Svibanj 08, 2024, 13:05:10 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: easy-life ffm  (Posjeta: 20909 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #50 u: Studeni 22, 2009, 20:01:09 poslijepodne »
neda mi se tvrdit pozitivne strane niti podržavat korištenje FFMa ja sam se uvjerio,meni je dobro i korisno i ne troši mi se brzo! sipam svaki tjedan kad mjenjam vodu...navečer...

aqua safe mi stoji.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #51 u: Studeni 22, 2009, 20:02:25 poslijepodne »
ma znao sam ja da je to ko i izi karbo.  :rolleyes: vanzemaljski čudotvorni proizvod s kojim se nijedan drugi nemre mjerit.  :klap:  to je ko lijek, lijek nad lijekovima, akvaristika bez njega,, ko da je nema...  , a u stvari nije lije, nego čudo.. :D

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #52 u: Studeni 22, 2009, 20:05:54 poslijepodne »
da se i ja ubacim  :D

ja koristim ffm prvi vikend u mejsecu, tj. kad idem mijenjati vodu. Tjedno mijenjam 40l vode u akvariju od 125l.
Dakle sipam u 100l vode kolko je u akvariju, jednu dozu toga i ne gnojim do drugi dan ujutro! Tada šibnem tjednu dozu makro elemenata i dvaki dan kroz tjedan dozu EC i mikroelemenata. To je moj nacin!

a za pripremu vode korisitm JBL biotop. Kupio sam jednom za probu tetru aqua safe- same shit :D I vratio se na JBL zato jer je JBL jeftiniji nesto po ml, a cca skoro duplo vise se trosi tetra, tako da nije potrebna dodatna racunanica za istu stvar...

Moja preporuka je jbl biotop i ffm jednom mjesecno, ali to sam ja  :D
iskreno posto ffm je tako univerzalan i izmedju ostalog uklanja clor moze se korisiti i umjesto preparata samo za izmjenu vode, ako se ne varam!! i naravno onda se stavlja kolicina one vode koju se mijenja, a usput drugi sastojci ce malo i ostale stvari poboljsati..

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #53 u: Studeni 22, 2009, 20:34:46 poslijepodne »
Ne želim nikoga pobijati(kao ni reklamirati) ali FFM se ne može stavljati u isti koš sa večinom sredstava za pripremu vode.
Biljni ili bakteriološki pripravci su OK do jedne granice, a FFM je mineralno sredstvo koje upija nitrate (apsorbira) pa ga možeš koristiti kao dodatnu filtraciju, a imam se prilike uvjeriti i u učinak Easy Carbo gnojiva u biljnom akvariju (koji ne koristi CO2 ni u kojem obliku).
FFM je naročito dobro imati pri ruci kada kopaš po dnu jer te riješi nitrata koje si podigao iz podloge. Vrlo lagano se možete uvjeriti mjerenjem nitrata nakon "usisavanja" dna ili premještanja biljaka. Bakterijska sredstva (Nitrivec, Cycle i druga)  funkcioniraju, ali su za takve slučajeve prespora da bi spasila ribe ;)
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #54 u: Studeni 22, 2009, 21:09:17 poslijepodne »
ako se dobro sjecam u zoo vilija ne koristite co2 u onom velikom nego samo EC i pogledaj rezultate.
danas sam kupio FFM ,ulio dozu,voda je bila mutna pola sata i razbistrila se,poslije sam primjetio da su koze pocele letat okolo,tj muzjaci jer su zenke ocito pustile feromone,dotad 2-3 dana nije ni jedan mrdnuo
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #55 u: Studeni 22, 2009, 21:18:56 poslijepodne »
FFM i klasični deklorinatori nisu isti preparat niti su iste supstance unutra. Zar nema ni osnovnog znanja o deklorinatorima tipa aquasafe, safe plus... whatever? Svi standardni deklorinatori koriste Thiosulfate ili hydroxymethanesulfonate , zadnjeg koristi tetra u kombinaciji sa ostalim kemikalijama, tetra aquasafe koristi Sodium hydroxymethane sulfinate, polyvinyl pyrrolidones te organske koloide i kelatore koji neutraliziraju teške metale a koji su inače dostupni u klasičnom slatkovodnom akvariju u ogromnim količinama i bez dodavanja. Sodium hydroxymethane sulfinate kojeg koristi tetra je inače patentirani proizvod Kordon firme iz USA koji je u opticaju valjda zadnjih 30-tak godina te tetra u biti prodaje, kao i svi ostali proizvođači deklorinatora isti proizvod samo u drugacijem pakiranju. Dakle svi deklorinatori su ili Thiosulfati ili Hydroxymethanesulfonati, to što se zovu drugačije (sera, tetra, jbl, hagen.... ) nema veze, takoder ostali proizvođači stavljaju različite ili iste organske koloide i kelatore (po meni nepotrebno) i onda na racun tih jeftinih organskih spojeva napišu skida teške metale i slične gluposti.

Tu je potencijalna opasnost upotrebe Tetra Aquasafe i sličnih proizvoda : http://whatsinproducts.com/information.php?brandNo=20-012-002&PHPSESSID=9ca0ca3068486a9c4868382538ab82c8 i sam proizvod je puno puno opasniji od FFM pošto sadrži formaldehid, FFM je potpuno bezopasan i siguran te ne sadrži Thiosulfate, hydroxymethanesulfonate, formaldehide, organske koloide, kelatore.... niti se uopće ta 2 artikla mogu uspoređivati po kvaliteti. Inače se deklorinatori izrađeni od Thiosulfata ili hydroxymethanesulfonata u USa prodaju za bagatelu, i to vrlo kvalitetni, za dekloriranje oko 30-tak kuna za tretiranje par tisuća litara, ne znam kako idu cijene tih preparata kod nas.



 

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #56 u: Studeni 22, 2009, 21:21:33 poslijepodne »
ako se dobro sjecam u zoo vilija ne koristite co2 u onom velikom nego samo EC i pogledaj rezultate.
danas sam kupio FFM ,ulio dozu,voda je bila mutna pola sata i razbistrila se,poslije sam primjetio da su koze pocele letat okolo,tj muzjaci jer su zenke ocito pustile feromone,dotad 2-3 dana nije ni jedan mrdnuo

Ima li koji dobrovoljac da se proba podaprat sa FFM? Mozda je primjena u akvaristici ustvari manje vazna

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #57 u: Studeni 22, 2009, 21:31:46 poslijepodne »
ima na tom linku ffm? ne nalazim niš od ničeg drugog...

to meni liči ne neke droge.  :D


Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #58 u: Studeni 22, 2009, 21:36:22 poslijepodne »
ako se dobro sjecam u zoo vilija ne koristite co2 u onom velikom nego samo EC i pogledaj rezultate.
danas sam kupio FFM ,ulio dozu,voda je bila mutna pola sata i razbistrila se,poslije sam primjetio da su koze pocele letat okolo,tj muzjaci jer su zenke ocito pustile feromone,dotad 2-3 dana nije ni jedan mrdnuo

Ima li koji dobrovoljac da se proba podaprat sa FFM? Mozda je primjena u akvaristici ustvari manje vazna
:D
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #59 u: Studeni 22, 2009, 22:07:55 poslijepodne »
ako se dobro sjecam u zoo vilija ne koristite co2 u onom velikom nego samo EC i pogledaj rezultate.
danas sam kupio FFM ,ulio dozu,voda je bila mutna pola sata i razbistrila se,poslije sam primjetio da su koze pocele letat okolo,tj muzjaci jer su zenke ocito pustile feromone,dotad 2-3 dana nije ni jedan mrdnuo
to je to! da imaš babaulti idio bi koja j dobra kvaliteta vode poslije FFM po tim kozicama odmah znaš! automatski imaju čistu prugu na leđima odličnih boja..e da...i počnu se odmah kresat... :D

neki dan sam bio posvađan sa ženom pa mi nije rekla da je voda mutna..pa sam ja tak pio cijeli dan i čak mjenjao vodu lol i stvarno..promjenim vodu...ono mutna voda...wtf?! ma reko to je od ovog što sam sad čeprko po dnu...
usu ffm to se zabjelilo bokte dragi! do sutra u podne se nije razbistrilo...i tek mi je onda rekla..e da! rekli su da ne valja voda a i vidio si sa nije za piće     :o :o :o X-( X-( X-( X-(

NO SVE JE OK! živio FFM 8)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #60 u: Studeni 22, 2009, 23:42:37 poslijepodne »
je,a znas da ne valja piti vodu sa spine poslije kise,bude mutna i puna tko zna kakvih gamadi.e babulti su dobri pokazatelji kvalitete vode,kad im je lose pocrvene
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline madox

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Easylifea FFM
« Odgovori #61 u: Veljača 02, 2010, 22:38:15 poslijepodne »
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post, stavio sam ga u bolesti jer mi se cini da se ovo u ovoj temi najcesce spominje...pa da pitam; svi spominju u svakojakim preporukama ovaj preparat pa me zanima sto je to i sto je najbitnije sto on u sebi sadrzi da je tako ucinkovit, u opisu na internetu stoji
•100 % prirodan i siguran proizvod
•Ne sadrži kemikalije, bakterije ili druge organske dodatke
•Vrlo efektivan u slatkim i morskim sistemima, vrtnim jezercima i paludarijumima
•Riješava mnoge probleme, česte i rijetke
•Široki spektar djelovanja
•Ima desetke vrlo jakih efekata
Nema bakterija ni kemikalija, a sto onda sadrzi i na kojem principu radi, nisam to pronasao, pa ako netko zna neka napise???

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #62 u: Veljača 02, 2010, 22:51:27 poslijepodne »
pa sadrži mrvljeni zeolit u sebi koji uklanja amonijak i ubija nitite i nitrate, meni je voda odkada ga koristim još bistrija i čini mi se da mi ribe imaju jaču boju
Virovitica - Brezovica

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #63 u: Veljača 07, 2010, 15:33:35 poslijepodne »
ok, ali član madox je pitao isto što i mene zanima: što je taj FFM odnosno od čega se sastoji ako se ne sastoji od ničega??? nema kemikalija, nema ovo, nema ono....pa što to on onda ima???

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #64 u: Veljača 07, 2010, 15:48:56 poslijepodne »
ok, ali član madox je pitao isto što i mene zanima: što je taj FFM odnosno od čega se sastoji ako se ne sastoji od ničega??? nema kemikalija, nema ovo, nema ono....pa što to on onda ima???
A šta se vi zamarate od ćega se sastoji ako 80 % foruma kaže da je to dobro, onda je dobro
Virovitica - Brezovica

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #65 u: Veljača 07, 2010, 15:55:11 poslijepodne »
Pa osnovni sastojak mu je prasina vulkanskog zeolita, a vjerojatno pomjesan sa cistom H2O i eto ga proizvod zvan FFM.

Inace vulkanski zeolit se upotrebljava godinama u raznim filtracijama jer jako dobro absorbira amonijak i stetne spojeve, ali se netko sjetio napravit u tekucem stanju radi lakseg doziranja u akavrij i to dobro unovcio.
Prije desetak godina kad sam drzao kornjace sam koristio zeolit u krutom stanju kao kamencici, a sad eto ima FFM, Clynol i slicni proizvodi ciji je osnovni sastojak mrvljeni zeolit.

Cak ima za kupiti proizvod za ljudsku upotrebu za ciscenje organizma koji se pije, a jako podsjeca na FFM i osnovni sastojak mu je vulkanski zeolit.

Offline nautilu007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Baden-Baden / Njemačka
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #66 u: Veljača 08, 2010, 15:45:19 poslijepodne »
Pa osnovni sastojak mu je prasina vulkanskog zeolita, a vjerojatno pomjesan sa cistom H2O i eto ga proizvod zvan FFM.

Inace vulkanski zeolit se upotrebljava godinama u raznim filtracijama jer jako dobro absorbira amonijak i stetne spojeve, ali se netko sjetio napravit u tekucem stanju radi lakseg doziranja u akavrij i to dobro unovcio.
Prije desetak godina kad sam drzao kornjace sam koristio zeolit u krutom stanju kao kamencici, a sad eto ima FFM, Clynol i slicni proizvodi ciji je osnovni sastojak mrvljeni zeolit.

Cak ima za kupiti proizvod za ljudsku upotrebu za ciscenje organizma koji se pije, a jako podsjeca na FFM i osnovni sastojak mu je vulkanski zeolit.

a gdje ima kupiti u hrvatskoj ili cak zagrebu vulkanski zeolit? kazes da dolazi u krutom stanju (kamencici) jel ga se smije stavljati u filter?

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #67 u: Veljača 08, 2010, 15:55:40 poslijepodne »
mislim da ga eheim pakira u kutije kao filter medij. a dućani ziher imaju. ja sam kupio fff i mogu reć da je to čudo svjesko.


edit: ima zeolita ko u priči po dućanima. svaka firma ga pakira i prodaje.  ;)
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2010, 20:38:24 poslijepodne od aquabot »

Offline Phar-lap

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Kaštela - Dalmacija
  • Tako lako ih je voljeti !!!
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #68 u: Ožujak 04, 2010, 21:05:40 poslijepodne »
Koliko ste ga nafalili, meni je došlo da ga uspem sebu i čašu  :D :D
Nego meni treba inf. du i Splitu i okolici ga ima kupit ?????
Di i kako ga nabavljate, ja sam tražila po zoo hobyima i blido su me gledali, nisu ni čuli za tu marku, a na netu nije dostupan, a meni treba-jučer  X-( !  Pomagajte
Kaštela - Dalmacija

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #69 u: Ožujak 04, 2010, 21:22:44 poslijepodne »
du i Splitu?neam pojma u Dalmaciji ali u Dubrovniku ga nema.Valjda ga nikad nece ni bit(mi smo totalno ne razvijeni sto se tice akvaristike).Ja to dovlacim ili iz Zagreba ili Osijeka.
Net?elegance reef?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #70 u: Ožujak 04, 2010, 21:30:56 poslijepodne »
ER ga salje bez problema ako ga ima a mislim da ga ima...20kn postarina :up:
Faber pst nemoj nas sramotit :rolleyes:,ma Dubrovnik je ljudi procvao u zadnje vrijeme sto se akvaristike tice.... :roll:

ER-mozes se ulogirat i kreirat svoju kosaricu iliti racun....momak odgovara na mail u normalnom roku,sve 5 za butigu :up:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline Phar-lap

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Kaštela - Dalmacija
  • Tako lako ih je voljeti !!!
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #71 u: Ožujak 04, 2010, 22:05:16 poslijepodne »
jesam ja smotana ili ? Ispod svakog pakiranja piše da trenutno nije dostupno ?!
Kaštela - Dalmacija

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #72 u: Ožujak 05, 2010, 08:09:24 prijepodne »
pošalji im upit mailom...odgovaraju u roku odmah ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Phar-lap

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Kaštela - Dalmacija
  • Tako lako ih je voljeti !!!
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #73 u: Ožujak 05, 2010, 14:07:11 poslijepodne »
prije dava sata poslala upit, odgovora nema  -?
Kaštela - Dalmacija

Offline miso710

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Split - Osijek - Antunovac
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #74 u: Ožujak 05, 2010, 14:12:05 poslijepodne »
prije dava sata poslala upit, odgovora nema  -?

Ja idem za Split sljedeći tjedan pa mogu uzeti kod nas i ponijeti Vam ......