Ožujak 28, 2024, 23:43:02 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica  (Posjeta: 421801 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #500 u: Kolovoz 30, 2010, 18:35:14 poslijepodne »
Evo kratko i od mene.... nema ih bas puno, a najbolje uspijeva ona jedna jedina koja nije u loncu vec drito u zemlji, iako je stagnirala sigurno mjesec dana kad sam ju presadio, na brzinu je presila sve ostale...

ostatak je u loncima, ne bas reprezentativno, ali ih ima, nadam se da ce stici dozrijeti barem ovo sto je ostalo (dok smo bili na moru, pas je mlatio nezrele papricice, jedva cekam da se dohvati jedne zrele  :devil: :D :D), ovu crvenu sam otkinuo nakon slikanja, a zanima me da li bi ona skroz desno na "skupnoj" slici mogla bit jolokia? Pocela je smedjit, onom cokoladnom bojom  :)

efo fotke, cekam da pocne sezona pravljenja ajvara, pa (nadam se) jedan manji dio ovih ide kao "pojacivac okusa"  :D u masu  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #501 u: Kolovoz 30, 2010, 19:04:37 poslijepodne »
Bome ja slabo vidim na ovoj skupnoj slici....jedino sta bi rekao da imas puno Jalapena...
Sta su ti ove dvije zadnje?S.bonnet i Red Peter?

Kod mene je mislim sezona gotova....paradajzi mi nece dozrijet vise sigurno na stabljici....najvise mi je zao Japanese Black Trifele kojih ima puno i stabljika je skroz zdrava jos...
Sada se pomalo spremit pa probat pripremit paprike za prezimit....
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #502 u: Kolovoz 30, 2010, 19:13:34 poslijepodne »
Nemam pojma koje su koje, dobio sam sjeme kao mix raznih i tako sam i nastavio... znaci ove crvene bi bile jalapeno...

evo fotka te koja je mozda jolokia, napominjem da mozda  :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #503 u: Kolovoz 30, 2010, 22:33:19 poslijepodne »
Nemam pojma koje su koje, dobio sam sjeme kao mix raznih i tako sam i nastavio... znaci ove crvene bi bile jalapeno...

evo fotka te koja je mozda jolokia, napominjem da mozda  :D

Ovo na slici sigurno nije jolokia ni nista slicno....oblikom izgleda kao jalapeno ali mislim da nije jer je prije pocela crvenit nego je "raspucala" tj. dobila crtice po sebi.Neznam tocno!
Jalapeno se obicno koristi zelen ali sa vremenom pocrveni.
Ne vidim dobro na onoj skupnoj slici a i da vidim tesko je razaznat neke vrste.

Gore sam ti u postu napisao za one dve sta mislim koje su vrste....S.bonnet(mislim da je 99%) bi ti mogao biti ok ako zelis nesto ljuto i socno....Peter(cisto nagadjanje) mislim da i nema bas neki okus,vise je estetski popularan.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #504 u: Kolovoz 30, 2010, 22:39:57 poslijepodne »
Evo kratko i od mene.... nema ih bas puno, a najbolje uspijeva ona jedna jedina koja nije u loncu vec drito u zemlji, iako je stagnirala sigurno mjesec dana kad sam ju presadio, na brzinu je presila sve ostale...

ostatak je u loncima, ne bas reprezentativno, ali ih ima, nadam se da ce stici dozrijeti barem ovo sto je ostalo (dok smo bili na moru, pas je mlatio nezrele papricice, jedva cekam da se dohvati jedne zrele  :devil: :D :D),

Kod ljutih sorti su i nezrele vec vise nego dovoljno ljute da ih zapamti  :)

Citat:

ovu crvenu sam otkinuo nakon slikanja, a zanima me da li bi ona skroz desno na "skupnoj" slici mogla bit jolokia? Pocela je smedjit, onom cokoladnom bojom  :)

efo fotke, cekam da pocne sezona pravljenja ajvara, pa (nadam se) jedan manji dio ovih ide kao "pojacivac okusa"  :D u masu  :up:

Crvena je Jalapeno i to u zadnjoj fazi kad bi trebao biti gadan.

Ovo gdje ih ima najvise je definitivno Habanero i zadivljujuce dobro je uspio s obzirom na male posude (ili je u zemlji) ?
Ovo zadnje bi mogao biti ili Red Peter ili malo cudan Fatalii

S obzirom da si dobio mix i da su uspjele primarno najjednostavnije sorte vidljivo je da se bas i nisi previse potrudio na pocetu sezone  :D

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #505 u: Kolovoz 30, 2010, 22:45:42 poslijepodne »

Ovo na slici sigurno nije jolokia ni nista slicno....oblikom izgleda kao jalapeno ali mislim da nije jer je prije pocela crvenit nego je "raspucala" tj. dobila crtice po sebi.Neznam tocno!
Jalapeno se obicno koristi zelen ali sa vremenom pocrveni.

Ne nuzno, obicno u zrelijoj fazi dobije brazgotine poput patlidana, ako se onda ne ubere prelazi u crvenu kada bi trebao biti opak.  Jedini je problem sto plod koji je dosao do te faze na stabiljci sugerira biljci da prestane radati jer je ispunila svoju svrhu.

Citat:
Gore sam ti u postu napisao za one dve sta mislim koje su vrste....S.bonnet(mislim da je 99%) bi ti mogao biti ok ako zelis nesto ljuto i socno....Peter(cisto nagadjanje) mislim da i nema bas neki okus,vise je estetski popularan.

Nije SB, njegovi su plodovi spljosteni poput bundeve. Ovo je autenticni Habanero. 
Zadnje bi mogao biti Red Peter koji doista nema okus, ali je kao i sve ukrasne sorte prilicno ljut.

Ovdje ista prica kao i kod tebe - nekoliko hladnijih dana i papricice doslovno eksplodirale sa mladim plodovima da bi nocas temperatura prema prognozama trebala pasti na oko 8C.
Prevedeno - ovu sezonu svecano proglasavam pushionom  :roll:

Offline Davincie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #506 u: Kolovoz 30, 2010, 23:24:39 poslijepodne »
Katastrofa od sezone.Dobio sam 4 Jolokie i 6 fataliia od 5 biljaka.
Siguran sam da će sljedeća sezona biti puno uspješnija.
A trebalo bi i ovu jednu plodnu jolokiu i fatalii probati prezimiti za drugu godinu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #507 u: Kolovoz 31, 2010, 10:02:17 prijepodne »
Katastrofa od sezone.Dobio sam 4 Jolokie i 6 fataliia od 5 biljaka.

Slicna prica i kod mene, sve zajedno od dvadesetak stabiljki sam dobio koliko od jedne srednje prosle godine, a kako je zahladilo vse se nemam cemu nadati  :'(


Citat:
Siguran sam da će sljedeća sezona biti puno uspješnija.
A trebalo bi i ovu jednu plodnu jolokiu i fatalii probati prezimiti za drugu godinu.

Ova sezona nije mjerodavna, ali prema onome sto sam vidio nema neke koristi od prezimljavanja tj. nisu nista bolje nego nove od kvalitetnog sjemenja.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #508 u: Kolovoz 31, 2010, 16:20:22 poslijepodne »

Gore sam ti u postu napisao za one dve sta mislim koje su vrste....S.bonnet(mislim da je 99%) bi ti mogao biti ok ako zelis nesto ljuto i socno....Peter(cisto nagadjanje) mislim da i nema bas neki okus,vise je estetski popularan.

Nije SB, njegovi su plodovi spljosteni poput bundeve. Ovo je autenticni Habanero. 
Zadnje bi mogao biti Red Peter koji doista nema okus, ali je kao i sve ukrasne sorte prilicno ljut.

Ovdje ista prica kao i kod tebe - nekoliko hladnijih dana i papricice doslovno eksplodirale sa mladim plodovima da bi nocas temperatura prema prognozama trebala pasti na oko 8C.
Prevedeno - ovu sezonu svecano proglasavam pushionom  :roll:

Onda i ja imam Habanero(kupio sam sjeme SB-a preko aukcije.hr!) jer su kod mene identicni plodovi kao i na njegovoj slici,pogotovo ono kao sace po njima sta se vidi.

A temperatura,da padne na 8C kod mene bi narasla :D,paprika imam kao nikad u zivotu(s obzirom da sam ih prvi put posadio :D ) nego mislim da su bas dobro rodile i jos uvijek ih ima dosta,sve zdrave,dok su paradajzi dosta popustili,berem plodove dosta vrsta tek sad,vecina je crvena ali ne dovoljno i nikamo ne napreduju,neke sam morao baciti,ostat ce mi par kg nezrelih paradajza....a to je zbog temp koja je nocas bila 3C i premala je za sazrijevanje.
Mislim da cu zezonu zavrsit kao sta sam i poceo,noseci paradajze u teglama prije posla na sunce pa navecer nazad u prizemlje na toplo,ako ne u kutiju sa bananom....mada to sad vise nije to....al sam zadovoljan bez obzira na prilike :D

Neke paprike cu pokusat stavit prezimit,vise jer me zanima da probam nego dal cu imat koristi.
@A: Imas neki korisni tip u vezi toga(osim da se ne isplati :D)?
 :up:
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Davincie

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #509 u: Kolovoz 31, 2010, 22:27:21 poslijepodne »
Ekipa, sada kada je vidim kod većine sezona završila mogli bi organizirati neku burzu sjemenja.Znači neku razmjenu, da nemoramo naručivati sjeme od svagdje nego fino među sobom razmjenimo.
Ja imam nešto sjemena od svojih papričica, a dosta toga sa e-baya, pa recimo svatko napiše koje sorte treba i koje sorte nudi i napravi se razmjena.
Eto čisto jedna ideja, a može se i uštedjeti.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #510 u: Kolovoz 31, 2010, 23:04:01 poslijepodne »
e papricari,ja sam zainteresiran za sjemenje.Ove godine sam picio sa rajcicama i opet cu,eto imat cu puno sjemenja pa ako nekom bude trebalo,volio bi se mjenjat za neke od papricica ili kupit.
E da! Ako imate i neke od rajcica samo dajte(lud sam za njima..ne samo kao ukras vec i za konzumaciju)
Ili ako netko ima shemu za nabavit sjemenja,imam nesto u vidu.. :)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #511 u: Rujan 01, 2010, 00:38:31 prijepodne »
Onda i ja imam Habanero(kupio sam sjeme SB-a preko aukcije.hr!) jer su kod mene identicni plodovi kao i na njegovoj slici,pogotovo ono kao sace po njima sta se vidi.

Uvalise ti  :D Scotch Bonnet je dobio naziv jer je oblika skotske kapice, a evo kako izgleda:




A ovo je tipican Habanero:




Vidis malenu razliku ?   :D

Citat:
A temperatura,da padne na 8C kod mene bi narasla :D,paprika imam kao nikad u zivotu(s obzirom da sam ih prvi put posadio :D ) nego mislim da su bas dobro rodile i jos uvijek ih ima dosta,sve zdrave

Formirani plodovi sasvim dobro podnose niske temeperature (OK, ne bas blizu nule) ali je rast novih prakticki zaustavljen.

Citat:
Neke paprike cu pokusat stavit prezimit,vise jer me zanima da probam nego dal cu imat koristi.
@A: Imas neki korisni tip u vezi toga(osim da se ne isplati :D)?

Odrezi gornji dio tako da ostanu prakticki debele grane pune mladih pupove te isto tako temeljito i korijen, te sve to strpaj u teglicu srednje velicine (cca. 2 litre).
Stavi na svijetlo mjesto i povremeno zalij.


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #512 u: Rujan 01, 2010, 00:40:52 prijepodne »
Ekipa, sada kada je vidim kod većine sezona završila mogli bi organizirati neku burzu sjemenja.Znači neku razmjenu, da nemoramo naručivati sjeme od svagdje nego fino među sobom razmjenimo.
Ja imam nešto sjemena od svojih papričica, a dosta toga sa e-baya, pa recimo svatko napiše koje sorte treba i koje sorte nudi i napravi se razmjena.
Eto čisto jedna ideja, a može se i uštedjeti.

Koliko imam prilike vidjeti svi drze razne sorte na hrpi tako da je to sjeme prakticki neupotrebljivo.
Ako se ipak vrijeme popravi imati cu cisto sjeme cokoladne Jolokie i Fatalii.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #513 u: Rujan 01, 2010, 00:43:39 prijepodne »
e papricari,ja sam zainteresiran za sjemenje.Ove godine sam picio sa rajcicama i opet cu,eto imat cu puno sjemenja pa ako nekom bude trebalo,volio bi se mjenjat za neke od papricica ili kupit.
E da! Ako imate i neke od rajcica samo dajte(lud sam za njima..ne samo kao ukras vec i za konzumaciju)
Ili ako netko ima shemu za nabavit sjemenja,imam nesto u vidu.. :)

Od rajcica imam zanimljivo sjeme minijaturnog Micro Toma, samo sto nije cokoladni cherry, a od sorti paradajza koje su definitivno otkrice ove sezone svakako Reisentraube koji raste u grozdovima i nevjerojatne arome uz slatkocu da sam svako malo provjeravao da li je u kutiji umjesto soli secer  :)  Jako fin paradajz.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #514 u: Rujan 01, 2010, 09:28:32 prijepodne »
volio bìh kupit sjeme,e ali,jel postoji ikakva shema za nabavit purple russian?
E i,ovo je topic o paprikama,jesam off topic ako pisem o rajcicama?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #515 u: Rujan 01, 2010, 09:39:36 prijepodne »
ja imam onu koja ima ljubičaste listove a žarko crvene uspravne male plodove... jel mi može netko reći koju to imam na temelju mog šturog opisa???  :)
ili je baš moram slikati...

to su jednogodišnje biljke jel?? znaći nema smisla da je iskopam iz vrta prije prvog mraza i ubacim je u teglu??

ps. sad sam prelistala svih 35 stranica i nisam vidla ni na jednoj slici takvu kakvu imam ja....
baš tamno ljubičasti listovi a plodovi mali i žarko crveni...(kad su zreli).

i kako si ja sačuvam te sjemenke?? tj. kada trebam ubrati tu papričicu i trebam li je osušiti? ili samo rastvoriti i uzeti sjemenke i njih osušiti?
krasna je kao ukrasna biljka...a plodove se nisam usudila probati s obzirom da jaaako ne volim ljuto.
« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2010, 10:04:47 prijepodne od ninci »
Pustike, Turopolje

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #516 u: Rujan 02, 2010, 13:34:04 poslijepodne »
volio bìh kupit sjeme,e ali,jel postoji ikakva shema za nabavit purple russian?
E i,ovo je topic o paprikama,jesam off topic ako pisem o rajcicama?

Nisi, o svemu smo ovdje trkeljali  :D

Budem po zimi narucivao novo sjemenje paradajza pa se mozes ubaciti s ovim ruzicastim u narudzbu

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #517 u: Rujan 02, 2010, 13:40:07 poslijepodne »
ja imam onu koja ima ljubičaste listove a žarko crvene uspravne male plodove... jel mi može netko reći koju to imam na temelju mog šturog opisa???  :)
ili je baš moram slikati...

Ima negdje slika jer sam je uzgajao prosle godine, Black Pearl:

Citat:
http://www.seronja.com/cvijece/BlackPearl10.jpg
Citat:
http://www.seronja.com/cvijece/BlackPearl11.jpg

Citat:
to su jednogodišnje biljke jel?? znaći nema smisla da je iskopam iz vrta prije prvog mraza i ubacim je u teglu??

Jesu i nisu, prema onome sto sam ove godine iskusio s prezimljenima ipak je bolje krenuti svake godine iz sjemena.

Citat:
i kako si ja sačuvam te sjemenke?? tj. kada trebam ubrati tu papričicu i trebam li je osušiti? ili samo rastvoriti i uzeti sjemenke i njih osušiti?

Kad dozriju otvoriti plodove i povaditi sjemenke koje osusiti na suhom i prozraznom mjestu dok ne postanu gotovo pa staklaste. Staviti u zatvorenu najlonsku vrecicu i spremno cekati sljedecu sezonu, a najbolje zapoceti sa sijanjem unutra pocetkom godine kako bi bile spremne za proljece. Sve ovo vrijedi samo ako su bile jedine papricice u krugu od cca. 50 metara jer u protivnom tko zna s kime se sve krizale ali isto tako zna biti i zanimljiv rezultat pa mozda dobijes i neku novu sortu  :D

Citat:
krasna je kao ukrasna biljka...a plodove se nisam usudila probati s obzirom da jaaako ne volim ljuto.


Kao i sve ukrasne sorte nema nikakvu aromu ali je jako ljuta.

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #518 u: Rujan 02, 2010, 15:19:51 poslijepodne »
bila je jedina ljuta papričica u krugu od 50 metara... ali u gredici do, bilo je običnih paradajzerica paprika i babura... pa sad... jel se to može križati??
Pustike, Turopolje

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #519 u: Rujan 02, 2010, 15:27:26 poslijepodne »
bila je jedina ljuta papričica u krugu od 50 metara... ali u gredici do, bilo je običnih paradajzerica paprika i babura... pa sad... jel se to može križati??

Ako se dobro sjecam one relativno rano pocinju s cvatom prije ostatka ekipe pa ako je nesto nepozeljno i bilo blizu ne bi trebalo biti problema.


Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #520 u: Rujan 09, 2010, 15:33:49 poslijepodne »
Jel zna možda netko ime ove paprike ?
Stari je dobio od nekud sjemene i čuo da je da je ne moguča pa jel vam je možda poznata  ?


Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #522 u: Rujan 09, 2010, 15:55:58 poslijepodne »
Bravo Pamuk, mislim da si pogodio  :up:

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #523 u: Rujan 12, 2010, 19:03:38 poslijepodne »
Mislim da je sezona gotova....paprike jos nisam pokupio jer se dobro drze...a onim paradajzima sta su ostali je vjerovatno odzvonilo....
Ovo je sta mi je ostalo od paradajza....uspjeo sam ih pokupit mozda pola....al ok...



20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Vrijeme je za novi hobi? Uzgoj Bhut Jolokia i ostalih chilli papricica
« Odgovori #524 u: Rujan 12, 2010, 21:30:13 poslijepodne »
Bravo  :klap:

Kod mene se paradajzi jos dobro drze, a papricice tek sad krenule pa se nadam da ce jos barem dva tjedna biti relativno toplo.

Neki dan pricao sa susjedom koji svake godine napar stabla ima nevjerojatne kolicine breskvi i krusaka - ove godine niti jedne jedinie, tako da me nista ne cudi.