Travanj 28, 2024, 01:34:39 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problem sa vodom  (Posjeta: 7279 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #25 u: Svibanj 10, 2007, 23:44:00 poslijepodne »
Ljudi al necete vjerovat sto mi se danas dogodilo. Dodem sa posla i zove me frend da dodem do njega nesto vidjeti. Odem do njega kad on meni pokaze akvarij od 70 - 80 litara. Sa filterom ( za AQ od 90 litara ) sa grijacem od 100W, termometrom. I ja mu velim da kaj imas dobar akvari 80 litara ok. I pita on mene jel mi treba...
Pa naravno. kome nebi???
I kaze on meni uzmi ga ali mi ostavi 50 kuna, treba mu za nesto.
ja ostao pafffff....
Kaze dat cu ga nekom drugom ako neces.
A ja na motor, doma 100 Kn u đep i natrag
I dobio akvari za 100 kuna. Koja sreca.
A volim to i traba mi.

Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #26 u: Svibanj 10, 2007, 23:48:00 poslijepodne »
baby boom koliko se dugo vec bavis akvaristikom?
Bok

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #27 u: Svibanj 11, 2007, 09:29:00 prijepodne »


bravo! baš mi je drago za tebe! Super!E, sad te čekamo!


a ja se bavim akvaristikom oko 3 godine, no imam šogora koji se bavi 30 godina, a i stara se dosta kuži jer je imala nekad akvač...


zašto pitaš?

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #28 u: Svibanj 11, 2007, 09:53:00 prijepodne »


Vidim da puno znas o tome pa me zanimalo. Ja sam oduvjek zelio akvari i kada sam se zaposlio odmah sam ga kupio. sada ga imam dva mjeseca. imao sam problema od prvog dana jer me prodavaci nisu dobro upoutili. Oni su meni slozili akvarij i rekli odnesi doma stavi vodu da malo stoji i natoci ju u akvarij. sacekaj da 5 min da se filter napuni vodom i stavi ribice. Imao sam dvije u pocetku. Jedna Maja a druga Nikola. I to kako su mi rekli naravno bilo je krivo, nije bilo cilkrilanja


Sada kada sam ja vec procitao brdo uputstava za akvaristiku, sada mi je lakse i stanje akvarija je bolje. Evo vec deseti dan a voda kristalno cista. makar cu sada za koji dan mozda u nedjelju. Izvadit 25% vode i dodta svjeze.A posto imam novi akvarij sada ( mislim pravi akvarij ) u njega planiram slozit sve pravo. Ne zelim u njemu imat nista umjetno i plasticno ( osim filtera ). I nesto sta nije dobro u cijelom karlovcu nema za kupiti cistaca ( Plehostomus )
Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #29 u: Svibanj 11, 2007, 09:53:00 prijepodne »
Ufff romana...
Bok

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #30 u: Svibanj 11, 2007, 10:10:00 prijepodne »


Znam puno, ali nikad dosta...a najviše sam saznao s ovog foruma, prčkajući po internetu, slušajući šogora i sestričnu, a na žalost, i radeći pogreške. Srećom, imam ogromnu podršku staraca koji su isto freakovi za životinje...


Vidjet ćeš, sve što pitaš na forumu, ljudi se razlete da ti daju informacije...svašta možeš naučiti... A i svakako redovito gledaj osnovne stranice: www.akvarij.net


Tamo imaš sjajnih stvari po svim temama!


Za plekija sad baš nešto i nije sezona...oni se uglavnom ciklički pronalaze po dućanima. No, iako imam moju najdražu Paminu (24 cm u dvije godine), i mogu o njoj samo lijepo i dobro pričati, pazi - oni narastu jako veliki (moje je iskustvo doduše, da rastu ovisno o veličini akvarija, neki se s time ne slažu). To su divni i nježni divovi...


Možda da razmisliš o nabavljanju misgurnusa (izgleda kao jeguljica, hladnovodni je, silno simpatičan i smiješan ribac, odličan čistač dna akvarija), sad ih ima po pet centrima. A za čišćenje stakla razmisli o ancistrusima (slični su plekijima, ali narastu do 15 cm), isto su jako simpa ribe, a podnose široki raspon temperatura. A ako ti se, ne daj Bože, pojave smeđe alge, onda nabaviš sijamske čistače.


Eto i ja napisao roman!


Ako kakav savjet trebaš, viči... možeš i na pp!

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #31 u: Svibanj 13, 2007, 02:12:00 prijepodne »
U kojim trgovina se moze nac vulkanski kamen??? Malo cudno pitanje ali u Karlovcu nema ni u zoo vili ni u tukano, nigdje. Dali netko zna koji trgovacki lanac bi to mogao imat.
Bok

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #32 u: Svibanj 13, 2007, 12:13:00 poslijepodne »


ne znam ima li u Karlovcu, ali pogledaj u Gramatu, znali su imat gotovo sve granulacije, ili nazovi pet centre... a možda i na www.ljubimac.hr pogledaj...

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #33 u: Svibanj 13, 2007, 13:15:00 poslijepodne »
OK. A ddali se moze kakav kamen u prirodi ako nadem stavit u akvarij? Jel bi bilo sta ako to napravim, Naravno prije nego sto ga stavim operem ga.
Bok

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Problem sa vodom
« Odgovori #34 u: Svibanj 13, 2007, 17:33:00 poslijepodne »
Ako nađeš neki kamen koji ti se dopada najbolje ga testiraj da vidiš jeli vapnenast. Ako je vapnenast onda stvrdnjava vodu i ribice ti mogu ugibati. Zato napravi test sa octom tako da pokapaš malo octa po kamenu i ako ti kamen se počne pjenit onda ga bacaj odmah, a ako ocat sklizne s kamena bez ikakve reakcije onda je sve ok i možeu aq. Isto tako i ovisi kakvo je kamenje u pitanju nekad ocat nije dovoljno jak da pokaže pravi test, pa da bi čovjek bio pod ziher može se testiratii sa solnom kiselinom ili pak i sa domestosom. isto tako vrijedi pravilo ,ako nema nikakvih znakova tj reakcije onda je kamen ok. I dobro ga isperi, a možeš i malo čak ako češ i prokuhati i ubaci u aq.
 

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #35 u: Svibanj 13, 2007, 17:50:00 poslijepodne »
Hvala na savjetu. Zanima me jos nesto, posto sam ja iz Karlovca stanujem blizu Mreznice. Dali mogu staviti rijecne biljke u akvarij, posto sada ima jako lijepih jer je vrijeme kada cvatu? Ili dali mogu iz rijeke izvaditi kakav panj ili kamen i staviti u Aq?
Bok

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Problem sa vodom
« Odgovori #36 u: Svibanj 13, 2007, 19:38:00 poslijepodne »


Šta se tiče bilja nemam baš nekoga velikoga iskustva da se mogu pohvalit. No neke biljke mogu iči u aq. Pogotovo one biljke kao trava slične valisneriji, super uspijevaju u aq i jako su jednostavne nemaš beda s njima. No sve ovisi kakve su biljke tj koliko su zahtjevne i koliko če one uspijevati u aq. Obavezno bilo da kupiš, dobiješ, ili nađeš neku riječnu biljku svakako dezinficiraj, to obavezno i potom lagano isprati. Ako nedezinficiraš biljku možeš donest bolest uaq, jer preko bilja ti se mogu zaraziti ribe. Šta se tiče kamena to sam ti napisala da obavezno testiraš i po tome češ znat jeli prikladan za aq ili ne. Šta se tiče panja možeš ali bilo bi pametno da ga malo obradiš tj počistiš onu gornju koru da ti se nebi gulilo i pravilo smeče i svakako ga prokuhaj jedno par sati na šparhetu. I možeš ga nakon kuhanja uronit u hladnu vodu tako da ti se prije ilakše potopi u aq, jer zna plutati po aq, pa mu treba vremena da se nacumpa vode i potone. Ako slučajno nađeš kakvu granu od loze može ito u aq samo je bitno da nije grana špricana ničim. Ako imaš takvu priliku možeš i velim opet granu od loze, ali pod uvjetom da znaš da nije špricana. Inače drvo zna puštati malo onak žučkaste boje, pa da se neprepadneš šta je s vodom u aqto je normalno i nakon nekog vremena ode samo od sebe.
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #37 u: Svibanj 13, 2007, 21:49:00 poslijepodne »
što više reći...kolegica je sve rekla...a ti dalje pitaj...

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #38 u: Svibanj 13, 2007, 22:21:00 poslijepodne »
OK
Hvala. To mi je mala usteda novca za te stvari. Sada masku, peraje i u potragu.

Bok

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #39 u: Svibanj 13, 2007, 22:34:00 poslijepodne »
nemoj da bude u novinama kak je neki vanzemaljac skakao po karlovačkim rijekama i čupao biljke iz nepoznatih razloga...

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #40 u: Svibanj 14, 2007, 20:45:00 poslijepodne »
Kak znas da sam vanzemaljac????
Vidit ces ti kako vanzemaljac slaze AQ...

Jedna mala zlatna ribica mi ima crnu tocku na na glavi iznad ociju???
Da li tko zna sta o tome??

Bok

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Problem sa vodom
« Odgovori #41 u: Svibanj 14, 2007, 21:35:00 poslijepodne »


crnu točku ?????


ajde to uslikaj ili detaljnije opiši...u ravnini sa kožom, ispupčeno, koliko veliko, jel bi mogla biti pigmentacija ili izgleda bolesno, jel se malena čudno ponaša...


stvarno si vanzemaljac...kak to opisuješ...mi smo ti akvaristi malo...pa nam treba roman napisat da skužimo...

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #42 u: Svibanj 14, 2007, 22:19:00 poslijepodne »
ok,ok,ok
Ovako. Ta crna tocka je u ravnini koze. Izgleda kao madez. A ponasanje ribice je malo cudno. Kada pliva kao da ne moze bas pomicati repnu peraju nego nekako " leluja " cijelim tijelom. Nisam nigdje nista procitao slicno tome. A kada sam ih hranio nije se bas jako borila da uhvati listic na povrsini nego je cekala da dopliva do nje. Nije bila takva. Promatrat cu ju jos pa cu mozda moc vise reci.

Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #43 u: Svibanj 14, 2007, 22:29:00 poslijepodne »
Budem i poslikao


Bok

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Problem sa vodom
« Odgovori #44 u: Svibanj 14, 2007, 22:29:00 poslijepodne »


Gdje si uz Mreznicu?


Panjeve iz rijeke je bolje ne koristiti, dok kamen mozes uz dobru dezinfekciju.

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #45 u: Svibanj 14, 2007, 22:57:00 poslijepodne »

Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #46 u: Svibanj 14, 2007, 22:58:00 poslijepodne »

Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #47 u: Svibanj 14, 2007, 22:58:00 poslijepodne »

Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #48 u: Svibanj 14, 2007, 22:58:00 poslijepodne »


Bok

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
Problem sa vodom
« Odgovori #49 u: Svibanj 14, 2007, 22:59:00 poslijepodne »

Bok