Travanj 27, 2024, 17:14:06 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zlatne ribice  (Posjeta: 2127 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stardustnina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb-Lanište i Velika Trnava
Zlatne ribice
« u: Siječanj 30, 2008, 22:18:00 poslijepodne »
Pozdrav svima! Već 2 mjeseca imam dvije zlatne ribice , jedna je potpuno zlatna (narančasta), a druga je zlatna sa srebrnim i duplo je veća. Primjetila sam da ta veća ribica stalno ½terorizira½ ovu manju! Naganja ju u krug, izgleda kao da bježi ispred njega. I primjetila sam i da pojede više hrane, što valjda rezultira tome da je veći od nje! Smještene su u akvariju od 19 litara, podloga je od kamenja, imaju i prirodne i umjetne trave, i držim se svih propisa koje nalažu za održavanje ovih ribica. Sad me zanima uzrok tome i ako je netko imao takvu situaciju, svi savjeti su dobrodošli! Unaprijed svima hvala!


Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne ribice
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2008, 08:00:00 prijepodne »


Dobro došla na forum!


E, ovak - ak veća ribica ima male sitne bijele točkice, poput griza, ali samo na škržnim poklopcima, onda je spolno zreli dečko i jako se zaljubio u malenu curicu.... Onda je naganja i gurka u trbuščić ne bi li ispustila jajašca koja bi on brzo oplodio (i onda, ako ih ne izdvojiš, popapao)... E, ali, nekad dečki znaju biti jako agresivni, pa onda nije zgorega ili curicu ili njega staviti u drugi akvarij na par sati...malenu da se odmori, ili njega da se malo ohladi (iako će ubrzo nastaviti dalje jurišati)...


Ako nema točkice, onda ga vjerojatno hvata pubertet, ali i igra se....oni su ti malo blesasti - naganjanje im je često oblik igre. Što se tiče hranjenja probaj davati papicu na dva kraja akvarija, pa možda bude bolje. Iako, malo ti je malen akvarij - ako ikako možeš, za njih dvoje bi trebalo (barem) 40 l s dobrim filterom...pa vidi što ćeš!

Offline stardustnina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb-Lanište i Velika Trnava
Zlatne ribice
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2008, 11:24:00 prijepodne »
Puno hvala za odgovor!
Pogledala sam da li ima te sitne točkice, ali ne mogu ništa uočiti kad je u tome području srebrne boje! A ništa,vidjet ćemo....U vezi akvarija, mislim da je dovoljno jer mi je tako preporučio prodavač u pet-shopu, a te biljke koje imam ne zauzimaju puno mjesta jer su na dnu i male su. I upravo sam primijetila da su mi pojele jednu malu plutajuću biljčicu koja se jadna nije stigla proširiti...
A da li bi uspijelo ako slučajno ženka položi jajašca i muški ih oplodi, a ja ih izdvojim, biti malih ribica? I kak ću to uopće skužit??

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne ribice
« Odgovori #3 u: Siječanj 31, 2008, 15:02:00 poslijepodne »


Joj, nemoj mi ništa pričati o prodavačima u pet shopovima! Nemaju pojma! Vjeruj mi, one trebaju po jednoj ribici imati 20 l jer brzo rastu, aktivni su plivači i milijun drugih razloga! Ali, sad je tako kako je, a na tebi je da dalje vidiš što ćeš!


Ako bude jajašaca, odmah ih izdvoji u neki drugi akvarijić, dva dana nemoj hraniti, a onda hrani s posebnom hranom za bebe ili sitnom artemijom... Lako ćeš primjetiti ako ujutro gledaš jer mrijest obično bude nakon mraka...


A ostalo vezano za zlatne - pogledaj malo po ovom podforumu o hladnovodnima - imaš puno savjeta o njima!


Sretno!