Travanj 19, 2024, 12:18:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Problem sa hang on skimerom  (Posjeta: 1684 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Problem sa hang on skimerom
« u: Studeni 08, 2015, 03:24:37 prijepodne »
Imam hang on skimer,i zadnjih mj.dana mi se uredno stopa kanal za dovod zraka,na spoju cirijeva i plastike.Napravi se cep ko od kamenca ili soli,produzio sam crijevo za zrak van da ne vuce isparavanja soli ili vlagu ali nije pomoglo.Dali je mozda jos netko imao problema sa time i kako je rijesio

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Problem sa hang on skimerom
« Odgovori #1 u: Studeni 08, 2015, 13:49:15 poslijepodne »
Dali mozes eleminirati tu plastiku, pa rastaviti, i crijevo provuci koz rupu, direktno od pumpe van?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Problem sa hang on skimerom
« Odgovori #2 u: Siječanj 07, 2016, 10:05:25 prijepodne »
ta plastika je vjerojatno venturi neki?, nemoze odstraniti a da i dalje radi.  a to s duzim mislim da nepomogne puno jer se stopa kod kontakta zrak/voda (i ako se previse produzi crijevo ces samo smanjiti protok zraka). vise logike mi ima da bi se zapravo malo manje stopalo ako bi vuklo vlazniji zrak unutra.  i to je vise/manje normalno da se zastopava kod skimera, treba ocistiti s vremena na vrjeme, a ako se precesto desava onda nesto nije ok. jesi li to mjesto potpuno ocistio? ako nisi onda nove naslage brze zastopaju. ja sam znao rastaviti pa cackalicom, silom, sve izbiti, sastrugati. moze se namociti i u ocat da pomogne otopiti ako se nemoze sve dohvatiti, pod uvjetom da se skinuti samo plasticni dio ne cjelu pumpu(i ako se rucno nadoljeva ishlapljela voda moze se ponekad staviti crijevo za zrak da usisa litru dvije vode kroz sebe pa bi i to trebalo pomoci da ima manje tih naslaga)

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Problem sa hang on skimerom
« Odgovori #3 u: Siječanj 07, 2016, 10:46:23 prijepodne »
Nabavio br.skimmer,jer me skroz izludio :D,bilo je isto i sa duzim i kracim crijevom do prigusivaca zraka,stvaralo se poput kamenca,cistio octom,tankom zicicom ali svaki 7 dana ili manje se zacepilo.sta me dovodilo do ludila,jer godinu i pol radio bez ciscenja toga dijela i onda u mj. dva izludi,voda se nadoljeva sa top off sistemom.