Ožujak 29, 2024, 16:57:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Chilleri  (Posjeta: 10754 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Chilleri
« u: Srpanj 06, 2017, 13:14:26 poslijepodne »
Evo sad mogu napisat maleni review chillera koji je u pogonu od 4 mjeseca i radi prakticki non stop.

Proizvodac : TECO
Model: TK1000
Grijač: Da
Deklarirano: 1000 L
Testirano na: 700 L ukupnog volumena
Vrijeme testiranja : 3 mjeseca
Podesena temperatura 26.5 - 27.5

Dakle u pogonu je prakticki 90 + dana bez stajanja. Onako da se bas znoji je otprilike mjesec dana. Namjerno sam ugasija grijac u proljece i instalirao ovaj fantastican proizvod. Bez ikakvog problema je drzao tank na 26 stupnjeva u sta nisam uopce sumnjao ali eto da i tu ugradenu komponentu testiramo. Navodno je ugraden titanium heater od 400 W koliko sam uspija procitat ( mozda se varam  ) i bez problema on to sve gura. Ali chiller kako mu i samo ime govori nije namjenjen na taj dio svoje elektronike nego na onaj nama zanimljiviji i daleko problematicniji a to je kako on hladi. Ovako kod mene je ugraden u kabinetu u zatvornom ( znam da nije preporuka radi buke a i radi same ventilacije ali jedino je tako bilo izvedivo  ) i radi odlican posao. Ispuh je stavljen da ide s straznje strane tanka/kabineta. Moram pohvalit ideju TECO firme o promjenjivom ispuhu na samom uredaju. Postao sam slike negdje u svojoj temi u tanku pa mozete pogledat o cemu je rijec koga zanima. Nadalje uredaj je tih tako da nije uopce problem kada se nalazi u kabinetu. Ajmo reci da nije nista bucniji od obicnog kuhinjskog frizidera kada radi. S straznje strane ispuhuje topli zrak ugodan ne jako vruc a na usisnom dijelu se nalazi filter jako slican onom kod kucnih klima. Filter se jako jednostavno odstranjuje doslovno se radi o sekundama. Pridrzaju ga mali magneti sto je opet jako pohvalno za TECO. Jedinu manu ovog proizvoda mogu navesti onu nama najcescu a to je cijena. Dakle radi se o cijeni koju u nasem svakodnevom svijetu nazalost rijetki placaju. Nemojte me krivo shvatit ali netko za novce koliko kosta ovaj uredaj napravi cijeli tank tako da mislim da je preskup za nase uvjete. Daleko od toga da ne odradi lavovski posao ali eto po meni je jedino to mana.

Temperatura vanjska kod nas trenutno se zna popeti i do 40 stupnjeva tank je ugodno ohladen na 27. Kada radi klima u prostoru prakticki se pali 2 puta dnevno po pola sata. Ukupni dojam je da se radi o jako kvalitetnim materijalima koji su utroseni u izradu istog te mogu reci da je TECO s ovim modelom pogodija sto se tice dizajna/performansi/tisine. Da li bi preporucija proizvod pa naravno svatkome ko ga moze priustit jer iako je skup na mom primjeru bi bilo skuplje s aspekta psihologije da radi temperature sve propadne iako se ne radi o kolonijama acropora i drugih skupih koralja ali zao bi mi bilo mekih kolonija a pogotovo ribe.

Sve u svemu po meni cista 10

Dodatak vezan za ovaj vrhunski proizvod. Eto prosla sezona radi besprijekorno jos nisam ga odspaja a mislim da i necu jer chiller ne radi zimi a u biti samo pumpa gura more groz njega te ima grijac zlu ne trebalo ako izda Jager. U svakom slucaju uredaj je top izrade i radnik kakvog se samo moze pozeljet. Temperature kod nas su znale lupat i 45 on je drzao tank stabilno na 27 bez puno znoja i muke. Skupa igracka ali definitivno najbolja kupnja sta sam napravija montiraj i prst u uho. Doslovno !
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2017, 09:09:25 prijepodne od Slim_okrug »