Travanj 28, 2024, 19:56:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w  (Posjeta: 4272 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #25 u: Siječanj 28, 2012, 23:01:45 poslijepodne »
Zbilja ne znam. U uputama se spominju neke interferencije ako su žice koje idu u lampu i struju, te prigušnica blizu i pralelne.
http://old.vossloh-schwabe.com/images/onecms/site/pdf/Montageanleitung_FL_EVG_GB.pdf

A jesi probao spojiti tu 4. točku na prigušnici? I kako znaš što je nula a što uzemljenje? Na prigušnici nije označeno a ima vidim 3 kleme?

nisam probao sa 4 tackom. evo sad bas razmisljam da probam. uzemljenje nisam ni spajao. posto imam dvije prigusnice pokusat cu i da na svaku spojim po jednu. Sta mislis? nasao sam u uputisvima. ovo je moj model ELXc. Jel moze nesto da pregori ako se budem igrao po ovim oznacenim shmama??




Offline ShockViper

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #26 u: Siječanj 28, 2012, 23:07:19 poslijepodne »
zice bi trebale biti izmedju 0.5 i 1 kvadrata.
Jesi dobro spojio ono sa lampe na lampu?

zica je samo jedna i mislim da je tanja od 0,5.. mzda 0,4 ako postoje. Spojio sam kao na ovom crtezu dole. Primjetio sam da sto vise skratim zice to duze radi. sad sam skratio zice na 20 cm (ove sto idu na blizi kraj) i radilo je minut bez prestanka?? i jako mi je cudno sto radi kad god iskljucim i ponovo ukljucim u struju.



Ako radi samo kratko vrijeme pa stane to znači da radi samo grijanje kad je najveća snaga a poslije kad treba spustit snagu za normalan rad stane.
po slici mi se čini da su to čak 0,25 žice ako su one koje mislim da jesu. Nađi deblje zice pa probaj ili ako nemaš probaj stavit 2 ove što imaš skupa..

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #27 u: Siječanj 28, 2012, 23:10:17 poslijepodne »
zice bi trebale biti izmedju 0.5 i 1 kvadrata.
Jesi dobro spojio ono sa lampe na lampu?

zica je samo jedna i mislim da je tanja od 0,5.. mzda 0,4 ako postoje. Spojio sam kao na ovom crtezu dole. Primjetio sam da sto vise skratim zice to duze radi. sad sam skratio zice na 20 cm (ove sto idu na blizi kraj) i radilo je minut bez prestanka?? i jako mi je cudno sto radi kad god iskljucim i ponovo ukljucim u struju.



Ako radi samo kratko vrijeme pa stane to znači da radi samo grijanje kad je najveća snaga a poslije kad treba spustit snagu za normalan rad stane.
po slici mi se čini da su to čak 0,25 žice ako su one koje mislim da jesu. Nađi deblje zice pa probaj ili ako nemaš probaj stavit 2 ove što imaš skupa..

sutra cu probati sa jacim zicama. sada sam spojio sa cetvrtom takom i radi samo jedna i ne prekida. najvjerovatnije da cu odraditi ovu shemu sa jednom lampom na jednu prigusnicu posto imam dvije prigusnice :-) a ne znam sad zasto ne radi ova druga kad spojim i cetvrtu tacku. bitno je da barem jedna radi :zagrljaj:

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #28 u: Siječanj 28, 2012, 23:12:41 poslijepodne »
možda su ti zbilja žice pretanke pa ne može progurati dosta struje za obje  -?

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #29 u: Siječanj 28, 2012, 23:38:12 poslijepodne »
možda su ti zbilja žice pretanke pa ne može progurati dosta struje za obje  -?

mislim da nema sta drugo biti, jer jednu gura bez problema,. uglavnom vidjet cu sutra sa 1 mm zicama i ako ne mogne pogurat onda cu spojiti po jednu lampu na svaku prigusnocu :-)
« Zadnja izmjena: Siječanj 28, 2012, 23:50:38 poslijepodne od alemtr »

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #30 u: Siječanj 29, 2012, 00:47:35 prijepodne »
HVALA SVIMA NA POMOCI I IDEJAMA :-) POSEBNO HVALA DRUGU STO JE POSLAO SVE PODATKE O OVOJ PRIGUSNICI :-) :up: :up: :up: :up:

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Spajanje prigusnice vossloh schwabe 2x54 w
« Odgovori #31 u: Siječanj 29, 2012, 20:16:05 poslijepodne »
moguce da i prigusnica nevalja, ja osobno znam kada je jedna kompanija kod nas prodavala pod novo prigusnice koje su popravljali, ili barem pokusali(tj, neznam jesu oni ili takve nabavljali izvana ali svakako su lopovi), i svaka 5 je tek radila kak spada a na spojevima se vidjelo da su otvarane naknadno. po ovakvim zemljama se i salta drugorazredna roba, ili nema zakona ili se neprovode, i njima je u velikome interesu doci na takva mjesta