Travanj 27, 2024, 21:40:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?  (Posjeta: 1244 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?
« u: Veljača 25, 2011, 12:04:22 poslijepodne »
Sad ima toliko podforuma da više ne znam da li tema spada ovdjeka ili u opremu - uglavnom crkla mi cijev na Wave solaris lampi i htio bih je zamijeniti a akvarij je sa biljkama panjem i kamenom dakle aquascape. Pošto sam po uvjerenju škrtica pokušao bih izbjeći kupovinu Wave "kita"(nova cijev+ključ) kod Vilija i umjesto toga kupiti samo cijev negdje drigdje(a ključić nažicati ali to je druga priča). Cijev je "slatkovodna" 11W T5, zanima me da li postoji nekakav izbor boja fosfora za te cijevi u specijaliziranim Zg. dućanima tipa Kalisto i ako govoreći hipotetski  postoji koju da uzmem? Najvažnije mi je da svjetlo bude jednako dobro(može i bolje) za biljke kao kod OEM cijevi, ako se ne može dobiti odgovarajuća zamjena onda ću se ipak dati u trošak za Wave.
Pretpostavljam da nisam prvi sa tim problemom... 

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?
« Odgovori #1 u: Veljača 25, 2011, 12:24:04 poslijepodne »
Pokreni pretragu, pa ćeš naći ovo:
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=56172.0

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?
« Odgovori #2 u: Veljača 28, 2011, 16:43:42 poslijepodne »
Evo ako koga zanima zamijenio sam cijev. Onaj specijalni ključ za koji sam mislio da će biti najveći problem ispalo je da je najmanji, uspješno sam odšarafio metodama zen strojarstva. Zamjenska (neoriginalna) T5 cijev Sylvania 18 KN u Kalistu, uzeo sam "Cold white" 6000K boju fosfora, jedina odmah uočljiva razlika je da ova svijetli jače s obzirom da je stara bila u pogonu skoro 3 godine to je i za očekivati. Najveća zezancija je što je u originalnom dijelu (pretpostavljam) standardna cijev zalivena u plastični adapter koji drži i "reflektor", trebalo je to pažljivo razvaliti a da se ne razbije. Novu cijev sam samo nagurao unutra i relativno dobro paše ne znam ima li smisla da je probam nečim zaliti.

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?
« Odgovori #3 u: Ožujak 30, 2011, 14:09:10 poslijepodne »
Dobro je "zadihtati" sa nečim jer je ovako otvoren pristup vlazi na kontakte.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Zamjenska cijev za Wave Solaris lampe?
« Odgovori #4 u: Travanj 27, 2011, 19:37:18 poslijepodne »
Toliko sam se nagnjavio dok sam uspio izvaditi zalivenu T5 cijev iz one Wave plastike bez da je razbijem da mi ne pada na pamet da novu unutra zaljevam silikonom - uzevši sve u obzir skoro da one originalne Wave vrijede tih novaca tj. koliko sam platio novu ekvivalentu T5 cijev X4.