Ožujak 28, 2024, 21:45:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?  (Posjeta: 5803 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« u: Listopad 02, 2010, 22:15:07 poslijepodne »
kako sutra dobivam diskuse od 3.5 cm danas se jos educiram pa vidim dosta ljudi se ne slažu oko jednog,a to je veličina akvarija za mlade diskuse.Imam 300l sa 10 otocinclusa,2 foxa i dvije microgalaxy e sad sutra dolazi 5 diskusa.Bilje u akvariju nije jako veliko ali je jako gusto nasađeno.Da li diskusi sporo rastu(ne rastu) u velikom akvariju jer se zgube ili im druge ribe uzmu hranu ili nesto trece? Glupo mi je sad slagat novi aq ak ce im bit dobar ovaj od 300l ak nece a nis idem prelit vodu u onaj od 200 pa ce bit dok ne narastu,mada mi je glupo to je razlika svega 100 l uz to da veci aq napunjen pjeskom,panjevima,biljkama pa je isto manji volumen.Meni stvarno nije jasno zasto bi riba sporije rasla,valja ima neki čimbenik?  -? daljte pokoji savjet dugogodišnjem akvaristu a početniku s diskusima :D :D
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2010, 22:24:55 poslijepodne od Akvarist* »
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2010, 09:42:40 prijepodne »
Pozdrav Akvarist*-a. Ja ne podržavam stav nekih akvarista i uzgajivača da će diskusi slabije rasti u većoj litraži akvarija jer smatram da te tvrdnje nisu znanstveno utemeljene. Samo ako pogledamo kako i gdje diskusi žive u prirodi bit će nam jasno da te tvrdnje ne drže vodu...

Problem je kod naših diskusa jer gotovo 80% diskusa ima kojekakve parazite koji utječu na zaostajanje u rastu i obolijevanje.

Moj ti je savjet slijedeći:

1. Diskuse prvo u karantenu i čišćenje od nematoda, škržnih parazita i od hexamite (Nematol, Tremazol i Flagelol od Sere).
2. Nakon 3 tjedna karantene kada si siguran da više nemaju parazita mogu u veliki akvarij
3. Ako želiš zdrave diskuse koji brzo napreduju i rastu bilo bi najbolje koristiti RO vodu, imati jako dobre filtere sa puno spužvi te vodu održavati čistom i urednom.

Pozdrav i budi mudar.

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2010, 11:27:06 prijepodne »
Hej plavi, da te upitam nešto vezano uz temu.
Imam jedan akvarij i sad se priprema drugi. Prvi je mješoviti, bilje (ima ga dosta) i ribe (razne: dva skalara, tri trihogastera, par botia, nekoliko komunalaca (cory, acići, otići, sijamci), desetak serpa tetri i tri kribensisa). Ovaj drugi će biti s puno bilja te planiram osim novih komunalaca i par diskusa. Kako uspostaviti karantenu kad jednostavno nemam viška akvarij? Može li se karantena uspostaviti tako da novonabavljene diskuse stavim u ovaj novi akvarij i tretiram protiv u provom postu navedenih parazita? U tom bi akvariju trebali i ostati, znači nakon tretmana staviti ugljen u filter da očisti ostatke lijekova iz vode?
Uf, puno pitanja al zato su forumaši tu - da odgovore.
Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #3 u: Listopad 04, 2010, 11:35:53 prijepodne »
Kako uspostaviti karantenu kad jednostavno nemam viška akvarij? Može li se karantena uspostaviti tako da novonabavljene diskuse stavim u ovaj novi akvarij i tretiram protiv u provom postu navedenih parazita? U tom bi akvariju trebali i ostati, znači nakon tretmana staviti ugljen u filter da očisti ostatke lijekova iz vode?

bedemgrad vidi ovako, ako misliš u svom akvariju držati diskuse jednostavno moraš nabaviti karantenski akvarij sa grijačem i filterom i to zbog nekoliko razloga:
-ako zaražene diskuse ubaciš u veliki akvarij, čak i nakon liječenja, nikada nečeš biti siguran da koji parazit nije ostao živ zavučen u šljunak i tada si i sebi i ribama samo napravio veliku štetu
-kada se razboli jedan diskus nečeš liječiti cijeli akvarij,
-neki su lijekovi za diskuse dosta skupi recimo Flagelol za hexamitu je cca 200KN isto tako i Tremazol i Nematol za umjesto da potrošiš 2ml u karantenskom akvariju tebi za veliki akvarij reba cca 30ml na dan...

Uglavnom, moraš imati karantenski akvarij.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #4 u: Listopad 04, 2010, 13:21:25 poslijepodne »
Vidim da si se odlučio na diskuse u akvariju!
Krasno. Ja sam oduševljena s njima. Stavit ćeš ih s kozicama? :)
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #5 u: Listopad 04, 2010, 19:12:26 poslijepodne »
poz...evo ubacio sam ih jučer,i predivni su,več imaju jake boje.Plavi,kupio sam diskuse od poznato uzgajivača znaci nisu sigurno zaraženi tako da ih nisam preventivno čistio.U akvariju se super osječaju,čim me vide brzo na prvo staklo :D :D samo nece ju mi jest:/ mal uhvate hranu i ko pljucnu i nisu zainteresirani:/ jel to normalno dok se ne priviknu? -? Da uzeo sam diskuse da malo popunim prazninu :) :) valjda nece kozice ganjavit diskuse :D :D
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #6 u: Listopad 05, 2010, 09:09:50 prijepodne »
E moj Akvarista..., još uvijek nisi svjestan što si napravio..., jedino mi je žao što sam ti jučer iskreno savjetovao što da radiš i trošio svoje vrijeme a od svega na kraju ništa...

Niti jedan uzgajivač diskusa u Hrvatskoj neče potpisati da su njegovi diskusi bez parazita bilo škržnih, bilo nematoda, bilo hexamite.

Što se tiče ishrane trebaš ih za početak hraniti sa istom hranom sa kojom su hranjeni kod uzgajivača jer drugu hranu u početku ponekad ne prihvačaju.
Trebali bi biti u vodi koja je slične tvrdoče i sličnog pH kao i kod uzgajivača...

Međutim, moram naglasiti, transport riba je veliki stres za ribe i ako ribe u sebi imaju parazita hexamitu ovakve su situacije (transport) okidač za pojavu bolesti. Prvi simptom hexamite jeste da riba jurne prema hrani ali ju ispljune i ne pojede...

poz...evo ubacio sam ih jučer,i predivni su,Plavi,kupio sam diskuse od poznato uzgajivača znaci nisu sigurno zaraženi tako da ih nisam preventivno čistio.U akvariju se super osječaju,čim me vide brzo na prvo staklo :D :D samo nece ju mi jest:/ mal uhvate hranu i ko pljucnu i nisu zainteresirani:/ jel to normalno dok se ne priviknu? -?

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #7 u: Listopad 05, 2010, 10:16:27 prijepodne »
poz...evo ubacio sam ih jučer,i predivni su,več imaju jake boje.Plavi,kupio sam diskuse od poznato uzgajivača znaci nisu sigurno zaraženi tako da ih nisam preventivno čistio.U akvariju se super osječaju,čim me vide brzo na prvo staklo :D :D samo nece ju mi jest:/ mal uhvate hranu i ko pljucnu i nisu zainteresirani:/ jel to normalno dok se ne priviknu? -? Da uzeo sam diskuse da malo popunim prazninu :) :) valjda nece kozice ganjavit diskuse :D :D

Ako pljuju hranu, mislim da ih možeš zaboravit .... što prije daj nešto protiv Hexamite kako ti je i napisao Plavi.

Meni se najbolji pokazao Waterlife Octozin

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #8 u: Listopad 06, 2010, 13:53:02 poslijepodne »
Sad ste i mene zbunili......
Pa i moji su u početku tako reagirali na listiće i nepoznatu hranu, ali sada jedu listiće ko ludi!
Samo je jedan maleni, ne raste i on tu i tamo pljuje hranu koja mu nije po čefu... Da li da se zabrinem i stavim nešto preventivno???
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #9 u: Listopad 06, 2010, 22:08:43 poslijepodne »
nista ne stavljaj,za sad ostavi tako kako je (posto imas skalare u istom akvariju) prati izmet ako vidis da je bijel ili proziran,tada treba djelovati inace te ribe su bile ociscene od parazita,a hexamitu nemaju 100% moja garancija!
Ona zatvorena skrga kod kolege "Mario"-a je vjerojatno uzrok soka od putovanja,ali takodjer sam preporucio da ne ubacuje lijekove,da se ribe prvo aklimatiziraju par dana cca 3-5 dana,a ako nema poboljsanja tada da se pristupi lijecenju.
Ne treba odmah pristupiti lijecenju,treba utvrditi da li je riba bolesna i tocne simptome tek tada lijeciti.
Kod diskusa je skoro pa normalno da u jatu jedan uvijek ostane manji,tako da mislim da nemas razloga za brigu!
Ako normalno pliva i nije potamnio i u kutu akvarija,tada nema potrebe za lijecenjem! :up:

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #10 u: Listopad 06, 2010, 22:28:41 poslijepodne »
Mislim da je karantenski akvarij puno potrebniji kasnije ako misliš ubacivat nove diskuse...nemoj se sad nis brinut, mislim da su ti diskaci samo pod stresom i hranjeni drugom vrstom hrane izato pljuju....
Drži ih na 30°C minimalno, hrani obavezno s kvalitetnim granulama i obavezno s domacom hranom (ima puno recept na netu) i nemoj ih držati u 0 tvrdici nego mjesaj 50:50 ro i pipovacu jer ribe uzimaju minerale i iz vode, i recimo kod uzgoja di vida treba bit oko 0 se preporuča ribe na par mjeseci izvadit iz uzgoja i stavit u tvrdju vodu da nadoknade kalcij i ostale stvari...

Kaj se tiče parazita, uvjek je moguće ali uz pravilnu prehranu se nemorate bojat pogotovo hexamite koja je ionako već u svim diskacima...

Eto ja se osobno ne slažem s plavom oko preventivnog ljecenja....stavit u karantenu da, alli bezveze ih sokirat tolikim ljekovima mi je uzaludno
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #11 u: Listopad 06, 2010, 22:39:19 poslijepodne »
Hrani hranom kojom je i uzgajivac hranio,ako je koristio srce uzmi recept i nema brige.
Treba im postepeno uvoditi novu prehranu,a sad su sokirani dva puta,promjenili su okolinu,parametre vode,a ako je jos i druga hrana u pitanju,logicno je da pljuju jer nisu navikli.
Prati izmet,ako bude prozirno bijel onda lijeci,eto to je moj savjet! :up:

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #12 u: Listopad 07, 2010, 20:30:29 poslijepodne »
nista ne stavljaj,za sad ostavi tako kako je (posto imas skalare u istom akvariju) prati izmet ako vidis da je bijel ili proziran,tada treba djelovati inace te ribe su bile ociscene od parazita,a hexamitu nemaju 100% moja garancija!
Ona zatvorena skrga kod kolege "Mario"-a je vjerojatno uzrok soka od putovanja,ali takodjer sam preporucio da ne ubacuje lijekove,da se ribe prvo aklimatiziraju par dana cca 3-5 dana,a ako nema poboljsanja tada da se pristupi lijecenju.
Ne treba odmah pristupiti lijecenju,treba utvrditi da li je riba bolesna i tocne simptome tek tada lijeciti.
Kod diskusa je skoro pa normalno da u jatu jedan uvijek ostane manji,tako da mislim da nemas razloga za brigu!
Ako normalno pliva i nije potamnio i u kutu akvarija,tada nema potrebe za lijecenjem! :up:

Nikakav bijeli izmet nemaju, normalne je boje. Mali nije potamnio, svijetli je kakav je i bio, a i jede ono što mu se sviđa, samo mu moram bacati iznad njega jer ga društvo ne voli.
Međutim..... bojim se da imam problem! Čini mi se da su se pojavile rupice skalarima na glavi!!!!!!
To sam primjetila danas i sada nisam sigurna što dalje. Taman sam danas bila u Španskom i kupila FFM, a nisam uzela lijek za to! A još sam ga gledala!!!
Nemoj misliti da sam od onih koji paničare, ali navikla sam sve potrebno imati doma ako mi zatreba.
Što ti misliš kako je najbolje? Sutra ću mijenjati vodu i ubaciti FFM, ali lijek mogu kupiti tek u subotu.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #13 u: Listopad 07, 2010, 21:25:03 poslijepodne »
???mislim da skalari ne mogu imati rupe u glavi,oni nose hexamitu u sebi,diskusi mogu oboljeti od toga,ali skalari mislim da ne,nisam toliko upucen u skalare!
Joker zovi PLAVI! :D

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #14 u: Listopad 07, 2010, 21:38:59 poslijepodne »
ne razumijem se previše u to, ali zar hexamita i rupe na glavi nisu dvije različite stavke? moje ribe jedu kao lude i izmet im je normalne boje, ali skalari definitivno imaju rupice na glavi. negdje sam pročitala da je to i hexamita najčešća bolest ciklida. međutim nisam se još susrela s tim u svom akvariju....
a možda jesam a da nisam primjetila!  sada zbog diskusa stalno ljubim staklo, a i često ih hranim pa možda to baš i nije dobro za odrasle ribe... -?
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #15 u: Listopad 07, 2010, 22:00:02 poslijepodne »
Uzrocnik hexamite je spironukleus,lijeci se sera flagellol-om,jbl spirohexolom ili medazolom,te 3 terapije su nekako najdostupnije i isprobane da djeluju!

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #16 u: Listopad 07, 2010, 22:02:49 poslijepodne »
evo da se uključim,diskusi su mi počeli jest i manje pljuckaju,največi samo guta  :D ali imam problem izgledaju mi kao da imaju sitne bijele točkice ko ich al manje i ne šire gornju peraju  ko prije jel moram tretirat ljekovima ili da povisim temp na 32? i  mjenjam često vodu istih parametara?
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #17 u: Listopad 07, 2010, 22:11:58 poslijepodne »
evo da se uključim,diskusi su mi počeli jest i manje pljuckaju,največi samo guta  :D ali imam problem izgledaju mi kao da imaju sitne bijele točkice ko ich al manje i ne šire gornju peraju  ko prije jel moram tretirat ljekovima ili da povisim temp na 32? i  mjenjam često vodu istih parametara?
Jel imas sto od drugih riba,ako imas ja ne bi dizao temperaturu na vise od 29-30C i to samo na par dana,da ne bi imao pomor ostalih ribica :up:
Znaci ovako,ako ribe jedu,nisu potamnili,ne skrivaju se,nisu po coskovima akvarija,nemas razlog za brigu,ali ih svakodnevno prati,pazi na boju izmeta,rad skrga,te hrani raznolikom hranom!

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #18 u: Listopad 07, 2010, 22:20:33 poslijepodne »
imam i ostalih,evo kad sam ih dobio nisu se nimalo skrivale po čoškovima a danas mi izađu malo pa se zavuku u bilje tek kad ih hranim izađu,potamne kad su u tamnijem djelu aq...ima li koja alternativa bez ljekova ne volim kemiju bes unosit u aq...za sad mi jedu samo tubiflex i zaleđene crviće granule nece ni probat :nerv:
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #19 u: Listopad 07, 2010, 22:24:57 poslijepodne »
Uzrocnik hexamite je spironukleus,lijeci se sera flagellol-om,jbl spirohexolom ili medazolom,te 3 terapije su nekako najdostupnije i isprobane da djeluju!

znači da je to ipak isto???
ja imam knjigu o akvarijskim ribama i tamo su te dvije pojave opisane kao odvojene bolesti. dobro, u subotu ću kupiti lijek i ubaciti. a da li ffm ubacim sutra kod izmjene vode?
do sada ga nisam stavljala.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #20 u: Listopad 07, 2010, 22:30:04 poslijepodne »
imam i ostalih,evo kad sam ih dobio nisu se nimalo skrivale po čoškovima a danas mi izađu malo pa se zavuku u bilje tek kad ih hranim izađu,potamne kad su u tamnijem djelu aq...ima li koja alternativa bez ljekova ne volim kemiju bes unosit u aq...za sad mi jedu samo tubiflex i zaleđene crviće granule nece ni probat :nerv:
Vidi ovako lom svjetlosti je bitan to ne znaci da su ribe potamnile,to je pod broj jedan
Pod broj dva,pitaj uzgajivaca od kojeg si kupio ribe s cim ih je hranio i hrani identicno,ako i dalje ne uzimaju hranu,tada imas problem.
Alternative nema i kod diskusa se koriste agresivni lijekovi da bi ih sto prije izlijecili!
Ako ribe ne jedu,pada im imunitet i na kraju imas pun akvarij  :dead: diskusa :'(

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #21 u: Listopad 07, 2010, 22:40:08 poslijepodne »
ma počeli su danas bas jest al nece granule...vise od prehrane me brinu bijele točkice -?
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #22 u: Listopad 07, 2010, 22:43:23 poslijepodne »
slike i info o akvariju,pa cemo ti reci sto je!

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #23 u: Listopad 07, 2010, 22:47:34 poslijepodne »
to su tako male točkice da se na slici nema šanse primjetit jedva ja vidim,voda je tvrda uz 40l RO vode,ph nisam mjerio al uz tako tvrdu vodu bi bio oko 7 s obzirom da dodajm co2,gnojivo sam tek tekuče željezo stavio i to ne u cijeloj dozi,to dok se ribe ne priviknu na vodu.
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi 3.5cm u velikom ili malom akvariju?
« Odgovori #24 u: Listopad 07, 2010, 22:49:58 poslijepodne »
http://www.jbl.de/factmanager/index.php?lang=en
pogledaj ovdje na sto ti najvise slici :up: