Svibanj 03, 2024, 01:36:08 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: brumacija ili?  (Posjeta: 3624 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tuki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
    • http://www.max-styling.com
brumacija ili?
« u: Siječanj 01, 2007, 16:10:00 poslijepodne »
pitanje, moj bradonja u zadnje vreme samo spava malo prosheta obrne krug, kad mu dam da jede on jede onako puno kao i pre al vecinu provede spavajuci na mestu za sunchanje a ranije to nije radio inache ne vidim neshto da je bolestan, a chuo sam kad je u brumaciji da se sakriva i da slabo jede ovaj jede ko nenormalan al spava vecinu dana, shta bi moglo biti brumacija ili jednostavno zato shto je zima? unapred hvala!!!!
 

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
brumacija ili?
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2007, 16:18:00 poslijepodne »
mene zanima, da ne otvaram novu temu...
brumacija ili kako se vec zove...kad je guster u toj fazi sta je potrebno napraviti osim osigurati mijesto za skrivanje...sniziti temperaturu u terariju ?
smanjiti intezitet svijetla ?
naime bradonja mi vec 12 dana ne jede...eventualno svaki treci dan po jednog do dva fobasa...sakrio se u svoju pecinu i to je to...


 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
brumacija ili?
« Odgovori #2 u: Siječanj 02, 2007, 16:42:00 poslijepodne »
Tvoj je dobar... moj mulac je postio preko mjesec dana... već sam mislio da ću slom živaca dobiti.... sad jednom ili dva puta tjedno pojede pokojeg cvrčka ili dubiju dvije...

... no to čak ima veze sa starosti guštera... curka koja još nema godinu dana jede ko sam vrag, dok ovaj dečec koji je prešao godinu dana često posti... ali dobro fizički izgleda....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline marin81

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 418
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zgb-Gajnice
brumacija ili?
« Odgovori #3 u: Siječanj 02, 2007, 16:47:00 poslijepodne »
i moj ½strajka½ vec cca. 2 tjedna

Offline petra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • Sad sam malo veći
    • http:/
brumacija ili?
« Odgovori #4 u: Siječanj 02, 2007, 16:53:00 poslijepodne »
moja prasička jede ko mutava. da joj dam, pojela bi cijelu konzervu cvrčaka, a kad joj bacim žive onda rastura terarij . inače se stalno drži na kamenju, (valjda joj je pod lampama vruče), i škica da joj slučajno nebi kaj promaklo
Zagreb/Botinec
 Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
brumacija ili?
« Odgovori #5 u: Siječanj 02, 2007, 17:32:00 poslijepodne »

Citat: skorpac
Tvoj je dobar... moj mulac je postio preko mjesec dana... već sam mislio da ću slom živaca dobiti.... sad jednom ili dva puta tjedno pojede pokojeg cvrčka ili dubiju dvije...



... no to čak ima veze sa starosti guštera... curka koja još nema godinu dana jede ko sam vrag, dok ovaj dečec koji je prešao godinu dana često posti... ali dobro fizički izgleda....

ma znam da odrasle jedinke manje jedu i to....
moje pitanje je bilo kako se ponasati dok je guster, konkretno pogona vitticeps u stadiju polu hibernacije , kako ja to zovem
on se ne sunca ni nist, samo se zakopao u pecinu u hladnijem djelu terarija
 

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
brumacija ili?
« Odgovori #6 u: Siječanj 02, 2007, 18:14:00 poslijepodne »
Citat: LeeMoon
sniziti temperaturu u terariju ?
smanjiti intezitet svijetla ?
Skrati fotoperiod da dan traje 10 sati,a noć 14sati,naka ti temperatura u hladnijem dijelu bude 22-24°,a u toplijem 25-27°,tako ja radim s leopard gekonom od sredine 11 mjeseca i sad dvaput manje jede i kreče se,inače to jako puno utječe na razmnožavanje...!Može li mi tko opisati kao da se postigne "totalna" hibernacija?

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
brumacija ili?
« Odgovori #7 u: Siječanj 02, 2007, 18:32:00 poslijepodne »

Citat: civi
Citat: LeeMoon
sniziti temperaturu u terariju ?
smanjiti intezitet svijetla ?
Skrati fotoperiod da dan traje 10 sati,a noæ 14sati,naka ti temperatura u hladnijem dijelu bude 22-24°,a u toplijem 25-27°,tako ja radim s leopard gekonom od sredine 11 mjeseca i sad dvaput manje jede i kreèe se,inaèe to jako puno utjeèe na razmnožavanje...!

to nije odgovor na moje pitanje...
neko drugi zna mozda ?


 

Offline Tuki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
    • http://www.max-styling.com
brumacija ili?
« Odgovori #8 u: Siječanj 02, 2007, 20:29:00 poslijepodne »
ni ovo nije odgovor na moje :) ja se plashim da nije trovanje vitaminom a, al nisam preterivao uopshte, davao sam shargarepu al ne stalno i desilo mi se dva puta zazhmuri i kao da shtuca i mda ochnim kapcima i samo odjednom prestane to traje par sekundi, jer moguce da se gushter samo uspori i da jede normalno i da se ne sakriva al da spava vecinu dana, recimo jutros je jurio skakao izvrshio nuzhdu jeo  to sve tako do 2 sata popodne i onda spavanje i ujutro opet tako to traje vec 3 dana
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
brumacija ili?
« Odgovori #9 u: Siječanj 03, 2007, 08:01:00 prijepodne »
 
Citat: LeeMoon

Citat: civi
Citat: LeeMoon
sniziti temperaturu u terariju ?smanjiti intezitet svijetla ?
Skrati fotoperiod da dan traje 10 sati,a noæ 14sati,naka ti temperatura u hladnijem dijelu bude 22-24°,a u toplijem 25-27°,tako ja radim s leopard gekonom od sredine 11 mjeseca i sad dvaput manje jede i kreèe se,inaèe to jako puno utjeèe na razmnožavanje...!
to nije odgovor na moje pitanje...neko drugi zna mozda ?


Moj isto ima periode zavlačenja pod kamen.... evo jučer je recimo brijao po cijelom terariju sunčao se i naposljetku završio od kamenom i trenutno se još uvijek tamo nalazi.

Ponekad od tamo ne izlazi po tjedan dana... svaki dan sam ga znao pregledati, ustanovio sam da je ok i ostavio ga gdje mu paše... ako si prezabrinut, uvijek postoji opcija da odneseš fecet na analizu.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
brumacija ili?
« Odgovori #10 u: Siječanj 03, 2007, 15:24:00 poslijepodne »
tuki ne znam st bi moglo biti tvom gusteru...brumacija vjerojatno nije, guster jede i sunca se...neko drugi sa vise znanja bi mozda mogao znati...

sale nisam pre zabrinut...guster fizicki izgleda ok...znam da se znaju tako ponasati u zimskom periodu...samo me zanimalo dal da mu eventualno snizim jos temperaturu, jel on ocigledno bira sebi hladnija, tamnija i skrivena mijesta....


 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
brumacija ili?
« Odgovori #11 u: Siječanj 03, 2007, 16:17:00 poslijepodne »
Stvarno znam...  Edited by: skorpac
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Tuki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
    • http://www.max-styling.com
brumacija ili?
« Odgovori #12 u: Siječanj 03, 2007, 17:10:00 poslijepodne »
ma padala je kisha i bilo je odvratno vreme a on gleda na prozor danas je normalan, predpostavljam da je zbog toga, chak se i meni spavalo ceo dan a i machka mi jeprespavala tako da verujem da je to!!
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
brumacija ili?
« Odgovori #13 u: Siječanj 03, 2007, 17:32:00 poslijepodne »


Citat: LeeMoon
..samo me zanimalo dal da mu eventualno snizim jos temperaturu, jel on ocigledno bira sebi hladnija, tamnija i skrivena mijesta....



Isključi mu hot-spotove (reflektorice, grijače) i ostavi preko dana upaljene samo neonke. Također, kako je Civi napisao, smanji mu fotoperiod na 8-10h dnevno. to radi postepeno (skini po 15 min svaki drugi dan). Nakon 6-8 tjedana možeš ga vratiti na normalan režim. Tijekom brumacije neće ništa jesti, ali mu ponudi zdjelicu s vodom jednom tjedno (ne ostavljaj je u terariju dulje od par sati).



Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
brumacija ili?
« Odgovori #14 u: Siječanj 03, 2007, 17:37:00 poslijepodne »
e to sam zelio cuti...konkretan odgovor
fotoperiod mu smanjujem bez obzira brumira ili ne...