Ožujak 29, 2024, 02:15:33 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno  (Posjeta: 11340 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #75 u: Kolovoz 10, 2007, 18:39:00 poslijepodne »
Zašto stakleni kamenčići štete ribama ?Ako stavim biljke i dno neću moći izljevati vodu..Gle...ovo je najjednostavnija vrsta akvarija,1 8 l ,3 ribice,stakleni kamenčići tako da ga mogu lako prati i dizati nažalost šljunak ne dolazi u obzir...hvala na savjetu ali ostajem pri ovakvom sastavu. Znam da možda i nije najbolje rješenje ali do sada je funkcioniralo 6 mj. Moja teta ima zlatnu ribicu u nekakvoj staklenoj vrsti kugle malo manje..jadna,moje bar imaju taj plast.akvarij i malo više vode. Nemam pravo bilje već umjetno..tu i tamo im dajem grašak i fishtamin svaki put kad mijenjam vodu..Neznam,jedino da rjeđe mijenjam vodu i to dio nje samo-ne cijelu?Ljeto je pa jadnice stalno plutaju po površini i hvataju zrak pa mi dođe da često mijenjam vodu jer je vjerovatno jako topla zbog vanjske temperature.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #76 u: Kolovoz 10, 2007, 21:37:00 poslijepodne »


Ako već moraš tako, a ne kako ti duda (odlično) savjetuje, onda prije mijenjanja vode, priredi jedan dan vodu koju ćeš im dati i u nju stavi aquasafe, da barem malo posloži kemiju, i stavi bakterijice da im koliko-toliko srede mikrofloru..... A ako nemaš filter, nedostatak zraka možeš nadoknaditi zračnom pumpicom (ne koštaju puno ako su tako malog volumena) koja će onda pravit mjehuriće i bućkati vodu.....


Vidim da voliš svoje ribice, no, moraš im ružiti ono što one trebaju, inače će i dalje biti tuge----zlatne ribice u dobrim uvjetima znaju živjeti i 20 godina, pa i više!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #77 u: Kolovoz 11, 2007, 09:34:00 prijepodne »
Super!Kakvu pumpicu da uzmem za 20 l(razina vode je 18l)?Hoće im to dati dosta kisika?
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #78 u: Kolovoz 11, 2007, 09:36:00 prijepodne »
Znači sera nitrivec da nabavim? Joooj kod nas nema ništa...Ja bih to odmah kupila...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #79 u: Kolovoz 11, 2007, 12:03:00 poslijepodne »


Sera nitrivec i aqusafe obavezno. A kako kaze bebac uzmi zracnu pumpicu i nisu puno na tako malu litrazu. A mozes i pogledati i filter unutarnji od AQUAEL ja imam u karanteni od 20 lit i sasvim mi je ok. On je povoljan ja sam ga platila oko 100 i nesto sitno kuna. Fino ga zakacis na ag staklo s naravno unutarnje strane.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #80 u: Kolovoz 11, 2007, 12:30:00 poslijepodne »


odličan prijedlog, duda,a ima i malih filterića koji su do 35 l, a pumpaju i zrak - negdje između 50 i 60 kn su, mogu se, čini mi se naručiti kod ljubimca preko neta---


[url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=23647&K W=filter[/url]


pogledaj ovaj link - kolegica maedusa ga ima, sjajna stvarčica!


i svakako nabavi aquasafe - to bi moralo biti u svakom dućanu za ribice - ili neki slični pripravak za pripremu vode!

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #81 u: Kolovoz 11, 2007, 18:16:00 poslijepodne »
odlicno bebac da si stavio ovaj link. Pa neka kolegice pogleda, zbilja nije puno love. Kad sam ja kupovala onaj je bio najjeftiniji koji sam napisala. ovako jeftinije nisu imaliTaj moj od 100i neku kunu i mreska vodu tako da nije ni potrebna zracna pumpa. Ali sam ipak stavilakomadove gumene cijevcicei spojila sa pumpom od ovog glavnog aq pa nek se nađe kisika.
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #82 u: Kolovoz 11, 2007, 18:45:00 poslijepodne »
Znači bolje mi je kupiti filter nego tu zračnu pumpu?Što je bolje i kako djeluju?Please recite...e sad..da bar ima ovakav kao s linka što je babyboom dao..u mom gradu nema ništa ...Molim recite da li je bitniji filter ili pumpica za kisik itd...vjerovatno pumpa?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #83 u: Kolovoz 11, 2007, 20:15:00 poslijepodne »
Čuj, ako nemaš filter, onda je idealno odmah riješiti stvar odjednom, dakle, nabaviti filterić koji i rješava aeraciju - dakle, onako kak je duda rekla, da mreška vodu, ili onaj koji sam ti dao link (ili nešto slično). No, ako imaš filter, onda samo nabavi pumpicu, ili ga namjesti tako da mu ispust bude iznad nivoa vode, i neka mreška površinu - to mreškanje dodaje kisik u vodu...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #84 u: Kolovoz 11, 2007, 21:21:00 poslijepodne »
Nemam ni jedno ni drugo..a jooooj kod nas je sve nemoguće naći...Morati ću tražiti negdje drugo i pojma nemam kakav filter itd...1 od 100 posto je da nađem onakav kao na tvom linku nažalost...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #85 u: Kolovoz 11, 2007, 21:32:00 poslijepodne »
stvarno, probaj preko ljubimca, ako već ne možeš "skočiti" do nekog većeg mjesta gdje bi to mogla naći....

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #86 u: Kolovoz 11, 2007, 21:36:00 poslijepodne »
Hvala,već sam gledala danas po tvojoj preporuci,uopće nemaju izbor..nude jedan ili 2 i to neki od 250 kn tako nešto...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #87 u: Kolovoz 11, 2007, 21:40:00 poslijepodne »
sr...nj.... da ne kažem baš sve.... hm - da ti neko iz većeg mjesta proba nabavit?

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #88 u: Kolovoz 11, 2007, 21:48:00 poslijepodne »
Pokušati ću ja otići ovih dana pa nabaviti u neko drugo mjesto,hvala na preporuci...Ha,ha što je značilo ovo "da ne kažem baš sve" ,ha ha?
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #89 u: Kolovoz 12, 2007, 12:30:00 poslijepodne »
znači: "da ne budem prost"---moramo biti fini na forumu, zar ne?

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #90 u: Kolovoz 12, 2007, 16:24:00 poslijepodne »
Meni se čini da ti i jesi fin inače da se ne trebaš pretvarati ...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #91 u: Kolovoz 12, 2007, 23:46:00 poslijepodne »
da....da....da....štono bi neki rekil, iz fine familije ..... al se obezobratziooooooo