Travanj 19, 2024, 13:25:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 350 (200) l mora  (Posjeta: 41898 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
350 (200) l mora
« u: Travanj 28, 2008, 14:54:20 poslijepodne »
Nakon par mjeseci sto sam akvarij morao skrivati u šupi od ostalih ukućana, došlo je vrijeme kad su napetosti popustile, dobio sam zeleno svjetlo za prebacivanje akvarija u stan.

Slike su napravljene oaj vikend, večer nakon seljenja, tak da je sve jos onak provizorij, ali u globalu u opremi i setupu se neće previše mijenjati za sada.

Dosta je toga diy (stalak, sump, rasvjeta, poklopac, itd.)

Slike su slijedeće:

1. Stalak dok je bio prazan
2. Stalak s opremom
3. Stalak sa akvarijem
4. Akvarij 1
5. Akvarij 2

Danas ne stignem ali bum ovih dana malo popisao kaj je sve u nutra. Ribe se inace ne vide, jer se skrivaju zbog seljenja.



« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2009, 00:04:36 prijepodne od Maxim »

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: 200 l mora
« Odgovori #1 u: Travanj 28, 2008, 18:14:35 poslijepodne »
zakaj si moral skrivati? zbog žene ili? kaj imaš sad doma? taj morski i neki ciklidni isto veći,ne?
Varaždin...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 200 l mora
« Odgovori #2 u: Travanj 28, 2008, 19:45:56 poslijepodne »
ne daj se Željac  :D

btw. još uvijek se sjećam da sam ti obećao neke fragiće, al mene moraš podsjećat s vremena na vrijeme, znaš?  ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: 200 l mora
« Odgovori #3 u: Travanj 28, 2008, 20:47:45 poslijepodne »
Lijepo izgleda željko!

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #4 u: Travanj 29, 2008, 07:53:18 prijepodne »
Šta ćeš Vedrane, je doma već 235 litara vode + mali od 60l, pa sad jos 200l, nisam ni ocekivao odobravanje od ostalih ukućana.

Nije meni problem pričekat Vedrane, imaš možda kakvih plavih mashruma (jos ak su halucinogene), hm....
uglavnom, ak si za, kad si u zg svratis do mene, pa se zaletimo kasnije i do tebe. Samo rei kad ti pase!


Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: 200 l mora
« Odgovori #5 u: Travanj 29, 2008, 10:55:53 prijepodne »
Ovo dobro izgleda, a i ukućani mora da su dobri kad su dopustili akvarij. To ja zovem: Razumni ljudi, koji shvaćaju najzarazniji hobi na svijetu.

AKVARISTIKA- tko ju samo izmisli?
 :up: :up:
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 200 l mora
« Odgovori #6 u: Travanj 29, 2008, 11:47:26 prijepodne »
...mutavi Kinezi, sjeme im se zatrlo  >:(

 :funny: :th_ROTFLMAO:

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: 200 l mora
« Odgovori #7 u: Travanj 29, 2008, 13:20:38 poslijepodne »
Šta ćeš Vedrane, je doma već 235 litara vode + mali od 60l, pa sad jos 200l, nisam ni ocekivao odobravanje od ostalih ukućana.


Hm to ti je samo početak :D al nemoraš se sekirati jer kad jednom vide taj morski u punom svjetlu zaboravit će da imaju par kvadrata manje stambenog prostora. :D

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #8 u: Travanj 29, 2008, 14:51:23 poslijepodne »

Hm to ti je samo početak :D al nemoraš se sekirati jer kad jednom vide taj morski u punom svjetlu zaboravit će da imaju par kvadrata manje stambenog prostora. :D

Ne....nije pocetak...ne zelim vise akvarija doma.....dosta vode, kanti, zavrnutih rukava, flekavih hlaca sa bijelim mrljama koje grebem noktima dok gledam TV......dosta pumpica, crijeva, kamenja, smrdljivih skimera......kemikalija, testova......pumpi koje bruje i zuje....

vidi se ljudi da sam prosli vikend prebacio nekih 300-400 kg opreme, spojio to sve ponovno natrag u stanu, tak da ovo sto mi se dogadja, sasvim je normalna pojava.
Smirim se tek kad dodjem doma pa kad me iz vodurine pocnu promatrati desetci malih cudnovatih bica u iscekivanju kakve klope.

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: 200 l mora
« Odgovori #9 u: Travanj 29, 2008, 20:53:16 poslijepodne »

Hm to ti je samo početak :D al nemoraš se sekirati jer kad jednom vide taj morski u punom svjetlu zaboravit će da imaju par kvadrata manje stambenog prostora. :D

Ne....nije pocetak...ne zelim vise akvarija doma.....dosta vode, kanti, zavrnutih rukava, flekavih hlaca sa bijelim mrljama koje grebem noktima dok gledam TV......dosta pumpica, crijeva, kamenja, smrdljivih skimera......kemikalija, testova......pumpi koje bruje i zuje....

vidi se ljudi da sam prosli vikend prebacio nekih 300-400 kg opreme, spojio to sve ponovno natrag u stanu, tak da ovo sto mi se dogadja, sasvim je normalna pojava.
Smirim se tek kad dodjem doma pa kad me iz vodurine pocnu promatrati desetci malih cudnovatih bica u iscekivanju kakve klope.

Lijepo i uredno si to posložio :) došal bum pogledati, a možda uspijem i ribu uloviti :D
U stvari sam ti htio pojasniti Pletkovu misao (To ti je samo početak)!!! Nije mislio da ćeš staviti još jedan akvarij. Mislio je kako ćeš izbaciti ciklide, a napraviti jedan od 600 litara morski :D Tako večina prolazi u životu, kad je more u pitanju :)
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: 200 l mora
« Odgovori #10 u: Travanj 30, 2008, 01:22:30 prijepodne »
 :D

He he eto Brada je pojasnio malo stvari :D nemoj mislit da te plašim ili da sam slučajno imao namjeru plašiti te, ja ti to samo onako malo po sebi.
 Evo i Brada može potvrditi jer je baš on prvi čovijek s kojim sam kontaktirao (i koji mi je puno pomogao(Brada ne trebam ništa):Angel_Smiley:) u svezi morske akvaristike prije nekoliko godina i to baš na ovom forumu.

 Pa je krenulo s 200 l mora  na 610 pa + 180 l refugium i 80 l sump pa sad na kraju + još  još jedan akvarijić od 130 l, potrošio sam silikona i stakla toliko da se nebi postidili ni neki staklari.
 
 Osim toga da bi mi akvarij bio kako sam želio(a opet nisam baš zadovoljan) radio sam i manje građevinske radove, tipa nekoliko rupa u zidovima, ugradnja al grilje na vanjskom zidu za chiler, pa dva zida od gipsa (i sve što ide uz to) a o raznoraznim metalnim  postoljima i varenjima da i ne govorim,  pa struje i žica i kojekakvih prigušnica, grla, cijevi i čuda za koja do prije tih nekoliko godina nisam niti čuo ili sanjao da postoje. :o
 
Međutim nakon sveg toga rekao bi da se sve to isplatilo i nije mi žao niti malo ni truda ni novaca 
imam super hobi upoznao sam dosta super ljudi i osobno i ovako u virtualnom svijetu bio na dosta mjesta i svašta vidio i to zahvaljujući ovom hobiju tako da stvarno stvarno mogu reči
SAMO NAPRIJED svakom ko se hoće baviti ovim hobijem.

Eto malo sam se zanio al tako je to baš kao što sam negdje pročitao
"Ko strast ne upozna ne razumije je a ko je razumije nemože je objasniti" :D   
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2008, 01:28:51 prijepodne od pletko »

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #11 u: Travanj 30, 2008, 08:58:38 prijepodne »
A znači tak to ide Brada, eksponencijalno 60, 200, 700l. Ak nista drugo, ovaj od 200l ce mi biti dobar sump, eto sump sam rijesio, sad samo da nabavim 700l tank. Ajme, pa di cu sa sobom kad sve to potrpam u sobu.  ;)

Gust je stvarno, evo sad kad je to napokon u stanu, mogu zaista uzivati. Nije steta ni minute ulozene u morski aq. A bilo je minuta .....stvarno dosta u zadnja 3,4 mjeseca. Cak mi nije bio problem svime se time zabavljati, ali nisam imao vremena nizašto osim za to.
Sad mi preostaje nabava stanovnika. Stvarno su mi fora manji tipovi organizama, pogotovo su mi fora korisni, marljivi i zgodni tipa puzevi, rakovi samci, kozice, jezevi i sl. Neke sam vec nabavio, pa cu probati s jos komunalaca tipa m. zvijezdama i probao bih nabaviti nekog tropskog jeza.

"Ko strast ne upozna ne razumije je a ko je razumije ne može je objasniti"
Sad znam sto cu reci kad mi netko dodje doma i pocne me cudno gledati, jos ak uleti kad je izmjena vode i vidi me sa svim silnim kantama i pumpama, pomisli da sam stvarno lud. A mene lagano zaboli jer sam :a040:

Hvala svima na postovima! Usput, da nije ovog foruma nikad se ne bi odvazio slagati morski!
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2008, 09:01:30 prijepodne od zeljkoc »

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 200 l mora
« Odgovori #12 u: Travanj 30, 2008, 18:12:31 poslijepodne »
    :klap: Dobro izgleda Zeljkoc!  :klap:
Kako ti radi ovaj "hang on" preljev?

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #13 u: Svibanj 01, 2008, 21:39:09 poslijepodne »
Bravo Željac :klap:
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: 200 l mora
« Odgovori #14 u: Svibanj 01, 2008, 21:48:54 poslijepodne »
Jako dobro  :klap:

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: 200 l mora
« Odgovori #15 u: Svibanj 02, 2008, 10:42:47 prijepodne »

"Ko strast ne upozna ne razumije je a ko je razumije nemože je objasniti" :D   

Pletko, definitivno najbolja izreka!
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: 200 l mora
« Odgovori #16 u: Svibanj 02, 2008, 22:41:32 poslijepodne »
 :up:

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #17 u: Svibanj 02, 2008, 23:18:08 poslijepodne »
    :klap: Dobro izgleda Zeljkoc!  :klap:
Kako ti radi ovaj "hang on" preljev?

Pa evo, 2 puta tjedno sam morao izvlaciti zrak jer se pomalo skupi, to se donekla rijesi umetanjem spuzve, ali onda nju svaka dva dana moras prati i jos 1 tjedno isisavati. Zato sam stavio jednu malu pumpicu kojoj je na ulaz vode spojena ta cijevcica za ozracivanje. Tak da sad kad se skupi nesto zraka, pumpica to odmah posise, tak da ostaje svaka 3,4 dana (ovisno o hranjenju) oprati spuzvu.
Inace radi zadovoljavajuce, fino guta nekih 2200 l/h provrata.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: 200 l mora
« Odgovori #18 u: Svibanj 23, 2008, 14:21:36 poslijepodne »
super izgleda i kamenje izgleda prva liga.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #19 u: Lipanj 08, 2008, 01:36:42 prijepodne »
Željko, da te pitam, ruši li ti rak samac koralje, gazi li preko mekanih...?
Zagreb, Kvatrić

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #20 u: Lipanj 09, 2008, 07:43:46 prijepodne »
Željko, da te pitam, ruši li ti rak samac koralje, gazi li preko mekanih...?

Pa s obzirom na velicinu kucice ovog tropskog od nekih skoro 7,8 cm i nije tako destruktivan po okolis. Sve sam malo povezao vezicama i polijepio s onim kitom za akvarij, tako da je sad ok.
Kad se proseta preko softica, malo se povuce i nakon toga brzo ponovo otvori, tak da je ok.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #21 u: Lipanj 30, 2008, 08:53:29 prijepodne »
Evo par fotki novih stanovnika, bar onih koji su prezivjeli i stabilizirali se!
Prvo zvijezda, navodno zdere koralje, ali kod mene joj veliki rak samac ne dopusta da sidje sa stakla, ponasa se kao pas, a zvijezda kao kakava macka na drvetu. Tak da je hranim na staklu i svi sretni zadovoljni, za sada. Kad joj nekaj stavim, izbaci zeludac i probavlja to na staklu.

Onda Acanthurus Pyroferus, ili je to mozda cak Acanthurus tristi jer on cesce imitira Centropyge Eibli andjela. Riba je savrsena, zdere i struze detritus sa kamenja, tak da pospjesuje protok mora kroz kamenje, ponasa se slicno Ctenochaetus strigosus koju sam svojevremeno pokusao nabaviti bas za tu namjenu.

Onda Gobiodon okinawae, mali promatraci koji vise po koraljima i mirno promatraju sto se oko njih desava. Smijesni su kad teraju kozice od koralja na kojem sjede.

Zadnji su dva klauna Premnas biaculeatus, dosta zgodni, navodno agresivni, kod mene do sada nisu pokazali agresivnost prema drugim ribama. Inace dosta prozdrljivi.


Offline demba2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #22 u: Lipanj 30, 2008, 09:03:17 prijepodne »
fino si popunio akvarij :up:.
2 okinawe, zaboravio sam ti reći, znaju napraviti sr... na tvrdim koraljima kad se gnijezde.
demba

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #23 u: Lipanj 30, 2008, 10:29:26 prijepodne »
Znam, cuo sam za okinawe, vec jesu malo grickali, ali nisu tolike stetocine, bar ne za sada! Ako pocnu raditi sranja nahraniti cu Premnase s njima.  ;)
 

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 200 l mora
« Odgovori #24 u: Lipanj 30, 2008, 10:40:46 prijepodne »
U glavni tank mi se nedavno presvercala ribica koja je inace bila u refugiumu. Sakrila se u kamen jer inace provodi vrijeme u rupama, pa kad sam prebacio kamen i one je pristigla s njime.
Za sada nista ne dira, dosta se skriva, inace je simpa, nekad popizdi pa pliva ko luda prek cijelog aqvarija i to skroz po povrsini. Labroides dimidiatus je ponekad naganja, ali mi se cini da se nikog ne boji. Uglavnom trknuto stvorenje. Uhvatio sam je negdje ispod makarske prije par mjeseci.

Evo fotke: