Svibanj 02, 2024, 20:45:16 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Rast iguane  (Posjeta: 1866 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Rast iguane
« u: Prosinac 06, 2006, 11:02:00 prijepodne »


Imam iguanu manje od godinu dana. Vec sam pisao o njoj i uglavnom se dobro ponaša, jede i dosta se navikla na moju prisutnost. Mogu je pomaziti i uz veliko strpljenje dođe na ruku. Prije3 i pol mjeseca sam ju mjerio i imala je 54 cm. Jučer sam ju izmjerio i ima 65 cm (sve zajedno s repom).


Mene zanima da li je to dovoljno rasta za ta 3 i pol mjeseca?

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Rast iguane
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2006, 12:00:00 poslijepodne »
11 cm u 3,5 mj je vrlo dobro znaci da mjesecno raste oko 3-3,5cm.ja svog imam 10mj i do danas je narastao 10cm.ovisno o iguani i uvjetima.moj prasac nenormalno dobiva na tezini i i sve je siri u obujmu al zato u duljinu ide nesto lakse.sto se tice hendlanja polako i sve ce bit ok,na kraju ces dobiti sto i ja-zelenog psica koji se te prati u stopu i mahnito se vere po tebi i koji je u stanju skinut glavu s ramena samo da ga..........CESKAS!
pozzz!


of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Rast iguane
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2006, 12:18:00 poslijepodne »


Meni se cjelo vrijeme čini da ne raste ali se deblja. Jede uglavnomdvije velike posude na dan plus sa strane što dobije iz ruke. I mislim da je curica jer mu se pore ispod nisu proširile a glava joj je špicastija. Uglavnom dosta puno jede + minerali i Nekton.


Koliko se Nekton, minerali i vitamini trebaju davati? Ja svojoj iguani dajem svaki drugi dan.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Rast iguane
« Odgovori #3 u: Prosinac 12, 2006, 07:44:00 prijepodne »
pa ja svojim ocima vise i ne vjerujem jer se i meni cini da se moj u pogledu rasta nije pomakao s mrtve tocke pa mi dodje ekipa i cujem iz sobe nesto tipa: "hebo te ovo nije vise onaj guster ovo je zmaj" pa skuzim da je narastao.najbolje ti je da svoju bestijicu mjeris recimo svaka 2 mj i izvazes tako ces biti siguran.vitamine i minerale dodajem u principu2-3 x tjedno jer gospodinu se kadkad ne svidja pa odmahne repom i napravi crtu
pozz

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Rast iguane
« Odgovori #4 u: Prosinac 12, 2006, 12:16:00 poslijepodne »


To je istina da treba nekog drugog dovesti. Baš sam doveo frenda koji nije vidio iguanu skoro 2 mjeseca i kad ga je ugledao rekao je da je definitivno narastao i ojačao(premda se frend ne kuži u guštere) Tako da sam dobio objektivnu sliku. A i ne bi želio da mi naraste pre brzo. Dodatke kao Nekton, vitamine i ostal mu dajem jako malo, svega 2 do 3 puta tjedno, više pažnje posvetim što raznovrsnijoj ishrani, da dobije što različitije svaki dan. Uglavnom da se pomaziti ali ovih dana se presvlači pa nije baš za neki kontakt.



Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Rast iguane
« Odgovori #5 u: Prosinac 12, 2006, 12:50:00 poslijepodne »
da pa na oko ne mozes vidjeti neku bitnu razliku....
prehrana je jako bitna,ako imas UV lampe i svu potrebnu opremu koja pomaze sintezu D3 vit. tim bolje. Puno ljudi zna kupiti vitamine a da uopce ne gledaju njihov sastav ni proizvodjaca pa kad budes kupovao posebno obrati paznju na Ca i P ja sam se opekla na tome...mislis si da je sve to isto al nije..
sto se tice kontakta dok se presvlaci...pa ni ti vjerojatno ne volis da te diraju i gledaju dok se presvlacis heheheh ma salim se no hard feelings
pozzzz

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline tonnib

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Rast iguane
« Odgovori #6 u: Prosinac 13, 2006, 09:11:00 prijepodne »


Citat: babydoll2
sto se tice kontakta dok se presvlaci...pa ni ti vjerojatno ne volis da te diraju i gledaju dok se presvlacis heheheh ma salim se no hard feelings
pozzzz



Pa kada zagorim na suncu preko ljeta jedva čekam da se riješim stare kože na leđima, pa tako i iguana se češka i grebe jer ga svrbi. Par puta je došao do ruke i počeo se naslanjati na nju kako bi skinio staru kožu jer mu očito smeta a da ga sad uzimam to još ne jer se nije potpuno navikao na ruku. Uvijek kad treba van terarija, popne se do lakta i lagano lagano se krečem s njim. Po koji put dođe na rame i diše mi na uho što zna jako škakljati.



Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Rast iguane
« Odgovori #7 u: Prosinac 13, 2006, 21:37:00 poslijepodne »
Pa kada zagorim na suncu preko ljeta jedva èekam da se riješim stare kože na leđima,
hehe ti i tvoja iguana ona imate dosta toga zajednickog...ja s pripitomljavanjem nisam imala problema jer sam ga kupila takoreci pitomog a ja sam ga samo jos razmazila i to do te mjere da kad se priblizim terariju on izadje i skoci na mene jednom je ludjak skocio s vise od pola metra meni na ledja........ludjak.....i jos se namjesta da ga ceskam po nosu i bradi....a o skembi da ne govorim
ma te bestije su zakon ne bih ga mjenjala za sve pare svijeta....jedino sto sam pozalila je to sto ga nisam ranije kupila
doslovno sam luda za njim a da mu se nesto dogodi....DOGODIO BI SE GENOCID U ZADRU!!!!
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most