Travanj 28, 2024, 17:00:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Cayman 80-riknuo grijač!!!  (Posjeta: 390 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jelena25

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: ......negdje u sredini......
Cayman 80-riknuo grijač!!!
« u: Listopad 19, 2011, 20:33:55 poslijepodne »
 :roll:

Uglavnom ekipa da ne duljim.Ponosna sam vlasnica cayman 80.Koji mi se do sada činio divnim.Međutim,grijač je pregorio.Šta da ja sada radim. :punch:
Pošto je moj muškarac anti majstor,ja bi to trebala sama popraviti ili izmjeniti.Ne moram niti govoriti da je to kod caymana znanstvena fantastika,radi poklopca u kojemu su sve te žice,i radi sve na onaj jedan prekidač.Molim pomoć.....I da nije mi jako hitno,jer je hvala bogu zahladilo,pa ja radi svojih ribica pojačavam grijanje.....Uglavnom temperatura nije drastično pala,za kojih stupanj,dva...

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 80-riknuo grijač!!!
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2011, 20:49:41 poslijepodne »
Grijači se ne popravljaju. Kupi novi, 100 W, kao ovaj koji imaš sada ali može biti i nešto jači. Ukoliko ti neće dimenzijama stati u kućište filtera, jednostavno ga montiraj negdje izvan njega pomoću gumenih priljubnica. Sa žice možeš skinuti utikač (jednostavno ga odreži) te žicu provedi kroz poklopac (imaš s gornje strane dio na poklopcu koji se skida - na vijke je) te žice umetni na isto mjesto u luster kleme gdje ti je do sada bio stari grijač i pritegni vijcima. Naravno prije skini dio izolacije sa žica. Druga mogućnost je da ne skidaš utikač već ga provuci sa žicom kroz jedan od otvora na desnoj strani gornjeg okvira akvarija (ispod poklopca) te uštekaj u struju zasebno. Na žalost tada nećeš moći gasiti pumpu i grijač preko istog prekidača ali nije to neki veliki minus.

Naravno, ukoliko je akvarij pod garancijom, ne radi ništa već se obrati ovlaštenom servisu ili trgovcu gdje si ga kupila ;)
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2011, 20:53:56 poslijepodne od Narayan »