Travanj 19, 2024, 21:54:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hrana za discuse - savjet  (Posjeta: 2591 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Hrana za discuse - savjet
« u: Prosinac 13, 2012, 10:14:36 prijepodne »
Pozzzz....
Hranim Discuse sa granulacijom i mixom...
RECEPT: Junećje srce, grašak i mrkva, banana, file oslića, ćešnjak, blitva, špinat, jaje,......pa me zanima dali ima neko dobru domaću ideju za neku hranu što bi mogao još uz sadašnji ishranu sam raditi.... nešto malo da imaju promjene.... nešto ono, kao ubaciti malo čevapa ili slično...  :devil:

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #1 u: Prosinac 13, 2012, 10:24:46 prijepodne »
Nemoj zaboraviti da su diskusi BILJOJEDI.

Sukladno navedenom u svojoj hrani trebaju imati što više vlakana a to znači da u mix-u treba imati što više povrća a uz mix trebaju redovito jesti: kuhanu i sitno isjeckanu blitvu, špinat, kelj i tikvicu.

Od proteinske hrane uz mix možeš im par puta tjedno davati: gliste za pecanje(oprane, smrznute te isjeckane skalpelom na tanke ploškice-bez pranja od zemlje), smrznutu artemiju, krvave crve i dr.

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #2 u: Prosinac 13, 2012, 10:35:21 prijepodne »
A je li se može blitva skuhati i zamrznuti, pa svaki dan malo odlomiti...ili mora baš svaki put kuhati pa davati svježe.... mislim ćisto radi uštede vremena...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #3 u: Prosinac 13, 2012, 10:53:06 prijepodne »
Naravno da može.

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #4 u: Prosinac 13, 2012, 15:00:04 poslijepodne »
E super, hvala puno...... odmah šaljem ženski rod u kupovinu....  :devil:

Offline MI 2

  • ex: snorky
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: labin
  • uz Dubrovacku postojala je jos jedino Labinska rep
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #5 u: Prosinac 14, 2012, 19:32:30 poslijepodne »
sta nisu discusi omnivori?a i sta nije kvalitetna hrana za njih je jako obilata proteinima?
if art is a crime my God forgive me

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #6 u: Prosinac 16, 2012, 10:00:08 prijepodne »
sta nisu discusi omnivori?a i sta nije kvalitetna hrana za njih je jako obilata proteinima?
Discusi jesu omnivori i svakako im treba raznovrsna hrana,nalasak na proteine,nikako naglasak na zelenilo.
Zelenilo je bitno u probavi,ali nikako nije dovoljno energetski za rast i razvoj.


Nemoj zaboraviti da su diskusi BILJOJEDI.
NETOCNO, DISKUSI SU SVEJEDI(velika slova su samo da se raspozna sto sam dopisao,nikako nije vikanje) ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 16, 2012, 10:03:36 prijepodne od mbogdan »

Offline kera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zenica BIH
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #7 u: Prosinac 23, 2012, 17:20:10 poslijepodne »
 - Slozio bih se da su svejedi , bez obzira na naglasak biljke ili proteini zivotinjskog porijekla  , nebi bilo lose da neko prokomentarise zasto kod mene kada im u mix pored srca stavim razno povrce ono pljuckaju kao da zele da proberu samo meso , dok ako im u mix dodam samo meso + soju , znatno manje pluckaju (probiraju) i ako im izmiksam samo meso bilo da je rijec o srcu ili o nekoj vrsti ribe gotovo da nikako nepljuckaju vec sve progutaju ?
 - I jos jedno pitanje (da neotvaram novu temu jer je povezano) : Zna li neko , cime bih mogao da povezem sastojke mixa umjesto zelatine , ono da drzi kockicu hrane sto duze u vodi a da se neraspadne - do sada sam koristio zelatinu na bazi alge agar-agar , i pokazala mi se kao jako kvalitetna ( na biljnoj je bazi i dugo drzi kockicu mix-a u vodi na okupu) ali je nestalo u prodaji , a ove ostale zelatine dr. oetker i sl. mi diskusi nece da jedu ili ako pojedu cini mise da imaju problema da je svare i ono ko malo potamne ?
Walstad pravila su zakon !

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #8 u: Prosinac 23, 2012, 20:48:29 poslijepodne »
mislim da ne moraš dodavati nikakvu želatinu,masa sama od sebe bude kompaktna neko vrijeme u vodi,kako se topi diskusi jedu,ne bi se trebala raspasti odjednom

Offline buba33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški  
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #9 u: Prosinac 24, 2012, 08:54:52 prijepodne »
Ja sam osobno probao bez želatine i nema šanse da se ne raspadne, još pogotovo ako su ribe veće i počnu trgati......Ja ih sada hranim pomoću jedne velike stipaljke (nešto slično kao za gril, plastična) i ćuvam im pri dnu dok ne pojedu.... smanjio sam trganje mesa, svađu i mirnije se hrane.....svaka ribica uzme svoju pozicij ilagano čopka.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Hrana za discuse - savjet
« Odgovori #10 u: Prosinac 25, 2012, 09:39:43 prijepodne »
Ja sam osobno probao bez želatine i nema šanse da se ne raspadne, još pogotovo ako su ribe veće i počnu trgati......Ja ih sada hranim pomoću jedne velike stipaljke (nešto slično kao za gril, plastična) i ćuvam im pri dnu dok ne pojedu.... smanjio sam trganje mesa, svađu i mirnije se hrane.....svaka ribica uzme svoju pozicij ilagano čopka.
ostavi se meso da  se iscjedi sok i u takvo vec ocjedjeno meso se umjesa hrane u listicima dok ne postane kao tijesto i nema sanse da uz to treba zelatina