Ožujak 28, 2024, 10:58:57 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moja bara  (Posjeta: 11447 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bradonja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Sesvete
Odg: Moja bara
« Odgovori #50 u: Listopad 08, 2015, 22:43:24 poslijepodne »
Stvarno predivno izgleda i vidi se da je ulozeno puno ljubavi i truda i kad vidis da si ovako nesto postigao i da si zadovoljan sa time, onda je to to.  :klap:

Offline murinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški   Dob: 75
  • Lokacija: zagreb
Odg: Moja bara
« Odgovori #51 u: Travanj 02, 2018, 10:28:02 prijepodne »
Trebam savjet.
Evo moje bare sa par slika.
Imam vodu stajačicu (baru) cca 5 kubika.
Nemam filter, pumpe, ni UVC lampu.
Imam ribe cervenperke (kedere) i ničim ih ne hranim. Posljedica je da mi znaju pojesti dosta vodenog bilja.
Pitam vas znalce.
Koje ribe u ovakvim slučajevima najviše jedu alge, a najmanje jedu bilje.
Znam da male ribe najmanje jedu i da će najmanje štete biti ako su malobrojne.
Volio bih imati egzotične ribe koje nisu plašljive jer ove moje čim netko naiđe odmah se skrivaju.
I zato pitam vas koji znate, koje sorte ribe preporučujete, koliku količinu i koje veličine.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Moja bara
« Odgovori #52 u: Travanj 02, 2018, 19:40:51 poslijepodne »
Probaj sa Linjakom  poznat još i kao  linj ili linis . Riba nije nešto lijepa u poređenju sa ovim Koi šaranima i sl. ali reko bi da je prilično egzotična jer je u nekim državama i zaštićena vrsta  pa provjeri prije nego ih nabaviš .
Za Linjaka kažu da je " doktor riba "  zbog svoje ljekovite sluzi koja mu prekriva cijelo tijelo i navodno kada se bolesna riba  očeše o tijelo linjaka ona ozdravi , koliko je to tačno ne znam ali  dosta ljudi vjeruje u to.  Hrani se na dnu ostatcima bilja , rovi po mulju i sl.   Uglavnom živi u plićim barama , rukavcima, manjim jezercima i sl gdje nema protoka vode ili je skroz mal protok.. može preživjeti u vodi koja skoro nikako nema kisika i može dugo biti van vode  isto tako može da podnese visoke ljetnje i niske zimske temperature ,znači bare bez filtera su njemu idealne on voli mulj, blato  . Ja sad imam 2~3 manja linjaka i već počinju da prate ostale ribe i da postaju pitomiji očekujem da počnu jesti na površini uskoro  :D . Jednom prilikom sam vadio algu sa dna pomoču mrežice i slučajno sam izbacio jednog linjaka zajedno sa algom jer ga nisam vidjeo i nakon pola sata buljenja u vodu skužim da mi jedan fali i počnem roviti po toj algi koju sam bacio i nadjem ga živog ništa mu nije bilo .

ovi manju primjerci nisu nešto lijepi ali kad odrastu počinju dobijati neku žutu boju na stomaku pa bi  mogli  izgledati i lijepo kad malo porastu ..
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Moja bara
« Odgovori #53 u: Travanj 14, 2018, 22:35:14 poslijepodne »
Linjak ne jede alge. Gliste, crvi, kukuruz, puževi, školjke....
Mrene jedu končaste alge, tostolobik filtrira vodu i tako jede mikro alge, A sve druge ribe koje jedu alge jedu i bilje.