Travanj 28, 2024, 12:59:02 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto  (Posjeta: 16522 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lori

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #25 u: Listopad 11, 2006, 12:52:00 poslijepodne »


Pa sta cu, negde mora da se pogresi pa ako se nesto desi neonkama, sta da se radi...:( Sto je u mojoj moci ja cu napraviti da im bude dobro.


Da, te ceramic noodles su valjcici, nisam nasla izraz da ih opisem, evo sa neta na slici:


http://www.csupomona.edu/~jskoga/Aquariums/ceramic_160.jpg


Kupljen termometar, grejac dobro radi, ribice vesele, puz vec presao 20km tamo vamo :).


Nabavljen i lava kamen, crvenkaste boje, jos nije stavljen jer cu poslusati dudu pa ga prvo testirati.


Cistaci u planu.


Sad da vam predstavim Barbaru i kuglu. Pesak i skoljke su sa obliznje plaze a ovo ostalo je bilo visak pa da iskoristim na neki nacin :)











 

Offline lori

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #26 u: Listopad 11, 2006, 13:06:00 poslijepodne »


a ovo je jedna od moje tri slatkice :) (hermit crab)


 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #27 u: Listopad 11, 2006, 13:19:00 poslijepodne »
Ako je kamen od lave napisala sam ti ne treba testirati. Samo ga operi.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #28 u: Listopad 11, 2006, 13:27:00 poslijepodne »
Ove ukrasne male školjkice nemoj stavljati uakvarij di su ti ribe jer mogu stvrdnjavati vodu pa nečeš znati od čega.
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #29 u: Listopad 13, 2006, 19:06:00 poslijepodne »
zakon mi je ovaj mali !!!!Ona dva mala akvarijiča mi više izgledaju ko vaza za cvijeće  
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #30 u: Listopad 13, 2006, 19:21:00 poslijepodne »
Ma kolega nemoj biti tako oštarto je samo ukras. Nema ničeg živoga u teglicama samo ukrasna barbarabar mislim
 

Offline lori

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #31 u: Listopad 14, 2006, 15:37:00 poslijepodne »


Joj naravno da je ukras, pa zar niste primetili da Barbara skriva odredjeni deo tela posto nema gornji deo kupaceg kostima?? Naravno da ne bih stavljala skoljke u akv. jer znam da lose uticu na vodu.


Uselila sam ove dve brkate ribice. Muvaju se po dnu i uz staklo uvek zajedno. Kako se one zovu na nasem? Lice mi na tigraste somice. Videla sam i jednu koja podseca na malu ajkulicu, isto tako sarena i veca od ovih mojih, brlja po dnu. Medjutim, bila je 35$ a vise ne mogu da kupujem jer sam bas dosta potrosila na sve sto je trebalo.








Evo lava kamena, je li to To?





Proveravala sam Ph i u redu je. Voda je cista, grejac se sam iskljucuje. Brine me samo to sto je od 55w a za velicinu akv. stoji da treba 25w. Nije mi jasno zasto mi je onaj Kinezprodao jaci?? A opet,posto se sam iskljucuje valjda nece praviti neki problem i pregrejavati vodu. Sta ako temperatura predje 25 stepena?


Imam jedno pitanje: ZASTO RIBICE POBRLJAVE KADA ISKLJUCIM SVETLO? Nekako odsecno plivaju k'o obezglavljene pa me zanima da li je to normalno. Da li se mozda uplase?


Hvala svima i Dudi specijalno na nesebicnoj pomoci . Sad sevise ne osecam kao da sam pala s Marsa sto se tice akv & ribica .


 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #32 u: Listopad 14, 2006, 19:22:00 poslijepodne »
Temparaturu vidiš tj trebala bi vidjeti i imati termometar. Ako je visoka temparatura postepeno smanjivati. Ne odjednom sa jako vis na nižu jer češ škirati iribice tako. Prvo jako topla voda pa najednom se spustila temparatura. Inače treba malo vremena da se temparatura ustali. Najoptimalnija temp za večinu akv ribia je 25c. Pobrljave ribice? oprosti ne kužim pojasni. Kamen možeš testirat sa octom lavu ne trebatestirati. Ako jesi neće mu bit ništa samo ga dobro operi.
 

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #33 u: Listopad 14, 2006, 22:24:00 poslijepodne »
lori nemoraš se odmah ljutiti to su početničke greške i ja sam to radio pa su mi ostali zanovjetali!!! Uči se na tuđim greškama
 

Offline lori

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #34 u: Listopad 16, 2006, 12:02:00 poslijepodne »


O.K. ovako: imamo jedan smrtan slucaj, zenka gupike, veca. Sta joj je bilo necu nikada saznati . Ostale ribice su u redu.


Temperatura je bila presla 25 pa sam iskljucila grejac jer je bilo toplo u stanu zbog spoljne temp. a voda se i onako zagreje od sijalice u akv.


Ph je negde izmedju 6.3 i 7.0, ne mogu boju nikako da stavim ni u nizi ni u visi.


Akva men-u ne ljutim se, sto bih se ljutila, ne znam gde si to video.


Procitala sam Borisov post pa se nekako osecam da vise ne pisem na ovom topiku, sigurno ima viska toga sto sam ostavljala.... Pocetnicke muke su se prezivele, zahvaljujuci vama, posebno Dudi . Svima vama i vasim ribicama i ostalim stanovnicima akvarijuma sve najbolje. Pa, citamo se...


 

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #35 u: Listopad 16, 2006, 13:24:00 poslijepodne »
pa grijac ako ti ima termostat (a vjerovatno ima)ne iskljucujes ti nego se on sam iskljucuje kada je voda temperature koju si na njemu napravila ili vise i ponovno se pali kada temp. vode padne od odredene temp
Slavonski Brod

Offline aqua man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
Hitno! Koje ribice uz gupike&jos po nesto
« Odgovori #36 u: Listopad 16, 2006, 14:19:00 poslijepodne »
Ph bi ti trebao biti trunkicu veći ovo mi je nekako pre nizak Ph jedino što neonkama odgovara taj Ph ali za ostale nije dobar!I u vezi grijača se slažem sa boxerom,grijač se sam gasi kad se temperatura poveča više od naređene, a pali kad je temperatura manja od naređene Za ženku gupike neznam jer nisi ništa na vela o njezinom ponašanju u zadnje vrijeme i jel ima nešto na tijelu,može biti teži stress Ako te još nešto zanima  tu smo da ti pomognemo bar malo!!!POzZzZz i do čitanja