je crven vjerovatno od hrane
Osijek!

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #4 u: Veljača 08, 2004, 13:49:00 poslijepodne »
hmm nisam bas neki Goldy expert, ai u mojim akvarijima imaju high mortality rate, no mislim da je 27 stupnjeva full much za njih, gledajuci da spadaju u "coldwater fish", nativne za daleku Kinu gdjeprirodi jest normalno da im se bara preko zime zaledi iznad glave itd, itd...

Sad vrlomoguce je i da si ih bolesne kupila, jer je poprilicno odurno vidjeti kako te zlatuse izgledaju (najjeftinije ribice) u veleprodaji.. Podsjecaju na pilece farme.. Vecina ih je namjenjena za riblju hranu tako da prodavaci ne mare puno za njih... Stog je dobro da Zlatnu kupis ne u petshopu gdje prodaju hranu za pse i macke, a u uglu su dva akvarija (ti obicno narucuju bolezljive/anemicne feeder goldfish) vec u nekom specijaliziranom akvarij ducancicu..

Ivan je mislio reci da kad kupis ribicu stvavis je prvo s vrecicom zajedno u akvarij da se voda iz vrecice polako izbalansira s vodom iz akvarija te tako minimaliziras sok nagle promjene temperature.. odprilike ovaj rad:



Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #5 u: Veljača 08, 2004, 14:16:00 poslijepodne »
vyki_7 ... U svakom slučaju temperatura ne bi trebala biti viša od 23 stupnja....
Da li to rasvjeta "kuha" vodu u akvariju? Isključi je, kako je rekao Ivan... dok ne osiguraš neki drugi način rasvjete ili držanja svojih zlatnih ribica.....
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #6 u: Veljača 08, 2004, 14:17:00 poslijepodne »
Zaboravih pitati: "Koliki akvarij imaš, mislim litara?"
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline Viky_7

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
JESU LI BOLESNE????
« Odgovori #7 u: Veljača 10, 2004, 23:47:00 poslijepodne »


Sve sam ja njih fino prilagodila za akvarij, u vodu ukapala kapi pet dana ranije, oko 45minuta drzala vrecicu s njima u vodi da se voda izjednaci.


Imam 100L akvarij, ali je full prazan, imam samo jedan veci kamen unutra, tako da imaju dosta prostora.


Preko noci im skidam poklopac da bi se snizila temperatura, jer je neonka samo 3cm iznad vode.


Samo mi se jedna razbolila, a ostale su u redu (bar mi se tako cini) i samo je jedna uginula, zato sad pitam sta da radim radi prevencije da mi i ove ne uginu jer ne znam jel bolest presla i na njih.
Viky