Svibanj 09, 2024, 01:21:34 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Algex  (Posjeta: 1545 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Algex
« u: Siječanj 01, 2007, 19:29:00 poslijepodne »


Algex- protiv algi u slatkovodnom akvariju


ARAMI akvaristika d.o.o. 63203 Strmec 47


ALGEX sprečava rastenje neželjenih vrsti algi u akvariju.U propisanoj koncentraciji nije otrovan za ribe i više biljke , ali može biti otrovan za neke vrste puževa.


kako se obicno u vecim drustvima i medu nepoznatim ljudima uvijek sazna nesto novo tako je dosla tema akvariji i naravno nakon ljepih i one manje ljepe problemi i spomenem da imam problem jedino s puzevima i covjek mi kaze da je on s time rijesio se puzeva u svom akvariju a nakon toga nikada vise nije imao problema s nekom algom.


jeli to mozda neko isprobo i znali mozda nesto o tome i gdje se moze kupiti jer on je ima duze vrijeme
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Algex
« Odgovori #1 u: Siječanj 01, 2007, 19:48:00 poslijepodne »
Sredstva protiv algi ili protiv puževa su otrovi i većina ekipe ovdje ima negativan stav prema ovakvom načinu borbe protiv algi ili puževa. Ali, da takva sredstva mogu biti efikasna - i to je istina. Samo treba pripaziti da ne stradaju biljke ili ribe. Najčešće stradavaju organizmi koji se nalaze pri podlozi (dakle i ribe dna). Moram priznati da ponekad razmišljamo upotrijebiti neko sredstvo protiv puževa, jer ih u nekim akvarijima ne možemo baš kontrolirati... Do sad smo se suzdržavali.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Algex
« Odgovori #2 u: Siječanj 01, 2007, 20:31:00 poslijepodne »
Pa ja nemem problema s puzevima ali alge me muce i muce tak da i ja trzim neko rijesenje kaj mislite da je ovo dobro??
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Algex
« Odgovori #3 u: Siječanj 01, 2007, 21:59:00 poslijepodne »


dosta dugo vodim borbu s puzevima cak sam i bottie imao ali uvijek se vracaju zato bi neko ozbiljno rijesenje tako da bi mozda probao ovo ali jedina stvar sto me muci je to sto su mi u akvariju diskusi pa me je strah da oni nestradaju


i da moram negdje pronaci taj algex
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline ribic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški  
Algex
« Odgovori #4 u: Siječanj 01, 2007, 22:33:00 poslijepodne »
ja bi samo napisa iz svog ne prevelikog iskustva da sam prije dok sam ima akvarij koristija neki pulzeoks tako je nešto pisalo na nekom jeziku ne sićam se dobro uglavnom prije kad bi ubacija biljku odjednom miljun puža a kad sam ovo kupija potopija bi biljke u otopinu ovoga zatim u otopinu hipermangana i tada nijednog puža

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Algex
« Odgovori #5 u: Siječanj 01, 2007, 23:14:00 poslijepodne »


ja sam iskušao limnacid-sredstvo protiv puževa, iako sam protiv kemije u aq.


 i mogu reči da savršeno djeluje i nije naštetio ni ribama ni bilju. a puževe je pobio, sve do jednog. jedino se mora pazit da se radi po uputama.


piše da se treba promjenit 1/3 vode i onda stavit limnacid itd.


prvi put sam napravio tako i sve 5, nakon nekog vremena sam opet unio puževe s biljem, i opet koristio limnacid. nisam promjenio vodu kako piše, pa nije djelovao 100 %, tj. nije pobio sve puževe, ali ipak je koristan.
skype: kosuta-pu

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Algex
« Odgovori #6 u: Siječanj 02, 2007, 15:52:00 poslijepodne »


na uputam pise da se poslje treci dan nakon primjene promjeni pola vode , nisam ni ja ljubitelj kemije ali me puževi stvarno ljute
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.