Ožujak 29, 2024, 15:56:17 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: easy carbo x-ti put  (Posjeta: 5218 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
easy carbo x-ti put
« u: Srpanj 27, 2008, 18:35:49 poslijepodne »
Ponukan vasim dobrim vijestima o suzbijanju crne alge, narucio i ja taj famozni easy carbo. dajem ga redovno jutrom 5ml na 240l akvarij ( efektivno oko 200l vode..cca) i 2 ml na 50 l akvarij ( efektiva oko 40l vode). Radim jako blagi overdose jer nemogu definirati jel mi akvarij srednje ili jako zasadjen :). Sutra ce biti 7 dana kak doziram i ne primjecujem bash nikakvu promjenu na algi....

KOLIKO vremenski treba ali da ode k vragu? (ovim tempom... odokativno.. svjetlo je 108w 12 h dnevno uz jednosatnu pauzu)

Uzeo sam testni akvarij od 10 l i unutra ubacio co2, easy carbo (2ml) i 2 velika grma anubiasa koje je crna cupava totalno nagrdila. Svjetlo sam stavio od 12-20h svaki dan (obicna stedna zarulja) Zanima me dal ce to pomoci i ubiti tu algu.. jer ako taj tretman nece onda neznam sto hoce....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline F. Chief

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 588
  • Spol: Muški   Dob: 49
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #1 u: Srpanj 27, 2008, 19:45:03 poslijepodne »
Moje iskustvo je da Easycarbo ne uništava crnu čupavu, ma koliko neki pričali o tome. Čupava se reducira micanjem anubiasa u sjenu, sijamski algojedi donekle jedu algu, ali ak' imaju drugu hranu, algu ni ne pipnu, a jedino kaj mi se činilo djelotvorno je enormno povećanje biljne mase uz dodavanje CO2 i onda alga stane, ne nestane, ali se svede na ograničene čuperke. Anubiase obavezno očistiti i u duboku hladovinu...

Mene muči končasta alga, a od kad sam na EI sistemu gnojenja, imam povećanje i staghorn i one male točkaste po staklu. Proučaval sam recepte za suzbijanje tih algi, i svi ustvari muljaju i pričaju o stabiliziranju sustava i održavanju ravnoteže izmedju nutrijenata, pa da biljke potroše sve, pa da algama ne ostane niš.  :( Ko da ja to ne znam...
Pitanje je kak to postići?  :(
Zabok

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #2 u: Srpanj 27, 2008, 20:07:46 poslijepodne »
Zelene koncaste je meni, nakon svih zivih metoda, oslobodila kupka svega u varikini. I to iz drugog pokusaja. Crnu koncastu su mi se stvarno najbolje pokazali MALI sijamci 3-4cm  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline F. Chief

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 588
  • Spol: Muški   Dob: 49
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #3 u: Srpanj 27, 2008, 20:20:36 poslijepodne »
Ali MALI! Čim djubrad poraste, počnu se ponašati ko krave, pa fino po vesiculariji!
Zabok

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #4 u: Srpanj 27, 2008, 20:43:49 poslijepodne »
kod mene su bile nekakve algice po anubiasima, nakon uporabe ec-a su polako nestajale, sada ih nema... al u tom aq imam 15w na 54l...
pokusat cu naci fotku da vidis...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #5 u: Srpanj 27, 2008, 20:46:54 poslijepodne »
ovo crvenkasto algasto je nakon nekoliko dana koristenja ec-a... i stvarno se polako sve povuklo...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #6 u: Srpanj 27, 2008, 21:38:01 poslijepodne »
neznam.. na netu predlazu kupanje u 5 do 10% otopini izbjeljivaca ( al to ce mi rasturit vesiculariu definitino) i ubacit jato sijamaca.. mada moj od prvog dana uopce ne dozivljava crnu...

Problem je nastao kad sam izvadio ogroman echinodorus koji je radio toliku sjenu da pod njimnije nista raslo.. cim sam ga maknuo crna m,i je prerasla anubiase i vesiculariu, ali ej ta ista vesicularia porasla ko sasava.. a sagitaria koja skoro godinu stagnira upeterostrucila je pokrivenu povrsinu i salje runnere ko luda....

Ako ne upali kupka u co2 onda cu varikinirat sve anubiase i vratiti ih u sjenu...samo nema dosta sjene :).. njima nece biti nista a vesiculariu cu secirat....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline gaastra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #7 u: Srpanj 28, 2008, 07:27:48 prijepodne »
Ponukan vasim dobrim vijestima o suzbijanju crne alge, narucio i ja taj famozni easy carbo. dajem ga redovno jutrom 5ml na 240l akvarij ( efektivno oko 200l vode..cca) i 2 ml na 50 l akvarij ( efektiva oko 40l vode). Radim jako blagi overdose jer nemogu definirati jel mi akvarij srednje ili jako zasadjen :). Sutra ce biti 7 dana kak doziram i ne primjecujem bash nikakvu promjenu na algi....

KOLIKO vremenski treba ali da ode k vragu? (ovim tempom... odokativno.. svjetlo je 108w 12 h dnevno uz jednosatnu pauzu)

Uzeo sam testni akvarij od 10 l i unutra ubacio co2, easy carbo (2ml) i 2 velika grma anubiasa koje je crna cupava totalno nagrdila. Svjetlo sam stavio od 12-20h svaki dan (obicna stedna zarulja) Zanima me dal ce to pomoci i ubiti tu algu.. jer ako taj tretman nece onda neznam sto hoce....
Za uništavanje te alge  postupak je sljedeći: količinu easy carbo koja ti je potrebna za akvarij staviš u špricu (npr 5ml easy carbo + 5ml vode) i sa takvom koncetriranom otopinom špricaš po listovima na kojima je alga.Dok to radiš treba filter biti isključen (dovoljno je oko 10 minuta).
Kad alga posivi i nestane (1 tjedan ) onda tretiraš kako piše na upustvu.
Korčula/Hrvatska

Offline emilioti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #8 u: Srpanj 30, 2008, 14:43:02 poslijepodne »
5 ml na 200-240 l vode je premalo za suzbijanje crne čupave. To je doza koju ja stavljam na uhodani aq (bez algi) svaki dan na 180 l efektive vec 6-7 mj. Digni dozu na 8 ml, ja bi cak na 10 ml. Gladni sijamci dobrodosli. Stanje bi se trebalo popraviti kroz 2 - 3 tjedna. Ovo spricanje sa spricom je ok. Co2 ubacivati normalno.
 

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #9 u: Srpanj 30, 2008, 18:06:46 poslijepodne »
nemrem spricat jer je ima previse.....dignut cu dozu
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline gremlin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Dob: 47 Lokacija: Biograd na Moru
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #10 u: Studeni 01, 2008, 15:40:02 poslijepodne »
Vidim da se dugo nitko nije javio na ovu temu zanima me kako je prošao test u 10l akvariju
ajme meni nije mi dobro

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #11 u: Studeni 14, 2008, 14:59:28 poslijepodne »
nikako... alg aje ostala gdje je.. u velikom akvariju se srezala 85%.. ostala jesamo po panju u sitnim cupercima koji su svega par mm visoki...  drasticno poboljsanje...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #12 u: Studeni 14, 2008, 16:38:51 poslijepodne »
Znači ipak pomaže  :up: Ja sam zelenu končastu i zelenu točkasu reducirao smanjivanjem mikroelemenata(Profito) i povečanjem makroelemenata(k2so4,kh2po4,kno3-valjda sam dobro napisao) Smučkani zajedno po receptu za pps način gnojenja,pročitao u temi od LP-ja na drugom forumu.I konačno mi je novo lišče anubiasa lišeno algi,uz navedeno dodajem Easy carbo.A kao specijalne 'anitialg' jedinice na platnoj listi imam:
Red cherry(30+)komada=pješadija
Ottocinclus(3)=specijalna jedinica za djelovanje po zahvačenoj biljnoj površini.
Amano shrimp(4)=teška artiljerija.
Bojno polje=54L

Offline Renata

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 280
  • Lokacija: ZG
Odg: easy carbo x-ti put
« Odgovori #13 u: Studeni 15, 2008, 08:35:40 prijepodne »
Ponukan vasim dobrim vijestima o suzbijanju crne alge, narucio i ja taj famozni easy carbo. dajem ga redovno jutrom 5ml na 240l akvarij ( efektivno oko 200l vode..cca) i 2 ml na 50 l akvarij ( efektiva oko 40l vode). Radim jako blagi overdose jer nemogu definirati jel mi akvarij srednje ili jako zasadjen :). Sutra ce biti 7 dana kak doziram i ne primjecujem bash nikakvu promjenu na algi....

KOLIKO vremenski treba ali da ode k vragu? (ovim tempom... odokativno.. svjetlo je 108w 12 h dnevno uz jednosatnu pauzu)

Uzeo sam testni akvarij od 10 l i unutra ubacio co2, easy carbo (2ml) i 2 velika grma anubiasa koje je crna cupava totalno nagrdila. Svjetlo sam stavio od 12-20h svaki dan (obicna stedna zarulja) Zanima me dal ce to pomoci i ubiti tu algu.. jer ako taj tretman nece onda neznam sto hoce....
Za uništavanje te alge  postupak je sljedeći: količinu easy carbo koja ti je potrebna za akvarij staviš u špricu (npr 5ml easy carbo + 5ml vode) i sa takvom koncetriranom otopinom špricaš po listovima na kojima je alga.Dok to radiš treba filter biti isključen (dovoljno je oko 10 minuta).
Kad alga posivi i nestane (1 tjedan ) onda tretiraš kako piše na upustvu.

Potpisujem :up: