Travanj 23, 2024, 09:03:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: CURI MI VODA!!  (Posjeta: 4063 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TOOMY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Sesvete
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #25 u: Studeni 07, 2013, 23:12:28 poslijepodne »
Po meni, najjednostavnije (čitaj žensko  :D ) rješenje je da na vanjski rub lajsne na koju sjeda poklopac, nalijepiš samoljepljivu gumenu brtvu za prozore. Ona bude u roli 3 ili 5m dužine i 1cm š.  Boje crne, sive, mislim i smeđe, i košta smješne novce.
Čini mi se da ti je debljina lajsne ispod poklopca 2cm, kad nalijepiš brtvu, taman ti još ostane zub 1cm i tako bi se kondenzat u potpunosti slijevao nazad u aq.
Mislim da ti je bolje to nego da ti po cijele noći ventilator radi.
sviđa mi se ideja,hvala  :klap:

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #26 u: Studeni 07, 2013, 23:22:34 poslijepodne »
Po meni, najjednostavnije (čitaj žensko  :D ) rješenje je da na vanjski rub lajsne na koju sjeda poklopac, nalijepiš samoljepljivu gumenu brtvu za prozore. Ona bude u roli 3 ili 5m dužine i 1cm š.  Boje crne, sive, mislim i smeđe, i košta smješne novce.
Čini mi se da ti je debljina lajsne ispod poklopca 2cm, kad nalijepiš brtvu, taman ti još ostane zub 1cm i tako bi se kondenzat u potpunosti slijevao nazad u aq.
Mislim da ti je bolje to nego da ti po cijele noći ventilator radi.
sviđa mi se ideja,hvala  :klap:
Ta gumena spužva se napije vode i ljepilo popusti  ;)

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #27 u: Studeni 08, 2013, 07:35:00 prijepodne »
Po meni, najjednostavnije (čitaj žensko  :D ) rješenje je da na vanjski rub lajsne na koju sjeda poklopac, nalijepiš samoljepljivu gumenu brtvu za prozore. Ona bude u roli 3 ili 5m dužine i 1cm š.  Boje crne, sive, mislim i smeđe, i košta smješne novce.
Čini mi se da ti je debljina lajsne ispod poklopca 2cm, kad nalijepiš brtvu, taman ti još ostane zub 1cm i tako bi se kondenzat u potpunosti slijevao nazad u aq.
Mislim da ti je bolje to nego da ti po cijele noći ventilator radi.
sviđa mi se ideja,hvala  :klap:
Ta gumena spužva se napije vode i ljepilo popusti  ;)

Ovo o čem sam govorila, nije gumena spužva več baš guma. Sa vanjskih vrata na kojim smo ju imali, se nije odljepila dvije godine bez obzira na vanjske utjecaje.  ;)

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #28 u: Studeni 08, 2013, 13:58:27 poslijepodne »
imala sam isti problem početkom jeseni i skoro me infartk lupio jer se radi o skoro 500l vode... na kraju je bio samo kondenzat... ne da mi je pao kamen sa srca, nego kip bana jelačića... :D

u svakom slučaju, ne kužim kako nalijepiti tu traku na postojeći poklopac wave 150 akvarija jer poklopac ne izgleda kao tvoj na slici... meni slini na plastici koja nasjeda na staklo, a ne na samom poklopcu... ako se uopće može skužiti što sam željela reći... pliz, može pojašnjenje?  :ying: :punch: :up:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #29 u: Studeni 08, 2013, 14:26:12 poslijepodne »
imala sam isti problem početkom jeseni i skoro me infartk lupio jer se radi o skoro 500l vode... na kraju je bio samo kondenzat... ne da mi je pao kamen sa srca, nego kip bana jelačića... :D

u svakom slučaju, ne kužim kako nalijepiti tu traku na postojeći poklopac wave 150 akvarija jer poklopac ne izgleda kao tvoj na slici... meni slini na plastici koja nasjeda na staklo, a ne na samom poklopcu... ako se uopće može skužiti što sam željela reći... pliz, može pojašnjenje?  :ying: :punch: :up:

 :D  :D

Isti slučaj, umro sam od straha kad sam vidio da slini.
Slini ti na na gornjem okviru, ja unutra imam malawce i kad se ganjaju ili kad ih hranim stvarno je slinilo fajn.
1. Nemoj prepuniti akvarij, odnosno ja ga punim taman do početka okvira.
2. Kako sam doma imao višak lexana kaj sam stavljal na dno, od njega sam napravio kao neku zaštitu od prskanja u ta dva kuta (naprijed lijevo i desno)
Moraš nekako zaštiti taj okvir da do njega ne dolazi voda.
Možda je malo teže za skužiti, pitaj ak nije kaj jasno.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #30 u: Studeni 08, 2013, 15:56:22 poslijepodne »
ali ako imaš toliko kondenzata, onda ti je velika temperaturna razlika samog akvarija i sobne temperature .. ?!?

nekoliko rupa na poklopcu i jedan ventilatorčić i neće biti kapi kondenzacije .. :)
pa vjerujem da je jer je jucer bas bilo dosta hladno a jos se ne grije u stanu,a poklopac je dosta "vruc" od kad sam stavio novo rasvjetu... ventilator samo zaseravim na vrh poklopca,naravno moram izbusit rupe u obliku sita ajmo rec i to je to?
i cemu cudjene onda? Sto je veca razlika u temperaturi izmedju prostorije i ispod poklopca, to ce kondenzacija biti jaca. Preko dana ti to posusi rasvjeta ali onda ti akumulirana temperatura preko noci dovede do kondenzacije. Ili si napravi neku "okapnicu" kako imaju svi tvornicki poklopci ili navecer kad se ugasi svjelo otvori poklopac ili ga makni skroz da ti se temperatura izjednaci sa onom u prostoriji.
Naravno da ce ti se kondenzat javljati i dalje zato jer vodu ne mozes ohladiti (niti zelis) na temperaturu prostorije ali ce ti biti puno manje kondenzata. Meni su oba akvarija, i Juwel i Woha skroz mokri ujutro ali ni jedan ne curi po staklu zato jer imaju rub preko kojega se to slijeva natrag u akvarij.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #31 u: Studeni 08, 2013, 18:51:59 poslijepodne »
imala sam isti problem početkom jeseni i skoro me infartk lupio jer se radi o skoro 500l vode... na kraju je bio samo kondenzat... ne da mi je pao kamen sa srca, nego kip bana jelačića... :D

u svakom slučaju, ne kužim kako nalijepiti tu traku na postojeći poklopac wave 150 akvarija jer poklopac ne izgleda kao tvoj na slici... meni slini na plastici koja nasjeda na staklo, a ne na samom poklopcu... ako se uopće može skužiti što sam željela reći... pliz, može pojašnjenje?  :ying: :punch: :up:

 :D  :D

Isti slučaj, umro sam od straha kad sam vidio da slini.
Slini ti na na gornjem okviru, ja unutra imam malawce i kad se ganjaju ili kad ih hranim stvarno je slinilo fajn.
1. Nemoj prepuniti akvarij, odnosno ja ga punim taman do početka okvira.
2. Kako sam doma imao višak lexana kaj sam stavljal na dno, od njega sam napravio kao neku zaštitu od prskanja u ta dva kuta (naprijed lijevo i desno)
Moraš nekako zaštiti taj okvir da do njega ne dolazi voda.
Možda je malo teže za skužiti, pitaj ak nije kaj jasno.

naravno da mi nije jasno... žensko, ne?...  :-X meni slini u zadnjem desnom uglu jer tamo filter baca vodu... imaš kakvu fotku tog rukodjela?
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #32 u: Studeni 08, 2013, 19:29:16 poslijepodne »
pa produzi samo onaj rub koji ti ide sa unutarnje strane. To zna biti kratko i onda kad ribe divljaju znaju ubaciti vodu ispod toga pa se to onda cijedi. Taj slucaj sam i ja imao na juwelovom poklopcu jer je staklo bilo 4mm pa je bilo dosta lufta. Od kad sam stavio staklo 6mm vise nemam tih problema.

Offline TOOMY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Sesvete
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #33 u: Studeni 08, 2013, 19:46:42 poslijepodne »
ali ako imaš toliko kondenzata, onda ti je velika temperaturna razlika samog akvarija i sobne temperature .. ?!?

nekoliko rupa na poklopcu i jedan ventilatorčić i neće biti kapi kondenzacije .. :)
pa vjerujem da je jer je jucer bas bilo dosta hladno a jos se ne grije u stanu,a poklopac je dosta "vruc" od kad sam stavio novo rasvjetu... ventilator samo zaseravim na vrh poklopca,naravno moram izbusit rupe u obliku sita ajmo rec i to je to?
i cemu cudjene onda? Sto je veca razlika u temperaturi izmedju prostorije i ispod poklopca, to ce kondenzacija biti jaca. Preko dana ti to posusi rasvjeta ali onda ti akumulirana temperatura preko noci dovede do kondenzacije. Ili si napravi neku "okapnicu" kako imaju svi tvornicki poklopci ili navecer kad se ugasi svjelo otvori poklopac ili ga makni skroz da ti se temperatura izjednaci sa onom u prostoriji.
Naravno da ce ti se kondenzat javljati i dalje zato jer vodu ne mozes ohladiti (niti zelis) na temperaturu prostorije ali ce ti biti puno manje kondenzata. Meni su oba akvarija, i Juwel i Woha skroz mokri ujutro ali ni jedan ne curi po staklu zato jer imaju rub preko kojega se to slijeva natrag u akvarij.
pa meni je taj rub napravljen blesavo vidi se na slici da je napravljen kontra umjesto u akvarij veca je mogucnost da ce se slijevat van

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #34 u: Studeni 08, 2013, 19:57:30 poslijepodne »
ne kuzim zapravo nis na tvojim slikama. Kod mene je ovako

Juwel


WOHA

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #35 u: Studeni 08, 2013, 20:14:23 poslijepodne »
Super :) , drago mi je da ne curi, ovo će se lako srediti :)
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #36 u: Studeni 08, 2013, 20:55:16 poslijepodne »
sad kopčam kaj treba napraviti...  :up: :klap:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #37 u: Studeni 08, 2013, 21:11:37 poslijepodne »
sad kopčam kaj treba napraviti...  :up: :klap:

a ja sam bio plavuša dok sam imao kosu :P
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline TOOMY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Sesvete
Odg: CURI MI VODA!!
« Odgovori #38 u: Studeni 08, 2013, 22:53:19 poslijepodne »
Izbusio sam par rupa na poleđini poklopca i za sad je ok, bum vidio kad dodu hladniji dani opet.