Svibanj 13, 2024, 19:54:06 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: molim pomoć..  (Posjeta: 4254 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #25 u: Rujan 15, 2011, 14:29:42 poslijepodne »
Ako ce ici betta sama, przi ga odmah u akvarij. Jasno, voda mora biti odstajala, ili tretirana nekom kemijom protiv klora i slicnog, ali riba moze ici odmah unutra....

Samo svakih par dana vrsi izmjene vode i to je to...a filter ce se vec sam od sebe usput zaciklirati, nakon tri tjedna smanji izmjene vode na onu klasiku jednom tjedno, i to je to, ama bas nista lose se nebi smjelo desiti....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #26 u: Rujan 15, 2011, 14:41:35 poslijepodne »
Ne bi smjelo, al bolje da se zaciklira kako spada. Nigdje ne gori.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #27 u: Rujan 16, 2011, 07:19:06 prijepodne »
I to stoji, ako nije zurba, pusti sto duze mozes cekati....

Ubacivanje riba "na suho" je uvijek odredjeni rizik, ali u slucaju bette stvarno mislim da neces imati nikakvih problema.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #28 u: Rujan 16, 2011, 13:25:42 poslijepodne »
hvala vam, javim vam se sutra kada budem kupio akvarij i svu opremu...

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #29 u: Rujan 18, 2011, 12:42:17 poslijepodne »
Evo opreme i sada ide punjenje akvarija i priprema vode, nisu imali rasvjetu za akvarij od 20l pa sam naručio doći će mi u čet, a tada ću uzeti i bilje... Recite vaše mišljenje!

Offline Gumby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #30 u: Rujan 18, 2011, 12:56:02 poslijepodne »
Dali je 13-litarski akvarij dovoljan za mužjaka i ženku?

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #31 u: Rujan 18, 2011, 13:12:35 poslijepodne »
Ja mislim da bi ti trebao biti dovoljan, ali nemoj nikada staviti manje od tri ženke bette jerih mužjak zna naganjati i umoriti do smrtil.. U početku su ti oni mali nekih 2-3 cm... i nemoj dva mužjaka sraviti da ne bi bilo borbe!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #32 u: Rujan 18, 2011, 13:14:33 poslijepodne »
Gumby> ne. osim ako nije rijec o mrijestenju, nekako mislim da neces naci dovoljno veliki akvarij da bez ikakvih posljedica drzis njih zajedno. Opet, ljudi ih drze, ali....

Lordalenus> predebel sloj sljunka. Boja sljunka je ono..... :down: Ako ces imati bilje, sto vidim da ti je namjera, ispod tog sljunka ti ide jos hranjiva podloga, ajmo reci sve skupa nekih 5 cm sloj....

sto se tice filtera...filter je totalni promasaj za betu... prejak protok ima, previse mjesta zauzima.....a ovo je samo 20 litara, zar ne? Dakle, efektivno, tu ce biti 15-tak litara vode, ako i toliko.... premala povrsina, prejak protok vode, u tome ti beti nece biti nimalo ugodno. Ljepo su ti ljudi, svi mi, pisali da je hang-on filter idealan za betu, ili neki mali unutarnji filter, nesto poput mcf-40, nekog malog atmana ili slicno. Ovo em oduzima mjesto, em je prejako, em bas i s estetske strane ne lici na nista, zamisli si s kojim biljem  s kojom kolicinom ces sakriti takav fitler da se ne vidi??? Da me krivo ne shvatis, fitler je solidan, ima dosta mjesta za filter materijal, cak mozes i kombinirati, ali po mom misljenju definitivno nije za tako mali akvarij, i k tome jos i akvarij u kojem je beta....

Grijac kao grijac, ako radi, nema zamjerke....

i jos jednom, ako uopce ima vise ikakvog smisla - ljudi, manite se drzanja muske i zenske bete u teglicama, osim ako ih ciljano ne idete razmnozavati.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #33 u: Rujan 18, 2011, 13:17:52 poslijepodne »
da tražio sam hang on, ali najjeftiniji im je nekih 340kn i rekao mi je da usmjerim prema staklu i stavim na minimum, vidjeti cu sto cu moci napraviti, jos mi reci za ovu pozadinu.... kako da je zaljepim??

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #34 u: Rujan 18, 2011, 13:27:07 poslijepodne »
I prodavač mi je govorio da uzmem za biljek CO2...je to dobro? To je kao neš novo im došlo..

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #35 u: Rujan 18, 2011, 13:28:47 poslijepodne »
Najjeftiniji hang on kosta toliko? asti gospe!!!!!!! gdje to?????

Hang-onovi koji bi tebe zadovoljili su ti nekih 50-70 kn, ovisi koliku proviziju dere koji preprodavac....

Staviti na minimum pomaze, ali...usmjeriti prema staklu pomaze, ali..... vidjet ces uostalom....

Kako rekoh vec, a nadam se da ce netko od beta-gurua to doci i potvrditi, beta ne voli jaki protok, ne voli cak ni srednji protok. Minimum minimuma, tek toliko da voda cirkulira....

ALi ok, sto sad....nasjeo si na prodavacevu pricu (ili oni imaju stvarno neke ultra-turbo nabrijane hang-onove i nista jeftinije i manje), uvalio ti je nesto samo da proda, mozda te nije skuzio, mozda nije znao, mozda ga nije zanimalo.... ja ti samo kazem da debelo razmislis o tome da ovaj fitler koristis u takvom akvariju.... i potrazis neki hang-on, atmanovih imas vec po 50kn.....a rade jako dobro svoj posao i na 10 litara i na 40 litara....

Pozadinu ljepis tako da je orezes po dimenzijama, smocis staklo akvarija, stavis pozadinu, jasno sve ovo radis s vanjske strane akvarija, stavis pozadinu, voda ce je "zaljepiti" za staklo, pazljivo istisnes svu vodu, mjehurice i neravnine, najbolje sa nekakvom karticom, onda rubove zaljepis sa svih strana selotejpom, ili nekom slicnom trakom, da zrak ne ulazi izmedju stakla i tapete...i to ti je to....

Mani se co2..... halo, to je 15 litara vode, i povrsina u koju efektivno, kad oduzmes sljunak, podlogu, dekoraciju, ovaj enormno veliki filter, imas mjesta za zasaditi par biljaka, kojeg ce ti co2? Da me krivo ne shvatis, malo je tih majstora koji u 20 litara imaju potrebu za co2.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #36 u: Rujan 18, 2011, 13:36:41 poslijepodne »
Ok hvala ti na svemu!! Bio sam u Pet Centru Rijeka, nezz on mi je tako rekao...pa i vidio sam tamo gdje je vadio... sve nke ogromne cijne od 300-800 kn znam da si mi rekao za tu cijenu, ali evo tako je ispalo...znam da one ne vole strujanje jako, pa cu mu probati onda nesto nabaviti....isto hvala na savjetu za CO2 i pozadinu, mislio sam da je to neka folija koja se nalijepi na staklo, ali evo sada idem ovom tvojom metodom...posaljem ti sliku bette za jedno 2 tjedna kada ga uzmem..i mislio sam mu ancistrusa staviti... hoće li to biti u redu?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #37 u: Rujan 18, 2011, 13:57:35 poslijepodne »
Trebalo bi biti ok....beta je uglavnom gore, sredina, ancistrus je uglavnom dolje ili na staklu, dakle.....ne ocekuj nikakve probleme....

Moj zna poganjati ancistrusa, iako je ovaj duplo veci od njega, ali to ti je ono, jednom mjesecno, kad mu se ovaj slucajno nadje na putu.....nista zabrinjavajuce.....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #38 u: Rujan 18, 2011, 14:00:16 poslijepodne »
Premali ti je to akvarij za Ancistrusa. Stavi mu jednog većeg jabučara da ždere ostatke hrane, trule biljke i alge i to je to.

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #39 u: Rujan 18, 2011, 14:21:54 poslijepodne »
i ja mislim da ti je bolje jabučar nego anci :up:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #40 u: Rujan 18, 2011, 14:26:34 poslijepodne »
hoće li se slagati beta i jabučar? Da uzmem jednog ili?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #41 u: Rujan 18, 2011, 14:37:30 poslijepodne »
Kod mene se slažu. Prvi dan ga je Bettan malo gnjavio i par puta ga gricnuo za roge, tek da mu pokaže ko je glavni, a onda se primirio i sad su si best frends.  :hug:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #42 u: Rujan 18, 2011, 17:38:04 poslijepodne »
hvala....a koliko da ih stavim?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #43 u: Rujan 18, 2011, 17:55:58 poslijepodne »
1

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #44 u: Rujan 18, 2011, 21:25:55 poslijepodne »
ok hvala ti....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #45 u: Rujan 21, 2011, 10:43:16 prijepodne »
lijepo sam stavio vodu da cirkulira i onda sam stavio od easy life onaj filter medium i easy start za bakterije u filteru po mjeri za mog 20 litraša u razmaku od 1h, na njima piše da se voda razbistri nakon nekoliko sati, ja sam stavio jučer u 24h, kada da očekujem da se voda razbistri?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #46 u: Rujan 21, 2011, 13:20:59 poslijepodne »
par sati, jedan dan, dva-tri dana....razbistrit ce se kad se razbisti. ako ces ici na cijeli "prirodni" ciklus cikliranja, 3-4 tjedna...onda ce ti se voda mutiti i bistriti u nekoliko navrata, neovisno o tim tekucinama...

tako da, strpljenje.....

Btw, i na nitrivecu pise od par sati do 24 sata, a ja kad sam ga stavljao na frisku vodu i novi filter, trebalo je nekih 2 dana da se 200 l vode razbistri, i da nije onako bijela i mutna...tako da...strpljenje, jos jednom....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #47 u: Rujan 21, 2011, 19:01:38 poslijepodne »
ok hvala