Travanj 16, 2024, 10:15:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Fotografiranje akvarija  (Posjeta: 25917 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan84

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Velika Gorica
  • samo ribe i auti
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #50 u: Studeni 25, 2004, 09:31:00 prijepodne »
Citat: moto
nek ostane na tome tako da si ostavimo prostora da popijemo
koju pivu na kojem od mitinga pa izme?u riba ubacimo koju o fotografiji




ne bi vjerovo al oboje smo u pravu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






...:heart: je uvijek u pravu!              
P: 300L malawi s postoljem
Velika Gorica

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #51 u: Studeni 25, 2004, 16:03:00 poslijepodne »
Tak'treba deeki !!!
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline AnteK

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #52 u: Prosinac 09, 2004, 14:21:00 poslijepodne »


O fotografiji se moze razglabati kao i o Akvaristici. Naravno da oko fotografiranja postoji nekoliko stvari koje nije tesko nauciti a iste su od velike pomoci, sad se necu praviti pametan, nego se nudim da cu kolegama akvaristima rado slikati akvarij, naravno besplatno.
 

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #53 u: Prosinac 09, 2004, 15:12:00 poslijepodne »


Vidim da je tema mozda malo stara. Ipak, imam se potrebu izrazit


Imam Canon Powershot A85 s 3x optickim, do ISO400, relativno neprecizan manualan focus (ili sam ja neprecizna ) i 4 mega pixela. Fotic je malo bolji od idiota (s iznimkom da se moze sve manualno namjestiti sto je veliki +) iradi dobre slike riba. Kosta malo vise od 2000 kn, kako gdje. Za slikanje ribica ne treba nista bolje od toga, a moze losije.


Eto
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #54 u: Prosinac 10, 2004, 09:39:00 prijepodne »
Max....i kompanija...sve stoji kaj ste tu naprieali....Ali jednostavno postoje razlieiti ljudi sa razlieitim potrebama......zato i postoji razlika izme?u doooobre i dobre fotografije.....A ono sa minoltama i zenitima se slažem...ali tehnologija jednostavno ide naprijed...a dok "klasianu" fotografiju od 9 na gore pixa stavite na scanner......kvaliteta pada onoliko koliko  pixa scanner ima...pa to onada sve pada u vodu. Ja isto jako volim mehanieke fotiae i imam  ih što je naj važnije ......ali moram priznati da sam se preporodio od kad imam Z1 Konicu minoltu! Slikam, zumiram, fokusiram, blicam .....mogu poštelati stvari koje na meh. fotiau ne mogu.......deeki moji prihvatite tehnologiju....ne boli ništa osim ?epa!    Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #55 u: Prosinac 10, 2004, 16:12:00 poslijepodne »
Sta je Fauna? Znojis se, trebas kupit fotic a neznas koji ces? Tocno znam kako ti je. Tako je i meni bilo prije godinu dana. Kupio sam Canona PS 400 i zbilja je super.
Mislim da trbas malo pogledat kakve slike izgledaju od razlicitih fotica( probaj kod tvog lokalnog fotografa).
 Evo ti jedan link gdje mozes vidjeti testove raznih fotica.

.link

Inace meni moj Fotic radi bolje slike od Nikona i Fujia.
Njih imaju buraz i frend i oni sami priznaju .
 

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #56 u: Prosinac 10, 2004, 19:58:00 poslijepodne »


Citat: sax
...Sta je Fauna? Znojis se, trebas kupit fotic a neznas koji ces?



 Tacno tako


 Znas kako ,ne bih previse da ulazem jer jos nisam neki veliki poznavalac digitalne fotografije a isto tako ne bih nesto sto necu moci lepo i kvalitetnoda fotografisem... Ma ,vidis da sam sludjen totalno da ne znam ni sam sta cu...


 Ima nesto sto su mi prijatelji dali preporuke ali toliko se razilaze u nekim misljenjima da su i mene zbunili.


 Evo recimo Moto mi preporucuje aparatKonica Minolta DiMAGE Z10a kada sam se pohvalio kod drugoga prijatelja da sam konacno odabrao pravu stvar, on mi kaze da gresim da je Sony zakon za sve digitalne aparate... Mada ja verijem motou i njegovoj preporuci..


 E sada budi pametan...


 Koliko je sax ,taj tvoj aparat u Danskoj? A koliko bi bio u Nemackoj (imam prijatelja u Nemackoj koji to moze da mi donese)

Offline Profa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 594
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #57 u: Prosinac 10, 2004, 20:28:00 poslijepodne »


S obzirom da mi je nakon akvaristike digitalna fotografija najdraži hobi, osjeaao sam potrebu da se i ja ukljuaim: ja imam Olympus C-750 ultra zoom (4 mp, 10× optieki zoom, super makro opcija - 3 cm, sve manualno) i jako, jako sam zadovoljan. Neke moje fotografije (nevezano uz akvaristiku) su pregledavaliprofesionalni fotografii svi su se složili da taj fotia daje vrhunske slike. Kolko mu je toeno cijena neznam, ali mislim da nije nešto preskupo. Njegova mla?a braea su C-760 (3 mp!!!), C-765 i C-770.


Toplo preporueam
Novi Zagreb

Offline Profa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 594
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #58 u: Prosinac 10, 2004, 20:32:00 poslijepodne »
Novi Zagreb

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #59 u: Prosinac 10, 2004, 20:34:00 poslijepodne »


 Thanks profesore (e bas bi voleo neke komentare za ovaj predlog)


 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #60 u: Prosinac 10, 2004, 21:29:00 poslijepodne »
Fauna nemoj iai u krajnosti z10 j ejako dobar fotia i kažem ti da vjerojatno nikad neaeš iskoristiti sve njegove moguanosti...a sony....baš i se i ne bi složio sa time!!!
....olympus ima jako puno ljudi i svi su zadovoljni sa njim.....ja nisam!   Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Profa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 594
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #61 u: Prosinac 10, 2004, 22:19:00 poslijepodne »
Na ovo što ja Saša napisao ja bih samo još nešto dodao: postoji ogromna razlika izme?u razlieitih modela kod Olympusa. Mju serija digitalaca je prvenstveno namijenjena rekreativcima za fotografiranje obiteljskih okupljanja, izleta i tome sl. To su mali, slatki, lijepi fotiai koji stanu od u džep, NO NISU za ozbiljnije/zahtjevnije fotografiranje. To što imaju 4 i više mp ljude eesto zavara prilikom kupovine. Nasuprot njima je C - ultra zoom serija koja pruža puno, puno više i uopae nije usporediva sa mju serijom. Eto tako ti je to otprilike...
Novi Zagreb

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #62 u: Prosinac 10, 2004, 22:51:00 poslijepodne »
To koliko kosta to ti je na zapadu jako relativno. Vazno je da ga kupis na nekoj akciji. Ja sam svoj kupio na sajmu tehnike i dobio sam ga za 3700 kuna tada mu je cjena u ducanu bila oko4200-4300 kuna. to je bilo odprilike prije godinu dana (14 mjeseci). Danas je izasao novi model Ixus 430 koji mozes kupit za 2400 kuna. Kao sto vidis cjene jako padaju. Zato ti kazem da se drzis dalje od noname firmi jer mozes kupit i dobar aparat za relativno malo love. To koliko kosta u svabiji to se moras raspitat kod tvojih prijatelja  i naravno koliko se njima da trazit povoljna cijena.
Sto se tice Dimage, neznam nije moj tip aparata. Vise volim da aparat mogu stavit u dzep kao mobil a ne da mi je fotic kao video kamera. Stavis ga oko vrata i onda ti utrne vrat nakon dva sata kad ides na izlet.   Dobro malo pretjerujem ali kuzis sta je pisac htio reci.
Sto se sonya tice (namjerno sam ga napisao sa malim slovom) mislim da su poceli proizvodit proizvode nize klase. Vise ga ne drzim za sta je prije glasio. Ali to je djelom zbog toga sto i trziste postaje takvo a i tehnologija napreduje. Ono sto je danas dobro za pet godina je totalno smece. Evo neki dan sam citao da bi sljedece godine trebali izbacit mobile sa 4 M pixla. Znaci moj fotic nabijen u telefon a mozda nabiju jos i navigaciju u njega.
I na kraju da ti dodam sto je meni mana kod mog fotica Ali me to u stvari toliko ni ne smeta jer se da ispravit na kompu. Crvene oci. Kad slikam kcerku oci joj ispadaju totalno crvene(ne uvjek ali cesto) pa to moram poslje redigirat na kompu(naravno to je samo kada slikam sa blicom). I nemoze se spojit extra blic ali to je normalno za takve male fotice(neznam dali ti je to potrebno)
 

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #63 u: Prosinac 12, 2004, 00:46:00 prijepodne »


pogledajte s eim majstori fotografiraju svoje akvarijske uradke...VELIKI FORMAT, film 9x12 pa i više..... i sve ae biti jasno (ujedno jako dobar site za pogledati)


http://www.zen-it.com/nico/aqua/amano/
Vraćam se odmah - Godot

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #64 u: Prosinac 12, 2004, 00:53:00 prijepodne »
 Moto,.. kada sve sagledam ,promuckam malo glavu ,vidim da ono sto si mi predlozio sasvim odgovara mojim zahtevima i mogucnostima.

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #65 u: Prosinac 12, 2004, 01:19:00 prijepodne »


neeeš pogriješti s tim aparatom i pusti sve filozofije oko toga, samo kupi i rokaj....
Vraćam se odmah - Godot

Offline Veky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Bjelovar
  • Tetec 'z B'elovara
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #66 u: Siječanj 26, 2005, 08:52:00 prijepodne »
Vidim da ste svi odlutali od osnovne teme i uglavnom razglabate o razlikama i cijenama fotiaa. Ja bih pokušao napomenuti par detalja iz svojeg fotoamaterskog iskustva.

- akvarij snimajte u mraku, samo uz njegovo unutarnje osvjetljenje.
- fotia mora biti uevršaen na stalku.
- uzdužna os objektiva mora biti po 90° u odnosu na staklo
- koristite sjenilo objektiva za ozbjegavanje lomova i upadnog svjetla.
- odaberite što višu ISO vrijednost no zapamtite da se kod veaine današnjih fotiaa (osobito 8mpix) izuzev dSLR-ovam javlja ružan šum vea na ISO400. Veaa iso osjetljivost omoguauje utjecaj na druge bitne elemente fotografije koji vam postaju jak adut.
- pokušajte zadržati što manji otvor zaslona (blenda) zbog što veae dubinske oštrine, a da pri tom ribice ne postanu "razmazane" po fotki.
- nastojte snimati u RAW zapisu jer je jedino iz njega kasnije moguae korigirati temperaturu boje, pod ili nad eksponiranu fotku itd.
- makro pokušajte snimati na maksimalnoj udaljenosti uz srednji zoom, razlog je tako?er dubinska oštrina.
- izoštravajte rueno ukoliko nemate dovoljno inteligentan fotia. Razlog je što ae veaina fotiaa izoštriti na staklo a ne na ribe i sadržaj u akvariju.


Nadalje:

Rezolucija aparata uvjetuje finije detalje slike ili veai format slike na istoj rezoluciji tiska. Veaina fotiaa posjeduje macro mod. Macro mod je rad objektivom eija je minimalna udaljenost predmeta ispod 50 cm. Obieno se kreae u rasponu od 50 - 20cm. Uz to postoji i supermacro koji izoštrava na samo 2 - 5 cm i kod njega je uglavnom zoom zakljuean.

Ovo sve vrijedi ukoliko imate fotia s kakvim-takvim manualnim podešavanjima, a ovo bi bila neka minimalna pravila snimanja akvarija. Naravno da možete napraviti jako dobru fotku jeftinim fotiaem i onako - slueajno no to je jednako metodi da ph mjerite tako da prst umoeite u vodu a potom stavite u usta i zakljueite po tome koji je ph.


Eh, da... ekspozicija je vrijeme trajanja osvjetljavanja medija bilo da se radi o filmu ili o eipu. Što je veaa ekspozicija time na medij dulje upada svijetlo. Dakle - tamnija scena - dulja ekspozicija. Ekspozicija je povezana i uz fokalnu duljinu objektiva i zbog toga se teleobjektivom (100mm na više) iznad odre?enih ekspozicija  ne slika iz ruke nego sa stativa. ima toga još no ipak je ovo akvaristika a ne foto forum.
Ako kome mogu pomoai - pitajte, možda mogu pomoai.
Kompliciram po kućama na komplicirani način.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #67 u: Siječanj 26, 2005, 10:02:00 prijepodne »
vau....ovo je definitivno opširan, pouean i koristan odgovor...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #68 u: Siječanj 26, 2005, 10:24:00 prijepodne »
Ma trebao bi biti nekakav clanak (na naslovnoj stranici) tipa ovog gornjeg posta. Ako vec ima, sorry na primjedbi!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #69 u: Siječanj 26, 2005, 10:36:00 prijepodne »
Veky svaka east.....ili si puko od prijašnjih postova....ili si stavrno vrijedan maladia....muško si zar ne?  
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #70 u: Siječanj 26, 2005, 11:27:00 prijepodne »


 Bravo Veky


 Sve je super jasno, osim jedne recenice ali nemoj mi zameriti ja sam bas ono... pravi pocetnik za fotografisanje.


Citat: Veky
...- koristite sjenilo objektiva za ozbjegavanje lomova i upadnog svjetla.



 Kakvo je to sjenilo?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #71 u: Siječanj 26, 2005, 12:03:00 poslijepodne »
Pa za objektiv ...to je ono što se stavi na vrh ili ti poeetak objektiva......
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #72 u: Siječanj 26, 2005, 12:11:00 poslijepodne »
a..haaa..Ok.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #73 u: Siječanj 26, 2005, 12:14:00 poslijepodne »
no dobro gle

https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Veky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Bjelovar
  • Tetec 'z B'elovara
Fotografiranje akvarija
« Odgovori #74 u: Siječanj 26, 2005, 12:14:00 poslijepodne »
Sjenilo objektiva ti je ono "krunasto eudo" koje neki fotiai imaju na ovjektivu. Pogledaj malo na TV foto reportere na pressicama i vidjet aeš da veaina na objektivima ima nekakve šiljaste nastavke. To je sjenilo objektiva i ono umanjuje razne refleksije i dodatne lomove svjetla koje u objektiv upada sa raznih strana.

Evo, ako skupim malo vremena mogao bih napisati neki elanak. A možda i napraviti pokoji elanak. Samo što me je sram snimati moje eudo od akvarija jer je zrel za generalku, a kako vidim i prelijepljivanje.
Kompliciram po kućama na komplicirani način.