Travanj 20, 2024, 05:01:01 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: moje jezerce  (Posjeta: 116565 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: moje jezerce
« Odgovori #150 u: Listopad 29, 2015, 10:36:19 prijepodne »
sruši cijeli vodopad pa sagradi ponovo. msilim da ti je to najjednostvnije jer kad kreneš poostavljati filter tko zna u kojem češ smjeru otići.

travnjak ti je super...al fali ti barem jedan javor da ti sad u jesen podigne bojom. ali pošto sam ja slaba na njih ovo ne uzimaj osobno. ja ih samo pokušavam svima uvaliti u vrt  :D :D :D :D
ono na brajdi je glicinija, tekoma ili vinova loza?


ne znam još za vodopad nikako da se odlučim  možda ga i srušim skroz a  imao sam dva različita  javora ali nisu preživjeli zimu  -?   trenutno radim na ubijanju ove kruške koju stari čuva i jedini način da je uklonim je da sama padne    kad se to desi  tu  će mjesto da zauzme javor   :D a boju dobije ovaj grm desno što se vidi on bude crven  trebaš sebi kupiti jedan haha

bilo je groždje ali mnogo list opada  pa sam  ga izbacio  i prije par dana ubacim tekomu  ako se bude ponašala dobro  ostaje tu  :D

tekoma je super penjačica ali ima jednu veliku manu. korjenje joj je invazivno i snažno i u stanju je dignuti temelje od kuće a mlade sadnice niču i po metar-dva od matične biljke...tak da imaj to u vidu i ak ti se učini da ti počinje stvarati probleme preseli je u neki udaljeniji kutak vrta gdje će jednako lijepo izgledati kada procvijeta :)

ak je ovaj tvoj grmić berberis ( žutika) onda ga imam  :D :D  a imaš i sortu koja je crvena cijele godine  :up:

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #151 u: Listopad 29, 2015, 10:45:01 prijepodne »
ovaj grmić  je Cotoneaster horizontalis , a tekomu imam već duže godina  znam da je korov  teža kategorija  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #152 u: Listopad 31, 2015, 19:07:39 poslijepodne »
neda mi se naći  spužvu za filtera  :D  danas sam gledao  spužve  mislim da oblažu namještaj i sve ostalo sa njima ali sve je to gusto , kažu mi imamo spužve za sve  al za tebe ne  :'(      dali je neko  koristio mljevenu spužvu imaju i toga u prodaji komadići su do 1 cm veličine  ali ima i dosta sitnih  ako je neko koristi  interesuje me dali se začepi lako  ,  to je ova spužva u velikim vrećama
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: moje jezerce
« Odgovori #153 u: Listopad 31, 2015, 19:09:35 poslijepodne »
A radit ce to svoju svrhu ali pranje  ce biti sranje ...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #154 u: Listopad 31, 2015, 19:17:46 poslijepodne »
Mislim da ti je dugoročno isplativije nabaviti pravu filter spužvu nego kemijati sa ovom koju si naveo . Cijena je svugdje paprena ali mislim da ja ta opcija puno bolja  :up:

Offline ritta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Ženski   Lokacija: Đakovo
Odg: moje jezerce
« Odgovori #155 u: Studeni 03, 2015, 17:35:28 poslijepodne »
Ja imam jedan filter s takvom spuzvom. Stavila sam ju u vrecu od krompira tako da se ne rasipa po filteru a i lakse ce pere. (Ne vadim iz vrece dok ju perem). Sto se tice filtracije,voda je kristalno cista. Posto imam dva filter neznam koji je sad zasluzan za to ali ta spuzva pokupi jako puno prljavstine i ne zacepljuje se tako cesto tj.ne mora se cistiti cesto.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #156 u: Studeni 06, 2015, 17:16:16 poslijepodne »
jedan mali apdejt  :D prije par dana sam počeo da sastavljam filter ali nisam nikako mogao da izbušim kacu bez da budem siguran da će to raditi  jer ako mi ti ispusti ne bi funkcionisali kako treba  dobio  bi samo izbušenu kacu  koju više ne mogu upotrjebiti   :D :D  pa sam odlučio da sve to isprobam na manjem filteru , napravio sam jedan ispust  u isto vrijeme odlucim da testiram i  spužvu koja je izrezana na manje komadice i složim to sve i pustim u rad , danas je drugi dan od kako radi i jednostavno nisam mogao više da čekam otvorio sam ispust  i izletilo je par komadića  mulja pritisak je dobar tako da istjera sve , prva kanta koju sam izvukao je bila najprljavija ali nisam se sjetio da slikam , drugu sam slikao i evo kako izgleda


treće ispuštanje sam snimio i tu je najmanje prljave vode ,  filter je samo dva dana radio tako da i nisam očekivao  da izbacuje blato i sl.  ali eto  bar znam da funkcioniše  pa mogu nastaviti sa radovima  , evo i link za video ako nekoga zanima

« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2015, 17:19:58 poslijepodne od melek »
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #157 u: Studeni 06, 2015, 18:31:14 poslijepodne »
Prvo jedna kritika na filmić , nisi snimao do kraja a ja znam zašto nisi jer sam i sam imao takav problem kod pražnjenja svojeg filtera . Kad bi htio zatvorit izlaz vode sa pripadajućim čepom nastao bi kaos i sav bi se pošpricao . Zato sam ugradio ventil i sada nemam takvih poteškoća . Drago mi je ćuti da ti za sada sve ide po planu  :up:

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #158 u: Studeni 06, 2015, 18:43:46 poslijepodne »
kad bi pustio do kraja da se isprazni filter ne bi bilo toliko pritiska na ovaj izlaz  , tj izlazilo bi samo ono što pumpa ubacuje u filter , može se vidjeti da lagano opada jacina  tog mlaza , tako da na kraju kad se isprazni nema nekog prskanja prilikom zatvaranja , naravno da se rasipa voda i ovo je samo  testiranje nije mi se dalo  tražiti ventil i sl. ali  bit će 100 % jer neću  da se ni malo rasipa tu   :D   a nisma snimao dalje jer mi se kanta napunila  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #159 u: Studeni 12, 2015, 18:01:29 poslijepodne »
danas je bio divan dan za rušiti  :D










sad čekam da  se pojavi neko od komšija sa pitanjima pa da zajedno uklonimo ploču  na kojoj je bio  vodopad   :D :D :D

Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: moje jezerce
« Odgovori #160 u: Studeni 12, 2015, 23:40:06 poslijepodne »
Rasturio ga  :o :D

Al moram priznati da mi na zadnjoj slici bas lijepo izgleda... Smirujuce
Jel ne mozes malo promjeniti koncepciju pa ukopati filter i nesto iskemijati da dobijes neki nizi vodopad?

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #161 u: Studeni 12, 2015, 23:53:10 poslijepodne »
Rasturio ga  :o :D

Al moram priznati da mi na zadnjoj slici bas lijepo izgleda... Smirujuce
Jel ne mozes malo promjeniti koncepciju pa ukopati filter i nesto iskemijati da dobijes neki nizi vodopad?

trenutno sad  tražim majstora koji se bavi iskljucivo bušenjem i rezanjem betona , prije par godina nam je rezao  betonske zidove u garaži   i  ako ga nadjem najvjerovatnije da ću bušiti  jezero, provući cjev do dna i filter će mi biti ukopan , nešto kao bottom drain samo  cjev bi bila u jezeru a ne ispod jezera i  mnogo niži vodopad ću imati , to mi je trenutno u planu ako se nebude dodatno zakomplikovalo  :D

Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #162 u: Studeni 13, 2015, 17:30:48 poslijepodne »


ovdje gdje je crveni krug tu bi trebala da bude cjev

Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #163 u: Studeni 13, 2015, 18:11:33 poslijepodne »
Ribe su u plasteniku ili ?

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #164 u: Studeni 13, 2015, 23:00:33 poslijepodne »
još uvjek se radi na plasteniku , jedan dio riba  je u graži  ove ostale su u jezeru samo se ne vide
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #165 u: Studeni 23, 2015, 12:23:31 poslijepodne »
ovako nekako bi cijevi  trebale biti postavljene  , planirao sam da sve bude fi75 ali nisam uspeo pronaci u prodaji  ni ventil ni  mufnu / spojnicu  koje su fi75 i jedino zbog toga je prelaz na fi50  , trenutno se mučim sa ulazom u filter ne mogu nigdje da nadjem  taj dio sa gumicom da ne pušta vodu a da je fi50   najvjerovatnije ću morati lijepiti nekako sa pištoljem za plastiku  -? ako neko ima bolju ideju nek se javi  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: moje jezerce
« Odgovori #166 u: Studeni 23, 2015, 12:28:44 poslijepodne »
Staklo plastika/fiber glass !!

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #168 u: Studeni 23, 2015, 18:56:43 poslijepodne »
Melek ovo kaj ti je Majstor76 predložio možeš naći (nešto slično) u bauhausu , to potraži u opremi za navodnjavanje , ima svakakvih prijelaza , koljena koje je moguće prilagoditi tome kaj ti trebaš . Na ovoj slici se vide takvi elementi koje sam ja iskoristio za nadogradnju  svojeg ispusta od filtera .

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #169 u: Studeni 23, 2015, 20:00:57 poslijepodne »
 znam za to , to  sam i tražio svugdje ali nema kod nas nigdje fi50  , mislim da  bauhaus ima samo  u Sarajevu  a to mi nije blizu  ne isplati mi se ići  nisam siguran ni dali je otvoren  uopšte   
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: moje jezerce
« Odgovori #170 u: Studeni 23, 2015, 20:24:00 poslijepodne »
Do 32 mm jos se da naci elemenata ali sve vece od toga je problem (bar kod nas). Bez paypala i eu moras kemijat...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #171 u: Studeni 23, 2015, 21:31:37 poslijepodne »
Ovo sam ja koristio kod izrade bio filtera , našao sam u pevecu na vodovodnom materijalu gumu odnosno redukciju fi 50 na fi 68 koja se koristi kod sudopera . Dihta odlično , samo sam najprije imao probna bušenja na staroj kanti dok nisam našao adekvatan fi rupe . Probaj to potražiti u trgovinama sa vodovodnim materijalom .

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #172 u: Studeni 23, 2015, 21:44:11 poslijepodne »
pogledat ću i to mada ne bi rekao da mi može pomoći jer ja na kraju ipak moram sve to spijiti na fi75  ,meni treba nešto jače da stegne taj dio jer tu dođe i ventil , malo prije odem do vc-a  i odma nađem rjesenje  :D , ispust iz vodokotlica je fi 50 i ta cijev je nekako spojena za tjelo vodokotlica  ,vidim da ima nešto da se stegne  8)  pa cu pogledati i to sad mi se neda bas rasklapati vodokotlic  :D
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moje jezerce
« Odgovori #173 u: Studeni 23, 2015, 22:11:52 poslijepodne »
I sranje nekad dobro dođe  :D :D , pazi da stari ne naleti na neispravan vodokotlić  :D :D

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: moje jezerce
« Odgovori #174 u: Prosinac 08, 2015, 20:58:57 poslijepodne »
problem rjesen  nije ni skupo  12 cm  fi70 cijevi kosta   3 €  + 5 € za majstora koji je ovo napravio 


Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.