Travanj 19, 2024, 18:15:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Easy life proizvodi-Ferro  (Posjeta: 1507 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Easy life proizvodi-Ferro
« u: Studeni 28, 2008, 16:03:29 poslijepodne »
Pozdrav! Koristim easy life proizvode već neko vrijeme i to Easy carbo, FFM, Profito. Danas mi je stiglo željezo-Ferro. Zanima me doziranje željeza jer piše 10ml na 100l ali ne piše jel to dnevno ili mjesečno. Imam aq od 180l i gnojim svaki dan sa 3ml Profita, EC stavim svaki drugi dan 4ml, A FFM kod izmjene vode pola preporučene doze. pa ako netko ima iskustva sa Ferrom molio bi da mi da savjet... Hvala...

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Easy life proizvodi-Ferro
« Odgovori #1 u: Studeni 28, 2008, 17:25:16 poslijepodne »
Nema propisane doze jer ona zapravo ovisi o tome koliko željeza imaš u akvariju, a pošto su testeri za željezo ozloglašeni kao iznimno nepopuzdani tu nastaje problem. Ja ga dodajem samo kad primjetim po bilju da fali željeza pa onda stavim 30ml na 300l i ponovim za tjedan dana.

P.S. već se raspravljalo o Ferru na forumu, potraži stare teme
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline 206turbo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 773
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula,Istra
  • Hrvatska udruga ciklidofila
Odg: Easy life proizvodi-Ferro
« Odgovori #2 u: Studeni 29, 2008, 15:39:15 poslijepodne »
nisam neki strucnjak ali ako dodajes profito mislim da je nepotrebno stavljati redovito i ferro, eventualno kao sto kolega ignus kaze po potrebi (ako primjetis blijede listove) ili si siguran da fali zeljeza!! :up:
nas četvorica, pojeli smo 2 cijela janjeta i popili 50 litara gemišteka, i mi da krenemo susjed, kad oni iz kafane za nama........

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Easy life proizvodi-Ferro
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2008, 15:31:23 poslijepodne »
Pogledaj si malo temu u kojoj sam i ja pitao o Ferru, uglavnom, kad vidim da stargras baca nove bijelkaste listove stavljam željeza, ali ne stavljam svih 10 ml nego npr stavi dva puta po 2,5 ml u razmaku od 3 dana pa poslije promatram razvoj situacije, ako se pojavi končasta alga onda željeza ima previše.

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=22836.0