Svibanj 12, 2024, 01:51:29 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: filter za bazen  (Posjeta: 20207 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline strkic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Ogulin-Rijeka
Odg: filter za bazen
« Odgovori #25 u: Rujan 03, 2012, 15:11:33 poslijepodne »
Hvala na informaciji uopće nisam mislio da toga ima na Njuškalu. :D
Nego Therion dali si i ti radio za bazen za kupanje ili za akvarij?
Volio bih da mi rekneš šta si stavljao za filter materijal unutar bačve?Pročitao sam još na jednom forumu a čini mi se i ovdje da netko spominje neke čepove nisam baš načisto s time pa ako ti je možda poznato o kakvim se čepovima radi da mi pojasniš.
Čovjek sniva a Bog realizira!

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: filter za bazen
« Odgovori #26 u: Rujan 03, 2012, 15:29:06 poslijepodne »
A da ti staviš u bačvu samo pijesak?

Da objasnim, bazen ima obično filtraciju tako sredjeno : bačva u kojoj je samo kvarčni pesak - ta ima funkciju, da očisti vodu od prljavštine
 i onda su tu još phmetar i dezinfikator.

Pošto se ti služiš več pH tabletama,klor tebi eto treba samo mehaničko čiščenje bazenske vode.
A alge nastaju zbog povišeg pH (možda i griješim) ipak idelani pH za bazene ti iznosi od 7,10.

Offline strkic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Ogulin-Rijeka
Odg: filter za bazen
« Odgovori #27 u: Rujan 03, 2012, 17:42:33 poslijepodne »
Pa neznam ja sam mislio samo staviti pjesak unutra ALI sam tu na forumu pročitao da nije dobro zbog pumpe i da bi pjesak mogao završiti u bazenu,neznam možda sam ja ipak krivo pročitao.
No ja sam,kako sam napisao namjeravam staviti na dno bačve filter spužvu i po stjenkama bačve isto spužvu a u sredinu pjesak koji će biti u gusto pletenoj vreći.
E sada pošto ja nemam iskustva sa tim filterima i to nikada nisam radio zamolio bih Vas koji imate više iskustva s time da mi pojasnite dali mi je namjera dobra ili bi vi nešto dodali ili oduzeli jer uvjeren sam da je samogradnja u svakom slučaju jeftinije šta mi je bitno.
U svakom slučaju hvala svima na savjetima i na svserdnoj pomoći.
Čovjek sniva a Bog realizira!

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: filter za bazen
« Odgovori #28 u: Rujan 03, 2012, 20:45:15 poslijepodne »
Hvala na informaciji uopće nisam mislio da toga ima na Njuškalu. :D
Nego Therion dali si i ti radio za bazen za kupanje ili za akvarij?
Volio bih da mi rekneš šta si stavljao za filter materijal unutar bačve?Pročitao sam još na jednom forumu a čini mi se i ovdje da netko spominje neke čepove nisam baš načisto s time pa ako ti je možda poznato o kakvim se čepovima radi da mi pojasniš.

ja sam ju uzeo za pripremu vode, imam 3 akvarija i dopi..... su mi kante i kantice, ovak u nju bućnem pumpu i šlauf i idem od akvarija do akvarija! :)