Ožujak 28, 2024, 09:58:56 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mužjak karas  (Posjeta: 13322 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #50 u: Svibanj 06, 2007, 14:41:00 poslijepodne »
Za sad ih pliva 6,7 ali proplivaju pa se opet umire na staklu i ne mrdaju..a neka jajašca su još na pola kao da će uspjeti ali....?Vidjeti ćemo..
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #51 u: Svibanj 06, 2007, 14:46:00 poslijepodne »
Viditi ćeš nakon par dana da li im je škodilo. Moj savjet ne brzaj sa hranjenjem i ne prehranjuj ih, hrani ih 3 do 4 puta na dan i to po sasvim malo
ZADAR

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #52 u: Svibanj 06, 2007, 14:47:00 poslijepodne »
Zaboravio sam te pitati ,kad ne znaš koliko su ti stare ribe , možeš mi reći koliko su otprilike velike
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #53 u: Svibanj 06, 2007, 22:10:00 poslijepodne »
Moji su shubunkini pobenavili prvi puta kad sam ih imao 10 mjeseci (bili su cca 6 cm, bez repa), a pajčolanci kad su bili kod mene 8 mjeseci (cca 4,5 i 5 cm, bez repa)...Curice su otprilike bile isto tako stare...
A kad sam imao karase s veeeeeeelikim repovima, Oscarica je bila glavna curica, bila je sigurno stara 8 mjeseci, a Jozo 10...Max je tada imao isto između 8 i 10mjeseci.
Jel to ima neke veze?


Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #54 u: Svibanj 08, 2007, 00:35:00 prijepodne »
Ima, jer zlatne ribe punu spolnu zrelost dosegnu sa tri godine života. Moje imaju oko godinu dana pa još ništašmrc.. Valjda će biti uskoro
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #55 u: Svibanj 08, 2007, 13:05:00 poslijepodne »
Hvala! Znači, još imam šansi za zlatni podmladak!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #56 u: Svibanj 08, 2007, 15:19:00 poslijepodne »
Oko 8-9 cm mužjak pajčolanac i ženka karasa("odokativno)a ženka(čija su jajašca)5,6 cm...
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #57 u: Svibanj 08, 2007, 15:20:00 poslijepodne »
Za sad 10-12 mladih plivaju i traže hranu,2,3 se još možda uspiju izvući iz ikre...Dosta su brzi i vidi se zdravi
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #58 u: Svibanj 08, 2007, 15:23:00 poslijepodne »
Karasica je bila jako mala kad sam je kupila..i mužjak pajčolanac kad sam ga dobila za rođendan,sad je tri put veći ..u ova 3 mj.koliko je kod mene
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #59 u: Svibanj 08, 2007, 15:24:00 poslijepodne »
Naravno to mu je dužina do vrha zadnje perajei dosta je debeo...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #60 u: Svibanj 09, 2007, 09:56:00 prijepodne »
Što ima s malenima?

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #61 u: Svibanj 12, 2007, 21:04:00 poslijepodne »
Nakon par dana napokon sam tu..14 ih je i jedan mi se čini malo slabiji ,neznam što da radim s njim,drukčija mu je "građa"tijela i kad pliva ne pliva kao drugi..strah me je da nešto ne bude kasnije s njim..ne daj Bože neka deformacija..ali nadam se da neće..Super su ali jako sitni...jedu mrvljenu hranu..uživaju..as ja smišljam gdje ih udomiti kad odrastu...Bit će mi ih žao dati- a morati ću...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #62 u: Svibanj 12, 2007, 21:10:00 poslijepodne »


super! nadajmo se da će biti ok s njima...iako, onaj maleni koji je drukčiji...pazi, zaista bi mogao biti deformiran, to nije čudo kod zlatnih, negdje sam pročitao da ih zna u nekim leglima biti čak 10% deformiranih...uostalom, prati ga, pa ćeš vidjeti...


a za udomljenje sam siguran da ćeš naći im dobar dom, da si u Zagrebu, ja bih bio zainteresiran za barem dva mališana...no...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #63 u: Svibanj 17, 2007, 20:19:00 poslijepodne »
kako si mi?Nažalost sam danima u poslu i evo tek sad navratila...napokon.14 ih je od kojih mi se jedan čini drukčiji...neznam što će biti s njim..Nažalost nemam ih gdje udomiti vjerovao ili ne..Eventualno 2 ribice...Baš šteta...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #64 u: Svibanj 18, 2007, 08:58:00 prijepodne »
Hallo, drago mi je da su maleni dobro...čudno da ih nemaš kamo udomiti...a jesi probala ponuditi u neki dućan za životinje, sad je bar sezona kupovine zlatnih ribica...probaj ih oglasiti na forumima, sigurno će se netko naći zainteresiran tko je iz tvog mjesta ili blizu...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #65 u: Svibanj 22, 2007, 22:27:00 poslijepodne »
Nećeš vjerovati dobila sam nove mlade oko 20 njih jer je pajčolanac sad oplodio i drugu ženku i to karasicu ha haaa
 

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #66 u: Svibanj 23, 2007, 09:23:00 prijepodne »
Moji su se mrijestili u vrtnom jezercu, i to sam ih baš uhvatio na djelu. Ženka pajčolanka i jedno tri - četiri mužjaka karasa. Sada treba vidjeti koliko će ih izaći!
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #67 u: Svibanj 23, 2007, 09:25:00 prijepodne »
Čovječe...pa to je čisti "nemoral".... A i ja imam jednu, sigurno, a možda čak i dvije bebe zlatne, a nemam pojma gdje su bila jajca, i tko su roditelji...ha, a taj nemoral....

Offline Marijana&Vjeko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
    • http://www.akvarij.net
Mužjak karas
« Odgovori #68 u: Svibanj 23, 2007, 13:16:00 poslijepodne »
Čitao sam da je samo problem u prvim danima za mlađ od odraslih zlatica. Ako je ribnjak dovoljno velik i sa dosta bilja i mjesta za skrivanje, mogućnost da preživi veći dio mlađi je veći. Moji lopoči, što mi ih je nabavio dare, su počeli pružati listove i evo već ima jedno 10 komada listova na površini. Po dnu ribnjaka sam postavljao dosta kamenja tako da ikra nije na dohvatu zlatica.
ZADAR

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #69 u: Svibanj 23, 2007, 15:06:00 poslijepodne »
Supe, čestitam na dječici...sad još i da moji mali fantomi prežive...ajme, neće mi bit kraja!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #70 u: Svibanj 27, 2007, 20:44:00 poslijepodne »
Ha hapa to je super babyboom,znači i ti imaš 2 bebača..joj ove naše ribice su preslatke,još im donijela društvo malog karasa sa crnom gornjom perajom i jednom mrljicom,zatim pajčolanku crno zlatnu na mrljice a ima prugu kao da su brkoviprekrasna je,još neznam jel mužjak i pajčolanku s bijelim mrljicama...predivne su zlatice,obožavam ih a oko 50ak malaca lijepo napreduje,12 pajčolankica bebaća i oko30-40 mješanaca od mame karasice i tate pajčolanca.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #71 u: Svibanj 27, 2007, 21:27:00 poslijepodne »


prekrasno....tak bi ih rado vidio....ajd, ako stigneš i imaš prilike, poslikaj ih malo...


moji se mališe skrivaju, ne vidim ih dva dana, ali su u kugli u kojoj je more biljaka....tak da čekam da malo narastu (ako prežive), i onda idu u lijepi akvarijić....



Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Mužjak karas
« Odgovori #72 u: Lipanj 09, 2007, 21:41:00 poslijepodne »
Napokon sam tu,nakon dva tjedna...Malaca je sad oko 25..jako su još mali a vidim ti imaš već veliku bebačicu?Super je ali vidim ima repić kao karasica?Hmm...zanimljivo-zar Andariel nije pajčolanka?Baš me zanima babyboom da li imaš karasa u akvariju?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mužjak karas
« Odgovori #73 u: Lipanj 13, 2007, 13:25:00 poslijepodne »


Bog, sad tek vidjeh ovaj post...


Andariel je prelijepa bijela karasica, ima "muža" Jozu, isto bijelog karasa i pokćerku Galadriel, bijelu karasicu... A pajčolanke (ispale cure) su Frodo i Bilbo... By the way, u tom akvariju imam teleskopicu, karase i pajčolanke, a jedino dokazano muško je Jozo...grof od Vrbana...


Malena beba je izgleda karasić, i izgleda da će biti potpuno bijela (iako se pojavljuju i neke flekice, ali Jozo je bio šareni, pa pobijelio)... Ma nek bude ljubičasta...samo da bude zdrava i velika...

Offline Ssanja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Mužjak karas
« Odgovori #74 u: Lipanj 22, 2007, 16:18:00 poslijepodne »


Citat: Vikingica
kako si mi?Nažalost sam danima u poslu i evo tek sad navratila...napokon.14 ih je od kojih mi se jedan čini drukčiji...neznam što će biti s njim..Nažalost nemam ih gdje udomiti vjerovao ili ne..Eventualno 2 ribice...Baš šteta...



Lijep pozdrav,


ukoliko još razmišljaš o udomljavanju ribica kad im postane tijesno, nudim im smještaj u mom vrtno jezercu. Prošle godine su mi se izmrijestili koi šarani, i znaš kako se kaže - gdje čeljad nije bijesna...
mo´š kak ´oš