Ožujak 28, 2024, 10:45:02 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bulkhead pušta  (Posjeta: 5010 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dostepan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Bulkhead pušta
« u: Prosinac 28, 2017, 20:02:26 poslijepodne »
Pozdrav,

Ovako prošli tjedan sam nabavio novi akvarij i presložio sve u njega jer mi je u planu doradit scape da imam više grebena. Namontirao sam bulkove 25 i 32mm i testirao ih i sve super nisu puštali. Reko sve super i napunio akvarij sve pometao u njega i pripremio cijevi za sump, namontirao dolje 2 ventila i zatvorio dok ne sredim opremu za sump. u svemu tome očito sam pomaknuo bulk ili nez što se desilo ali 2 dana nakon počeli su puštat, tj nije da curi voda nego u 24h ako možda iskapa par ml vode ali pušta. Problem je u tome što nemam kamo sa ribama,koraljima i svime time da ga ispraznim. Može pomoć kaj da radim, da ga zasilikoniram ili što više? sumnjam da bude više puštao nego kaj sad pušta al opet mi stvara paniku i ne usudim se namontirat sump i opremu da mi ne procuri. Jedino što mi pada kao razlog na pamet da sam ga možda pomaknuo kada sam učvršćivao ventile od ispod pa zbog vode se navlažila gumica i pomaknula. Svaki savjet bi dobrodošao :) -? -? -? -? -? -? -?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2017, 22:02:31 poslijepodne »
Vjerojatno nisi ništa pomaknuo nego si u startu premalo pritegnuo ili ti je brtva loša. Silikonirat ne možeš jer se neće primiti silikon na mokro. Imaš materijala koji se lijepe na sve i svašta, mokro, vlažno, prljavo... (Ceresit, Sika, Bison...). Proguglaj malo pa vidi što se nudi.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2017, 22:42:29 poslijepodne »
mozda glupo pitanje al i sam sam napravio glupost pa... s koje strane si stavio brtvu bulkheada? mokre ili suhe?
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2017, 22:44:11 poslijepodne »
mozda glupo pitanje al i sam sam napravio glupost pa... s koje strane si stavio brtvu bulkheada? mokre ili suhe?
Pitanje je skroz na mjestu!

Trpimirovich Design Studio


Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #4 u: Prosinac 29, 2017, 09:17:33 prijepodne »
a što nemaš overflow pa da voda bude u akvariju a ti rihtaš po bulkovima čim se voda u akvariju spusti ispod vrha overflowa? ja sam imao isti problem sa bulkovima koji su imali nikakve skoro pa plastične brtve... kapalo, kapalo, stegnem, pomakne se... uzeo sam u trgovini prave gumene brtve za vodokotlić, pritegnuo i nema problema...
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline dostepan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #5 u: Siječanj 08, 2018, 13:49:05 poslijepodne »
mozda glupo pitanje al i sam sam napravio glupost pa... s koje strane si stavio brtvu bulkheada? mokre ili suhe?

Brtva je išla sa mokre strane a sa suhe samo navoj i neka plastična brtva koja došla sa bulkom, da nisam možda bez te platične trebao stisnut bulk? jer uz njega sam dobio standardnu gumicu i još jednu plastičnu :S

Offline dostepan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #6 u: Siječanj 08, 2018, 13:51:38 poslijepodne »
a što nemaš overflow pa da voda bude u akvariju a ti rihtaš po bulkovima čim se voda u akvariju spusti ispod vrha overflowa? ja sam imao isti problem sa bulkovima koji su imali nikakve skoro pa plastične brtve... kapalo, kapalo, stegnem, pomakne se... uzeo sam u trgovini prave gumene brtve za vodokotlić, pritegnuo i nema problema...

Problem mi je št je ovrflow jako mali, ako da nemoguća misija unutra ugurat ruku i odvrnut bulk i cijevi prije toga i sve to ponovno našarafit. Ugl prestalo je kapati valjda se zapeklo i kupio sma crni silikon za pod vodu pa sam uspio zasilikonirat s donje strane spoj bulka i akvarija i sad ne pušta, nadam se da je to to da neć trebat rastavljat bulk. Zasada drži! :)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #7 u: Siječanj 08, 2018, 15:18:41 poslijepodne »
Brtva ide s unutarnje ali mozda nisi dovoljno pritegnuo, kad se zasarafi rukom do kraja treba pritegnut jos maĺo kljucem/kljestima. A silikon ti je uvjek dobro stavit i kod montaze, bolje drzi, navoj se nece nikad sam odpustiti, stvara mu otpor ako je silikon u narezu a opet dovoljno je slab da ga ti mozes lagano odsarafit kad bude trebalo

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #8 u: Siječanj 13, 2018, 16:07:51 poslijepodne »
brtva idr na suhu stranu.
diy-audio.com.hr

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #9 u: Siječanj 13, 2018, 19:16:47 poslijepodne »
Onda bi ga trebao zatezat s unutarnje strane
http://www.etanks.com/products/images/productimages/BF10050TXT.gif

Offline dostepan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 41
Odg: Bulkhead pušta
« Odgovori #10 u: Siječanj 20, 2018, 19:44:22 poslijepodne »
Hvala ekipa na savjetima, odljepio sam overflow nekak pa sam pritegnuo i zasilikonirao sa silikonom pod vodom koji prima pod vodom i zasilikonirao natrag overrflow sad sve drži, ništa ne pušta. Do kraja mjeseca ide i sump sad kad sam miran sa ovime :)