Ožujak 28, 2024, 11:37:36 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!  (Posjeta: 1166 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« u: Listopad 12, 2011, 17:51:19 poslijepodne »
Svi dobri savjeti i sva pomoc je dobro dosla , radi se o ATI BM 200 skimmeru.
Stvar je sljedeca jucer je u kracim razmaci malo bilo malo ne struje i nakon toga pumpa od skimera kao da nema dovoljno snage da pokrene , ona tjera vodu u krug ali nikako da se digne u vis , mislim da je nesto sa mjesanje tj. dodavanjem zraka ali nemogu otkriti sta .Nekoliko puta sam ju i rastavio i ponovo sastavio i namakao u otopini octa da samo stoji da radi i sada sam jednostavno nemocan i molim za svaki oblik pomoci  :'( :'( :'( :'( :'(
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #1 u: Listopad 12, 2011, 18:48:39 poslijepodne »
To si probao u morskoj vodi ili slatkoj?

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #2 u: Listopad 12, 2011, 18:53:14 poslijepodne »
U slanoj
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #3 u: Listopad 12, 2011, 20:23:47 poslijepodne »
Zoky, da li pumpa uopce okrene puni krug rotora? Probaj dok je potopljena otkaciti dovod zraka (tako da bude pod vodom, nemoj ga samo rukom zacepiti na vrhu crijeva) pa vidi da li pumpa vrti puni krug i radi mirno ili radi trzavo i kao da pokusava krenuti ... ako radi trzavo, a otkacio si dovod zraka - ili je pukla keramicka osovina (sto nije, kazes da si ju rastavio par puta), ili je otisao neki od namotaja statora ( :dead:, trebat ces novi stator odn. tijelo pumpe, nije bas jeftin kvar)...

Kolega Slavonac ima isti problem, crkla mu je jedna od dvije PSK2500 na BM250...  :down:

/edit - zaboravih, provjeri one kapice na oba kraja osovine, ne sjecam se da li su jednake na oba kraja ili jedna (veca) ide u tijelo pumpe, a druga kod meshwheel-a i venturija... cisto baci oko  ...
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #4 u: Listopad 13, 2011, 11:26:21 prijepodne »
Osovina je ok , pumpa radi puni krug cak kada ju optopim u zdjelu s otopinom octa ljepo vrti cak I zapjeni voduako ima dovod zraka a bez zraka ljepo vrti vodu ali kada ju vratim u samp na tijelo skima samo zavrti vodu po dnu skima I malo digne nivo. Nego kada pumpa tjera vodu u skim da li onda ide sama voda ili bi trebala ici voda s malo zraka jer kod mene ide samo voda.
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #5 u: Listopad 13, 2011, 11:46:38 prijepodne »

Vjerovatno si već provjerio, ali provjeri još jednom sve kanale( cijevi) kojima prolazi zrak...meni se često zna začepiti onaj mali pišulinac na pumpi gdje se navlači crijevo za zrak!


Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: skimmer necev HELPPPPPP!!!!!!!
« Odgovori #6 u: Listopad 13, 2011, 16:08:09 poslijepodne »
Hvala svima na pomoci i savjetima ali rijesio sam i na moju srecu netrebam novu pumpu  :) :) :) :) :) :) :)
Da pojasnim sta je bilo na rotoru "propeler" tak bi nazvao one tri crne spuzve ili sta vec uglavnom samo jedna se je drzala za onaj zuti dio na rotoru jedne opce nije bilo jedna se je drzala tek da se drzi. uglavnom dok sam provjeravao da li trza skino sam poklopac od pumpe i gledao rotor kako se vrti kada je ta druga sto se slabo drzala odvojila se i onda sam dobio lampicu iznad glava  :) :) :) :) sve to povezao onim plasticnim i sada sljaka kao novi  :) P.S. nikada do sada nisam rastavljao tu pumpu pa nisam bas sa svime bio upoznat ali evo tri dana bez skimmera i sada je ponovo u funkciji.
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.