Travanj 28, 2024, 18:00:49 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoč oko CO2  (Posjeta: 4434 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline adrianosekanina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
    • Moj YouTube Kanal
Pomoč oko CO2
« u: Siječanj 25, 2013, 01:41:04 prijepodne »
Pozdrav...gledao sam na netu kak napraviti taj kao generator koj proizvodi CO2 :)
ali ne razumijem ih u potpunosti a nezelim nesto zafrknuti.
pa bih molio da netko objasni ili da link od vec neke obradene takve teme "tutorial mi treba kompletan"
Potrebno mi je to napraviti za akvarij od nekih 40-50L nisam siguran koliko mi drzi.
:)
Trazio sam tu na forumu ali nemogu bas nac :S
 :question:
<3 Kad su moje životinje sretne, sretan sam i ja <3

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #1 u: Siječanj 25, 2013, 07:14:22 prijepodne »

Offline adrianosekanina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
    • Moj YouTube Kanal
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #2 u: Siječanj 25, 2013, 20:00:28 poslijepodne »
Hvala :)))
pumogli ste :D
i zanima me još kako napraviti tocan omjer za akvarij odredene litraze cca 48L
koliko cega ide u tu bocu gdije se radi ta "smjesa" ?
<3 Kad su moje životinje sretne, sretan sam i ja <3

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #3 u: Siječanj 25, 2013, 20:17:39 poslijepodne »
ne radis omjer za odredjenu litrazu, radis omjer tako da imas stabilnu reakciju cim duze. Ne mozes napraviti smjesu koja ce ti biti dosta za 200l a da bude u jednoj boci.
Za 48l ti je dosta jedna boca a receptura ti ovisi o velicini same boce.

Offline adrianosekanina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Pula
    • Moj YouTube Kanal
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #4 u: Siječanj 25, 2013, 20:44:50 poslijepodne »
aha, hvala puno ;)
ev budem i sliko kad budem to radio pa da vidite kak cu to rjesit ;)
Hvala jos jednom.
<3 Kad su moje životinje sretne, sretan sam i ja <3

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #5 u: Veljača 09, 2013, 01:12:17 prijepodne »
ne radis omjer za odredjenu litrazu, radis omjer tako da imas stabilnu reakciju cim duze. Ne mozes napraviti smjesu koja ce ti biti dosta za 200l a da bude u jednoj boci.
Za 48l ti je dosta jedna boca a receptura ti ovisi o velicini same boce.

kako mislis ovo da ne mozes napraviti jednu bocu za 200L ? Sta to ne ovisi o broju mjehura u sek? Kako onda napraviti za 200 L? Koliko bi trebalo boca od 2L ?

hvala
Cayman110, 230L, tropski

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #6 u: Veljača 09, 2013, 08:02:58 prijepodne »
ono što ja znam zasigurno, to je da su dvije odvojenje reakcije bolje nego jedna duplo veča od njih :up: :up:  :clown: što bi značilo čim više boca tim bolje bez obzira na veličinu istih.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #7 u: Veljača 09, 2013, 13:26:42 poslijepodne »
ne radis omjer za odredjenu litrazu, radis omjer tako da imas stabilnu reakciju cim duze. Ne mozes napraviti smjesu koja ce ti biti dosta za 200l a da bude u jednoj boci.
Za 48l ti je dosta jedna boca a receptura ti ovisi o velicini same boce.

kako mislis ovo da ne mozes napraviti jednu bocu za 200L ? Sta to ne ovisi o broju mjehura u sek? Kako onda napraviti za 200 L? Koliko bi trebalo boca od 2L ?

hvala
pa ovisi, ali da bi uopce imao reakciju trebas nekakve omjere kvasca, secera i vode. Kako ti raste posuda u kojoj se odvija reakcija tako ti rastu i potrebne kolicine. No njihov omjer ti je uvijek tu negdje i broj mjehurica ti je uvijek tu negdje. U principu nemas razlike izmedju 2l boce i 20l boce osim kaj ce ti veca duze trajati ali i jedna i druga ce ti davati skoro pa jednako CO2. Vise CO2 mozes dobiti da stavis vise kvasca no onda ti se drasticno smanji trajanje smjese.
A za 200l trebas 3-4 boce, ovisi koliko ti treba CO2 i koliko dobro ga topis. Stavis DC i gledas boju, ako si u zelenom dodas jos jednu bocu.

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #8 u: Veljača 09, 2013, 14:08:58 poslijepodne »
bas si ija neki dan napravio ovu shemu dvije boce  s time da sam ja stavio tek kao pocetnicko ispitivanje salicu secera i zlicicu kvasca da viidm kako ce to sljakati izgleda vrlo dobro za sada,,,, bas  svaki sekunda izadje mjehuric u maloj boci znaci u filteru,,,,,eto tri dana vozi za sada nastavljam pracenje,,,drugi cu puta staviti dvije salice secera kako kaze vecina uputa na netu a ja sam ih procitao barem nekoliko,,,,,,

za sada imam kamen a neki drugi nastavci dolaze u obzir kad skupim love,,,,preporucam jace cepove od jamnicke ne one slabe od neki sokova....
« Zadnja izmjena: Veljača 09, 2013, 14:25:28 poslijepodne od dado001 »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #9 u: Veljača 09, 2013, 14:33:03 poslijepodne »
ovo kod tebe je jedna boca  :)

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #10 u: Veljača 09, 2013, 14:46:30 poslijepodne »
ovo kod tebe je jedna boca  :)

hehe kolega,,, ovisi kako gledas, naravno jedna je boca ako brojis  samo reaktor,,, dvije su boce ako brojis filter i reaktor,, no nebitno ,,razumijemo se potpuno,,,,,,


Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #11 u: Veljača 09, 2013, 16:04:47 poslijepodne »
dvije boce podrazumijevamo 2 reaktora, pa kako u jednoj proizvodnja slabi, tako u drugoj jača. dobiješ više CO2 ali što je značajnije proizvodnja je ravnomjernija bez izrazitih padova.

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #12 u: Veljača 09, 2013, 16:33:02 poslijepodne »
moje mišljenje da ako se pravi sa dvije i više boca,čisti gubitak novca za šećer i kvasac i dodatna zajebancija,na taj način potrošiš novce za par mjeseci da si mogao kupiti bocu,lagano pustiš 1bps i baš te briga,jedino što za bocu moraš izvalit pare ali...

Offline sasa67

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #13 u: Veljača 09, 2013, 17:27:04 poslijepodne »
vrlo je bitno kako topiti co2 u akvariju ,najbolji su difuzori DIY s time da na dnu staviti spužvu a još bolje plastičnu vatu tako se mjehurići od cirkulacije pumpe razbiju u sitnije zadrže u vati i topivost je 100% bez mineralne vode.
Koliko toga se može naučiti samo gledajući akvarij , nemjerljivo puno!

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #14 u: Veljača 09, 2013, 17:51:09 poslijepodne »
dvije boce podrazumijevamo 2 reaktora, pa kako u jednoj proizvodnja slabi, tako u drugoj jača. dobiješ više CO2 ali što je značajnije proizvodnja je ravnomjernija bez izrazitih padova.

aha Marko ocke totalno se slazem ocke ova boca od filtera se ne broji necu ni ja onda,,,pšppp

Offline dado001

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #15 u: Veljača 09, 2013, 17:53:51 poslijepodne »
joj znam da imamo milion vec slicnih postova,,ali ako tko iscupa negdje link nekoga diy jednostavnoga a super dobroga i isprobanoga difuzora neka ga zalijepi za nas nesretnike koji jos to nismo savladali ali malo detalnije pojasnjenje koja spuzva koja vata gdje je kupiti ??, dobro vata je vata u apoteci ali spuzva ? sonax za pranje auta mozda ?

Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #16 u: Ožujak 15, 2013, 13:47:12 poslijepodne »
Ljudi može mala pomoć? (da ne otvaram novu temu pošto ih već ima brdo) Prije 3 dana sam napravio takav reaktor sa bocama, i sve mi super šljaka, sad me zanima neznam kakav je to kamen za raspršivanje zraka, ja sam stavio jednu školjku malo veću i okrenio je tako da se co2 zadržava u njoj i polako izlazi. Dali je to ok, i dali se co2 moze razgraditi u vodi na taj način? I koliko je vama trebalo dana da vidite napredak bilja?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #17 u: Ožujak 15, 2013, 15:11:02 poslijepodne »
pa cuj, nacina za otapanje ima 562378, svakom je neki zbog necega bolji. Probas pa vidis.
kaj se tice vidljivog napretka, ovisi u kakvom stanju ti je sistem bio prije, kakve biljke imas i tak.

Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #18 u: Ožujak 15, 2013, 15:39:57 poslijepodne »
Od samog pocetka nije mi bilje baš nešta extra išlo, onda sam kupio gnoivo (Dajana) i počele su rasti, medjutim nakon odredjenog perioda opet su stale i odpadaju mi vrhovi sa bocope, imam još neku vrstu trave (onak slična kao najobičnija trava) i treća neznam kako se zove (ima crvenkaste listove) :)  Pa sad mislim da im fali co2 al me muči taj izlaz u vodi neznam dal tako valja.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #19 u: Ožujak 15, 2013, 16:39:09 poslijepodne »
ta Dajana je  :-X Gle, kaj se tice otapanja na tar princip zvona, neki vele da je OK neki da ne. Ja osobno koristim filter za pljuge i ljestve.

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #20 u: Ožujak 15, 2013, 17:37:40 poslijepodne »
ja sam probao te cake topljenja preko filtera + cijev, kutijica,zvono, probao sam preko male 100l/h pumpice i ne stigne razbiti co2 nego se skuplja u cijevi u kojoj treba miješati i na kraju ispljune veliki mjehur co2 i to sa 1mjehurić svake 3-4 sek, pa sam stavio jaču pumpu oko 400L/h radi bolje ali baca sitne mjehuriće kroz dno cijevi, cjev je dužine 25cm fi 20 mm, na dnu je uprešana plava jbl spušva i iznad nje vata, pa sam napravio difuzor sa filterom cigarete i gurnuo u tu cijev i opet nisam smio staviti 1 mjehurić u sekundi jer ga nije stiglo otopiti, sada sam napravio prema ovome
 https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=84372.0
 mjehurići se vide kada dođeš tik do akvarija, meni sada piči 2 mjehurića u sekundi i po prvi puta mi perla bilje i vidi se da je co2 po cijelom akvariju, čak sam negdje naletio da je puno bolje ako ostane u malim mjehurićima jer ga tako bilje puno bolje iskoristi nego kada se totalno otopi

Offline miki255

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Borovo Naselje
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #21 u: Ožujak 15, 2013, 18:25:51 poslijepodne »
uuuuuuu ovo super izgleda, a nije teško za uradit, ja sam napravio samo na boce bez pumpice, sad neznam dali to ima ikakvog efekta bez pumpice da mi radi. i jel vama rade i pumpa za zrak i za co2 24h, ili ih gasite?

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #22 u: Ožujak 15, 2013, 19:44:18 poslijepodne »
ja imam bocu 5kg pa gasim po noći, dok sam imao ovo sa kvascem nisam jer sam imao 1 mjehurić svakih par sekundi, pumpu zraka nemam u akvariju, okrenuo sam filter prema površini da mi lagano mreška površinu

Offline sasa67

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Pomoč oko CO2
« Odgovori #23 u: Ožujak 16, 2013, 01:06:40 prijepodne »
kad stignem budem vam uslikao kako sam ja to riješio.
Uglavnom boca plastična cca pola litre čep koji stavite u usta ima onu cijev na vrhu, boca na više od pola prerezena.
Na tu cijev gumenu cijev zabio i drugi kraj u boyu pumpu nisam siguran koliko baca al je jaka.
dovod co2 je na usis pumpe tak da ona razbije mjehur u sitne,na dnu boce probio rupe i učvrstio filtar vatu plastičnu onu plavu između žica ja upotrebio štapiće za ražnjiće,tu naguravao tu vatu dok nije bila dovoljno stisnuta da ne izbacuje mjehuriće pa je opet malo otklionio da ih ipak imam u akvariju.
Taj sklop stavio ispod izlaza filtera i radi ko bonbon.
Je vidi se sad ali će bilje odraditi to pa se neće vidjeti i to je to.
za sad najbolji način kojim sam uspio dovesti zadovoljavajući co2 u akvarij.
Akvarij je 450 lit a u postavi drži 340 lit vode ostalo je pojeo hard u njemu.
Imam još dvije tri varijante koje su u ostalim akvarijima i zadovoljan s svim koje sam napravio.
No svaki akvarij je priča za sebe i ne postoji formula kojom ćete dovesti i otopiti co2 u isti nego gledati pokušavati kome ukrast ideju i tako.na velikom akvariju je boca od 5lit napunjena co2.na ostalima boce od 2 lit diy.
Ako mogu mogu kome pomoć tu sam.
Koliko toga se može naučiti samo gledajući akvarij , nemjerljivo puno!

Offline Mandic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Belišće,Vinkovci,Bjelovar
Odg: Re: Pomoč oko CO2
« Odgovori #24 u: Ožujak 18, 2013, 08:48:23 prijepodne »
Isprika sto upadam u tudju temu al imam jedno pitanje usko vezano!dali je uz CO2 obvezno dodavati micro i makroelemente?

:)