Travanj 28, 2024, 19:03:31 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: od akvarija napravit filter  (Posjeta: 759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline adrianosekanina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
    • Moj YouTube Kanal
od akvarija napravit filter
« u: Listopad 27, 2013, 04:37:44 prijepodne »
pozdrav, zanima me dali je izvedivo i ako da gdije nabavit:

imam jedan akvarij od 10 litara
i zelio bih od njega napraviti vanjski filter...
zamisljao sam to napraviti tako sto nabavim a neznam gdije i kako oko toga mi treba isto pomoc, dvije pumpe
iste jacine i iste brzine " doslovno 2 iste pumpice "
koja bi jedna ubacivala vodu u filter a druga izbacivala...naravno...u akvarij bi stavio neke pregrade kroz koje bi trebala voda prolazit i u svaku pregradu stavit neki materijal kroz koju bi se filtrirala voda...po mojem planu to bi bilo extra :)
paaa...me zanima dali je moguce to narpavit tj. stavit u uspješnu funkciju i gdije mogu nabaviti 2 iste iste pumpe.
imam jednu ali tesko da nadem istu :S
<3 Kad su moje životinje sretne, sretan sam i ja <3

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: od akvarija napravit filter
« Odgovori #1 u: Listopad 27, 2013, 08:04:57 prijepodne »
čak i ako staviš 2 potpuno jednake pumpe filtermaterijal stvara otpor protoku vode pa će ona na početku ubacivati više vode nego što će druga izbacivati. dodatni je problem što se filter s vremenom začepi pa protok vode sve više pada, tako da nikako ne možeš izjednačiti te 2 pumpe a posljedica bi bila da imaš poplavu. zato svi rade samo preljevne filtere s jednom pumpom, a usis ide po principu spojenih posuda, ili sump ispod akvarija.

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: od akvarija napravit filter
« Odgovori #2 u: Listopad 27, 2013, 08:48:14 prijepodne »
Jedna ti je dovoljna. Napravis kako ti je kolega iznad napisao i imas odlican filter. Ja imam takav i radi savrseno. Moja preporuka je da otvor gdje ces staviti pumpu napravis malo veci da ti grijac stane unutra, tako imas jednoliko zagrijavanje vode.
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: od akvarija napravit filter
« Odgovori #3 u: Listopad 27, 2013, 09:11:59 prijepodne »
Imam baš takav od 10 litara. Največi problem će ti biti uskladiti dotok vode s pumpom, osobito ako je u istoj razini s akvarijem. Nađi više različitih cijevi i igraj se dok ne uskladiš. Ja ga imam za akvarij od 54 litre, u filteru imam cca 6-7 litara filter materijala i odlično  odrađuje svoj posao. Tri komore.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline RedFish

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek (Josipovac)
Odg: od akvarija napravit filter
« Odgovori #4 u: Listopad 27, 2013, 09:50:38 prijepodne »
 Kod mene je dolazna cijev u filter promjera cca 2,5cm a pumpa ima protok od 250-300l i radi bez problema. ;)

Akvarij je takoder 54l.
“Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ništa ne poduzimaju”
Albert Einstein