Ožujak 29, 2024, 07:17:27 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cijepi li se tko protiv gripe?  (Posjeta: 7980 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #25 u: Prosinac 29, 2010, 09:36:17 prijepodne »
Većinom se cijepe penzići i mala djeca kaj ne? I kak nema nuspojava......penzićima penzije sve manje a djeci poskupljuju vrtići. :D :D :D

Phew, srecom da nismo niti jedna od tih kategorija ;D
I dalje vidim ljudi nastavljaju s nebulozama... nikakvih oslabljenih virusa nema u ovom cjepivu.
Evo sve sto prosjecan covjek treba znati o tom cjepivu:


"Cijepljenje protiv gripe, sezona 2010/2011

 

Cijepljenja protiv gripe je počelo polovicom studenog.

Ove je godine, jednako kao i prethodne tri godine osigurano 650 000 doza cjepiva protiv gripe.

Ne može se sa sigurnošću predvidjeti kada će početi epidemija gripe, koliko će biti oboljelih te koje će skupine stanovništva biti više pogođene bolešću.

Međutim, na temelju informacija o kretanju gripe na južnoj hemisferi za vrijeme njihove zime (našeg ljeta), izgledno je da će predstojeća sezona gripe biti uobičajenih karakteristika za sezonsku gripu.

U skladu s tim predviđanjem, cjepivo je prvenstveno namijenjeno osobama s kroničnim bolestima koje su pod povećanim rizikom za razvoj komplikacija gripe, uključujući sve osobe starije od 65 godina te osobe koje dolaze u kontakt sa onima za koje gripa predstavlja opasnu prijetnju za zdravlje t.j. zdravstvene djelatnike u kontaktu s bolesnicima.

Cjepivo protiv gripe koje će se koristiti u ovoj zimskoj sezoni je jednako kao i sezonska cjepiva s kojima se svake godine cijepe stanovnici Hrvatske. To nije pandemijsko cjepivo s kojim su se cijepili stanovnici diljem svijeta u tijeku pandemije. Svake sezone (pa tako i ove) su u cjepivu dijelovi (antigeni, a ne i čitav virus) onih virusa gripe za koje se, na temelju epidemioloških istraživanja, očekuje da će se u toj sezoni pojaviti. Cjepivo se sastoji od dijelova dva virusa gripe A i dijelova virusa B. U ovogodišnjem sezonskom cjepivu su, pored virusa AH3N2 i B virusa, i dijelovi virusa H1N1, koji je izazvao pandemiju 2009/2010, jer se očekuje da će ovaj virus dominirati i u ovoj sezoni. Ovakvo se predviđanje pokazalo posve točnim u sezoni gripe na južnoj hemisferi, koja je upravo završila, te se očekuje da će jednaka kombinacija virusa ove zime uzrokovati gripu na sjevernoj hemisferi.  Ukoliko jednog od tri soja virusa gripe ne bi bilo u sezonskom cjepivu, djelotvornost cjepiva bi bila značajno umanjena. 

Ove jeseni smo višekratno u novinama mogli pročitati da je u ovogodišnje sezonsko cjepivo "ubačeno cjepivo protiv svinjske gripe" ili da je ove godine "pomiješano cjepivo protiv svinjske gripe i protiv sezonske gripe".

Ovo su netočne informacije jer niti su pomiješana dva različita cjepiva, niti je jedno ubačeno u drugo.

Pandemijsko se cjepivo razlikovalo od sezonskog cjepiva po tome što je štitilo od samo jedno soja virusa gripe A(H1N1)2009 te po tome što je sadržavalo konzervans i adjuvans (pojačivač imunološkog odgovora) sa svrhom postizanja zadovoljavajućeg imunološkog odgovora uz manju količinu antigena. Nepovjerenje prema pandemijskom cjepivu, koje je bilo posve neopravdano i temeljeno na dezinformacijama, sada se netočnim izjavama poput "ubacivanje pandemijskog cjepiva u sezonsko" na žalost prenosi na sezonsko cjepivo protiv gripe.

Pandemijsko cjepivo se zbog brojnih opravdanih razloga razlikovalo od sezonskog po tome što je sadržavalo dijelove samo jednog soja virusa gripe (sezonsko već desetljećima sadrži dijelove tri soja virusa gripe), sadržavalo je adjuvans (kod sezonskog cjepiva samo formulacija za starije osobe sadrži adjuvans, zbog njihova slabijeg imunološkog odgovora) i konzervans (jer je bilo punjeno u desetdozne bočice).

Na ovim su se svojstvima pandemijskog cjepiva temeljile brojne nestručne optužbe i strahovi od potencijalnih štetnih posljedica cjepiva, a koje su se sve pokazale neutemeljenima i posve promašenima.

Ukratko, iako je pandemijsko cjepivo bilo sasvim sigurno za primjenu i djelotvorno u sprečavanju pandemijske gripe, podsjećamo da se sezonsko cjepivo razlikuje od pandemijskog po navedenim karakteristikama; t.j. radi se o drugom cjepivu, onom istom s kojim se svake godine cijepe naši stanovnici prije sezone gripe.

 

Služba za epidemiologiju zaraznih bolesti

Zagreb, listopad 2010."
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #26 u: Prosinac 29, 2010, 09:39:15 prijepodne »
boli me kiki, neću se cijepit.. nije me strah da ću riknut... više me je strah ovakvog života, krpanja od prvog do prvog, pretakanja iz šupljeg u prazno, praznine u danima, odnosima, smislu svega, imputiranih strahova i pravila nametnutih od mediokriteta  do u duboku starost ...

eto...






Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #27 u: Prosinac 29, 2010, 09:48:24 prijepodne »

I dalje vidim ljudi nastavljaju s nebulozama... nikakvih oslabljenih virusa nema u ovom cjepivu.


Moja isprika za krivi izraz,dakle pravilan naziv bi bio "mrtvo cjepivo",gugle iz jor frend

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #28 u: Prosinac 29, 2010, 09:51:19 prijepodne »
Koriste se za cjepiva i oslabljeni tzv. atenuirani virusi, ali ne u ovom cjepivu.  ;)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #29 u: Prosinac 29, 2010, 10:09:39 prijepodne »
Ja sam se oduvijek pitala kak moj dida nikada nije bolestan...a viječno je smrdio po češnjaku!!! od kada sam krenula svaku zimu prakticirati da si svaki dan nasjeckam češnjaka i popim ga s vodom ko tabletu (ne smrdi se onda po njemu) gripu nisam imala. (kuc-kuc)...
tako da će mi i ove godine cijepivo biti češnjak... još si preko zime osim češnjaka imunitet pojačam vitaminima (sintetskim...ali kaj ćeš), propolisom i finom jakom hranom poput čvaraka, sarme, špeka, luka, odojka, krpica sa zeljem, graha....
Pustike, Turopolje

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #30 u: Prosinac 29, 2010, 10:14:06 prijepodne »
go Nina go  :up:

inace izbjegeavam ta cjepljenja protiv gripe, pa se nedam ni ove godine

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #31 u: Prosinac 29, 2010, 10:37:04 prijepodne »
Možete se slobodno bez straha cijepiti.. Ako se ne cijepite jer vas je strah cjepiva. Prošle su dvije sezone gripe, i već su se uhodali s cjepivom. Ali, bila je jedna teorija da će se pokušati upotrijebiti cjepivo koje ministar prošle godine nije uspio uvaliti građanima.

Samo mi jedna stvar nikako nije jasna, a to je novinarska hajka, kada počnu pisati, "Ljudi umiru od gripe!", pa to je u 99% slučajeva notorna glupost. Ljudi umiru, od neke svoje bolesti koju općenito imaju... Recimo rak. A gripa tu pospješi stvar jer oslabi organizam i tada druga bolest ima slobodne ruke da uništi organizam.

osim toga prošli sam tjedan doma crkavala vjerojatno od svinjske gripe jer doktorica mi je rekla da je gripa, a moji na poslu koji su na izvoru svih informacija, tj oni su izvor., su mi rekli da obične gripe niti nema...
e sad, bilo je malo gadnije 5 dana -temperatura, čak ne puno više od 39, ali bolovi po cijelom su bili jedva izdržljivi i samo je voltaren kako tako to drzao pod kontrolom, jer ni temperaturu ni bol nisu umanjivali ni panadoli ni aspirin c plus i ostala sranja,
a grlo je bolilo kao da mi je krbavska bitka na njemu...
6 dan sam počela lagano dolaziti k sebi...ali da me strgalo, je...
ALI...ne bih se cijeplila ni da imam ove zime još 6 takvih jer tko zna što su stavili u to cjepivo, mislim da moji ne mogu baš sve tako sa sigurnošću ispitati kad im dođe pod ruke...
eto to je moje mišljenje iako se velik dio moje firme cijepio...mene su uvijek zvali nevjerni toma...
;)

Ma nekako mi baš ta tvoja bolest ne baca na gripu... No, bez neke ozbiljnije informacije... Nemam pojma.

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #32 u: Prosinac 29, 2010, 10:38:45 prijepodne »
Ja se neću cijepiti, niti itko u mojoj obitelji. Nakon prošlogodišnjeg s.anja sa čvarak gripom pričao sam sa jednom doktoricom iz Padove (koja se navodno kuži), rekla mi je da NITKO u cijeloj bolnici nije htio ni blizu tog cijepiva. To mi je bilo dovoljno.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #33 u: Prosinac 29, 2010, 10:58:15 prijepodne »
Koje dvije sezone gripe? Proslo je nebrojeno sezona gripe... vise desetaka godina se radi cjepivo... nema tu nikakvog uhodavanja, pa nije to hrvatska vlada da treba uhodavanje  :D
Od h1n1 umiru ljudi, zdravi ljudi, bilo je lani par slucajeva kod nas. Prijatelj koji je sportas i koji nikad ne ide doktoru je lani isao na hitnu jer nije mogao udahnuti koliko ga je boljelo. Ovo sto hologram pise odgovara slici gripe h1n1.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #34 u: Prosinac 29, 2010, 11:35:03 prijepodne »
uf što ste se raspisali,
uglavnom, obzirom da agencija za lijekove ne može reći da li je cjepivo djelotvorno ili nije, već samo provjerava da li je sastav onaj koji se deklarira, a sve nuspojave istog se još ne znaju jer je period da se one dogode i prikupe, ja sam protiv cijepljenja...osim toga čudno mi je da ne preporučaju cijepljenje i zdravim ljudima već samo onima sa kroničnim bolestima...jer zašto se i zdravi ljudi ne bi poštedjeli ovakve muke, jer da je bila muka, bogami je već 5. dan sam bila psihički izluđena jer nisam htjela ući u 6. dan u takvim bolovima...a i sada, 12. dan, iako radim još me boli grlo i zaštopano mi je uho....i sva sam strgana...
Cjepivo je lijek kao i svaki 2., a svaki lijek ima svoju nuspojavu pa ako se ikako bez njih može, onda je bolje ne gutati ništa /uštrcavati u sebe.
Ja sam recimo godinama uzimala andol za prehladu koju često imam jer mi je imunitet u k....pa sam sa 30g saznala da ga ne smijem uzimati jer mi razrjeđuje krv koja je ionako razrjeđena...
Npr, coldrex ne bih u sebe stavila ni da mi crijeva cure, on je jako učinkovit, ali nuspojave su mu navodno koma, kao i neki lijekovi za zglobove koji sj...jetrene probe...
A s druge strane i narodna medicina je ponekad dvojakog djelovanja, ja radi anemije moram žderati jetrica, a ona su prepuna kolesterola...pa ti reci kaj ćeš....
Sumasumarum- ja svoje dijete ( koje nemam, ali da ga imam..) ne bih dala na cijepljenje ovakvim sezonskim cjepivima koja se uglavnom rade  sezoniski temeljem virusa prošle sezone te nema dovoljno vremena da se ispita njihovo djelovanje/nuspojave...i predlažem homeopatiju kao alternatiu+čenjak.med.cimet idr...
:AkTer:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #35 u: Prosinac 29, 2010, 11:39:52 prijepodne »
Medica od Ribice Tine.... samo ću to reć :)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #36 u: Prosinac 29, 2010, 11:58:12 prijepodne »
Hologram, problem je kad netko ovako kao ti napise lose informacije i onda se pozove na rad u agenciji za lijekove. Cjepivo se radi vec dugo i provjereno je, samo stavljaju druge antigene. Tko zna malo imunologije, tome je jasno da u tome nije nista upitno.
Ima toliko doza cjepiva da nema za sve i preporuke su da se ugrozene skupine cijepe i zdravstveni radnici.
Cjepivo nije lijek.
To sto si pila andol za prehladu je pogrjeska tvojeg lijecnika. Vec dugo godina se andol koristi bas za svoje ucinke na krv. Ne razrjedjuje ju nego usporava nakupljanje tj. agregaciju krvnih plocica. Jedan je od lijekova koji se daje vec u kolima hitne pomoci primjerice pri infarktu srca. Za spustanje temperature i protuupalno se koriste drugi lijekovi.
Kod uzimanja lijekova treba gledati omjer losih i dobrih stvari... ako je vise dobrih stvari, onda ga se isplati uzeti. Cjepivo drasticno smanjuje broj oboljelih od gripe, nuspojave su neznatne (vise je zdravih ljudi umrlo nego sto je umrlo od nuspojava, daleko veci broj), statisticki gledano - tu nema dvojbe sto je ispravna odluka.
O preporuci homeopatije u klasicnom smislu kod gripe, ne znam da li da trosim rijeci. A ako cemo u prosirenom smislu, nije li cijepljenje homeopatija?
Cesnjak, med i ostale prirodne stvari, sve sto mogu reci po tom pitanju je -  :up: , ali to su samo pomocna sredstva. Svi mislimo da su nasi stari bili zdravi, a cinjenica je da puno dulje zivimo nego nasi stari i to prvenstveno radi napretka medicine. No tu se opet javlja pitanje kvalitete tog zivota u usporedbi sa zivotima kakve su zivjeli nasi stari i tu se moram sloziti s Vedranom.  :)

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #37 u: Prosinac 29, 2010, 12:08:06 poslijepodne »

Ima toliko doza cjepiva da nema za sve i preporuke su da se ugrozene skupine cijepe i zdravstveni radnici.


Ima 650 000 doza, a vjerojatno je ostalo 640 000 jer svi bježe od cjepiva ko vrag od tamjana  :D :D

I HZJZ preporučuju svima da se cjepe, ali naglašavaju stare osobe i osobe s kroničnim bolestima.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #38 u: Prosinac 29, 2010, 12:12:59 poslijepodne »
Meni nije jasno sotoniziranje tog cjepiva... sto ovom cjepivu fali odn. sto je u njemu drukcije od onog prije dvije godine kad nitko nije postavljao pitanje da li se treba cijepiti ili ne? Ono sto je novo su antigeni novog soja virusa... isto tako ce doci i novi sojevi virusa i nova cjepiva. Ono sto je dugo godina bilo dobro je odjednom lose?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #39 u: Prosinac 29, 2010, 12:13:55 poslijepodne »
Ne, neću se cjepiti.
Ionako rijetko pijem ikakve lijekove...ne popijem ni antibiotik kad mi ga doktor prepiše.

Prevencija u vidu češnjaka i dezinfekcija alkoholom.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #40 u: Prosinac 29, 2010, 12:18:41 poslijepodne »
Odlicno da se netko i toga sjetio, treba prati ruke... i to dobro prati ruke, izmedju svakog prsta i nadlanicu isto... cak ako nema alkohola gotovo jednako dobri su se pokazali, taaaaa-raaaam, sapun i voda! :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #41 u: Prosinac 29, 2010, 12:25:12 poslijepodne »
Mislio sam dezinfekcija unutarnjih organa alkoholom :D
Ali kad si već spomenuo pranje ruku, ja (pre)često perem ruke što je s jedne strane loše, a sa druge dobro.
 
Jedno pitanje za one upućene: Da li se nepranjem ruku i unošenjem svega i svačega u organizam jača imunitet ili slabi?

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #42 u: Prosinac 29, 2010, 12:27:48 poslijepodne »
Mislio sam dezinfekcija unutarnjih organa alkoholom :D


 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #43 u: Prosinac 29, 2010, 12:42:46 poslijepodne »
Koje dvije sezone gripe? Proslo je nebrojeno sezona gripe... vise desetaka godina se radi cjepivo... nema tu nikakvog uhodavanja, pa nije to hrvatska vlada da treba uhodavanje  :D
Od h1n1 umiru ljudi, zdravi ljudi, bilo je lani par slucajeva kod nas. Prijatelj koji je sportas i koji nikad ne ide doktoru je lani isao na hitnu jer nije mogao udahnuti koliko ga je boljelo. Ovo sto hologram pise odgovara slici gripe h1n1.

Mislim na tzv. "Svinjsku gripu", prošle su dvije sezone... Da ne bi odmah skočio i rekao prošle godine se pojavio virus, dakle samo je jedna sezona prošla, računaj i južnu polutku, gdje je upravo prošla druga sezona istog, a cjepiva se rade tako da se kopiraju virusi s suprotne hemisfere.

Nije umro ni jedan "zdravi" čovjek od gripe. Kao što si i sam rekao, ovaj tvoj prijatelj, koji nije mogao udahnuti, je i dalje živi, zdravi čovjek. A to što je novinarim puno važnija prodaja novina nego istinita priča, to je sada za neke druge rasprave.
« Zadnja izmjena: Prosinac 29, 2010, 12:48:01 poslijepodne od xlavier »

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #44 u: Prosinac 29, 2010, 12:45:54 poslijepodne »
uf što ste se raspisali,
uglavnom, obzirom da agencija za lijekove ne može reći da li je cjepivo djelotvorno ili nije, već samo provjerava da li je sastav onaj koji se deklarira, a sve nuspojave istog se još ne znaju jer je period da se one dogode i prikupe, ja sam protiv cijepljenja...osim toga čudno mi je da ne preporučaju cijepljenje i zdravim ljudima već samo onima sa kroničnim bolestima...jer zašto se i zdravi ljudi ne bi poštedjeli ovakve muke, jer da je bila muka, bogami je već 5. dan sam bila psihički izluđena jer nisam htjela ući u 6. dan u takvim bolovima...a i sada, 12. dan, iako radim još me boli grlo i zaštopano mi je uho....i sva sam strgana...
Cjepivo je lijek kao i svaki 2., a svaki lijek ima svoju nuspojavu pa ako se ikako bez njih može, onda je bolje ne gutati ništa /uštrcavati u sebe.
Ja sam recimo godinama uzimala andol za prehladu koju često imam jer mi je imunitet u k....pa sam sa 30g saznala da ga ne smijem uzimati jer mi razrjeđuje krv koja je ionako razrjeđena...
Npr, coldrex ne bih u sebe stavila ni da mi crijeva cure, on je jako učinkovit, ali nuspojave su mu navodno koma, kao i neki lijekovi za zglobove koji sj...jetrene probe...
A s druge strane i narodna medicina je ponekad dvojakog djelovanja, ja radi anemije moram žderati jetrica, a ona su prepuna kolesterola...pa ti reci kaj ćeš....
Sumasumarum- ja svoje dijete ( koje nemam, ali da ga imam..) ne bih dala na cijepljenje ovakvim sezonskim cjepivima koja se uglavnom rade  sezoniski temeljem virusa prošle sezone te nema dovoljno vremena da se ispita njihovo djelovanje/nuspojave...i predlažem homeopatiju kao alternatiu+čenjak.med.cimet idr...

Uh... Bez uvrede, stvarno, pišeš gluposti, dobro i većina novinara piše gluposti pa i dalje pišu! :D Cijepivo je preventiva, ne lijek.

A druga stvar, ako si toliko boležljiva, onda sigurno nisi imala gripu.

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #45 u: Prosinac 29, 2010, 12:49:02 poslijepodne »
Mislio sam dezinfekcija unutarnjih organa alkoholom :D
Ali kad si već spomenuo pranje ruku, ja (pre)često perem ruke što je s jedne strane loše, a sa druge dobro.
 
Jedno pitanje za one upućene: Da li se nepranjem ruku i unošenjem svega i svačega u organizam jača imunitet ili slabi?


U principu da, ali u jaaaaako malim količinama. Unosiš neke viruse, na koje tijelo odmah stvara antitijela. Ali, nije nikako preporučljivo nikada ne prati ruke.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #46 u: Prosinac 29, 2010, 13:11:44 poslijepodne »
Da dezinfekcija unutarnjih organa alkoholom funkcionira onda u Hrvatskoj ne bi 50% ljudi imalo Helicobacter, barem mi pijemo kako spada :D
Sto se tice pranja ruku, poznata je izreka da je higijena pola zdravlja. Doktori uvijek dodaju da ako je cistoca pola zdravlja, da je prljavstina druga polovica i to je uistinu tako. Nije bez veze da djeca sa sela i ona koja idu u vrtic imaju puno manje alergija.
Cjepivo je isto, bez obzira da li stavis antigene jednog virusa gripe ili drugog... organizam prepoznaje te antigene i radi protutijela... svejedno je koji su antigeni... u vise od 50 godina stari princip izrade tog cjepiva, samo su stavili druge antigene na koje ce tijelo reagirati.
I po treci put pisem, umirali su u Hrvatskoj lani ZDRAVI ljudi od H1N1 gripe... jednog sam i osobno nazalost vidio na aparatima.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #47 u: Prosinac 29, 2010, 13:30:18 poslijepodne »
Umrle su 3-4 potpuno zdrave mlade osobe koliko se ja sjećam, s tim da nisu dobili lijek u pocetnom stadiju bolesti. Tip iz Siska, ona trudnica i još par ljudi...

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #48 u: Prosinac 29, 2010, 13:38:30 poslijepodne »
Cjepivo je isto, bez obzira da li stavis antigene jednog virusa gripe ili drugog... organizam prepoznaje te antigene i radi protutijela... svejedno je koji su antigeni... u vise od 50 godina stari princip izrade tog cjepiva, samo su stavili druge antigene na koje ce tijelo reagirati.

Princip cjepiva je uvijek isti, ali prošlogodišnje cjepivo, da bi brže funkcioniralo, imalo je neke elemente koji nisu bili provjereni, i dr. su preporučali da se ljudi tim cjepivom ne cjepe, jer se nisu znali nuspojave tih dodanih elemenata.

I po treci put pisem, umirali su u Hrvatskoj lani ZDRAVI ljudi od H1N1 gripe... jednog sam i osobno nazalost vidio na aparatima.

Ma možeš ti i šest puta pisati, odi kod dr., pogledaj što su nalazi nakon smrti govorili. U tome i jest problem. Što ljudi kažu umro je, ali ne pitaju od čega!

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Cijepi li se tko protiv gripe?
« Odgovori #49 u: Prosinac 29, 2010, 13:42:06 poslijepodne »
Umrle su 3-4 potpuno zdrave mlade osobe koliko se ja sjećam, s tim da nisu dobili lijek u pocetnom stadiju bolesti. Tip iz Siska, ona trudnica i još par ljudi...

Tip iz Siska... Njega se ne sjećam. Trudnoća je "neprirodno" stanje, zato se kaže da je žena u drugom stanju. Ruku na srce, beba u utrobi žene je kao imela na stablu, zato nakon 9. mjeseci "izlazi" van, jer je pocuclala sve što je mogla i ona više nema što raditi u drugom čovjeku. U suprotnom bi beba ostala u utrobi dok ne bi završila školu, diplomirala, zaposlila se... :D Ili je jednostano majka ne bi izbacila van! ;)

P. S. Kako se napravi da citiram više postova?  X-(