Travanj 27, 2024, 15:43:04 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: par (vise-manje banalnij) pitanja  (Posjeta: 3128 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
par (vise-manje banalnij) pitanja
« u: Studeni 26, 2013, 22:41:51 poslijepodne »
pozdrav ekipa,kroz koji dan mi stize 54l akvarij,u njega planiram stavit par ramireza,10 neonki i 2 ancija
prvo s obzirom da cu stavit grijac iz stapg akvarija,a malo je stariji,mogu li kupit obicne priljubnice negdi pa grijac pricvrstit za staklo pomocu njih i gumica
dalje,cua san da ako dobro zabiljim akvarij,ramovi nece prekopavat podlogu,mogu li onda polovicu stavit zabiljenu a na drugu polovicu dodat drvo i/ili kamen
kakvu pozadinu dastavim,ic ce crna ali ne znam da li je hamer u redu
voda za ove ribe bi trebala imat pH malo nizi od 7 te bi trebala bit sta meksa,kako da to uspijem bez kemije s obzirom da je ne volim
koje biljke mi preporucate dastavim,bit ce cca 0.8 w po litri
moze li mahovina bez kozica ic
da li da stavi zracnu pumpu,cujem da vise smeta nego sta pomaze
kako da prije operem akvarij,da li je dosta voda ili da ubacin hopermangan i ostavim ga preko noci u akvariju
imate li neku caku na koju trebam pazit,onako iz vlastitog iskustva :)

unaprijed vam hvala i nadan se da cu uskoro moc okacit par slikica :)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg:
« Odgovori #1 u: Studeni 26, 2013, 23:45:02 poslijepodne »
Pozdrav kolega , kombinacija riba je dobra nije pretjerano . Sad neznam kakav je to tvoj "stari" grijac , ali priljubnice mozes uzet obicne i nemoj ih vezati gumicom jer ona nakon nekog vremena istruli i otpadne . Ramovi ce sigurno negdje malo iskopat pijeska / sljunka tako da se oko toga ne brini nista pretjerano . Mislim da bi ti bilo lijepse kombinirat drvo i bilje zajedno kroz postav nego dijelit akv na dio za bilje i dio za drvo/kamenje .
Hamer papir crni mozes zalijepit slobodno imao sam ga i ja a 54l . Ma da imas u baumax/bauhaus kupit crnu samoljepljivu tapetu i zalijepit na staklo .
Za ph se ne brini jer ramirezi su u nas naviknuti na nasu pipovacu .
Od biljaka mozes stavit anubias , crypte , mahovinu ,, higrophilu , ricciu , e. teneluss , sagitaria subulata ...
Zracnu pumpu stavi u slucaju da ti filter nije namjesten da mreska povrsinu i ubacuje kisik u vodu .
Akvarij mozes dezinficirat hipermanganom , namocis krpu i pobrises pa kasnije dobro isperes vodom .


Poslano sa mog GT-I9105P

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #2 u: Studeni 26, 2013, 23:50:51 poslijepodne »
pozdrav...

grijač složi kako ti paše, imaš za kupit i priljubnice sa hvataljkama pa če to izgledat ljepše, ali bitno je da radi...
ovo za bilje i kopanje ne znam, mislim da ramovi nisu neki kopači s obzirom kakvih sve ima...
ako želiš crnu pozadinu, najbolje je kupit crnu samoljepljivu tapetu, ali i crni hamer će poslužit
za mekanu vodu najbolje je koristiti RO uređaj pa miješati sa pipovačom u omjeru koji ti paše
bilje stavi koje se tebi sviđa, samo što za rast bilja treba i više od samog svjetla... CO2, gnojiva, hranjiva podloga
zašto nebi mogla mahovina bez kozica? nije mi baš jasno ovo pitanje...
zračna pumpa ti ne treba, stavi samo izlaz iz filtera da mreška površinu vode i to je to
akvarij je dovoljno oprat vodom i eventualno octom da skineš kamenac ako ga je bilo... dobro, ali dobro ga isperi prije nego ga napuniš...

cake češ vidjet sam ukoliko sve budeš složio kako treba sve će biti OK

sretno dalje...

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #3 u: Studeni 27, 2013, 00:40:00 prijepodne »
prvo da obojici zahvalim na odgovoru
grijac je 70w ali nisan 100% siguran da smi pod vodu (logicno mi je da smi al ko pita ne skita
ramovi ce ic malecki u akvarij tako da e biljke imat vise nego dovoljno vremena da puste korijenje kako treba
sad cu procitat sve u RO uređaju pa cu pitat ako mi sta ne bude jasno
co2 cu mozda kasnije radit,trenutno mi nije u planu,o gnjojivimane znam puno,moram i to proucit,stavit cu 2.5-3 kg hranjive podloge te kvarcni pijesak granulacije 2-5 mm
mozete li mi preporucit nekoga kome se mogu javit u vezi biljaka jer izbjegajem pet centre
kako ide ona šema sa vatom i spuzvom u filteru,da li da dodajem vatu ili da ostavljam kako je u originalu

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #4 u: Studeni 27, 2013, 01:06:00 prijepodne »
evo citam o tom RO uređaju i nije mi najprimamljivija igračka s ovakvom cijenom :D

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #5 u: Studeni 27, 2013, 01:44:44 prijepodne »
RO ti kosta od 300-500kn novi,treba samo malo potraziti,tebi je dovoljno 100 litara na dan a to su te najslabije
uglavnom to je investicija koja se isplati,ako mijesas pola pola sa pipovacom,u akvarij si ubacio puno manje smeca iz naseg vodovoda,a i dobio puno ugodniju tvrdocu vode za sve ribe

Vatu nemoj stavljati u filter je iako jako dobro cisti vodu,brzo se zacepi i padne protok a dok ti to skuzis pobije pola dobri bakterija,tako da bolje ne
Ako je grijac za vodu i akvarije onda sigurno ide u vodu
Moja preporuka ti je da kupis novi grijac,jer novo je novo,a grijaci su inace najveca opasnost u akvarijima,tako da tu ne treba gledati na ustedu koje kune

Za bilje se javis u oglas da kupujes,puno clanova prodaje,dijeli poklanja,tako da ces stvarno naci sve sto zelis tu na forumu za puno manje novaca
Samo polako sa biljem,co2 i gnojenjem to ces uciti u hodu,ali zahtjeva najbitnije da znas sta od bilja zelis,pa da mozes prilagoditi odma rasvjetu,jer zahtjevne biljke u slabo osvjetljenom nece rasti bez obzira na gnojivo

Uglavnom dug je put pred tobom,uvijek prvo pitaj,vjeruj da je nekome lakse natipkati ti savjet nego da naucis na svojoj greški,oboruzaj se strpljenjem i samo polako  :)

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #6 u: Studeni 27, 2013, 16:43:01 poslijepodne »
Tiii nije mi bas svejedno da samo ispalin 300-500 kn  -?,grijač radi ko svicarski sat i bude li potrebe lako cu ga zaminit,40w na 54 litre mi se cine vise nego dosta :D
sad cu procit gnjojiva pa ako buden ima kakvih pitanja,javit cu se,vise manje mi je sve jasno,sad cu pricekat da stigne akvarij pa cu zvat tetka da mi napravi policu za njega i onda krecen lagano sa slaganjem i igranjem,zakacit cu par slija kako je sve to islo pa ako budete imali kakvu kritiku ili ideju slobodno recite  :)

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #7 u: Studeni 27, 2013, 17:24:27 poslijepodne »
Neću ti sad odgovarati na sve, vidim da su kolege manje-više sve pokrili, ali ono kaj meni upada u oči su: "0.8 w/l rasvjete" i "co2 cu mozda kasnije radit". To je puno rasvjete (ako govorimo o neonkama), ako uz to ne staviš odmah CO2 i puno biljaka vrlo lako bi mogao imati problema s algama. Ili kreni odmah s CO2 ili kreni s manje rasvjete i manje zahtjevnim biljkama. U oba slučaja kreni s puno, puno biljaka, što više možeš nabaviti to bolje. Poslije kad se sustav ustabili možeš izbaciti neke koje ti se neće svidjeti.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #8 u: Studeni 27, 2013, 19:43:00 poslijepodne »
Slažem se da kreneš sa što više i što raznovrsnijeg bilja

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #9 u: Studeni 27, 2013, 20:08:32 poslijepodne »
Za bilje se javis u oglas da kupujes,puno clanova prodaje,dijeli poklanja,tako da ces stvarno naci sve sto zelis tu na forumu za puno manje novaca

ovo vrijedi samo ako je iz ZG .. jer već i vrapci a grani znaju da ZG ekipa NE šalje ...  :-X

iskreno ne kužim ove šeme sa filterima i protiv zračnih pumpica jer ja ja na dva veća akvarija imam filtere na zračne pumpice i voda je u istom, ako ne i u boljem stanju nego u ova druga dva akvarija gdje je vodna pumpa.... i ako se to tako može reći, jedina negativna stvar je u tome da je zračni filter unutar akvarija što u nekim slučajevima kvari vizualni dojam, ali ako uzmemo da je i dobar dio ostalih filtera unutrašnji, ne kužim uopće frku oko toga..  -? -?

s obzirom na ribice koje planiraš imati, osobno smatram da ti RO ne treba ... daleko od toga da ga nije dobro imati, ali razlika između potrebe i želje ti je u 300-500 kuna ..  :D

što se tiče priljepaka za grijač, imaš ih u svakom pet shopu, ali za cijenu jednog, na ebayu dobiješ 10ak ...  :D

što se tiče akvarija, ja sam ga oprao vodom i spužvicom .... ionako ćeš prvih mjesec dana gledati u akvarij bez ribica, pa si neka ekstra dezinfekcija i nije od životnog značaja ..

od biljaka stavi sve što ti se sviđa, pa ćeš s vremenom vidjeti šta ti uspjeva a šta ne ... meni za sad uspjeva sve što imam bez CO2 .. a imam čak sve što mi treba za uspostavu CO2 sistema, ali nekako mislim da bih tražio kruha preko pogače da to stavim ..  :D :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #10 u: Studeni 27, 2013, 20:37:09 poslijepodne »
Očito je da su vrapci u Požegi krivo informirani.U posljedna tri-četiri mjeseca, osobno sam poslao dvadesetak paketa sa biljem u Doboj,Mostar, Imotski, Split,
otok Brač, Rijeku,Vinkovce,Čazmu Kutinu,Grubišno polje,Karlovac i sigurno na desetak zagrebačkih adresa.Ekipa je uvijek,ama baš uvijek bila pri ruci sa
davanjem bilja.Nikada nismo naplatili jednu lipu za bilje ili poštarinu.Tako čemo nastaviti i dalje raditi.Nebi bilo loše požeške vrapce imformirati o tome,pa tek
onda sasuti paljbu po ZG ekipi.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #11 u: Studeni 27, 2013, 20:45:06 poslijepodne »
Hoću "pucati" linkove iz oglasnika ili možeš i sam pogledati ... pa mi daj odokativnom metodom postotak onih koji žele poslati i onih koji ne žele. ;)

a što se tiče slanja... osobno sam u zadnjih mjesec dana poslao ne manje od 20ak "paketa" bilja (onih jednostavnih i nezahtjevnih koje imam) i to također u ZG, VŽ, VU, SI, Bihać, Mostar, Krapinu, RI, OS, .. ITD ITD .. i evo, 4 komada sutra putuju ... :) i također nikad nisam ni kune uzeo, čak ni za poštarinu .. ;)

pa evo, ovom prilikom te žicam da i meni pošalješ nešto ...  ;) :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #12 u: Studeni 27, 2013, 20:58:21 poslijepodne »
Nema problema,pošalji mi adresu na p.p. A što se tiče ovih u Oglasniku,ne želim nikoga braniti ili opravdavati nečije razloge,ali sam sam se nekoliko puta
uvjerio u gotovanstvo dijela zg-akvarista.Većin bi da mu doneseš doma.Mene je jedan tražio da mu dam bilja ali ako mu donesem iz Dubrave u Maksimir.
To suu dvije tramvajske stanice.Zato većina rađe šalje za Dubrovnik nego dostavljati po Zagrebu.

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #13 u: Studeni 27, 2013, 21:57:09 poslijepodne »
a mogu ja stavit 25 w,nije problem pa ako bude trebalo lako cu dodat ovu od 15  :D
iman problem jer nemam 35 postova na forumu pa bi postavljajući oglas krsia pravila foruma a to mi nije u cilju  -?
i da se nadovezem na vasu raspravu,prije par dana san na fb u grupi akvarisika hrvatska pita ima li ko malko mahovine i koju mladicu anubiasa za prodat pa nisan dobia nikakav dogovor,sad ne znam da li ova informacija pomaze vasoj raspravi

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #14 u: Studeni 27, 2013, 22:12:22 poslijepodne »
Mahovinu ću ti nabaviti idući  tjedan a anubiasa nemam.Ali probati ćemo i to nabaviti.Taman dok ti dođe akvarij biće paketić i za tebe.

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #15 u: Studeni 27, 2013, 22:26:01 poslijepodne »
Za bilje se javis u oglas da kupujes,puno clanova prodaje,dijeli poklanja,tako da ces stvarno naci sve sto zelis tu na forumu za puno manje novaca

ovo vrijedi samo ako je iz ZG .. jer već i vrapci a grani znaju da ZG ekipa NE šalje ...  :-X








Ovo tvoje pikanje je vec postalo bezobrazno, pa bi te molio na fini nacin da prestanes provocirat,i forum tome ne sluzi,
hvala i lp !

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #16 u: Studeni 27, 2013, 22:30:37 poslijepodne »
nema prise,bolje koji dan priekat nego pozurit pa sve iz pocetka,ocu onda stavit samo ovu od 25w?

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #17 u: Studeni 27, 2013, 23:23:52 poslijepodne »
nema prise,bolje koji dan priekat nego pozurit pa sve iz pocetka,ocu onda stavit samo ovu od 25w?

Mislio sam da pričamo o neonkama, ali neonka od 25 W ne stane u 60 cm koliko je dug akvarij (pretpostavljam da imaš standardnih 54 litre, 60*30*30). Znači imaš štedne žarulje?

Inače, ako imaš manje od 35 postova ne možeš postaviti oglas jer nemaš uopće tu opciju kad odeš na taj podforum tak da ni da hoćeš ne možeš prekršiti pravila foruma. Jedino možeš staviti oglas u BlaBla podforum, a mislim da se pravila više odnose na ljude koji dođu na forum nešto prodavati, a manje na one koji bi kupovali tak da bi ti administracija progledala kroz prste. Bar mislim da bi :D

Sad da se nadovežem na ovaj off topic...nije potrebno generaliziranje, Zg ekipe ima svakakve, i one koja šalje i ona koja ne šalje (a siguran sam da imaju dobre razloge za to, ja ih se mogu sjetiti barem 10). Meni je čak draže nešto slati poštom jer mi je lakše otići do pošte nego se 3 dana dogovarati s nekim di ćemo se naći i kada. Iako u zadnje vrijeme baš i nemam dobra iskustva sa slanjem, od propadanja biljaka do toga da pošaljem čovjeku doma biljke, a on mi ni ne javi dal je bilje došlo, a kamoli da bi rekao hvala :/. Al to je tema za neku drugu raspravu, kao i cijeli ovaj offtopic uostalom.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #18 u: Studeni 28, 2013, 00:28:26 prijepodne »
nema prise,bolje koji dan priekat nego pozurit pa sve iz pocetka,ocu onda stavit samo ovu od 25w?

Mislio sam da pričamo o neonkama, ali neonka od 25 W ne stane u 60 cm koliko je dug akvarij (pretpostavljam da imaš standardnih 54 litre, 60*30*30). Znači imaš štedne žarulje? .


ispricavan se na krivoj informaciji,akvarij mi je zbog određenih okolnosti bia u bake a tad san zadnji put gleda jacinu i sad san opet provjeria,15w je u pitanju,taman da u poklopac uvalim jos i tu i imat cu 0.6w po litri,cini mi se u redu to

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #19 u: Studeni 28, 2013, 09:22:23 prijepodne »
Da, dvije od 15 W je u redu
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #20 u: Studeni 28, 2013, 10:46:24 prijepodne »
imam problem,momku iz zg koji mi je treba poslat akvarij je na autobusnom kolodvoru receno da ne prevpze tako velike pakete,ima li ko kakvu ideju za rijesit taj problem  :'(

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #21 u: Studeni 28, 2013, 11:01:27 prijepodne »
imam problem,momku iz zg koji mi je treba poslat akvarij je na autobusnom kolodvoru receno da ne prevpze tako velike pakete,ima li ko kakvu ideju za rijesit taj problem  :'(
lažu ...  :down: :down:

meni autobusom stižu daleko veći paketi nego bilo kojom drugom dostavnom službom... upravo zbog cijene ....

nedavno sam dobio kutiju 1mx60cmx40cm ... a tvoj paket sigurno nije bio veći ....

a HP će ti za takav paket uzeti cca 50 kuna .. ;)  ... točnije 55 kuna .. ;)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #22 u: Studeni 28, 2013, 11:02:38 prijepodne »
ne znam koliko je to točno, jer ak od 54 litre ak sam dobro shvatio nije veči od putnog kofera.
ako ga stavi u kutiju nebi trebalo biti problema, ja sam slao jednom 30 litreni i jednom 54 litreni autobusom bez problema.
da ne velim da mi je autobusom stigla kutija sa 6 karnister filtera (to je bila ogromna kutija) bez problema.
alternativa; pošta i ine kurirske službve, samo to je dosta skuplje.
ili neka dobra duša sa foruma koja putuju baš na toj relaciji pa da ti preveze  -?

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #23 u: Studeni 28, 2013, 11:05:36 prijepodne »
"evo bio sam pitat jel voze pakete i kaze mi da voze al da ne tako velike

jer ja sma to u kutiju stavio i sve okolo el da se ne polupa i kaze da je dosta veliko"

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #24 u: Studeni 28, 2013, 11:10:38 prijepodne »
"evo bio sam pitat jel voze pakete i kaze mi da voze al da ne tako velike

jer ja sma to u kutiju stavio i sve okolo el da se ne polupa i kaze da je dosta veliko"
ne voze za badava, ako im namažeš malo kreme po rukama onda voze!  ;)

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #25 u: Studeni 28, 2013, 11:26:12 prijepodne »
to se podrazumjeva hahaha

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #26 u: Studeni 28, 2013, 11:32:14 prijepodne »
10 kuna je cijena za paket DO veličine mane putne torbe, veći od toga je 20 kuna ... ;)

redovna cijena, dobiješ i onu florescentnu naljepnicu .. :)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #27 u: Studeni 28, 2013, 11:51:07 prijepodne »
bila je takva prica al oni kazu da im je riskantno vouit tako nesto vece do nas u splitu -?

Offline celinjo33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: SPLIT
  • askalafanza
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #28 u: Studeni 28, 2013, 12:07:40 poslijepodne »
nije reklama,ali promet makarska vozi sve samo plati,meni caffe aparate oni voze,dok su se drugi prijevoznici bunili  :)

Offline celinjo33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: SPLIT
  • askalafanza
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #29 u: Studeni 28, 2013, 12:09:14 poslijepodne »
a sta se tice anubiasa i priljubnica imam ja , samo se javi  :zagrljaj:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #30 u: Studeni 28, 2013, 12:55:04 poslijepodne »
Forum čuda čini. Samo treba pitati. :up:

Offline hrxxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Tovarnik
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #31 u: Studeni 28, 2013, 13:01:05 poslijepodne »
ne ispitujte na kolodvoru nego paket u ruke i do vozaca
platis paket
putnes mu nesto za kavu i prolazi bez problema 
i bolje ce paziti nego HP i ostali

kad ti stric vozi bus naslusas se svakavih prica o vozanju jaja i riba  :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #32 u: Studeni 28, 2013, 13:01:49 poslijepodne »
Ovo tvoje pikanje je vec postalo bezobrazno, pa bi te molio na fini nacin da prestanes provocirat,i forum tome ne sluzi,
hvala i lp !

nemoj zezat ...  :klap:

forum ne služi ni za mnogočega drugog, pa se to ipak radi ...  :D

ali pokušat ću se obuzdati ...  :D :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #33 u: Studeni 28, 2013, 13:24:23 poslijepodne »
a sta se tice anubiasa i priljubnica imam ja , samo se javi  :zagrljaj:

hvala ti puno :)

Offline celinjo33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 130
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: SPLIT
  • askalafanza
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #34 u: Studeni 28, 2013, 13:29:59 poslijepodne »
nije frka, kad ima dijelimo  ;)

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #35 u: Studeni 28, 2013, 21:26:09 poslijepodne »
Jesi li rješio prijevoz?

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #36 u: Studeni 28, 2013, 23:31:38 poslijepodne »
prika ide na utakmicu ovaj vikend pa se nadan da ce on uspit skupit akvarij al nemam jos 100% osiguran prijevoz  -?
a moram celinja pohvalit,8-9 kripti i 2 anubiasa mi je poklonia  :heart:

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #37 u: Studeni 29, 2013, 00:24:14 prijepodne »
ljudi imam problem,drvo mi ne stane u najveci lonac,sta da radim :(

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #38 u: Studeni 29, 2013, 09:07:28 prijepodne »
nabavi veći lonac ...  :D

ili kuhaj na dva tri puta... tj. okreći ..  ;)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #39 u: Prosinac 14, 2013, 01:19:09 prijepodne »
zemlja je ubačena,tri tablete s bakterijama san istresa u zemlju,preko noci cu ostavit da zemlja diše pa sutra nastavljam punjenje :)

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #40 u: Prosinac 14, 2013, 11:15:50 prijepodne »
Stavi odmah šljunak preko zemlje da ti se zemlja ne razmoči i ne napravi blato.I nisi trebao puniti do vrha nego samo jednu četvrtinu,staviti šljunak, posaditi bilje
pa tek onda napuniti do vrha i uključiti filter.Tablete sa bakterijama stavljaš pošto voda odleži u akvariju jedan dan,jer ako voda kojom si punio nije odležala,
da ishlapi klor, đžaba ti poso.

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #41 u: Prosinac 14, 2013, 11:23:59 prijepodne »
prika šljunak stavljam popodne,jedina voda u akvariju je ona sta je ostala u zemlji,filter je zasad jos u starom akvariju :)
i jedno glupo pitanje-mogu li ubacit mangrovinu i lozu skupa u akvarij
sam ne vidin razloga zasto ne bi moga al san svatia da je bolje pitat nego posli imat problem  ;)

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #42 u: Prosinac 14, 2013, 11:27:50 prijepodne »
Ni ja ne vidim razlog zašto nebi mogao.Ja imam i drvo ružmarina i masline i odlično izgladaju.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #43 u: Prosinac 14, 2013, 11:29:51 prijepodne »
Onda je u redu, na slici mi djeluje kao da je akvarij pun vode.

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #44 u: Prosinac 14, 2013, 11:33:38 prijepodne »
vrh,popodne slazem pa cu okacit par slikica
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2013, 11:41:59 prijepodne od Led Zeppelin »

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #45 u: Prosinac 14, 2013, 18:54:47 poslijepodne »
ovo je prije punjenja,sutra kad se razbistri postavit cu sliku akvarija u punom sjaju

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #46 u: Prosinac 15, 2013, 12:53:38 poslijepodne »
mislim da je zadatak uspjesno obavljen,slobodno uputite koju kritiku jer uvik se moze bolje  :)

Offline hrxxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Tovarnik
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #47 u: Prosinac 15, 2013, 13:13:21 poslijepodne »
 :klap:

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #48 u: Prosinac 15, 2013, 18:06:52 poslijepodne »
Kritika je da je dobro. :up:

Offline LONGO

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #49 u: Prosinac 15, 2013, 19:19:51 poslijepodne »
lipo ti je ali ovaj filter ti je premal  ima samo šest sedam centi spužve . inam ga ja ka pomočni pa znam šta govorim.

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #50 u: Prosinac 15, 2013, 22:02:32 poslijepodne »
longo hvala na kritici,ne bi uopce isa za tim da mi nisi obratia paznju  :)
dodat cu jos filter materijala pa cemo vidit kako ce se ponasat,bude li problema kakvih,reagirat cu na vrijeme  :)

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg:
« Odgovori #51 u: Prosinac 15, 2013, 23:22:43 poslijepodne »
Lijep pocetak :)

Lijep pozdrav iz Capljine!!!

Offline Led Zeppelin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: par (vise-manje banalnij) pitanja
« Odgovori #52 u: Prosinac 28, 2013, 01:26:46 prijepodne »
ekipa filterom nisan zadovoljan nimalo pa razmisljan da kupim atman PF-400,imate li kakvih iskustava s njim
usput akvarij super napredujue,biljke pustaju nove listove i prezadovoljan san kako se stvari odvijaju

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1551563_10202732720745341_522243098_n.jpg