Svibanj 14, 2024, 15:36:10 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Aktivni ugljen potreba i mjenjanje  (Posjeta: 2275 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« u: Srpanj 04, 2004, 15:15:00 poslijepodne »


sa novim akvarijem dobio sam filter AquaClear mini u cijem sastavu osim filtera sam dobio i spuzvu, te i altivni ugljen. Zanima me sljedece, akvarij sam sredio, rasporedio bilje i dekoraciju te stavio vodu i pustio filter i rasvjetu u pogon (preparati za vodu tipa aquatan i clorivec su takoder unutra - nakon 24 sata stavio sam i nutrafinov cycle), posto se u filteru nalazi i aktivni ugljen koliko dugo moze biti u filteru te dali ga treba mjenjati ili poslje potpuno izbaciti te eventualno nesto drugo dodati uz spuzvu (poznato mi je da u aqua clear asortimanu postoje i


Foam
Foam filter blocks are cut to fit each of the AquaClear filters precisely to trap dirt and debris. May be rinsed and reused to preserve the beneficial biological bacteria colonies. 2-1/2" x 2-1/4" x 1-5/8".


Carbon
Activated Carbon functions effectively to remove dissolved and liquid waste, medications and dyes. Provides many points for the attachment of nitrifying bacteria. 1-1/2 oz.


Amrid
Zeolite in specially sized bags for removal of ammonia. For use with freshwater only. 2.1 oz.


BioMax
Inert ceramic rings promote powerful bacterial growth for biological removal of both ammonia and nitrite.


Cuo sam razne varijante za ugljen tipa 1 dan i maknuti ga, ostaviti itd


Ako ima netko iskustva ili prijedlog odlicno.


P.S. Gdje se mogu naci ostali mediji za doticni filter koje sam naveo?



Offline D.I.T.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1004
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #1 u: Srpanj 04, 2004, 16:54:00 poslijepodne »


Ugljen ti je aktivan i do 6 tjedana.


To je filter s malo prostora i nemaš puno izbora, ostavi spužvu i ugljen, koji periodicno mijenjaj,možeš kasnije keramiku stavit, al i ona je dosta krupna...
Zagreb/Ravnice

Offline Shljivo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 113
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #2 u: Srpanj 05, 2004, 11:29:00 prijepodne »
ja bih ti preporucio da ugljen koristis samo ako si akvarijum tretirao nekim ljekovima, zbog neke npr.bolesti. poslije 20-tak dana ga izbaci z filtera.
djihaaaaaaaaaaaaaaa

Offline Beli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
    • http://www.greenhousemm.com
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #3 u: Srpanj 05, 2004, 17:14:00 poslijepodne »
Ugalj je dobar pri formiranju akvarijuma, da pokupi sve hemikalije koje nov pesak/sljunak, korenje i biljke mogu da donesu u akvarijum, ili posle lecenja.
Znaci, posle nekih 20-ak dana, prospi kesicu uglja, stavi unutra novi, i ostavi u ostavu, ako zatreba.

U filter bi mogao da stavis malo perlon vaitce, odozdo, onda onaj sunjer koji vec dolazi uz filter i da kupis malo zeolita, siporaxa ili substrate-a i stavis u zensku hulahopku, koliko moze da stane ( u filter).
Verujem da ce ti kutija koju kupis, trajati bar godinu dana jer je taj filter jako mali.

Edited by: Beli
S postovanjem
Emil Beli

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #4 u: Srpanj 14, 2004, 01:26:00 prijepodne »


Baš sam se spojia da postavim ovo isto pitanje kad ono...


Recite mi pošto je meni u filteru baš komora za ugljenu spužvu da li bi je triba izbacit nakon 20 dana. Ta spužva usput filtrira i eestice. Eua sam da ugljen nakon nekog vremena postane štetan.
Split/Hrvatska

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #5 u: Srpanj 14, 2004, 10:32:00 prijepodne »
Kao sto mozes procitati misljenja su podjednaka.....Ugljen je aktivan od 15 do 20 dana nakon toga vise ne vrsi svoju funkciju te je bolje maknuti ga ili zamjeniti ako imas potrebe....

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #6 u: Srpanj 14, 2004, 13:47:00 poslijepodne »
Ma ko da ne znam to ali pošto to je i spužva ona upija i ostale eestice tako da je to bilo pitanje. Pošto nema funkcije zašto je ne bi ostavia, kad usput filtrira i ostale eestice.
Split/Hrvatska

Offline Beli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
    • http://www.greenhousemm.com
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #7 u: Srpanj 14, 2004, 14:17:00 poslijepodne »
Spuzva nije u svojstvu mehanickog filtera nego bio-filtera. Dosta su krupne rupe, tako da skoro sve prolazi kroz nju. Tanak sloj perlon vate resava problem mehanicke filtracije,. Mada... pomogao bi malo filteru da stavis 20-ak grama substrata.
S postovanjem
Emil Beli

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Aktivni ugljen potreba i mjenjanje
« Odgovori #8 u: Srpanj 15, 2004, 00:01:00 prijepodne »



< name=frmPoll =poll_cast_vote.asp method=post>




























Anketno pitanje: Da li koristite aktivni ugalj u akvarijum
GlasOdgovoriGlasoviStatistika ankete
< id=P123 = value=123 name=voteChoice>10 [40.00%]
< id=P124 = value=124 name=voteChoice>5 [20.00%]
< id=P125 = value=125 name=voteChoice>10 [40.00%]
Evo ovo su rezultati ankete koju sam ja jednom postavio o aktivnom uglju(u.b.r.ja ga uvijek koristim)Cuj ja znam da proizvodaci a i prodavaci uvijek utrpavaju nesto da prodaju ali da li su uvijek svi toliko%#$@& da uvijek i u svakom filteru ima predvideno mijesto za ugalj,pa i kad kupis vanjski kanister predvideno je mjesto za njega.
Oh sto te volim joj