Ožujak 28, 2024, 21:28:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači  (Posjeta: 3420 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline magnum.cro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Rijeka
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • FB
Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« u: Svibanj 04, 2021, 22:20:06 poslijepodne »
Ima li netko original poklopac od Juwel Korall 60 akvarija s Twin-Lite PL 5 od 20W lampom da mi poslika da vidim kako izgleda original....

Kupio sam danas polovni akvarij i unutra su slomljene neke kopče plastične valjda od nosača lampe i na drugoj strani nemam pojma šta je stajalo, valjda držač za prednji kraj lampe....

Lampe naravno nema pa nemam blage veze šta je stajalo i što bih i na koji način mogao staviti... Našao sam original lampu (https://aquashop.hr/proizvod/twin-lite-pl-5-20-w-10013906/) ali nemam pojma idu li kakvi nosači s njom. Da ne trošim 300kn na nešto što neću moći staviti treba mi fotka da vidim kako to uopće izgleda....

Ili ima li netko neku drugu ideju što da bubnem unutra da paše, a da je tu negdje po cijeni, ne treba mi ništa zahtjevno, par nezahtjevnih biljčica će biti  i par gupija koji su do sada bili u 27l  :klap:

Eto... Naravno da ću morati i filter uzet i tako to, sve je došlo raspareno i pokvareno... Biti će veselo, ubit će me žena jer više trošim na ribe i psa nego na nju  :punch:


Hvala  :)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« Odgovori #1 u: Svibanj 04, 2021, 22:46:48 poslijepodne »
gledaj neki LED....ako akvarij ne mora biti zatvoren, imas onaj Leddy slim, skroz OK. Ili kupi kod kineza chihiros c seriju
Ako mora biti zatvoren onda pogledaj u pet centru one aquael retrofit lampe, mozda mozes nesto od toga uglazbiti unutra.

Offline magnum.cro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Rijeka
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • FB
Odg: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« Odgovori #2 u: Svibanj 04, 2021, 23:08:28 poslijepodne »
Ma da, gledam da mi bude zatvoreno... Ma poklopac je ravna ploča :-)

Morao bih kupit nešto pa onda kemijat nosače...
A nema se za što zavidat, a da se ne buši kompletan poklopac. Ne znam, vidjet ću, ne bih volio da mi od topline ili nešto upadne lampa u akvarij i napravi gradelanje...
Kako god, više naginjem led rasvjeti, ali kažem, za početak mi najviše paše original da to pokrenem i da se vrti pa ću za koji mjesec razmišljati o nadogradnji ili zamjeni....

Ovo mi je čisto da znam što tu nedostaje, možda i isprintam što mi treba :-)

EDIT:
Ah, sad sam našao sličnu temu.... https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=97131.0
Da valjalo bi to zamijeniti za LED... E, sad samo da iskopam tko je stavljao LED na taj poklopac, a da nije prodao auto za to....
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2021, 23:20:14 poslijepodne od magnum.cro »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« Odgovori #3 u: Svibanj 04, 2021, 23:27:59 poslijepodne »
imas plasticnih nosaca za cijevi pa to zalijepi sa unutarnje strane poklppca. Ili montiraj na neki komad plastike pa onda njega zalijepi

Offline magnum.cro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Rijeka
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • FB
Odg: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« Odgovori #4 u: Svibanj 05, 2021, 00:28:59 prijepodne »
imas plasticnih nosaca za cijevi pa to zalijepi sa unutarnje strane poklppca. Ili montiraj na neki komad plastike pa onda njega zalijepi


 :up:

Tako će i biti, kupit LED lampu i onda nosač zalijepiti za poklopac.... A vidjet ću i za staviti osiguranje unutra jer ima neka mjesta za vijke pa možda tu uvalim kakvu plasiku dodatnu da to drži da ne bude buć/fuć  ;D

Paranoičan po prirodi  :D  Nisam se dugo bavio preinakama svega i svačega pa sam malo "zaruzinavio" Hahahah

Offline magnum.cro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Rijeka
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • FB
Odg: Juwel Korall 60 i lampa Twin-Lite PL 5, nosači
« Odgovori #5 u: Svibanj 10, 2021, 12:52:01 poslijepodne »
Eto. Uzeh AQUAEL Leddy Retrofit Sunny 10W da stane u poklopac. Probušio rupice sa strane i to je to za sada. :)

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk