Ožujak 28, 2024, 23:40:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nemateleotris decora  (Posjeta: 4045 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Nemateleotris decora
« u: Siječanj 04, 2018, 15:13:54 poslijepodne »
Kako se ponašaju Damseli (koje sam prozvao morskim Barbusima zbog njihovog divljaštva) prema Nemateleotris decori i općenito drugim ribama? Dragon fish mi ne diraju, kozice mi ne diraju, ali su se zato međusobno poubijali dok nisu stvorili svaki svoj teritorij. Razgovaramo u kontekstu mojih 75 litara mora.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Nemateleotris decora
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2018, 16:00:45 poslijepodne »
Imao ih u tanku 2. Naglasak na imao. Iako imam demsela u tanku nisam primjetija da su ih oni gnjavili ali zato s druge strane six line glavni bully u tanku. Prvo je natira decore da naprave harakiri ( iskocile obe iz tanka ) sada vrsi terror na demselima. Inace sad je miran jer demseli ne daju na sebe takoder doveo ga u red midas blenny koje je prava faca. Riba s karakterom i neda na sebe. Isto tako gramma loretto. Sve u svemu prekrasna riba ( stavit cu ih u novi tank ) koje voli iskocit tako da je preporuka nekakva mriza povise tanka.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Nemateleotris decora
« Odgovori #2 u: Siječanj 04, 2018, 19:51:20 poslijepodne »
Tvoj tank je dovoljno velik da svaka riba ima svoj mir. Jedini način da vidim što će biti kod mene je da kupim ribu i ubacim ju u tank. Jedino ne bih želio da ju izubijaju u prvih 5 minuta. Ako krenu, imam u pripremi ribogojilicu u koju ju mogu izvaditi i odmah oglasiti na forumu da ide negdje dalje.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Nemateleotris decora
« Odgovori #3 u: Siječanj 04, 2018, 22:48:46 poslijepodne »
Napomena jako je tesko uvatit jer su brze hulje. Mislim da je najbrza riba u tanku koju sam ima. Isto tako ako ke preplasena zavuce se u kamen i nema je po mjesec dana. Da dobro si vidija mjesec dana. I onda najednom izde pa opet nestane i tako. Oprez kad je stavis znaju poletit prema kantunu tanke pa uz rub prema gori. Dozivija sam to.

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Nemateleotris decora
« Odgovori #4 u: Siječanj 05, 2018, 01:11:44 prijepodne »
Dobro ti Slim kaže da se znaju puno skrivati, a skok iz akvarija je kod firefisha pravilo. Dodatna zaštita od iskakanja je obavezna. Inače su dosta mirne, nisu plivači, i demseli se ne bi trebali na njih " ljutiti"
><((((º>