Ožujak 28, 2024, 12:20:12 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pomoc oko lova na kozice  (Posjeta: 16222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #25 u: Kolovoz 21, 2013, 07:05:36 prijepodne »
Sacekaj dok se prilagode. Ja kad sam ih hvatao bile su skoro pa crvene
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #26 u: Kolovoz 21, 2013, 17:46:44 poslijepodne »
Evo i od mene jedno pitanje, može li mi neko pojasniti zbog čega se u jednoj od tema koja se bavi mravima kao kućnim ljubimcima izričito sugerira članovima da ipak ne uzimaju mrave iz prirode
Drage kolege, obzirom da se na ovom forumu propagira da se ne uzimaju životinje iz prirode, molila bi vas da se i na ovoj temi poštuje to pravilo. Napadamo ljude koji dođu s čančarama, gušterima i zmijama iz prirode i zaista nije u redu da se ovdje podržava uzimanje mrava iz prirode. Jasno mi je da će netko reći: "ma to su samo mravi", ali ako imamo neka pravila ponašanja onda bi zaista ona trebala vrijediti za svih i za sve vrste životinja.
Upoznata sam da se mravi mogu kupovati, razmnožavati te ih nije potrebno uzimati iz prirode da bi se u njima uživalo. Molila bi da se to poštuje...

a u ovoj temi se najnormalnije raspravljaju tehnike lova na jadranske kozice? Zar je kozica više nego mrava tj. manje su ugrožene ili ima neki drugi razlog? -?

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #27 u: Kolovoz 21, 2013, 23:02:20 poslijepodne »
Evo i od mene jedno pitanje, može li mi neko pojasniti zbog čega se u jednoj od tema koja se bavi mravima kao kućnim ljubimcima izričito sugerira članovima da ipak ne uzimaju mrave iz prirode
Drage kolege, obzirom da se na ovom forumu propagira da se ne uzimaju životinje iz prirode, molila bi vas da se i na ovoj temi poštuje to pravilo. Napadamo ljude koji dođu s čančarama, gušterima i zmijama iz prirode i zaista nije u redu da se ovdje podržava uzimanje mrava iz prirode. Jasno mi je da će netko reći: "ma to su samo mravi", ali ako imamo neka pravila ponašanja onda bi zaista ona trebala vrijediti za svih i za sve vrste životinja.
Upoznata sam da se mravi mogu kupovati, razmnožavati te ih nije potrebno uzimati iz prirode da bi se u njima uživalo. Molila bi da se to poštuje...

a u ovoj temi se najnormalnije raspravljaju tehnike lova na jadranske kozice? Zar je kozica više nego mrava tj. manje su ugrožene ili ima neki drugi razlog? -?

 :up: :up: :D :D :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #28 u: Kolovoz 22, 2013, 01:17:30 prijepodne »
a odkud se uzimaju ostale zivine, npr ribe koje kupujemo, sve je to uzeto iz prirode, i normalno se kupuje i td.. razumijem poantu poruke od chili, al kad bi se na to gledalo, do kud bi mi stigli. ak u prirodi npr u jadranu postoji kozica koja tamani aiptasije, zasto ju nebih dofurao doma, i brinuo o njoj.. veci gust je sam uhvatit nego placati, a skoro se dodje na isto..  :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #29 u: Kolovoz 22, 2013, 08:59:30 prijepodne »
Evo i od mene jedno pitanje, može li mi neko pojasniti zbog čega se u jednoj od tema koja se bavi mravima kao kućnim ljubimcima izričito sugerira članovima da ipak ne uzimaju mrave iz prirode
Drage kolege, obzirom da se na ovom forumu propagira da se ne uzimaju životinje iz prirode, molila bi vas da se i na ovoj temi poštuje to pravilo. Napadamo ljude koji dođu s čančarama, gušterima i zmijama iz prirode i zaista nije u redu da se ovdje podržava uzimanje mrava iz prirode. Jasno mi je da će netko reći: "ma to su samo mravi", ali ako imamo neka pravila ponašanja onda bi zaista ona trebala vrijediti za svih i za sve vrste životinja.
Upoznata sam da se mravi mogu kupovati, razmnožavati te ih nije potrebno uzimati iz prirode da bi se u njima uživalo. Molila bi da se to poštuje...

a u ovoj temi se najnormalnije raspravljaju tehnike lova na jadranske kozice? Zar je kozica više nego mrava tj. manje su ugrožene ili ima neki drugi razlog? -?

Werther, nemoj se ljutiti, ali da ti je tolko stalo do prirode (tebi i drugima), onda bi sve zivine koje imamo bile u prirodi, a ne doma u staklu. Mozda su uzgojene van prirode, ali od nekud su i potekle, odnosno, netko ih je nekad izvukel iz prirode, nije ih doma stvoril jer nije onaj gore koji stvara, jel?

Zato, ovakvim komentarima po mom nije mjesto na ovakvom forumu.
Ti drzis divlje bete? Kaj mislis da ih je netko prije tebe doma isprintal pa ti ih dal da ih ti drzis? E pa nije, dosle su iz prirode, samo ih osobno nisi ulovil, a priznaj da bi, da si imal nekad priliku ;)

ko i vecina drugih tu na forumu......

Ljudi, kaj jedete doma? ima sigurno onih koji jedu ribu, kozice, hobotnice, skoljke. Koja je razlika izmedju kozice koju ulovim pa zatocim u akvarij, i one koju pojedem?


Realno...

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #30 u: Kolovoz 22, 2013, 11:14:02 prijepodne »
Evo i od mene jedno pitanje, može li mi neko pojasniti zbog čega se u jednoj od tema koja se bavi mravima kao kućnim ljubimcima izričito sugerira članovima da ipak ne uzimaju mrave iz prirode
Drage kolege, obzirom da se na ovom forumu propagira da se ne uzimaju životinje iz prirode, molila bi vas da se i na ovoj temi poštuje to pravilo. Napadamo ljude koji dođu s čančarama, gušterima i zmijama iz prirode i zaista nije u redu da se ovdje podržava uzimanje mrava iz prirode. Jasno mi je da će netko reći: "ma to su samo mravi", ali ako imamo neka pravila ponašanja onda bi zaista ona trebala vrijediti za svih i za sve vrste životinja.
Upoznata sam da se mravi mogu kupovati, razmnožavati te ih nije potrebno uzimati iz prirode da bi se u njima uživalo. Molila bi da se to poštuje...

a u ovoj temi se najnormalnije raspravljaju tehnike lova na jadranske kozice? Zar je kozica više nego mrava tj. manje su ugrožene ili ima neki drugi razlog? -?

Werther, nemoj se ljutiti, ali da ti je tolko stalo do prirode (tebi i drugima), onda bi sve zivine koje imamo bile u prirodi, a ne doma u staklu. Mozda su uzgojene van prirode, ali od nekud su i potekle, odnosno, netko ih je nekad izvukel iz prirode, nije ih doma stvoril jer nije onaj gore koji stvara, jel?

Zato, ovakvim komentarima po mom nije mjesto na ovakvom forumu.
Ti drzis divlje bete? Kaj mislis da ih je netko prije tebe doma isprintal pa ti ih dal da ih ti drzis? E pa nije, dosle su iz prirode, samo ih osobno nisi ulovil, a priznaj da bi, da si imal nekad priliku ;)

ko i vecina drugih tu na forumu......

Ljudi, kaj jedete doma? ima sigurno onih koji jedu ribu, kozice, hobotnice, skoljke. Koja je razlika izmedju kozice koju ulovim pa zatocim u akvarij, i one koju pojedem?


Realno...
Zorz krivo si me shvatio, ali sam sam kriv jer nisam dovoljno dobro objasnio. Ja sam ciljao na to da se prema "lovcima na mrave" možda malo prežestoko krenulo, a prema "lovcima na kozice" kao sve je to potpuno normalno. Meni osobno jedina je razlika u tome da li loviti nešto u prirodi ili ne jest u tome da li je ta vrsta ugrožena ili uopće nije. Po mom mišljenju mravima i kozicama se neće dogoditi ništa posebno loše ako ih neki akvarist/terarist ulovi i gleda/proučava doma. Mislim da jednostavno ne može biti pristup na forumu potpuno crn ili bijel tj. ništa se ne smije uzimati iz prirode ili sve se može uzimati iz prirode, razlika je velika.

A kad već spominješ divlje bette ima određenih vrsta kojima se prirodno stanište zbog razvoja civilizacije i širenja gradova i industrije toliko smanjilo da zapravo jesu iznimno ugrožene i baš zato u sklopu IBC-a za određene vrste postoji poseban program kojim se takve vrste pokušava razmnožiti u akvarijima da bi ih se sačuvalo ako stvarno u prirodi nestanu. Ako ih bude kod akvarista, uvijek ih se jednom ponovno može vratiti natrag u prirodu. Koliko sjećam ima i afričkih ciklida koji su opstali jedino kod akvarista, a u prirodi više ne.

Htio sam samo reći da je to zapravo vrlo kompleksno i ne može se imati isti pristup prema svakoj vrsti. Iako naravno da će ovakav forum ipak paziti na to što se događa sa životinjama više nego neki drugi i to je svakako za svaku pohvalu. Ali ja bih prema mravoljupcima ipak bio nešto blaži, pogotovo ako love vrste koje stvarno nisu niti malo ugrožene. A ovo je ta tema o mravima: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=77939.0

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #31 u: Kolovoz 22, 2013, 11:28:08 prijepodne »
Slazem se.

Al stvarno ima onih koji misle da je grijeh uzeti zivinu iz prirode da ju drzi u kavezu ili staklu, a pojesti istu koju je kupio iz ducana mjesovitom robom, to nije pogresno :D :D

Al ajmo mi dalje s lovom na kozice.

Baica, evo par tema odprije, tu su i imena ovih tvojih koza koje si ulovio, neznam koje su kad ih nisam vidio kod tebe, ali sigurno ces prepoznati.

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37618.0
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=70250.0
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=73616.0

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #32 u: Kolovoz 22, 2013, 12:51:32 poslijepodne »
Jok brwte nisu te
Ja sam svoje pustio u akva i sad ih nevidim niti jedne
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #33 u: Kolovoz 22, 2013, 13:00:37 poslijepodne »
trebao si slikati dok su bile u kanti.....lako bi se onda identificirale.


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #34 u: Kolovoz 22, 2013, 13:21:32 poslijepodne »
trebao si slikati dok su bile u kanti.....lako bi se onda identificirale.



Da :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #35 u: Kolovoz 22, 2013, 13:34:23 poslijepodne »
poslikat cu ih ja kod sebe pa staviti tu.. nije nijedna sa linka.. preko noci su crvene i cim svjetlom u njih roknes za koji trenutan posvijetle, izblijede, ali nisu ni prozirne.. imaju naprijed izbcena klijesta kao spic, to im valjda sluzi za kopanje u pijesku, jer cim se valjda osjecaju ugrozeno, zakopaju se u pijesak, tako je bar kod mene dok sam ih malo snimio mobom.. pokusat cu ih malo bolje poslikat navecer kad izadju pa staviti sliku koju, pa cemo ih pokusat nekako identificirati..

edit: imam jednu sliku, nije nesto, dok sam ih pustio u tank, bile su bijele, pa ju mogu tutnut ovdje, mozda neko skuzi o cemu je rijec.. :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2013, 13:39:07 poslijepodne od alen_zgb »

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #36 u: Kolovoz 22, 2013, 22:10:35 poslijepodne »
Ma nije mi se dalo guzva na cesti vozijo 8h do kuce
Stajo navraco vozo stvarno mo se nije dalo a i gledao sam da sto prije ih pustim u akva da mi to malo nekrepa
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #37 u: Rujan 07, 2013, 12:46:57 poslijepodne »
mali update da vam iznesem iz svog tanka.. Kozice koje je baica mi dofurao s jadrana, jutros kad sam dosao iz nocne, slucajno pogledao u tank sa svjetiljskom i uocim ove kozice o kojima se raspravlja u temi kako jede aiptasiju i to najvecu koju sam imao u tanku, bas sam je ovih dana htio istrijebiti, pratio sam ju nekih pola sata nije se micala sa nje, i stalno je cupala ju i papala.. danas pogledam i kad iznenadjenje, aiptasije na tom mjestu vise nema, znaci mogle bi biti slicne vundermani kozicama koje se hrane aiptasijama.. imam i video koji sam uspio snimiti na 2 min, jer mi je krepala baterija, pa cu staviti tokom dana da se uvjerite..  :up:

kozice su crvenkaste i cim osjete svjetlo, izblijede, ali se i dalje kuzi na njima crvena boja, ali i dalje neznamo naziv..
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2013, 12:56:51 poslijepodne od alen_zgb »

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #38 u: Rujan 07, 2013, 13:57:08 poslijepodne »
I ja sam uspio viditi dvije u sampu ali u akva kao da su nestale nema ih ,ali ima aiptasia
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #39 u: Rujan 07, 2013, 14:48:27 poslijepodne »
evo i video, nije nesto, ali da se vidjeti..

http://www.youtube.com/watch?v=YvutkIluGK0&feature=youtu.be

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #40 u: Rujan 07, 2013, 18:40:39 poslijepodne »
Crvena jadranska kozica je lysmata seticaudata pa probaj usporediti slike.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #41 u: Rujan 07, 2013, 21:18:38 poslijepodne »
da kizo u pravu si, mislim da je to ta.. po usporedbi su iste, samo sto vidim ima ih dosta boja, mislim u crvenoj varijanti, malo blijeđih malo crvenkastijih, kod nas su ove malo blijeđe, ali me zanima to dali su te navedene sto si naveo nocne zivine, jer ove kod mene izlaze samo nocu, ili se skrivaju pod kamenjem, nevole svjetlost, i kao sto sam vec naveo, u mraku su dosta crvene, a cim izadju na svjetlost izblijede, ako su i ove Lysmate takve, onda je to sigurno da vrsta.. ali nisam jos siguran 100% dal je to to..

edit: recimo da su ovakve kao sa linka, mozda malo crvenkastije u mraku... a pod svjetlom ovako izgledaju kao na linku..

http://www.hippocampus-bildarchiv.de/tier_13905_Lysmataseticaudata.htm
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2013, 21:23:03 poslijepodne od alen_zgb »

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #42 u: Rujan 08, 2013, 07:27:57 prijepodne »
ja kada sam ih lovio bile su više crvene ovako....to su noćne živine valjda
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #43 u: Rujan 08, 2013, 11:57:40 prijepodne »
da i jesu poneke takve, evo opet sam ih sinoc upratio kraj aiptasija, jedna je bila dosta crvena a ostale manje crvene.. ali najvjerovatnije su ta vrsta koju je naveo Kizo.. pa citam na nekim linkovima da zapravo i ubijaju aiptasie, tj jedu ih, tako da nismo mogli bolje proc..  ;)

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #44 u: Rujan 08, 2013, 12:28:58 poslijepodne »
A zajebava si me kak sam smotan a sunce ti tvoje ;)
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #45 u: Rujan 08, 2013, 12:30:14 poslijepodne »
Mislis ti nisi mogao proc bolje..... Nafato sam i dovezao ti u Zg do mosta
Si videl sta je ljudstvo
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #46 u: Rujan 08, 2013, 12:33:23 poslijepodne »
Nista od njih da me moj slavonac nepoduci lovu.... Zivio
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #47 u: Rujan 08, 2013, 14:56:08 poslijepodne »
Mislis ti nisi mogao proc bolje..... Nafato sam i dovezao ti u Zg do mosta
Si videl sta je ljudstvo

hehe... bas to, moram te malo zahebavat.. :D vec sam ti se zahvalio, pa reko nisam htio i ovdje.. nema nista bez tebe, odes prvi puta na more sa zeljom da nahvatas nesto i eto ufatis nesto kako treba, pa cak i kamen izronis, ma ljudina si nema sta..  ;) :D

sta bi ja bez tebe..  :up:

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #48 u: Rujan 08, 2013, 16:07:34 poslijepodne »
Ma Pamuk slavonska dusa. Njemu treba zahvaliti
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline Labrax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: pomoc oko lova na kozice
« Odgovori #49 u: Rujan 09, 2013, 00:56:02 prijepodne »
Ja moram svoju  lysmatu seticaudatu uloviti i pustiti je...možda jede aiptasije, ali preko noči ''bocka'' sve moruzgve, cladocore i slično.