Travanj 27, 2024, 23:23:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zlatne-jos slika  (Posjeta: 5699 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« u: Listopad 10, 2007, 22:24:00 poslijepodne »


Digitalac mi napokon radi pa da stavim slike svoje dvije zlatne-opsesivno ih gledam po cijeli dan i moram ih sad malo pokazivat okolo...


Velika Riba





Bu-Bu (mala riba)





skupa plivaju...





Stavit cu sliku cijelog akvarija samo da polovim komadice biljke koju su rastrgale po svuda
 

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Zlatne-jos slika
« Odgovori #1 u: Listopad 11, 2007, 01:00:00 prijepodne »
Krasne su i jedna i druga, ali ja sam nekako slaba na ove s razgranatim repicem...

Ma skroz su slatke... I ja bih ih opsesivno gledala...

A to da su zlatice kosilice, cisto nije tocno...
Tjesi se nisu tvoje jedine...
Cek, cek dok temu ujutro vidi babymum... Pa se raznjezi...

Ej, a da napises malo o akvariju... Cisto onako da znamo sta da zamisljamo...

Tuzlanka u Sarajevu

Offline nibo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Zlatne-jos slika
« Odgovori #2 u: Listopad 11, 2007, 07:55:00 prijepodne »
Jako lijepo!A može slika cijelog akvača
BORN TO BE WILD!

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #3 u: Listopad 11, 2007, 10:25:00 prijepodne »


Citat: Ninina mama

Cek, cek dok temu ujutro vidi babymum... Pa se raznjezi...







........ kako su jeeeeeeeepeeeeee!......


A Velika Riba ima prekrasan rep - kao leptirić! No, kad Mala naraste - ta će biti ljepotica za kataloge!

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #4 u: Listopad 15, 2007, 16:57:00 poslijepodne »


...jos pokusavam povadit sve komadice bilja van ili slikati malu (malog?) ancistrusa, skriva se oko i ispod drveta, a rugobica moja mala


ak uspijem slikam i stavim fotke svega veceras
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #5 u: Listopad 15, 2007, 19:49:00 poslijepodne »


Joj, baš te briga za biljke - mi bismo mogli cijeli dan skupljati što koze počupaju i pokidaju --- i to je dio šarma akvarija sa zlatnim ribicama!


Daj ti nama koju slikicu malog slatkog ružnog dinića¨

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #6 u: Listopad 16, 2007, 19:31:00 poslijepodne »


evo slika, trebale bi u moj akvarija al kad sam vec pocela tu sa slikama.. biljka lijevo uz zuti kamen je (opet) ocerupana.. grrr!








..rugobica moja jos se skriva, nekazica moja mala tockasta
 

Offline Vedran_23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 125
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Irska
Zlatne-jos slika
« Odgovori #7 u: Listopad 16, 2007, 20:13:00 poslijepodne »
Moram priznati da mi je panj fascinantan... i aq mi se sviđa, da ne pomisliš krivo, ali panj je super...
Da bi imao ono što nikad nisi imao,
moraš raditi ono što nikad nisi radio!

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #8 u: Listopad 16, 2007, 21:05:00 poslijepodne »


Citat: Vedran_23
Moram priznati da mi je panj fascinantan... i aq mi se sviđa, da ne pomisliš krivo, ali panj je super...



dakle, ljubav je pala prema ribicama, i akvaču, ali panj je sjajan! di si to našla?

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Zlatne-jos slika
« Odgovori #9 u: Listopad 16, 2007, 23:31:00 poslijepodne »
Smijem ja reci koju kritiku?

Valjda smijem... Nije sa zlom namjerom...
Prvo sam pogledala i rekla: Uaaau... Lijepo su ribice dosle do izrazaja, pozadina mi se svidja i onda ostanem tren vise gledati sliku i vidim dvije stvari koje bi mozda mogla sugerirati...

Panj je stvarno fascinantan, ali mi se cini da ga je malo previse na slici... Samim tim mislim i da oduzima mnogo prostora za plivanje... Mislim da bi bilo bolje kada bi baza bila tanja...

Evo otprilike da ga razlomis kuda ide ova crta:



A mozda i ne... Ma ne znam... Zapravo moje oko i nije neki kriticar, ali eto povedena mislju da bi se tako moglo dobiti koji pedalj vise za plivanje, napisah sto napisah...

A drugo: filter... Hm, kad bi ga zakamuflirala to bi bio pun pogodak...

Nemoj se ljutis sto bi ja tu nesto mijenjala. I kod sebe bih, ali ne znam odakle da pocnem...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #10 u: Listopad 17, 2007, 01:22:00 prijepodne »


vedran_23: thanx! panj je i meni najboljidio inventara al to nekak i dode ko rijesanje kad pojedu-iscupaju vecinu bilja.. al je-natrazila sam se


babyboom: pa moram priznat da je pala ! a sad-prema svim opisima ovo bi TREBAO BITI grab (ovalno lisce s 2 reda paralelnih linija) pise da je ok za akvarij-ne sjecam se di, ak nija onda je bukva za koju nisam nasla neke podatke da je otrovna,stetna etc.. ima tog u sumi ak si iz zg-pun maksimir... sam sta panjevi koje se moze naci iskopane trebaju.. paaa 2 tjedna kuhanja i struganja da se maknu truli dijelovi (kuhala sam svaku stranu posebno-dug je 50ak cm) tak da treba racunat i na okretanja osim naravno ak nemas tako velik lonac moj od 20l nije bio dosta ni da se priblizno potopi..


ninina mama:ovo sta si napiala su bas savjeti i za njih thanx! ali.. panj je prilicno zdrav tako da bi iscrtani dio ispao nekih 20ak sa 5 cm za pilit u nekoj krivulji i mislim da ne mogu/ne znam to napraviti. razlomiti ga sigurno nemogu-otpilila sam dio i trebalo je stvarno dosta za komadic desetine panja.. za sad se mogu provuci ispod (Velika Riba je naucila bocno proci ispod) a i moja rugobice zivi ispod panja


a za filter bi stvarno volila nac neko rijesenje-sam sta radi tako da ispusta mjehurice zraka koji onda naprave kaos od okolnog bilja.. aj ak znas na kakav filter mislim pisi sta/kako to prikrit, a da nije bilj okoloko drvo na buri?!


thanx svima i nadam se da ce bit jos koji savjet jer za neke stvari neznam kak rijesit
 

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Zlatne-jos slika
« Odgovori #11 u: Listopad 17, 2007, 02:05:00 prijepodne »
Ajd slikni taj ugao gdje ti je filter malo iz blize, pa da smislimo nesto pametno...

Meni se cini najjednostavnije produziti ovu pozadinu, ali to je onda prekopavanje citavog akvarija... Ili mozda jos jedan komad nekog panja pa ga fiksirati vertikalno ispred samog filtera, ali tako da mu ostavis slobodan usis i izlaz...

Tuzlanka u Sarajevu

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #12 u: Listopad 17, 2007, 09:07:00 prijepodne »


Jest da je panj malo velik, al šteta bi ga bilo ugnjavit, stvarno je prelijep - a ovako kolegica ima motiv nabaviti veæi akvaè (ubi me!)!


Glede filtera - da probaè na panj fiksirati s te desne strane još jedan anubias? I to tako da "pokrije" barem dio filtera - odvuæi æe barem s njega pogled. Uostalom i to ti je privremeno rješenje - kad dobiješ na lottu, onda ziher kupuješ vanjski filter (opet me ubi!).


Viš, grab je sjajna ideja - ajme, bedaka, imamo grabova koliko voliš na ranèu....sad kad èujete da je neko južno od Zagreba napravio *** u šumi.....Edited by: babyboom

Offline martina12

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
    • http://zlatnebebe.hr
Zlatne-jos slika
« Odgovori #13 u: Listopad 17, 2007, 12:44:00 poslijepodne »


Bok!


Ja imam jedno pitanje!


Imam tri Zlatne(stare su mjesec i pol) i zive u 5-litarskom akvariju


Dali trebam nabaviti novi akvarij ili malo pricekat s obzirom na to da su male cm do 3 cm?


Sta sve trebam staviti u akvarij?


Hvala!
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #14 u: Listopad 17, 2007, 13:58:00 poslijepodne »


Hoj!


Imaš odgovor na tvojoj temi------


I, nemoj čekati, čim možeš, nabavi veći akvarij... Preporučam ti da kupiš komplet, jer tamo u pravilu bude i grijač (koji za zlatne ne trebaš, ali može zatrebati u slučaju ne-daj-bože bolesti), filter, termometar, poklopac s lampama...


Onda još trebaš podlogu, biljkice, opremu kao što je kamenje, panj....


Uostalom pogledaj na www.akvarij.net vodič za početnike - možeš ga besplatno skinuti i nauči ga napamet!

Offline martina12

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
    • http://zlatnebebe.hr
Zlatne-jos slika
« Odgovori #15 u: Listopad 20, 2007, 11:59:00 prijepodne »


Bas lijepe Zlatne!


Pozdrav
 

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #16 u: Listopad 20, 2007, 12:57:00 poslijepodne »


ninina mama: ovo s panjicem mi se cini najbolje ( iskreno-bitno lakse negovadit sve i nova pozadina ) jos sam da nadem neki slican mom pa kuhanje... thanx


babyboom: jooooj nemoj s akvarijem-svako malo se sjetim veceg (mislim 120 litarskog) i dode mi da sta nisam skupila lovu za njega... a vanjski filter-paranoicno al zvuci ko "vanjski filter za poplavu u stanu" vjerujem da nije tako ali.. hocu spavat mirno pa ce ostat unutra..


mogla bi anubias vezat za panjic do filtera-to mi je plan za sad pa kad nadem i stavim sve poslikam
 

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #17 u: Listopad 20, 2007, 13:08:00 poslijepodne »


e za PANJ sam nasla popis: trs, ruza (nisam uspjela naci valike/deblje i neznam jel postoji trs koji izzgleda ko panj?!) i dalje grab (to je u akvariju)


nakon sta maknem s popisa moguceg otrovne (tisa, bor, crnogorica opcenito, hrast i orah-za koje neznam da li su otrovni al sigurno pretjerano farbaju vodu)


ostala je hrpa drveca koja nije na popisu al sam prilicno sigurna da moze u akvarij ( ako neko ne moze-molim da me neko ISPRAVI) vocke-jabuka, kruska, tresnja, lijeska-lako ih je za prepoznaati (dok naci grab...hm) sljiva mislim NE-ima neku smolu ponekad, lipa i bukva od sumskog


jos jednom-ovo NIJE 100% siguran popis (i skrecem s teme sigurno)
 

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Zlatne-jos slika
« Odgovori #18 u: Listopad 20, 2007, 20:31:00 poslijepodne »
Nema na cemu! Jedva cekam da vidim rezultat...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Zlatne-jos slika
« Odgovori #19 u: Studeni 12, 2007, 18:53:00 poslijepodne »
Lijepe ribe!!
Trogir Dalmacija

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #20 u: Studeni 13, 2007, 12:54:00 poslijepodne »


Nemoj taj panj slučajno puknut kad ga izvadiš, odnosno, nađeš mu zamjenu!!!! Čuvaj ga za veliki akvač ()....


Vanjskog se ne trebaš bojati...sjajne su te stvarce! A poplavu moš imati i ako si spretna s unutarnjim (khm...pitaj me! )

Offline pandica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
Zlatne-jos slika
« Odgovori #21 u: Studeni 17, 2007, 23:19:00 poslijepodne »


uspjela sam sakriti (djelomicno) filter s anubiasom kog imam-filter zaokrenula, a ovom su narasla 3 nova lista pa zaklanja vecinu tog kuta.


Samo sta mi je uginula ona lijepa biljka crvenkastih listova-pise-echinodorus red flame bila je poklon, a u mom akv ipak nema uvijeta za nju-iako je dobila posebnu posudicu s podlogom... cekam da se vodena kuga jos razraste (opravdava svoj naziv i siri se ko luda) pa stavim nove slike
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Zlatne-jos slika
« Odgovori #22 u: Studeni 19, 2007, 10:08:00 prijepodne »


šteta za biljku, ali ona je stvarno zahtjevna...od prihrane do svjetla...


no, zato će kuga obaviti zadatak i akvač će biti lijepi... samo se nemoj razočarati kad krampusići krenu pasti kugu...