Travanj 18, 2024, 06:37:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Reef 180lit  (Posjeta: 37364 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #100 u: Rujan 09, 2013, 11:25:42 prijepodne »
To je slikano mobitelom sigurno. A mobiteli bas ne kuze plavu i bijelu. Moj akvarij uvijek izgleda preplavo pod mobitelom. Mislim da LEDice dosta tome pridonose. Mislim da si na fejsu vec jednom komnetirao kak je kod mene preoplavo, a to je rezultat fotkanja mobom.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #101 u: Rujan 09, 2013, 12:07:50 poslijepodne »
da ipak je do moba, iako ima dobre slike i kameru, u zivo je onako taman i bijele i plave, nije izrazeno tako kao na slici.. vec sam riktao par puta i nikako nemoze ispast a da nema tako izrazene plave, osim ako priblizim skroz do koralja, onda se plava makne, nema je toliko izrazeno.. izgleda da su ledice odgovorne za to, jer stavio sam plavih dosta. Zato sam i stavio ovaj bijeli forex na rasvijetu sa prednje strane, jer mi je u sobi betlehem, pa je forex samo naslonjen na rasvijetu.. ali u zivo je jako dobro i ja sam zadovoljan i to je bas ono sto sam htio, a vidim i koralji su otvoreni i uzivaju odkad sam sve tako stavio..

Hvala mom kolegi Salmiru koji je dao truda i slozio mi ledice, pa evo i ovim putem da mu se zahvalim, da neispadne da sam ja to sve radio.. :)

i hvala svima na pohvalama. Svako ko zeli nesto ostvarit treba truda i volje, jer ovo nije teska akvaristika, po meni laksa nego ikoja druga, samo sto kosta, a osim toga jako zanimljiva. Tako da bi svima porucio da pokusaju..  :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #102 u: Rujan 11, 2013, 15:51:49 poslijepodne »
evo jos malo noviteta, stigli malci bangajci.. od 4 komada su uspjela ostati 2, uginuli su od šoka prebacivanja iz akvarija u akvarij. za sada su ova 2 oke, dobro se drze, razigrani su i papaju artemiju jos uvijek.. kolega je rijesavao prije pa su stigli ranije.. imaju nekih 1,5cm. dosta brzo napreduju i rastu, pa se nadam ubrzom preseljenju u tank.. :)

evo i jedna slika, trenutno su odvojeni u kotilicu..

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #103 u: Rujan 13, 2013, 15:26:24 poslijepodne »
I ja sam uzeo tako male bangajce i od 6 komada preživio je samo jedan.Mislio sam kako su super jeftini dok ih nisam vidio kak su mali a na kraju sam ih ipak uzeo i na kraju me jedan skupo koštao.
Kad su tak mali netreba ih uzet pa makar koštali 10kn.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #104 u: Rujan 13, 2013, 22:35:13 poslijepodne »
da nazalost je tako.. od 4 komada je ostao nijedan  -? ali sta je tu je, na greskama se uci, tako da sljedeci put neuzimam nista malo..

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #105 u: Rujan 14, 2013, 21:57:40 poslijepodne »
Koja je veličina optimalna za kupovinu ribe i na što treba obratiti pozornost prilikom kupnje, npr. Nemo i Dora ?

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #106 u: Rujan 14, 2013, 22:42:59 poslijepodne »
Dora naraste jako velika i ne preporučujem akvarij manji od 500-600 litara,a Nemići mogu već i u 80 l akvarij  :up:
Kod svake ribe treba obratiti pozornost kod kupnje da slučajno nema po sebi bijele točkice i na oštećene peraje  :up:

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #107 u: Rujan 14, 2013, 23:54:31 poslijepodne »
Dora naraste jako velika i ne preporučujem akvarij manji od 500-600 litara,a Nemići mogu već i u 80 l akvarij  :up:
Kod svake ribe treba obratiti pozornost kod kupnje da slučajno nema po sebi bijele točkice i na oštećene peraje  :up:

Imam 300 lit.,uzeo bi Doru i 2 Nemića.
Tu sam pročitao da Dora ide u ak. veće od 300 lit.(Pretpostavljam da može u 300lit. do određene starosne dobi - veličine).
Kupio bi malenu Doru, jer mi je to za klince must have, koji su znakovi da je riba prerasla akvarij ? Ako to uopče ide tako.

Alene, ti si imao neke probleme sa nemićima ako se ne varam ?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #108 u: Rujan 15, 2013, 00:04:30 prijepodne »
 A gle, ovisi kako ko.. ali kako Suzana kaze, po meni također za Doru je idealan akvarij 500+ lit, ali ima njih koji ju drze i u 300lit pa i u manjim akvarijima.. mozes ju ti sebi također staviti, ali kad poraste, tvoj tank ce joj mozda biti i premali, tako da kad poraste rijesis ju i ponovno uzmes manju, ili neku drugu ribu koja je manje velicine.. ja bih također rado Doru stavio, ali mogucnosti su mi male zbog velicine tanka, pa idem na manje ribe..  :)

a sto se tice mojih nemića, imao sam problem taj da su se zarazili preko jednog koji je bio zatucen i dobijao nazalost batine od drugog, pa je dobio neke cudne fleke po sebi i u roku par dana uginuo, a tako je usput zarazio i moja druga dva manja koja borave stalno u anemoni, ali sa izmjenom vode i cesnjakom sam ih recimo izlijecio i sada su zdravi u potpunosti i lijepo plivaju i valjaju se u anemoni, kao inace, vec su mi postali dosadni, jer ih nisam vidio vec dugo 10cm od anemone da su se pomaknuli..  :D

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #109 u: Rujan 15, 2013, 08:47:41 prijepodne »
Za Hepatusa je možda bitnija dužina akvarija nego litraža.Mislim da je dori skoro svejedno jel akvarij 120 x 70 x 60 (500l) ili 120 x 50 x 50(300l).Po meni je idealan akvarij preko 150cm.
I još jedna bitna stvar ti je da ti hepatus dosta brzo naraste i nije ga jednostavno uloviti u akvariju punom koralja kad ti preraste tank

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #110 u: Rujan 15, 2013, 09:34:26 prijepodne »
Za Hepatusa je možda bitnija dužina akvarija nego litraža.Mislim da je dori skoro svejedno jel akvarij 120 x 70 x 60 (500l) ili 120 x 50 x 50(300l).Po meni je idealan akvarij preko 150cm.
I još jedna bitna stvar ti je da ti hepatus dosta brzo naraste i nije ga jednostavno uloviti u akvariju punom koralja kad ti preraste tank

sa ovim se potpuno slažem  :up: Istina je, Dora jako brzo naraste i preraste akvarij, ja sam svoju isto morala dati iz akvarija 600 l, 150 dužine, jer je postala velika ko šlapa br. 46  :D u kratkom vremenu. Ali znam kako je ako imaš djecu i ako oni baš to žele. Uzmi ju, ali gledaj da ju uzmeš malu, malu, pa kad preraste, imat ćeš lov i to je to  :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #111 u: Rujan 15, 2013, 15:27:14 poslijepodne »
Ima li tko iskustva sa proizvodom Easy Life Maxicoral A i B? Poceo sam ga dodavati prije nekih 2 tjedna, recimo svaki tjedan po 3-5ml na 180lit, pa me zanimaju iskustva onih koji su ga koristili ili jos koriste? Dali doziram malo ili trebam vise ml od preporucenog?

http://www.easylife.nl/en/marine-products/marine-additives/maxicoral-a-b

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #112 u: Rujan 15, 2013, 15:39:02 poslijepodne »
Ima li tko iskustva sa proizvodom Easy Life Maxicoral A i B? Poceo sam ga dodavati prije nekih 2 tjedna, recimo svaki tjedan po 3-5ml na 180lit, pa me zanimaju iskustva onih koji su ga koristili ili jos koriste? Dali doziram malo ili trebam vise ml od preporucenog?

http://www.easylife.nl/en/marine-products/marine-additives/maxicoral-a-b
Ja sam ga dodavao po preporučenoj količini (10ml na 300l) ali nisam ga dodavao svaki tjedan nego kad sam se sjetio.Prije dva tjedna sam dodao trace elemente u baling otopine pa ih sad dodajem redoviti ali nisu Easy life nego baš koji se dodaju u otopine(na bočici piše recept samo za otopine).
Akvarij si vidio a jel sam dodavao dosta elemenata nemam pojma.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #113 u: Rujan 15, 2013, 16:14:59 poslijepodne »
meni se akvarij preporodio nakon što sam 2 puta dodao elemente, naočigled
nikad još nisam svjedočio tako brzom oporavku organizama
imaš u  temi kod mene

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #114 u: Rujan 15, 2013, 16:44:37 poslijepodne »
znaci ja mogu dodavat recimo odprilike 5-7ml na svojih 180lit bez problema.. Da Bura po pogledu u tvoj tank, svi koralji imaju prekrasne boje i rast, tako da sigurno se dobro hrane tim sredstvima.. nisam koristio do sada nikad nista, niti ubacivao ikakve kemije u tank, pa zato sam pitao zbog ovoga..

Karlo, također i kod tebe, kad sam pogledao slike tanka, iskreno jedno od najljepsih izrazenih boja, a i vjerujem da ti je pomogao dosta maxicoral.. jer ovo sam poceo dodavati zbog frenda, rekao mi da on ubacuje vec skoro mjesec i pol i u roku toliko dana kad sam mu vidio tank, bila je to velika razlika prije nego je poceo koristiti maxicoral.. tako da vjerjem da dobro sluzi, samo se nadam da nebude kakvih posljedica nakon toga..
« Zadnja izmjena: Rujan 15, 2013, 16:51:35 poslijepodne od alen_zgb »

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Re: Reef 180lit
« Odgovori #115 u: Rujan 15, 2013, 17:10:40 poslijepodne »
Ja sam krenuo s pola doze, a sad sam na full, 6 ml tjedno. Ima oko 200 litara mora u displayu i sumpu

tapatalk

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Re: Reef 180lit
« Odgovori #116 u: Rujan 15, 2013, 22:02:47 poslijepodne »
Ja sam krenuo s pola doze, a sad sam na full, 6 ml tjedno. Ima oko 200 litara mora u displayu i sumpu

tapatalk

da, ja recimo imam onda 150lit, znaci 5ml kako je preporuceno na 150lit.. tj 10 je na 300, znaci prepolovim na pola.. a dobro tako nekako i doziram, cini mi se puno bolje nakon tog dodavanja, jer nekako su mi koralji dobili izrazeniju boju, anemone i eufilije pogotovo, pa cak i zoe.. tj uostalom sve u tanku je super.. :)

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #117 u: Rujan 16, 2013, 08:13:31 prijepodne »
Nabavi si uz A i B još i Ca i Mg pa češ imati sve i bez brige si pol godine s pravilnim omjerom dodavanja....

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Re: Reef 180lit
« Odgovori #118 u: Rujan 16, 2013, 11:54:03 prijepodne »
A karbonate si zaboravio? :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #119 u: Rujan 16, 2013, 13:41:56 poslijepodne »
a moze li mi tko reci za sto sluzi ovo sredstvo, to je kalcij koliko vidim, nisam strucnjak oko toga, pa reko da pitam.. nekoristim to, a imam toga pola vrecice u toj kutiji, pa me zanima za sto to tocno sluzi.. ako mi nije potrebno, dat cu nekome kome treba i tko koristi..

http://www.jbl.de/en/aquarium-saltwarer-products/detail/2515/jbl-calciumarin#info

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Re: Reef 180lit
« Odgovori #120 u: Rujan 16, 2013, 14:07:28 poslijepodne »
A karbonate si zaboravio? :)
Da, i to ti treba  :-[

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Re: Odg: Reef 180lit
« Odgovori #121 u: Rujan 16, 2013, 23:09:01 poslijepodne »
a moze li mi tko reci za sto sluzi ovo sredstvo, to je kalcij koliko vidim, nisam strucnjak oko toga, pa reko da pitam.. nekoristim to, a imam toga pola vrecice u toj kutiji, pa me zanima za sto to tocno sluzi.. ako mi nije potrebno, dat cu nekome kome treba i tko koristi..

http://www.jbl.de/en/aquarium-saltwarer-products/detail/2515/jbl-calciumarin#info


Alene, ako znaš engleski sve ti piše čemu služi.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Re: Odg: Reef 180lit
« Odgovori #122 u: Rujan 17, 2013, 01:44:12 prijepodne »
a moze li mi tko reci za sto sluzi ovo sredstvo, to je kalcij koliko vidim, nisam strucnjak oko toga, pa reko da pitam.. nekoristim to, a imam toga pola vrecice u toj kutiji, pa me zanima za sto to tocno sluzi.. ako mi nije potrebno, dat cu nekome kome treba i tko koristi..

http://www.jbl.de/en/aquarium-saltwarer-products/detail/2515/jbl-calciumarin#info


Alene, ako znaš engleski sve ti piše čemu služi.

hehe, li la.. ali ja sam ti inace Bosanac, da pise i na hrvatskom treba malo duze da skuzim...  :D :D :D

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: Re: Odg: Reef 180lit
« Odgovori #123 u: Rujan 17, 2013, 07:17:54 prijepodne »
a moze li mi tko reci za sto sluzi ovo sredstvo, to je kalcij koliko vidim, nisam strucnjak oko toga, pa reko da pitam.. nekoristim to, a imam toga pola vrecice u toj kutiji, pa me zanima za sto to tocno sluzi.. ako mi nije potrebno, dat cu nekome kome treba i tko koristi..

http://www.jbl.de/en/aquarium-saltwarer-products/detail/2515/jbl-calciumarin#info


Alene, ako znaš engleski sve ti piše čemu služi.

hehe, li la.. ali ja sam ti inace Bosanac, da pise i na hrvatskom treba malo duze da skuzim...  :D :D :D

 :D :D :D :D :D :D :D

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #124 u: Listopad 06, 2013, 13:18:58 poslijepodne »
mali update, stigao poneki koralj novi.. i mala tragedija od neki dan, nazalost.. crkli mi svi chromisi od trovanja vode, jadr. moruzgva usla u pumpu skimera i voda se zamutila i u roku par min chromisi se ugusili koliko sam uspio primjetiti.. nemiće i sve ostalo sam uspio nekako spasti, iako su i oni bili pri kraju, ali vecom kolicinom vode, ciscenje i pojacanje skimera, cesnjaka i td ostali su u dobrom stanju, sad su super.. sta je tu je, krenuo sam dalje..

evo slika mog najtrazenijeg koralja u privitku i meni najdrazeg..

p.s. slika nije nesto, ali da se vidjeti..
« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2013, 13:32:50 poslijepodne od alen_zgb »