Svibanj 11, 2024, 21:36:34 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Lily pipe i poklopac  (Posjeta: 1582 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Lily pipe i poklopac
« u: Ožujak 07, 2011, 14:46:46 poslijepodne »
Lily pipe 17mm i poklopac na akvariju, je li to kompatibilno? Jasno mi je da su namijenjene za montiranje na bocnu stranu akvarija, ali dok ne nabavim visecu rasvjetu da li je to uglavivo :D na straznju stranu ili treba rezati poklopac? Rupe na poklopcu su mi onako da standardna crijeva mogu proci.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Lily pipe i poklopac
« Odgovori #1 u: Ožujak 09, 2011, 11:27:07 prijepodne »
Sve sto mogu reci kao komentar na ovaj monolog je hebala vas morska akvaristika da vas hebala, vi kojih to ide znate koji ste  :D :D :D :D morska akvaristika je passe samo sto vi to ne zelite priznati ha ha ha  :zagrljaj:
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: Lily pipe i poklopac
« Odgovori #2 u: Ožujak 09, 2011, 12:32:01 poslijepodne »
 :D :D

nemam lily pipe, ali mogu nekaj logično zaključit  :up:
kad sam gledal atomizere, onda sam naletil na video kak radi to a u tanku je bil lilypipe kolko sam vidio ono zvono na izlazu, gornji dio kao da privlači sebi dok na dnu lilypipe radi "stream"

predpostavljam ak će se postavit sa stražnje strane u poklopcu da će taj "stream" bit više usmjeren prema prednjem staklu i da jedan kut neće imat strujanja vode, onaj gdje nije lilypipe instaliran

poklopac uvijek moš rezat, al ako je viseća rasvjeta udaljena par dana, možda dodat dozu strpljenja?

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Lily pipe i poklopac
« Odgovori #3 u: Ožujak 09, 2011, 13:16:20 poslijepodne »
Ne brine me toliko cirkulacija jer je akvarij od 100 litara, a eheim 2026. Ako ce biti mrtvih kutova, stavit cu pumpu da propuhuje. Ono sto me brine je da li ce cijevi proci na zglobu kroz rupe, ne reze mi se poklopac jer cu ga prodavati. A viseca mi nije udaljena par dana nego koju tisucu kuna :D Imam jednu od 120 cm, ali ta je stvarno prevelika :D Lily pipes sam uzeo na ebayu pa cekam da dodju. Hvala na savjetu, nista, kad dodje cu napisati da li se da uglaviti he he :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: Lily pipe i poklopac
« Odgovori #4 u: Ožujak 09, 2011, 13:32:44 poslijepodne »
probaj, ja mislim da mora ići, isto od eheima kak ide ona tvrda -U cijev za usis, tak je i lilypipe, možda je deblji lily ali procjeni sam jel ima mjesta na rupama, ak črevo od eheima ima još lufta, onda ide lily

mislim da je najednostavije da probas, nije ko da moras orat i kopat  :D
 nataknes i vidis

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Lily pipe i poklopac
« Odgovori #5 u: Ožujak 09, 2011, 13:41:55 poslijepodne »
Sad imam eheim 2222 gore koji ima uze cijevi... tako da sam otvorio temu da znam koje lily pipeove da uzmem... kako se nitko nije javio, odlucio sam se kockati i to sto kazes - sad je najjednostavnije da sam probam ha ha
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...